spájame ľudí, ktorí menia svet
Aktuálne
aktuálne  |  fórum  |  kalendár  |  adresár  |  inzeráty  |  poznámkový blok  |  fotoblokkampane!
Štátne lesy TANAP-u zastavujú ťažbu v Tichej a Kôprovej doline
26.4.2007 | | SITA

Štátne lesy Tatranského národného parku zastavujú spracovanie kalamity v Tichej a Kôprovej doline na základe rozhodnutia Slovenskej inšpekcie životného prostredia. Informoval o tom dnes na tlačovej besede v Tatranskej Lomnici riaditeľ ŠL TANAP-u Peter Liška.

Slovenská inšpekcia životného prostredia (SIŽP) v Košiciach dnes ráno nariadila Štátnym lesom TANAP-u zachovanie pôvodného stavu až do zdokumentovania stavu v čase výkonu štátneho dozoru na území národnej prírodnej rezervácie (NPR) Tichá dolina a NPR Kôprová dolina.

"Znamená to zastavenie prác dovtedy, kým nebude prípad došetrený na základe podania, ktoré dostala inšpekcia životného prostredia. Ako štátna príspevková organizácia sme povinní rešpektovať rozhodnutie štátnej správy. Samozrejme, okamžite zastavujeme práce na spracovaní kalamity," uviedol na tlačovej besede vo Vysokých Tatrách riaditeľ Štátnych lesov TANAP-u Peter Líška.

Podľa výkladu SIŽP lesníci ešte môžu vypratať spracované drevo, ale nebude sa spracovávať ďalšia kalamita. Doteraz lesníci spracovali v NPR Tichá dolina 1 200 kubických metrov dreva a v Kôprovej doline približne 700 kubických metrov dreva. Harvestor a pilčíci už dnes v Tichej a Kôprovej doline nebudú pracovať. Pohybovať sa tam budú už len vývozné súpravy.

Predstavitelia Lesoochranárskeho zoskupenia Vlk, ktorí sa už niekoľko dní usilujú o zastavenie ťažby v Tichej a Kôprovej doline vo Vysokých Tatrách, považujú rozhodnutie o jej zastavení za čiastočný úspech. Budú však požadovať vyšetrenia všetkých svojich podaní, pretože majú podozrenie, že bol porušený zákon a došlo k poškodzovaniu chránených druhov. Pre agentúru SITA to povedal náčelník LZ Vlk Juraj Lukáč. Ako dodal, niektorí zástupcovia zoskupenia zotrvávajú naďalej v Tichej a Kôprovej doline a chcú zabrániť, aby bol dokumentačný materiál - kalamitné drevo odvezené. "Ťažba bola síce prerušená, no drevo odvážajú," vysvetlil Lukáč.POZNÁMKY / vaše reakcie
Ad: jana
9.5.2007 15:35 | pel

Svoj nazor maju aj radikalni antiglobalisti, ktori v mieste konani svetoveho fora demoluju sukromne obchodicky a zapaluju sukromne auta.

Svoj nazor ma aj samovrazedny atentatnik, ktory ide zabit ludi, ktorych nazor ani nepozna ani ho ich nazor nezaujima.

Kde je hranica, aku skodu v zaujme hajenia svojho nazoru maju druhi respektovat?

Tu velmi neslo o prirodu. Tu islo "kto z koho". V materialoch VLKa som sa davnejsie docital ich doktrinu: strom ma pravo "zomriet a aj byt pochovany" tam kde zil. Ja s tym nesuhlasim, lebo podla mna to je extrem.
Keby si kazdy demonstrant zobral sekeru na odstranenie konarov a potom dvaja na pleco jeden kmen a zniesli ho k ceste - vtedy by som im uveril, ze im nejde len o vlastnu propagaciu. A aj orol by bol spokojny.
Ad: Štátne lesy TANAP-u zastavujú ťažbu v Tichej a Kôprovej doline
7.5.2007 13:15 | len tak

aj keby ze tie peniazky budem musiet zaplatit,zaplatim ich, drak temnoty je nenasytny,ale i tak nebudem lutovat,ze som tam bola a branila les...a tesi ma vedomie ze nie len za seba...ze to nebol rozmar hrstky ludi,snilkov,ale výkrik slovenskej inteligencie,mladej generacie,ktora sa už nemože pozerat..co sa deje v nasej krajine rovno pred ocami navonok stale spokojných Slovakov,ktorí su potom odvazni v krcme pri pivku, ci rozculeni nad výplatnou paskou,cenou za liek pre chore dieta, z toho, ze vidi, ze niekomu prejdu riadne podvody len tak...len tak...

» Vaše reakcie (2)
» Verzia pre tlač
» Poslať e-mailom
» Pridať na Facebook
» Pridať na vybrali.smeČítajte tiež:
Tichý protest pred inšpekciou životného prostredia v Košiciach


Súvisiace témy
Kriminalita, Ekonomika, Právo, Štátna správa, Lesy, Ochrana prírody

Regióny
Vysoké Tatry, Poprad


[27211]REKLAMACHANGENET.SK | občiansky denník, © 1996 - 2014, ChangeNet, ISSN 1336-2534
kontakt | reklama | info | služby | RSS