spájame ľudí, ktorí menia svet
Sociálna oblasť | AKTUÁLNE
aktuálne  |  fórum  |  kalendár  |  adresár  |  inzeráty  |  poznámkový blok  |  fotoblokkampane!
Lienka sa stretne s víťazmi literárnej súťaže
13.11.2012 | | Nadácia SOCIA

Koncom novembra sa Lienka pomoci stretne s víťazmi súťaže a ich starými rodičmi, na ktorých im odovzdá ceny. V rámci programu je pripravené čítanie z pripravovanej publikácie.


Lienka pomoci tieto milé podujatia organizuje v Žiline a v Bratislave a pozvaní sú víťazi súťaže, ich starí rodičia a vnúčatá, učiteľky a spisovatelia, ktorí hodnotili práce. 

V roku 1978 americký kongres ustanovil Deň starých rodičov ako národný sviatok. Sviatok vznikol z iniciatívy Marian Lucille Herndon McQuade, ženy v domácnosti, matky 15 detí a starej matky 40 detí, ktorá v roku 1970 začala kampaň za zavedenie tohto sviatku. Postupne získala podporu senátorov a po ôsmich rokoch si Deň starých rodičov našiel svoje miesto medzi národnými sviatkami USA. Odvtedy sa k tejto iniciatíve pridali viaceré anglicky hovoriace krajiny a krajiny západnej Európy.

SOCIA – nadácia na podporu sociálnych zmien, ktorá každoročne organizuje verejnú zbierku LIENKA POMOCI na podporu terénnych a ambulantných služieb pre seniorov, prišla minulý rok s iniciatívou na zavedenie Dňa starých rodičov (2. októbrová nedeľa). Tento rok túto iniciatívu podporila literárnou súťažou LIENKA STARÝM RODIČOM zameranou na podporu dobrých vzťahov medzi deťmi a ich starými rodičmi. Vyhlásila súťaž pre žiakov druhého stupňa základných škôl a vybraných stredných škôl, aby sa mohli aktívne zapojiť do zlepšovania medzigeneračného dialógu. Výsledky súťaže nadácia vyhlásila 15. októbra prostredníctvom webovej stránky www.lienkapomoci.sk. Nadácia SOCIA pripravuje vydanie publikácie zo súťažných príspevkov, ktorá vyjde v januári 2013. 

Literárnu súťaž, sprievodné podujatia a vydanie publikácie nadácia organizuje v spolupráci s o. z. VČELÍ DOM. 

Verejná zbierka LIENKA POMOCI je otvorená do konca marca 2013. Stále je možné prispievať zaslaním prázdnej sms na číslo 823 v sieťach všetkých operátorov (hodnota sms je 2 €), do pokladničiek v predajniach kníhkupectva, vkladom na účet číslo 2621828221/1100 alebo prostredníctvom portálu dakujeme.sk.
» Vaše reakcie (0)
» Verzia pre tlač
» Poslať e-mailom
» Pridať na Facebook
» Pridať na vybrali.sme
Súvisiace témy
Seniori, Deti a mládež, Sociálne služby a pomoc, Granty, fundraising a filantropia

Regióny
Bratislava


[8719]REKLAMA

CHANGENET.SK | občiansky denník, © 1996 - 2018, ChangeNet, ISSN 1336-2534
kontakt