spájame ľudí, ktorí menia svet
Kampane
aktuálne  |  fórum  |  kalendár  |  adresár  |  inzeráty  |  poznámkový blok  |  fotoblokkampane!
  Výzva primátorovi Šale

Vážený pán primátor,

v meste Šaľa sa má 27. augusta 2017, na futbalovom štadióne vo Veči, konať futbalový turnaj organizovaný Ľudovou Stranou Naše Slovensko – Kotleba (ĽSNS).

Sme pobúrení tým, že im mesto Šaľa poskytlo priestory futbalového štadiónu. ĽSNS nie je iba jednou z mnohých politických strán, ktoré sú na našej politickej scéne. Je to strana, ktorej predstavitelia doterajšími aktivitami a politickými cieľmi ohrozujú demokratické zriadenie našej krajiny. Je to strana šíriaca nenávisť a intoleranciu. Príkladov je dnes už nepreberné množstvo a preto Vás nebudeme zaťažovať ich zoznamom. Spomenieme iba, že Generálny prokurátor SR žiada zrušenie strany ĽSNS a viacerí jej predstavitelia čelia vyšetrovaniu za šírenie antisemitizmu alebo za podporu fašizmu.

ĽSNS sa v rámci svojej propagácie snaží dostať do mnohých miest a často si k tomu vyberá priestory v majetku samospráv. Takmer bez výnimky im to samosprávy na celom Slovensku znemožnili. A konali správne.

Vážený pán primátor, žiadame Vás, aby ste správne zachovali aj Vy a ochránili mesto Šaľa od hanby a Slovenskú republiku od plazivého nástupu síl, ktoré pri prvej možnej príležitosti zmenia demokratické zriadenie na totalitné.

Vyzývame Vás, aby ste zrušili prenájom mestských priestorov pre ĽSNS a zároveň prijali opatrenia, aby k takejto situácii u nás už nedochádzalo.

Šaľa, 17.8.2017


Jozef Mečiar, Vlčanská 4, Šaľa
Peter Plenta, Lúčna 3, Šaľa
Pavel Hollý, M. R. Štefánika 120/1, Šaľa
Milena Veresová, Nešporova 12, ŠaľaPOZNÁMKY / vaše reakcie


Pridať reakciu:

Rozsiahlejšie reakcie prinášajúce nové podstatné informácie či nové pohľady na diskutovanú problematiku môžete ponúknuť na uverejnenie formou samostatného článku na stránkach občianskeho denníka CHANGENET.SK.

Meno a priezvisko E-mail
 
Predmet


Poznámka


Autorizačný kód
Do formulára vypíšte len veľké písmená z nasledujúceho textu: "mDISnxKUmSow".


 

Kampaň bola ukončená.

Podporilo ju podporovateľov.

  » Vaše reakcie (0)

 Súvisiace regióny
Šaľa


REKLAMA 

CHANGENET.SK | občiansky denník, © 1996 - 2018, ChangeNet, ISSN 1336-2534
kontakt