spájame ľudí, ktorí menia svet
Kampane
aktuálne  |  fórum  |  kalendár  |  adresár  |  inzeráty  |  poznámkový blok  |  fotoblokkampane!
  Petícia proti zmenám v projektoch diaľnice D1 Bratislava - Trnava, križovatka Triblavina

My, dolupodpísaní občania Bernolákova, Chorvátskeho Grobu, Ivánky pri Dunaji a ďalších dotknutých  obcí, obraciame sa na Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky sekcia environmentálneho hodnotenia a riadenia, odbor environmentálneho posudzovania  a vyjadrujeme  nesúhlas s navrhovanými zmenami v projektoch DIAĽNICA D1 BRATISLAVA – TRNAVA KRIŽOVATKA TRIBLAVINA, OZNÁMENIE O ZMENE NAVRHOVANEJ ČINNOSTI PODĽA ZÁKONA č.24/2006 Z.z., PRÍLOHA č. 8.

Táto zmena sa dotýka aj súvisiacich pripájacích obslužných ciest s kruhovými križovatkami na napojenie sa k priľahlému územiu ( zmeny projektov tvoria prílohu tejto petície ).

Ohlásené zmeny MŽP SR zo dňa 8.12.2015 pozmeňujú pôvodnú projektovú dokumentáciu križovatky Triblavina, ktorá vychádzala z dopravného zaťaženia z r. 2009-10 . Súčasné zmeny znižujú priepustnosť prístupových ciest a kruhových križovatiek zo 4 pruhových na 2 pruhové  napriek tomu, že dopravná zaťaženosť od roku 2009 stúpla v danom území D1 a cesty I/61 niekoľkonásobne.  Zmeny nezohľadňujú perspektívny nárast dopravného zaťaženia súvisiaceho s plánovanou výstavbou  obytnej zóny Starland, logistiky v časti  Šakoň a Obora v katastri obce Bernolákovo. Navyše realizácia prístupových komunikácii nebola riešená a posudzovaná podľa Zák. 24/2006 § 3 , odst. A)  EIA. Neboli zohľadnené nezvratné devastačné vplyvy na biotop a faunu ( výskyt chráneného druhu –Bobor Európsky) v danej lokalite.  Súčasťou pôvodného  projektu bolo riešenie  prepojovacej komunikácie z cesty  I/61 mimoúrovňovou križovatkou  s križovatkou  Triblavina D1. Cesta I/61 bola riešená ako štvorpruhová,  aby spĺňala požiadavky dopravnej zaťaženosti a aj táto podmienka bola zrušená a zostáva ako dvojpruh, čo už dnes nevyhovuje v úseku Senec- Ivánka pri Dunaji.

V čase rozširovania diaľnice na šesť pruhovú  boli naprojektované aj zberné kolektory popri diaľnici,  ktoré sú týmito zmenami zrušené . Celá ťarcha výstavby, prepravy materiálu a mechanizmov sa tým prenáša na cestu I/61 , ktorá už dnes nestačí dopravnému zaťaženiu. Okrem toho to pre obce Bernolákovo a Chorvátsky Grob bude znamenať enormné zvýšenie prašnosti , hluku v bezprostrednej blízkosti obce a zvýšenie zamorenia výfukovými exhalátmi.  Zároveň to bude znamenať dopravný kolaps na ceste I/61 medzi obcami Bernolákovo a Ivánka pri Dunaji.

Žiadame dodržať pôvodnú projektovú dokumentáciu križovatky D1 Triblavina aj súvisiacich pripájacích ciest a križovatiek , pripájacej nadúrovňovej križovatky  z cesty I/61 a zasadiť sa za znovuobnovenie projektu štvorprúdovej cesty I/61 v úseku Senec- Bratislava.  Všetky tieto projekty a zmeny žiadame opätovne posudzovať podľa Zák. 24/2006 a vypracovať EIA.

Petičný výbor:

PhDr. Mária Kisková, Hviezdoslavova 1 , 900 27 Bernolákovo ,dát.nar. 20.11.1961 -osoba určená na zastupovanie :..................................................................
Peter Hanic , Poľovnícka 43, 900 27 Bernolákovo,dát.nar. 23.3.1963
Katarína Koporcová, Clementisova 9, 900 27 Bernolákovo,dát.nar. 18.1.1964
Ing. Martina Brunel, Potočná 29, 900 27 Bernolákovo, dát.nar. 22.3.1984
Ing.Patrícia Fatulová, Lúčna 32, 900 25 Chorvátsky Grob, dát.nar.16.7.1971

 POZNÁMKY / vaše reakcie
Ad: Petícia proti zmenám v projektoch diaľnice D1 Bratislava - Trnava, križovatka Triblavina
8.5.2016 10:27 | Juraj

Clanok vysvetluje pozadie zmien a aj preco sa starostovi CV (koli stavebnej uzavere a brzdeniu projektov J&T) vyhrazali a odstupil.

dennikn.sk/blog/pociatek-a-jeh...
nova peticia, mozete vsetci znova podpisat
19.4.2016 08:49 | Zuzana Kralovicova

Spustila sa nova peticia, podpisujte tu!
www.peticie.com/peticia_za_pre...
Ad: Petícia proti zmenám v projektoch diaľnice D1 Bratislava - Trnava, križovatka Triblavina
27.2.2016 23:40 | Karol

Maria Kiskova - stale si myslim, ze informacie, z ktorych vychadzam su aktualne, pretoze boli uverejnene 08.12.2015, a schvalene 20.01.2016. Na nakreslenej mape uz chybaju kolektorove pasy a pribudol jeden pruh. Takze to nemoze byt mapa z roku 2012. Sucastou projektu, po zmenach je aj vacsia cast trvalej cesty pre napojenie na staru senecku, a docasne riesenie samotnej krizovatky so starou seneckou. Verim, ze sa nemylim. Ak by ano, to by bol pruser...
Ad: Petícia proti zmenám v projektoch diaľnice D1 Bratislava - Trnava, križovatka Triblavina
26.2.2016 18:05 | Maria Kiskova

Pan Karol, Vsetko co popisujete je spojene s povodnym navrhom z roku 2012. Nove projekty, podstatne okliestene mali uzavierku tento tyzden a nikde ich nenajdete. Tie vychadzaju z dokumentu "Zmena na dialnici D1 pred dokoncenim" z decembra 2015. Napojenie z Triblaviny na senecku cestu zatial nie je, iba ucelova komunikacia urcena na vystavbu a jej buducnost je neista, kedze minuly tyzden na oficialnom stretnuti z ust pracovnika VUD odznela informacia, ze krizovatka Triblavina ma sluzit iba developerovi. Snad sa nam to podari zmenit. Dakujeme, ze ste sa k nam pripojili.Ak ste z nasho okolia a mate chut sa k nam pridat, dajte nam vediet.
Ad: Petícia proti zmenám v projektoch diaľnice D1 Bratislava - Trnava, križovatka Triblavina
26.2.2016 09:05 | Stefan

Tak zo Seneckej sa uz budujuje docasna cesta z betonových panelov, ale len pre stavebne ucely, ktora tam bude roky. Ziadna nova krizovatka zo Starej seneckej na Triblavinu sa neplanuje! Oni si robia krizovatku z nasich dan len pre seba. Nonsens tato vlada co robi. Ludia treba ist volit !!! Ked to zrekaitulem, žiadna krizovatka ani svetelna tam nebude. A ani ziadna obec sa nepripoji na križovatku!
Ad: Petícia proti zmenám v projektoch diaľnice D1 Bratislava - Trnava, križovatka Triblavina
23.2.2016 09:42 | Karol

Maria Kiskova - V prvom rade peticiu som podpisal uz davnejsie, a podporujem vasu snahu. Treba bojovat za co najlepsie riesenie. Ale nedalo mi to a pozrel som sa na dostupne veci a nerozumiem vasej argumentacii. Neviem odkial cerpate informacie, no nemate pravdu minimalne v jednej veci.

Tuto stranku nepochybne poznate no ak nie tak na nej najdete nakresy noveho riesenie:
www.enviroportal.sk/sk/eia/det...
V zazipovanom subore Oznamenie_o_ZNC_Triblavina_Netechnicke_zhrnutie.zip sa nachadza subor C_1_1_Koordinacny_vykres_1.pdf.

Z neho je celkom zretelne, ze 8 pruhova dialnica ma pokracovat aj dalej smerom na Senec a 8 pruhova dialnica pojde aj popod nadjazd Triblavina. Odbocovacie pruhy na Bernolakovo a Chorvatsky Grob v smere z Bratislavy su 5tym a 6tym pruhom v danom mieste (v popise vetva A). S tym, ze odbocovaci pruh urceny pre Bernolakov0 zacina +-500m pred samotnym zjazdom z dialnice, pruh pre Grob zacina v mieste zjazdu. Vetva A je ako dvojpruhova popisana aj v dokumente r-triblavina-zverejnene-20-01-2016-pdf.pdf.

Co sa tyka kruhoveho objazdu nadvazujuceho na tento zjazd, tak ten je az po odbocku na Grob dvoj az troj pruhovy. Nadjazd ponad dialnicu v smere na Grob ma 2 pruhy, jeden pre vodicov ktori idu na dialnicu na BA a druhy pre auta iduce do Grobu. V smere z Grobu do Bernolakova su 2 pruhy zuzujuce sa do jedneho, ale v tomto smere to je tiez viac ako dostacujuce...

Cesta od Triblaviny smerom na Bernolakovo ma byt iba 2 pruhova ale hladal som aj nejake podklady k povodnej verzii, a na nej je tiez iba 2 pruhova. Takze ziadna zmena.

Co sa tyka samotneho napojenia na staru senecku cestu, tak to sa v tomto projekte neriesi, bude tam iba docasne riesenie v podobe klasickej krizovatky. Ale to sa neriesilo ani v povodnom projekte.

Cize co zaverom? Dal som si velmi zalezat na tom, odkial cerpam udaje, aby som nepisal hluposti, ziadne bulvarne clanky. Ale podla moznosti oficlane dokumenty a technicke nakresy. Osobne si myslim, ze nove riesenie nie je horsie ako povodne. Na druhej strane suhlasim, ze teraz pred volbami treba narobit rozruch, aby sme co najviac uskodili volebnemu vysledku Smeru, ale medzi nami, nemyslim sa, ze z pohladu obyvatelov Bernolakova alebo Grobu sa treba obavat ze nove riesenie nam nejako poskodi...

Ja osobne by som sa snazil skor vyvinut iniciativu na vyriesenie napojenia na staru senecku, co vsak nesuvisi s touto peticiou ani tymto projektom. Mna osobne zaujima konkretne riesenie v smere na Bernolakovo, takze detaily v opacnom smere som velmi nepozeral.
Ad: Petícia proti zmenám v projektoch diaľnice D1 Bratislava - Trnava, križovatka Triblavina
22.2.2016 23:05 | Maria Kiskova

Vazeny pan Karol,
Bolo by vsetko fajn, keby veci boli tak ako pisete, ale nie su a nebudu. Nebude 8 pruhov , ale 6 a dva , ktore vydavaju za pruhy, budu podla projektovej dokumentacie iba odbocovacie po Triblavinu, takze budu vytvarat lievik. Spominane kolektory su zatial zrusene podobne ako 4 pruhova senecka cesta, podobne ako nadurovnova krizovatka pri Bernolakove a podobne ako dvojpruhovy kruhovy objazd, ktory bude jednopruhovy a bez zatial jasneho napojenia na senecku cestu. Preto peticia a preto snaha o medializaciu, aby sa kompetentni zobudili pripadne nehrali vlastnu necestnu hru voci Bratislave a celemu jej okoliu.
Ad: Petícia proti zmenám v projektoch diaľnice D1 Bratislava - Trnava, križovatka Triblavina
21.2.2016 00:44 | Karol

Len pre info. NDS vcera potvrdila, ze "navrhované riešenie nijako nemení okružné križovatky na tejto stavbe ani ich kapacity a teda nemení spôsob napojenia priľahlých obcí novými cestami, ku ktorých vybudovaniu sa zaviazal samotný Bratislavský samosprávny kraj ešte 16. januára 2012 v Zmluve o spolupráci uzavretej medzi ministerstvom dopravy, NDS a Bratislavským samosprávnym krajom."
To je asi dobra sprava, co sa tyka kolektorov, ja si myslim, ze to nebude az taky pruser, namiesto 6 pruhovej dialnice s kolektormi, bude 8 pruhova dialnica, napojenie na bernolakovo a chorvatsky grob zostane, tak ako malo byt, to ze v useku od zlatych pieskov po triblavinu teda nebudu suvisle kolektorove pasy nevadi, kedze ich nahradzaju 2 plnohodnotne dialnicne pruhy... Nie je to len zbytocne vela kriku pre nic?
Ad: Petícia proti zmenám v projektoch diaľnice D1 Bratislava - Trnava, križovatka Triblavina
20.2.2016 00:42 | Lucia Semančínová

Je potrebné využiť všetky dostupné formy obrany voči porušovaniu zákonov, a to aj európske sudy.
Ad: Petícia proti zmenám v projektoch diaľnice D1 Bratislava - Trnava, križovatka Triblavina
19.2.2016 16:51 | Maria Kiskova

Prikladam blog projektanta

selep.blog.sme.sk/c/403346/sac...
Ad: Petícia proti zmenám v projektoch diaľnice D1 Bratislava - Trnava, križovatka Triblavina
19.2.2016 15:50 | Maria Kiskova

Vazeni priatelia, kto ma zaujem, pozrite si dokument "Zmeny pred dokoncenim na dialnici D1, krizovatka Triblavina"
Najdete ho na webstranke obce Bernolakovo v casti uradna tabula. Na tento dokument sme reagovali odvolanim, ked ho v tichosti vyvesili 14.12 a zvesili 24.12.2015 v nasej obci. Momentalne sme podali dalsie odvolanie Rozklad na MZP. Skutocne zrusili kolektory a vyjazdy z dialnice su planovane ako obsluzne pre developerske projekty. V utorok to verejne potvrdil statny tajomnik min.dopravy. Je na nas, obcanoch, ktori tu zijeme, aby sme sa branili voci porusovaniu zakonov a bojovali i touto cestou za nase prava.
Ad: Petícia proti zmenám v projektoch diaľnice D1 Bratislava - Trnava, križovatka Triblavina
19.2.2016 15:32 | Peter Hanic

Takým ako pán Balisek :
neviem čo robíte a kde žijete , ale my apelujeme na všetky relevantné úrady, ktoré v danej veci konajú. Toto sa nás dotýka , ak tu chceme žiť naďalej ako v normálnej civilizovanej krajine. Kecať a kritizovať bez následkov vie každý.
Pridajte sa k nám a možno to pomôže. Bez toho aby sa občania ozývali si budú robiť arogantní úradníci platení z našich daní čo chcú a ako chcú. Bohatnúť budú za štátne peniaze a robiť ústupky svojim mecenášom.
Ad: Petícia proti zmenám v projektoch diaľnice D1 Bratislava - Trnava, križovatka Triblavina
18.2.2016 16:02 | Andrej Thurzo

Dopravny kolabs na I/61 je uz teraz. Kr.Triblavina mala mat regionalny vyznam. Ak je pravda, ze sa vypustili kolektory a cez Triblavinu nepojde 10 pruhov ale len 6 }~dnes premalovane oranzove ciary... Tak kr.Triblavina straca sirsi regionalny vyznam a meni sa na obsluznu krizovatku pre lokalitu mezi planovanymi projektmi - sidliskami Bernolakovo Zapad, 2 Logisticke komplexy s halami, a suvisiace uzemie medzi katastrom Ivanky,Bernolakova a Ciernejvody-Grobu... Este aj na webe Starlandu sa zda, ze s kolektormi pocitaju > www.starland.sk/#home/10
Pociatek je v tom az po usi!!!
18.2.2016 12:47 | Robo Macek
Ad: Petícia proti zmenám v projektoch diaľnice D1 Bratislava - Trnava, križovatka Triblavina
17.2.2016 14:28 | Petra Glasikova

Andrej Balisek,
vedia ma zdvihnut zo stolicky ludia, ako vy, ktori z tepla domova, bez toho, aby pohli prstom kritizuju niekoho, kto sa tu pokusa zachranit mozno aj vas zadok. Robia to zadarmo, vo svojom volnom case, pisu odvolania, stanoviska, stretavaju sa s mnozstvom ludi, zhanaju podklady, studuju si materialy a najma idu s kozou na trh! Takze vykecava tu niekto uplne iny...ale to je take slovenske...
Ad: Petícia proti zmenám v projektoch diaľnice D1 Bratislava - Trnava, križovatka Triblavina
17.2.2016 12:03 | Richard Schramm

Ja by som navrhol aby postavili električku zo Zlatého piesku pokračovať do Senca zástavky by boli Ivánka pri Dunaji, Bernolákovo, Veľký biel atď... ako dávno komunisti plánovali metrom až po Senca tu je link:
dennikn.sk/95812/pat-dovodov-p...
Ad: Petícia proti zmenám v projektoch diaľnice D1 Bratislava - Trnava, križovatka Triblavina
16.2.2016 22:48 | Andrej Balisek

Pani Kiskova, ked si myslite, ze sa obchadza zakon a este k tomu zavaznym sposobom, preco nepodate podnet na prokuraturu?!

Vykecavat vie kazdy...
Ad: Petícia proti zmenám v projektoch diaľnice D1 Bratislava - Trnava, križovatka Triblavina
16.2.2016 10:25 | Michal Drotován

Dobrý deň,
podporil som Vašu iniciatívu blogom - držím palce!
drotovan.blog.sme.sk/c/402983/...
Ad: Petícia proti zmenám v projektoch diaľnice D1 Bratislava - Trnava, križovatka Triblavina
11.2.2016 19:24 | Maria Kiskova

Pan Ivan, dokument Zmeny... najdete na uradnej webovej tabuli obce. Je tam cely dokunt, teda dufam, ze este je.
Tam sa dozviete, ze z planovanej 4prudovej cesty uz nie je nic, ze dvopruhovy kruhovy objazd je uz len jednopruhovy a vsetky cestne kolektory, ktore mali riesit dopravu mechanizmov na stavbu dialnice su rovnako zrusene. Vsetko sa presuva na cestu 1/61, teda senecku, co uz mozete vidiet po tieto dni a bude este ovela horsie, ked sa zuzi dialnica kvoli vystavbe a doprava sa presunie na senecku. Cesta, o ktorej si mnohi myslia, ze bude prepojenim na dialnicu je len obsluzna cesta pre vystavbu a neskor pre logisticke a developerske projekty. Prave preto sme zacali konat a podali sme odvolanie - rozklad na Min. ziv. prostredia, aby dodrzali UP BSK a aby rozsirili cestu tak, ako to stale je v uzemnom plane BSK. Obchadza sa zakon a to zavaznym sposobom len aby sa vyslo v ustrety developerom a ich obrovskym projektom.
Ad: Petícia proti zmenám v projektoch diaľnice D1 Bratislava - Trnava, križovatka Triblavina
10.2.2016 22:54 | Peter Hanic

Uzemný plán BSK hovorí presne to čo bolo pôvodne naplánované , ale tieto zmeny sú v plnom rozpore voči schválenému platnému územnému plánu BSK a protizákonne vykonávanými postupnými zmenami bez komplexného posudzovania podľa zák.24/2006 . Takto oklieťený projekt je stavaný vyslovene len pre jedneho developera . Keď už sku.... celí územie tak aspoň nech to má efekt pre občanov !Pridať reakciu:

Rozsiahlejšie reakcie prinášajúce nové podstatné informácie či nové pohľady na diskutovanú problematiku môžete ponúknuť na uverejnenie formou samostatného článku na stránkach občianskeho denníka CHANGENET.SK.

Meno a priezvisko E-mail
 
Predmet


Poznámka


Autorizačný kód
Vypočítajte: "Desať plus 8".


 

Kampaň bola ukončená.

Podporilo ju podporovateľov.

  » Vaše reakcie (25)

 Súvisiace témy:
Doprava
Životné prostredieREKLAMA 

CHANGENET.SK | občiansky denník, © 1996 - 2018, ChangeNet, ISSN 1336-2534
kontakt