spájame ľudí, ktorí menia svet
Aktuálne
aktuálne  |  fórum  |  kalendár  |  adresár  |  inzeráty  |  poznámkový blok  |  fotoblokkampane!
Mimovládne organizácie podporujú Radičovú
30.3.2009 | | Občan, demokracia a zodpovednosť

28 mimovládnych organizácií a vyše stovky predstaviteľov a predstaviteliek neziskového sektora i známych osobností vyjadruje svoju podporu kandidátke na prezidentku Ivete Radičovej, pretože zdieľajú hodnoty, aké chce v prípade zvolenia presadzovať ona.

Radičovú podporujú ľudskoprávne organizácie, organizácie zaoberajúce sa poskytovaním sociálnych služieb, vzdelávaním a ochranou životného prostredia, občianske združenia z regiónov i hlavného mesta.* Svoju podporu jej vyjadrili ľudia, ktorí veľmi dobre rozumejú, o čom hovorí – lebo hovoria spoločnou rečou slobodnej občianskej spoločnosti. Preto za ňou stoja ľudia ako Zuzana Szatmáry, Zuzana Kronerová, Anton Srholec, Mikuláš Huba, Jana Juráňová, Daniel Pastirčák, Irena Brežná, Zora Bútorová, Egon Gál, Mária Orgonášová, Miroslav Cipár, Oľga Gyárfášová, Jana Bodnárová, Juraj Rizman, Helena Woleková, Klára Orgovánová, Laco Oravec, Urszula Kovalyk, Jana Cviková, Zuzana Homolová, Adam Bžoch, Oľga Pietruchová, Ľubica Trubíniová, Marcel Zajac a mnohí ďalší.*

„Iveta Radičová sa vždy najlepšie prezentovala svojou prácou. Pri jej pôsobení vo vedeckom, mimovládnom a neskôr i vo vládnom sektore jej išlo o skutočné uplatňovanie princípov rovnosti a ľudskej dôstojnosti. Je málo ľudí, ktorí svojimi činmi tak jasne ukázali, čo je pre nich hodnotné a za čo sa vedia celou silou svojej osobnosti postaviť,“ uviedla Šarlota Pufflerová, riaditeľka občianskeho združenia Občan a demokracia.

Mimovládne organizácie, ich jednotliví predstavitelia a predstaviteľky i osobnosti spoločenského a kultúrneho života preto vyzývajú občanov a občianky, aby si vybrali prezidentku, ktorej veria a rozumejú a ktorá rozumie im. Iveta Radičová je prezidentskou kandidátkou, ktorá nikoho nenecháva na pochybách, že bude stáť na tej správnej strane – na strane občanov a občianok svojej krajiny a má všetky predpoklady prispieť k tomu, aby Slovensko bolo úspešnou a uznávanou krajinou.

POZNÁMKY / vaše reakcie
Ad: Mimovládne organizácie podporujú Radičovú | Zobraziť Skryť

7.4.2009 11:51
| Werde

Ad 6.4.2009 08:25 | Mirorko

Prosim Vas, aky je vas nazor na MVO , ktore pod hlavickou "ochrany" tuneluju rozne dotacie, fondy, granty a pod.
Napriklad na akoze zachranu dropa islo cca 80 milionov Sk a kde su peniaze a kde je drop ? A podobnych pripadov je velmi vela.
Ad: Mimovládne organizácie podporujú Radičovú
6.4.2009 08:25 | Mirorko

uz je sice "po funuse", ale neda mi, aby som sa k tomu nevyjadril. som z MVO, volil som I.R., mozno aj vsetci z nasej MVO, ale robili sme to ako obcania, nie ako obcianske zdruzenie, ktore sa zaobera uplne inou temou. MVO nie su politicke strany a pokial mnohi kritizovali biskupa, ze sa vyjadroval k politike, tak toto je presne o tom istom. plati to najma pre environmentalne, socialne a pod. organizacie-ale aj ludskopravne a "demokraciu podporujuce" by mali porozmyslat, kde je hranica medzi politickou stranou a MVO.
Mozno v pripade naozajstnych "revolucnych" casov ako v r.1998 je to o inom, ale robit taketo tahy kvoli volbe bezvyznamneho maskota tohto statu? Potom to moze dopadnut tak, ze ked zase naozaj pojde o vela, nikto nas nebude pocuvat.

Aby som to zhrnul.Nemam problem, ked sa vyjadruju osobnosti z MVO za seba, ale organizacie by do toho nemali tahat. Navyse titulok "Mimovladne organizacie podporuju Radicovu" je mimoriadne zavadzajuci. Kolko z tych tisicov MVOciek sa pod to podpisalo? 28...
Ad: Mimovládne organizácie podporujú Radičovú
1.4.2009 10:17 | Jano

Pani ktora chce byt prezidentkou je clenkou strany, ktora pocas svojho vladnutia dala obrovsku moc SMK a pan vtedajsi minister MZP za SMK znicil mnozstvo dobreho na Slovensku.
Preto ju nebudem volit.
Ad: Mimovládne organizácie podporujú Radičovú | Zobraziť Skryť

1.4.2009 08:44
| Werde

Vacsina mimovladnych organizacii bude volit toho za koho vlady mozu tunelovat rozne fondy.
Vazene mimovladne organizacie , kde je DROP a kde je 80.000.000.- Sk na jeho zachranu ???
A tie mimovladne organizacie, ktore sa na tomto tunelovani nepodielali, preco proti tomu neprotestuju ?
Ad: GRZVNL
1.4.2009 08:34 | les

Toto nie je boj s mimovládkami o lykožrúta a nie som zásadne proti len preto, že to povedia mimovládky. Lesnícka farba je zelená a nie červená. Volím Ivetu...
Ad: Mimovládne organizácie podporujú Radičovú | Zobraziť Skryť

1.4.2009 06:33
| Werde

Ad 31.3.2009 22:07 | jozu

Prosim vas pan Jozu, inteligentna cast Slovenska to su ti ktori sa prizivuju na prace inych a ktori dostali Slovensko tam kde je ?
Ved uz tu skoro nic nie je nase Slovenske !
Ad: Mimovládne organizácie podporujú Radičovú
31.3.2009 23:35 | Tomas Husar

>je jasné, že sme sa vrátili o 10 rokov späť

Bohuzial nielen o 10 rokov to je navrat priamo do stredu normalizacie a vrahunou z ualstríítu.

Ak niekto pochybe o tom ci volit Radicovu, nech si prestuduje toto z dielne SNSakov:

http://www.sns.sk/clanky/sergej-chelemendik-radi cova-je-dzurinda-v-zenskej-podobe-alebo-slovenske-kosovo-156 9.html

http://chelemendik.sk/ShowDoc.php?d=25&c=MY_S_NIMI _VYBEHNEME
Ad: Mimovládne organizácie podporujú Radičovú
31.3.2009 22:07 | jozu

Po dnešných dueloch v STV a na JOJ-ke, je jasné, že sme sa vrátili o 10 rokov späť a voľby
sú o menšom zle a tým je víťazstvo Radičovej. Volebný team
sa môže hanbiť, neurobil nič,usmoklenosť nie je vizitkou
vodcovských schopností, ale bolo by hanbou, keby v r. 20 výročia
novembra opäť vyhral postkomunistický prežitok. A preto inteligentná časť Slovenska
musí voliť Radičovú!
Ad: Rudolf Pado
31.3.2009 20:19 | Renča

aspoň že máte čarovné zaklínadlo: slovo socializmus. Nálepkuje sa s ním dnes skutočne čokoľvek, rovnako ako za komunistov nálepkou protisocialistický živel. Nezdá sa vám to byť taká istá demagógia? Stredná Európa sa asi nikdy nezmení, zisťujem pri porovnaní trebárs s politikou v Španielsku. Sme malí a nastavujeme kabáty vetru, ktorý považujeme za silnejší. Potom sme zúfalí keď sa ten vietor otočil a my sme si to nevšimli. Haha.
Len či sa tie vetry neotáčajú aj teraz. A riadne smerom od neoliberalizmu. Reflektuje to niektorý z kandidátov?
Ad: Mimovládne organizácie podporujú Radičovú
31.3.2009 18:06 | peter kollar

Vsetky prezidentske volby boli o tom istom - volit mensie zlo. Preto budem volit Radicovu, ktora sa narozdiel od sudruha Gašpara Ivanoviča vie aspoň vyjadrovať!!!
Ad: Mimovládne organizácie podporujú Radičovú | Zobraziť Skryť

31.3.2009 14:03
| Peter

Ved sa len pozrite na tie mená z mimovládiek...Woleková, Bútorová, Zajac...nič Vám to nehovorí?????? Myslia si že sme už zabudli na ich bačovanie za Čarnogurského a neskor Dzurindovej vlády ??? Zlikvidovanaie poľnohospodárstva, vypradanie energetických a strategických podnikov, čo nerobí žiaden štát v Európe....Sú to podvodníci z minulosti , ktorí opet v osobe tej Dzurindovej prisluhovačky zacítili šancu návratu...POZOR NA NICH!!!!!
Ad: Mimovládne organizácie podporujú Radičovú
31.3.2009 13:57 | Peter

Preboha čo nam to tu zase tie darmožračske organizácie chcú natlačiť do hlavy?????????
Uvedomte si že už nie je rok 1989 a nikoho tu nezaujímajú vaše revolučné vášne a hladanie snepriatelov. Dnes je KRÍZA a ľudia potrebujú pokoj a istotu a nie experimenty Radičovej, Kaníka, Dzurindu a spol., ktoré tu skúšali na baníkoch, invalidoch, dôchodcoch, mladých ludoch 8 rokov...ludia nepodlahnite podvodníkom s kontami vo Švajčiarsku
Ad: Mimovládne organizácie podporujú Radičovú
31.3.2009 12:13 | GRZVNL

Ja ju isto voliť nepojdem!
Mam na to svoje dôvody.
ALE, už jej niekto povedal, že je absolutne nefotogenická?! Však je to na grcanie, mne to kole oči, tie jej nefotogenické fotky a čo ostatným? A vyzažistka by sa tiež mala nejak posnažiť, aby to furt nevyzeralo ako zmoknutá sliepka, vobec jej ten look nepristane.
PS: A toto je rada zadarmo!
Ad: Mimovládne organizácie podporujú Radičovú
31.3.2009 11:15 | jana cvikova

Áno, vrele sa pripájam k slovám Kornela Duffeka.

Pre prispevky o "kariere" len tolko - politika je vec rozhodovania medzi existujúcimi alternatívami. A: nie sme take naivky, ako sa zrejme domnievate. Politicke rozhodnutie povazujem jednoducho za nevyhnutne. AKo minimum by mi stacili aj zurive fasistoidne utoky SNS alebo národno-socialistický pátos súdruha prezidenta.
Ad: Mimovládne organizácie podporujú Radičovú
31.3.2009 09:55 | antifa

"Iveta Radičová sa vždy najlepšie prezentovala svojou prácou. Pri jej pôsobení vo vedeckom, mimovládnom a neskôr i vo vládnom sektore jej išlo o skutočné uplatňovanie princípov rovnosti a ľudskej dôstojnosti."

??? Toto je absolútny nezmysel. Neviem či nie zámerné klamstvo. Radičová a jej neoliberálni kamaráti sú čistí elitári, s ľudskou rovnosťou a ľudskou dôstojnosťou nechcú mať nič spoločné. Neoliberálna politika všade vo svete, rovnako aj u nás, zvýšila nerovnosť medzi ľuďmi, likvidovala sociálne práva, ničila prírodu... Zdá sa, že bratislavskí liberáli sa definitívne rozhodli zahodiť fakty za hlavu.
PS: je mi jasné, že altenatíva je tiež odporná. Problém je ale v tom, že s Radičovou v prezidentskej funkcii tu vznikne ďalšie mocensko-mienkotvorné centrum (ktorých je tu už dosť), ktoré bude obhajovať bezohľadnosť kapitalistov - ako voči ľuďom, tak voči prírode - to je skutočná podstata neoliberalizmu. Rozumnejšia voľba je (podľa mňa) vytláčať neoliberalizmus z verejnej diskusie.
Ad: Renča
31.3.2009 07:48 | Rudolf Pado

Hmm .., lebo Gašparovič divnu karieru nemal, však. Sudim ludi podla cinov a nie slov a za tohto pana jeho ciny jednoznacne hovoria do akej kategorie patri. Kapitalizmus navonok socik v hlave.
Ad: Mimovládne organizácie podporujú Radičovú
30.3.2009 22:34 | Renča

Zrazu ako si dávate nenápadne vnuknúť názor tými istými médiami, na ktoré inokedy nadávate, že manipulujú, to je zvláštne. Tak fakt je, že Radičová sa svojej profesii nezaprie a vie čo na koho funguje. Vie čo funguje na "intelektuálov": kopa slov, ktoré si ľudia po čase neporovnávajú s realitou. Aj vizážistu a kozmetika má dobrého tak čo?
Jej muž mal dosť divnú kariéru v 90.rokoch. Nemám takých "umelcov" rada.
Ad: Mimovládne organizácie podporujú Radičovú
30.3.2009 22:20 | Kornel Duffek

Bol by som veľmi šťastný, keby v jubilejnom roku Novembra nebol "prezidentom hlavy štátu" opäť nejaký komunistický brontosaurus, vyluhovaný v špine mečiarizmu, ktorý nevie ani to, že načo slúži Google.

» Vaše reakcie (18)
» Verzia pre tlač
» Poslať e-mailom
» Pridať na Facebook
» Pridať na vybrali.sme
Súvisiace témy
Neziskový sektor, Demokracia, Politika, Štátna správa

Regióny
Bratislava


[15883]REKLAMA

CHANGENET.SK | občiansky denník, © 1996 - 2018, ChangeNet, ISSN 1336-2534
kontakt