spájame ľudí, ktorí menia svet
Kampane
aktuálne  |  fórum  |  kalendár  |  adresár  |  inzeráty  |  poznámkový blok  |  fotoblokkampane!
  Petícia za zmenu koncepcie parkovania v meste Košice

My, dolupodpísaní obyvatelia Mesta Košice, NESÚHLASÍME s rozšírením a spoplatnením parkovania  podľa podnikateľských predstáv spoločnosti EEI s.r.o., ktoré schválilo mestské zastupiteľstvo proti našej vôli.

Preto ŽIADAME primátora Mesta Košice MUDr. Richarda Rašiho, PhD., MPH, aby inicioval a zabezpečil:

  1. zriadenie konkurenčného mestského podniku za účelom správy parkovacieho systému v meste Košice mimo súčasnej zóny plateného parkovania,
  2. úpravu schváleného VZN č. 157 „O dočasnom parkovaní motorových vozidiel na vymedzenom území mesta Košice“ v prospech obyvateľov, a to najmä znížením ceny prvej rezidentskej karty na 5€ a ďalšími podmienkami, odsúhlasenými miestnymi zastupiteľstvami dotknutých mestských častí.
Petičný výbor:

Ing. Igor Petrovčik, Kpt. Nálepku 13, 040 01 Košice - osoba určená na styk s orgánmi verejnej správy
Mgr. Ladislav Lörinc, Bauerova 2, 040 23 Košice
Martin Bačo, Berlínska 23, Košice 040 13POZNÁMKY / vaše reakcie
Ad: Petícia za zmenu koncepcie parkovania v meste Košice
15.11.2017 18:55 | MAGDALENA

NESUHLASIM S PLATBOU ZA PARKOVANIE.... POTOM TU TREBA, UZ AJ PLATIT ZA VZDUCH KTORY,TU VSETCI DYCHAME ,VED AJ VZDUCH PATRI MESTU RESP. RASIMU, CI????
DAKUJEME RASIMU ZA OKRADANIE NASICH OBCANOV, HLAVNA VEC, ZE ON NEMUSI ZA NIC PLATIT. PLAT MA MESACNY CCA 10.000€ A!!!!!! MIMO 200.000€ svedok videl prijem. GRATULUJEME!!!!
Ad: Petícia za zmenu koncepcie parkovania v meste Košice
16.1.2017 10:12 | Milan Bobalik

Pripajam sa k peticii .
Ad: Petícia za zmenu koncepcie parkovania v meste Košice
16.1.2017 10:12 | Milan Bobalik

Pripajam sa k peticii.
Ad: Petícia za zmenu koncepcie parkovania v meste Košice
9.12.2016 20:37 | Maria Hercegová

Nemat výhody občana na parkovanie je nehorazne,neslušne, neeticke naviac zdieranie, ved dane odvádzame mestu a to nám spatne nedáva nič, nech platia Ti čo nemajú trvalý pobyt v Košiciach ani sídlo firmy v Košiciach, cudzinci a náštevníci mesta. Za vstup do mesta cudzinci vždy platili , miestní nie.
Ad: Petícia za zmenu koncepcie parkovania v meste Košice
14.9.2016 21:39 | Katarina Dolejsova

Nie je to dobre riesenie, pri steel arene ako su rodinne domy, napr. na Kupeckeho ulici sa neplati, ale Skladna ano. Takze pochopitelne, ze je tu problem parkovat pre ludi, kt. tu byvaju. Vacsina ludi, co idu aj do mesta alebo ked je hokej tu parkuju a podotykam cesty su v katastrofalnom stave, zaplata na zaplate hlavne, ze platime dane.
Ad: Petícia za zmenu koncepcie parkovania v meste Košice
14.9.2016 18:11 | Lilia Janockova

Už teraz je dosť problém kde sa parkovať a ešte na každom kroku parkovanie je problém. A prečo ťažko pracujuci človek ma zaplatiť!! Nieakym mafianam. Jedna veľká banda ktorý chcu zarobit na nas a sa vysmevat z ľudí.
Ad: Petícia za zmenu koncepcie parkovania v meste Košice
13.9.2016 21:39 | Monika Havrillova

Nesuhlasim s EEI parkovanim.....preco my podnajomnici si to musime najviac odniest? Ked ty zijem slusne a normalne ako aj ti s trvalym pobytom....Som za zrusenie parkovacik zon, aby to boko ako pred 1.7.2016.
Ad: Petícia za zmenu koncepcie parkovania v meste Košice
5.9.2016 12:34 | Martin Lenhardt

Nesuhlasim s koncepsiou eei a som zasadne proti !
Ad: Petícia za zmenu koncepcie parkovania v meste Košice
23.8.2016 13:43 | Peter Gál

SOM PROTI SPOPLATNENIU PARKOVANIA V NOVÝCH ZÓNACH NÁŠHO MESTA KOŠICE.
Ad: Petícia za zmenu koncepcie parkovania v meste Košice
23.8.2016 09:26 | Václav Potočňák

Nedajme sa Košičania. Odmietam cynizmus, aroganciu a zavádzanie...
Ad: Petícia za zmenu koncepcie parkovania v meste Košice
23.8.2016 06:08 | stefan

my slovaci sme tak sprosty narod, ze taketo spiny si kludne na nas mozu robit biznis, aky len chcu, my budeme dudrat popod nos a poslusne platit...., lebo jedine naco sa zmozeme je pisat po diskusiach, pripadne podpisat nejaku peticiu, ktora vyriesi velky prd..... jedine riesenie je vykopat ich odtial, cele mesto sa ma zjednotit, prist do ulic odchytit tie spiny a zlyncovat ich! toto je bohuzial jedine mozne riesenie na dzamahirskom slovensku, inak sa svoje prava nedaju vymoct! vo francuzku by uz mali celu debilnu "firmu" vypalenu
Ad: Petícia za zmenu koncepcie parkovania v meste Košice
17.8.2016 16:11 | Ivan Demko

Totalny nesuhlas s koncepciou EEI
Ad: Petícia za zmenu koncepcie parkovania v meste Košice
12.8.2016 07:23 | Peter Pataky

Nesuhlasim s koncepciou EEI a s tym, ze sa v Kosiciach plati za parkovne mnohonasobne viac, ako v ktorychkolvek Europskych velkomestach..
Pataky
Ad: Petícia za zmenu koncepcie parkovania v meste Košice
8.8.2016 11:11 | Peter Szasz

No ja by som sa na to nedival tak, ze chudak, musi do centra dochadzat a este musi platit parkovne! Keby sa neplatilo parkovne, nebolo by kde parkovat, pretoze kazdy, kto ma v riti dieru, by chodil az do centra autom a bezny clovek, ktory si potrebuje v meste nieco vybavit by nemal kde na tu hodinku zaparkovat! Nesuhlasim ale s tym, aby na tomto probleme profitovala sukromna firma, ktora do samotneho parkovania a rozvoja parkovisk investuje takmer nic! Este poznamocka, ak niekto zaraba 750 za mesiac a pol, neexistuje, ze moze splacat uver na auto a dovoli si platit prevadzku auta! Tento pribeh je imaginarny blud pre slabomyselnych, vsetci vieme, co stoji byvanie, strava,... Pri takom prijme nie je mozne chodit do roboty inak ako s MHD, alebo na bicykli :) Skuste davat realnejsie prispevky!
Ad: Petícia za zmenu koncepcie parkovania v meste Košice
1.8.2016 13:22 | Lubomira Sandorova

Som občan Košíc,platím dane štátnej správe.
Chodím do práce vlastným autom, podotýkam mám naňho úver.
Pracujem v centre mesta pri AUPARKU na Hlavnej. Nemám list vlastníctva na budovu, kde chodím do práce – som zamestnanec a teda som návštevník mesta (u mňa slovo návštevník evokuje slovo turista – u našich poslancov je to inak). Nemala by byť dochádzka za prácou - formy zabezpečenia kompletnej dopravy vrátane parkovania – verejným záujmom tohto štátu. Nemal by štát podporovať dochádzanie za prácou. Štatistiky hovoria, že občania nechcú za prácou cestovať, akí sú neprispôsobiví. Už aj Košičan má problém cestovať za prácou na aute. Platí asi heslo: Máš auto tak plať – si boháč.
To sa netýka obyvateľov rodinných domov v Košiciach v niektorých rezidentských zónach.
Moje možnosti parkovania v primeranej vzdialenosti sú bez šance. Skrátka musím ísť vlastným autom do rezidentskej zóny č.2. Mám dve legálne možnosti:
1) zakúpim si abonentnú kartu za 750 eur ročne (môj 1,5 mesačný príjem) a môžem parkovať.
2) pôjdem na záchytné parkovisko – ktoré už ale nie je tak blízko (pri Steel Aréne, asi 4 km od mojej práce, ale čo už môžem ísť pešo alebo odtiaľ DPMK naspäť) – a budem platiť dve eura denne. Mesačne za 20 pracovných dní v priemere = 40 eur. Ročne 480 eur.
Môj mesačný plat.
To isté môže urobiť aj:
- občan, ktorý býva napríklad v byte, na ktorý nemá vlastnícke právo, čiže nemá list vlastníctva v Katastri nehnuteľností,
- občan z hociktorej dediny a mesta mimo Košíc,
- občan, ktorí síce má prechodný pobyt zapísaný v občianskom preukaze,
- občan s platnou nájomnou zmluvu kde býva, dcéra syn, ktorý býva v prenájme,
- každý občan v prenájme bez trvalého pobytu v mieste, kde parkuje.
Okrem iného:
- chodím za deťmi, ktoré som sa opovážil mať, do inej časti rezidentskej zóny.
- chodím do domova sociálnych služieb za starým otcom každý deň, pretože potrebuje celodennú starostlivosť a jeho stav je taký, že musí byť pod dohľadom,
- navštevujem svoju mamu – pani 78 ročnú, ktorá sa každej mojej návšteve poteší. Hovorilo sa, že o rodinu sa máme starať. Tak to robím aj ja.
To ale znamená, že niekoľko tisíc eur za rok mám platiť za parkovanie v Košiciach.
Anbonentná karta pre zamestnanca, ktorý bežne navštevuje všetky rezidentské zóny:
- rez.zóna 1 :1125 eur
- rez.zóna 2: 750 eur
- rez.zóna 3: 500 eur
- rez.zóna 4: 300 eur
SPOLU: 2675 eur ročne – niekoho aj ročný plat.
Môžem parkovať jedným autom vo všetkých rezidentských zónach naraz, v jednom čase súčasne?Podmienky na parkovanie:
- list vlastníctva na nehnuteľnosť v danej rez.zóne,
- občiansky preukaz firma EEI neuznáva? Nie je to postavené nad políciu – evidenciu občanov v občianskych preukazoch?
- vlastnenie auta na meno.
Počul som, že mesto KE malo aj zamer:
Nech ľudia predajú byty tak ako sa patrí, tomu kto má auto a parkuje pred domom - je to normálne?

Tiež by ma zaujímalo:
- Môže Mestská polícia pracovať pre súkromnú obchodnú spoločnosť – s.r.o. z našich daní.
- Mestská polícia rozdávala aj upozornenia na žltých nálepkách – „Parkujete v rez.zóne“. Napr. dňa 21.7.2016 pomáhala pracovníkom, ktorý pozdĺž cesty mali farebne na cestu vyznačovať bielou farbou – pruhy na parkovanie – pri blokoch za Domom techniky. To sú asi tie nové parkoviská z eurofondov.
- Môže mať mestský policajt viac pracovných pomerov a keď áno môže v jednom z nich pracovať v uniforme mestskej polície a autom mestskej polície pre s.r.o.
Nie je náhodou, platený tiež tento policajt z našich daní.
- Prečo napríklad okolia blízkych ulíc okolo Južnej triedy, Rastislavovej ul. a iných, kde sú rodinné domy neboli zahrnuté do rezidentských zón. Väčšinou bol teraz zámer riešiť okolia tzv. panelákov. A tešte sa, prídu na rad aj sídliská, takže okruh rezidentských zón bude väčší – budeme viac platiť.

Vôbec sa neriešila situácia ak občania len ráno odchádzajú do práce z miesta kde bývajú, miesto nich prichádzajú a parkujú iní, ktorí na to isté voľné miesto prichádzajú za prácou – to všetko sú návštevy mesta – veľmi múdre.

Už aj súkromná spoločnosť si dá pred každým dôležitejším rozhodnutím, urobiť analýzu dopadov na všetky oblasti, ktorých sa zmena môže týkať. Naši poslanci to nepotrebujú.
Takže záverom mi vychádza:
- Je jedno koho to postihne. Túto situáciu budeme musieť riešiť všetci.
Zamestnanci, podnikatelia, každý kto je často nie - ako turista=návštevník, vo vlastnom meste alebo v práci.
Otázka znie: Nie v tom celom nariadení aj diskriminácia? (kastovníctvo ako v Indii)
Je v tom nejaký princíp rovnosti ?
A je tu vôbec princíp rovnosti z hľadiska miest v SR, medzi občanmi..,

Platia len niektorí, vrátane občanov s trvalým pobytom na postihnutých miestach – však sme si všetci rovní, je to právne čisté .... Ťažko uveriť.

Prečo nie sú kompletné informácie o celej problematike na jednej webovej stránke prehľadne. Malá mapka, inde poplatky, inde VZN – nič prehľadne a spolu. Žiadne príklady riešenia možných situácii platenia , vzory, návody ... nič.
Ľudia, obyvatelia Košíc dostali do schránky niekedy v máji 2016 mapku, kto ju vyhodil, už ju nemá. Nikde nie sú všetky informácie prehľadne a jasne pokope. Tá smiešna mapa, pre turistu, návštevníka nie je dostupná. Som Košičan a veru je problém sa v nej zorientovať a v tom všetkom.
Ad: Petícia za zmenu koncepcie parkovania v meste Košice
28.7.2016 10:45 | Július Romšák

EEI vie najefektívnejšie "budovať"nové parkoviská. Na verejnej komunikácii nakreslí biele čiary, postaví parkovací automat a veselo vyberá peniaze.Tieto vysoké náklady si zrejme hradí z eurofondov.Rád by som vedel či si prenajali verejné komunikácie a či za ne i platia?
Ad: Petícia za zmenu koncepcie parkovania v meste Košice
20.7.2016 00:23 | Drahomíra Knospová

Pripajam sa k peticii.
Ad: Petícia za zmenu koncepcie parkovania v meste Košice
15.7.2016 14:59 | Jankovicova Nikoleta

Rozhodne nesuhlasim s tymto narychlo zbuchanym a nedomyslenym nezmyslom...
Ad: Petícia za zmenu koncepcie parkovania v meste Košice
12.7.2016 19:38 | Pavol Katreniak

www.bystricoviny.sk/spravy/zme......

V BB žiadne parkovacie domy neboli postavené. Ani v centre, ani na sídliskách...

Vraj Mesto BB v lehote neponúklo v termíne žiadne pozemky...

EEI však parkovné vyberá...
Ad: Petícia za zmenu koncepcie parkovania v meste Košice
3.7.2016 15:42 | Teodor Rácz

Ako budú riešení obyvatelia nad 70 rokov, ktorí majú t.č. platné parkovacie karty ? Ďakujem za informáciu.Pridať reakciu:

Rozsiahlejšie reakcie prinášajúce nové podstatné informácie či nové pohľady na diskutovanú problematiku môžete ponúknuť na uverejnenie formou samostatného článku na stránkach občianskeho denníka CHANGENET.SK.

Meno a priezvisko E-mail
 
Predmet


Poznámka


Autorizačný kód
Vypočítajte: "Desať plus 8".


 

Kampaň bola ukončená.

Prehľad podporovateľov

  » Vaše reakcie (152)

 

REKLAMA CHANGENET.SK | občiansky denník, © 1996 - 2014, ChangeNet, ISSN 1336-2534
kontakt | reklama | info | služby | RSS