spájame ľudí, ktorí menia svet
Kampane
aktuálne  |  fórum  |  kalendár  |  adresár  |  inzeráty  |  poznámkový blok  |  fotoblokkampane!
  Nadstavba administratívnej budovy - Nitra - Staré mesto Petícia proti nadstavbe administratívnej budovy v pamiatkovej zóne mesta Nitry

V centre Nitry, v pamiatkovej zóne, má na trojpodlažnej administratívnej budove Piaristická č. 1 (bývalé Štátne lesy) vyrásť jedno podlažie navyše.

Už dva roky ako účastníci konania, ale aj ako občania mesta nevieme zabrániť tejto nadstavbe. Napriek našim pádnym argumentom, pre ktoré Okresný úrad ako odvolací orgán už dva razy zrušil rozhodnutia Mestského úradu, odbor stavebného poriadku – konanie pokračuje ďalej.

A to aj napriek tomu, že nás ako občanov svojím stanoviskom podporili aj poslanci Výboru mestskej časti Nitra Staré – mesto. Prípad bol aj medializovaný v relácii RTVS Občan za dverami.

Že nám ako obyvateľom náprotivného obytného domu nadstavba obmedzí prístup priameho slnečného svetla do bytov, naruší súkromie, zhorší životné prostredie a tým zníži kvalitu bývania i hodnotu bytov – je jedna vec. Druhá vec sa týka občanov mesta:

nadstavba naruší proporcie jedného z najstarších námestí v Nitre a znehodnotí pohľad na vzácne historické pamiatky – barokový kostolík sv. Michala a rímsko-katolícku faru.

Krajský pamiatkový úrad ani stavebný úrad si to však nemyslia. Nemyslia si ani to, že nárast administratívnych priestorov vyľudňuje už aj tak prázdne centrum mesta. Stavebný úrad dokonca ani nevyvodil dôsledky proti stavebníkovi, ktorý bez stavebného povolenia, teda v rozpore so zákonom, robil už v roku 2014 rozsiahle stavebné úpravy budovy a nadstavil dvorovú časť. A veselo upravené priestory prenajíma. Chýba už len nadstavba uličnej časti – a o tú práve ide.    

Žiadame týmto Mesto Nitra – Mestský úrad o zastavenie stavebného konania a zrušenie nadstavby uličnej časti administratívnej budovy Piaristická č. 1. v Nitre.   

Ak ani Vy nesúhlasíte s nadstavbou administratívnej budovy Piaristická 1 v Nitre (bývalé Štátne lesy), prosíme, podpíšte túto petíciu. Možno sa nám aj pomocou Vášho podpisu podarí uspieť s naším odvolaním a zvrátiť priebeh stavebného konania. Je to posledná možnosť. Ďakujeme.  


účastníci konania:
MUDr. Jozef Weber a Darina Kárová, Mariánska 8, Nitra     

Nadstavba administratívnej budovy - Nitra - Staré mesto


POZNÁMKY / vaše reakcie
Ad: Petícia proti nadstavbe administratívnej budovy v pamiatkovej zóne mesta Nitry
10.3.2016 13:40 | Alica Ballabášová

Nesúhlasím,na pešej zóne je veľa prázdnych budov a bývalá úžasná pešia zóna UMIERA !!!!
Ad: Petícia proti nadstavbe administratívnej budovy v pamiatkovej zóne mesta Nitry
17.2.2016 18:45 | Daniela Gundová

Je to nepekné a pokazí to celú architektúru
Ad: Petícia proti nadstavbe administratívnej budovy v pamiatkovej zóne mesta Nitry
13.2.2016 12:43 | RNDr. Viktor Sidor

Je potrebné si najprv v územnoplánivacích dokuemntáciach - preveriť či platný územný plán Centrálnej mestskej zóny mesta Nitra takéto niečo vôbec umožňuje - inak s tým nikto nepochodí
Ad: Petícia proti nadstavbe administratívnej budovy v pamiatkovej zóne mesta Nitry
11.2.2016 19:55 | Mária Hrušková

Nesúhlasím s výstavbou nadstavby v Starom mestePridať reakciu:

Rozsiahlejšie reakcie prinášajúce nové podstatné informácie či nové pohľady na diskutovanú problematiku môžete ponúknuť na uverejnenie formou samostatného článku na stránkach občianskeho denníka CHANGENET.SK.

Meno a priezvisko E-mail
 
Predmet


Poznámka


Autorizačný kód
Vypočítajte: "Desať plus 8".


 

Kampaň bola ukončená.

Prehľad podporovateľov

  » Vaše reakcie (4)

 Súvisiace témy:
Samospráva
Pamiatky
Štátna správa

Súvisiace regióny
Nitra


REKLAMA CHANGENET.SK | občiansky denník, © 1996 - 2014, ChangeNet, ISSN 1336-2534
kontakt | reklama | info | služby | RSS