spájame ľudí, ktorí menia svet
Ľudské práva | AKTUÁLNE
aktuálne  |  fórum  |  kalendár  |  adresár  |  inzeráty  |  poznámkový blok  |  fotoblokkampane!
Vianočný večer pre Zuzany
17.12.2012 | | Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika

V stredu 19. decembra sa v KC Dunaj uskutoční Vianočný večer pre Zuzany venovaný filmárke Zuzane Piussi, novinárke Zuzane Petkovej, Bielej Vrane Zuzane Melicherčíkovej a dcére Bielej Vrany sudkyne Laukovej, právničke Zuzane Laukovej – Zuzanám, ktoré sa postavili za správnu vec a namiesto ochrany zakúsili hnev justičných orgánov.

Aliancia Fair-Play, Agentúra Pohoda,  KC Dunaj, Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika a VIA IURIS organizujú v stredu 19. decembra 2012 Vianočný večer pre Zuzany. Podujatím chceme vyjadriť verejnú podporu štyrom Zuzanám, ktoré majú problémy v dôsledku zlého stavu justície a právneho štátu na Slovensku.

Filmárka Zuzana Piussi čelí hrozbe trestného stíhania za natočenie filmu o slovenskom súdnictve. Novinárka Zuzana Petková je trestne stíhaná za napísanie článku obsahujúceho informácie, ktoré jej poskytlo ministerstvo spravodlivosti na základe zákona o slobodnom prístupe k informáciám. Bývalá zamestnankyňa študijného oddelenia Právnickej fakulty UK Zuzana Melicherčíková upozornila na podozrivý spôsob prijatia skupiny študentov na štúdium. Právnička Zuzana Lauková je dcérou nebohej sudkyne Marty Laukovej, ktorá bola vystavená šikanovaniu zo strany vedenia súdu, keď sa odmietla dať ovplyvniť v rozhodovaní.

Program večera začína o 18:00 premietaním filmu Zuzany Piussi Nemoc tretej moci. O 18:45 začne beseda so Zuzanami, ktorú bude moderovať riaditeľka Aliancie Fair-Play Zuzana Wienk a zúčastní sa jej aj advokátka Zuzana Čaputová spolupracujúca so združením VIA IURIS. Po skončení sa bude premietať ďalši film Zuzany Piussi Od Fica do Fica. Na záver večera zahrajú skupiny Živé kvety a Captain Slice.

Podujatie sa uskutoční v KC Dunaj na Nedbalovej 3 v Bratislave. Pred začiatkom programu sa v KC Dunaj bude od 14:00 konať  vianočný bazár (slávica, Literárny klub, PohodaShop, Biela Vrana, antikvariát z Next Apache, Banská st a nica a ďalší). Vianočný punč bude podávať Asociácia náhradných rodín. Výťažok z celého večera bude venovaný na podporu Zuzán. 

Bližšie informácie o podujatí sa nachádzajú na facebooku a na webstránkach organizátorov večera.
POZNÁMKY / vaše reakcie
Ad: Vianočný večer pre Zuzany
27.12.2012 18:15 | Béla Moravanský

Ešte na jednu Zuzanu bolo zabudnuté : Zuzanu Herichovú, komplicku
Svetlanky Ficovej a jej izraelských milcov - a la medzinárodný interpolom hľadaný zločinec Aaron Kedar

» Vaše reakcie (1)
» Verzia pre tlač
» Poslať e-mailom
» Pridať na Facebook
» Pridať na vybrali.sme
Súvisiace témy
Ľudia, Ľudské práva, Médiá, Právo, Štátna správa, Školstvo

Regióny
Bratislava


[12103]REKLAMA

CHANGENET.SK | občiansky denník, © 1996 - 2018, ChangeNet, ISSN 1336-2534
kontakt