spájame ľudí, ktorí menia svet
Aktuálne
aktuálne  |  fórum  |  kalendár  |  adresár  |  inzeráty  |  poznámkový blok  |  fotoblokkampane!
2 % z dane – unikátny príspevok k lepšej kvalite života
14.3.2014 | |

V týchto dňoch sa podnikatelia, ale aj jednotlivci môžu rozhodnúť využiť svoje právo, rozhodnúť o použití sumy 2% z daní ktoré odvedú štátu v prospech „svojej“ mimovládnej organizácie - v prospech „svojho“ verejného účelu ktorý táto organizácia napĺňa.

Každá organizácia oslovuje svojich priateľov a sympatizantov a predstavuje im svoju činnosť tak, aby daňoví poplatníci poukázali časť so svojich daní práve v jej prospech.

Aby sme podporili snahy týchto organizácií a aby sme ukázali akému množstvu organizácií, inštitúcii ale hlavne obyvateľov Slovenska môže tento mechanizmus pomôcť skoncipovali sme výzvu. Vyzývame všetkých daňových poplatníkov, aby pomohli, aby využili svoje právo aby poukázali časť so sumy ktorú odvedú alebo odviedli ako dane.

Prosím Vás, podporte našu výzvu. Aby všetci tí, ktorí mechanizmus poukazovanie dvoch percent z daní z príjmov nepoznajú, nedôverujú mu, alebo sa ešte nerozhodli ho použiť videli že pomáhať takýmto spôsobom nie je nič zvláštne a ojedinelé.  Že v tom nebudú sami.


2 % z dane – unikátny príspevok k lepšej kvalite života na Slovensku

Ľudia a firmy na Slovensku už viac ako 10 rokov každoročne podporujú verejno-prospešné účely prostredníctvom 2% dane. Dnes je to celospoločensky akceptovaný mechanizmus: väčšina fyzických, ako aj právnických osôb má možnosť, pokiaľ platí dane, poukázať určitý podiel zo zaplatenej dane štátu na verejno-prospešné aktivity organizáciám pôsobiacim v Slovenskej republike. Je unikátne, ako sa asignácia 2% dane stala dominantnou črtou obdobia, počas ktorého daňovníci odvádzajú dane štátu a súčasne sa vyše 10.000 organizácií uchádza o ich priazeň a podporu. Slovensko si tak vytvorilo jeden z mála efektívnych nástrojov priamej podpory verejného dobra občanmi a firmami, ktorí sami rozhodujú o tom, koho chcú podporiť.

Je pochopiteľné, že celá spoločnosť má záujem, aby daňovníci platili dane štátu a plnili si tak svoje povinnosti: krajinám, ktoré to dokážu, sa darí a sú úspešnejšie. Pre kvalitu života u nás je osobitne dôležité, ak sa zároveň s platením daní uskutočňuje v čo najväčšom rozsahu aj podpora veľkého množstva „dobra“, aké sa na Slovensku vykonáva prostredníctvom poukázania 2% dane na verejno-prospešné účely. Od vzniku tohto mechanizmu v roku 2002 sa tak podarilo nazhromaždiť takmer pol miliardy EUR, určených na vykonávanie rôznych užitočných, často jedinečných činností či služieb. Energia, ktorú kumulujú takto poukázané finančné prostriedky, vytvára u nás more pozitívnych hodnôt, pomáha státisícom občanov, mení tvár Slovenska.

Uvedomujúc si úlohu množstva dobrovoľníkov, ako aj malých i veľkých verejnoprospešných organizácií, si dovoľujeme opätovne vyzvať všetkých, či už podnikateľov, zástupcov firiem, zamestnancov alebo jednotlivcov platiacich dane, aby poukázali časť finančných prostriedkov prostredníctvom zaplatených daní na podporu spoločensky užitočných činností. Každý príspevok je vítaný, väčší i menší, a každý takýto vklad je zmysluplný. Podpora tých, ktorí sa podujali pomáhať, slúžiť a rozvíjať jednotlivé verejnoprospešné oblasti, je kardinálne dôležitá pre lepšiu budúcnosť našej krajiny.

http://rozhodni.sk/vyzva-2-percenta/
POZNÁMKY / vaše reakcie
Ad: 2 % z dane – unikátny príspevok k lepšej kvalite života
9.4.2014 08:22 | Mária Tarkošová

Chcem darovať 2% z daní za rok 2013, ale na web stránke sa nedá otvoriť Vaše tlačivo, ktoré treba vyplniť a zaniesť na DÚ. Prosím ak môžete tak zašlite na moju mailovú adresu. Je nás Viacej čo chceme darovať 2%.
Ďakujem Tarkošová

» Vaše reakcie (1)
» Verzia pre tlač
» Poslať e-mailom
» Pridať na Facebook
» Pridať na vybrali.sme
Súvisiace témy
Granty, fundraising a filantropia

Regióny
Bratislava


[43579]REKLAMA

CHANGENET.SK | občiansky denník, © 1996 - 2018, ChangeNet, ISSN 1336-2534
kontakt