spájame ľudí, ktorí menia svet
Kampane
aktuálne  |  fórum  |  kalendár  |  adresár  |  inzeráty  |  poznámkový blok  |  fotoblokkampane!
  Vyhlásenie rodičov detí navštevujúcich verejné základné a stredné školy

My, rodičia,

veľmi citlivo vnímame všetko, čo sa v týchto dňoch deje v našej spoločnosti a týka sa školstva.

Dotýka sa nás to, aj  napriek tomu, že nie sme učitelia, nie sme pedagógovia, nie sme odborníci na školstvo a zväčša nie sme ani politici.

Dotýka sa nás to však preto, že sme rodičia detí, ktorým záleží na ich vzdelaní.

Dotýka sa nás to preto, že si uvedomujeme, ako kvalita vzdelania súvisí s kvalitou inštitúcie, ktorá ho poskytuje.

Dotýka sa nás to preto, že vnímame realitu – a tou je skutočnosť,  že za kvalitou inštitúcie, ktorá poskytuje vzdelanie našim deťom, je v prvom rade kvalita  jej ľudského potenciálu – kvalita učiteľov.

Dotýka sa nás to preto, ž z vlastných skúseností vieme, že kvalita človeka (a aj každého jedného z učiteľov našich detí) ide ruka v ruke z jeho osobnou spokojnosťou.

Dotýka sa nás to preto, že sa snažíme citlivo načúvať hlasu učiteľov našich detí o tom, že nie sú spokojní  s pomermi v našom školstve, dokonca že sú frustrovaní  z úrovne diskusie o ich vylepšení.

Dotýka sa nás to samozrejme hlavne preto, že sme platcami daní, a tým aj klientmi verejnej služby „vzdelávania“,  poskytovanej verejnou inštitúciou „našou základnou školou“.


PRETO, že sa nás to dotýka, podporujeme štrajk našich učiteľov a vyzývame Vás, predstaviteľov vlády Slovenskej republiky:

  • Spravte všetko pre spokojnosť učiteľov našich detí.
    • ohodnoťte ich primerane,
    • vybavte školy kvalitnými didaktickými pomôckami
    • zmeňte zákon o kontinuálnom vzdelávaní.
  • Prispejte tak k zvýšeniu kvality ich výkonu v procese vzdelávania.
  • Zvýšte nielen kvalitu škôl, ktoré naše deti navštevujú, ale aj kvalitu a úroveň ich vzdelania.
  • Zvýšte kvalitu spoločnosti na správu, a tiež napredovanie ktorej, ste boli zvolení.POZNÁMKY / vaše reakcie
Ad: Vyhlásenie rodičov detí navštevujúcich verejné základné a stredné školy
4.2.2016 10:32 | nature

Súdruh ficoid, načasovanie bolo práveže najlepšie možné, pretože len v tomto období, keď súčasní gauneri púšťajú do gatí, že by mohli prísť o svoje fleky, je možné, že by boli tak láskaví zaoberať sa aj niečím iným ako tunelovaním eurofondov, podvodmi v tendroch a kŕmení nenažratých papúľ ich mecenášov z našich daní. To im určite žiadny legitímny mandát nedovoľuje. To je bezohľadnosť a hyenizmus súdruh ficoid. Učitelia naopak nepotrebujú mandát vo voľbách na to, aby mohli vysloviť svoju nespokojnosť. Ich protest je navyše apolitický a systémovo nevyhnutný. Práve aj preto, aby z detí nevyrástli také monštrá, aké sú teraz pri moci. A pokiaľ chceme zmenu, treba priniesť aj nejakú obeť, nielen podrývať ako bývalá ŠTB - ako to bude len bolieť. Nič nie je zadarmo. Mimochodom štrajkuje vyše 15% učiteľov a zajtra to bude 10 deň. Súdruh ficoid, zatiaľ sa nepohli žiadne ľady, takže vaše časové odporúčanie si strčte za klobúk. Okrem učiteľov protestuje aj väčšina rodičov, ktorá ich v tomto konaní plne podporuje, takže nie sú sami. V novembri 89 tiež nebolo na námestiach celé Slovensko a zrušenie vedúcej úlohy štátostrany bolo legitímne. Mnohí naďalej špicľovali a donášali, niektorí kachličkovali kúpeľne a dokonca niektorí, ktorí si to ani nevšimli (100.000 ľudí pohromade sa asi ľahko prehliadne) dnes šafária so spoločným majetkom, akoby sa nechumelilo. Súdruhovia ficoidi, predtým mečiaroidi, ako bývalý aparátčici a ŠTB-áci mali dávno sedieť v basách na doživotie, nie ukájať sa tu v diskusiách.
Ad: Vyhlásenie rodičov detí navštevujúcich verejné základné a stredné školy
4.2.2016 09:38 | nature

Pani Ivana Malá, kritizujete učiteľov za požiadavku pre vyššie platy, no celým vašim vyjadrením šermujete len o tom, kde odložiť vaše dieťa a čo bude s vašim platom. To svedčí len o tom, že peniaze sú č.1 práve vo vašom živote a školu považujete len za odkladisko svojich detí. Problém je však omnoho hlbší, nie na úrovni prvej signálnej sústavy. Škola nie je na odkladanie detí, ale inštitúcia, kde by deti mali predovšetkým duchovne rásť a dozrievať. Aj pre takéto povrchné chápanie významu školy ľudmi ako ste Vy, je školstvo v takom marazme ako je.
Ad: Vyhlásenie rodičov detí navštevujúcich verejné základné a stredné školy
2.2.2016 16:05 | Ladislav Hradocky

Načasovanie štrajku svedčí alebo o hlúposti organizátorov alebo o ich politikárčení,samozrejme bez toho, aby získali legitímny mandát vo voľbách.Je príznačné pre dnešnú spoločnosť,že každá skupina je ochotná pre svoje ciele vydierať ostatných a v prípade učiteľov zvysoka kašľať na dôsledky ich štrajku na rodičov, na deti učiace sa bezohľadnosti pri presadzovaní svojich záujmov.Bolo to skrátka silne prepálené.
Ad: Vyhlásenie rodičov detí navštevujúcich verejné základné a stredné školy
28.1.2016 21:51 | Alena Nováková

Ako bývalá aj dúfam budúca učiteľka plne podporujem tento štrajk. Veď tí učitelia bojujú za nás všetkých, len ostatní to nechápu. Držím všetky palce!
Ad: Vyhlásenie rodičov detí navštevujúcich verejné základné a stredné školy
28.1.2016 12:40 | Peter Tomlein

Plne podporujem tento štrajk. Učitelia to mali už urobiť dávno. Jedine zatvorením škôl môžu niečo dosiahnuť. Tým že štrajkovali jenakou pohortovosťou, stužkami, zhromaždeniami , boli všetkým len na srandu, pretože prečo by mal niekto riešiť "ich" problemy ked o deti maju postarané.Držím im palce.
Ad: Vyhlásenie rodičov detí navštevujúcich verejné základné a stredné školy
27.1.2016 13:22 | jano

pani anna- neviem co som vam urobil-ze sa lepite na mna.ked som pisal ze strajk musi boliet-tak som myslel a aj napisal --VSETKYCH- ucitelov -spolocnost-rodicov.uz 30 rokov susedim zo skolou a skolkou. svoje nazory som ucitelom povedal -vsetci ich povazuju za rozumne.boliet som myslel - financne- strajkujem -nedostavam plat-
ak ste si nevsimla -strajkuje len nejaka samozvana skupina- nemaju za sebou ani -skoro 85 percent ostatnych -to o niecom vypoveda.
tato skupina vyvolala problem v spolocnosti- takze ako clen spolocnosti mam aj ja pravo sa k nej vyjadrovat.
a verte keby nezacali ucit od septembra ale vsetci a avizovali to dopredu aspom pol roka-po jednaniach -verte lady by sa pohly- a netrvalo by to do vianoc.stacilo by 5-10 dni. to bola ta moja rada - skoda ze si to neviete rozobrat na -drobne- .
a to je uz fakt koniec - nema to s vami vyznam . ja sa bavim a konkretnosti a vy o abstraktnosti.
a ako hovorieval -zakopcanik- slnko v dusi.
Ad: Vyhlásenie rodičov detí navštevujúcich verejné základné a stredné školy
27.1.2016 10:40 | Ester Točíková

Ponižujúce postavenie učiteľov V spoločnosti sa musí skončiť. Podporme ich všetci, robíme to pre seba, svoje deti A svojich vnukov. Učitelia vydržte, nedajte sa zlomiť, veľmi Vám všetci ďrzime palce, ja som lekárka, my zdravotníci sme na vašej strane!!
Ad: Vyhlásenie rodičov detí navštevujúcich verejné základné a stredné školy
26.1.2016 19:59 | Robert Guliš

Učitelia: niektorých som obdivoval, niektoré obdivujem kvôli, trpezlivosti, schopnosti vysvetlit, pripravovať sa,odovzdat ako najlepsie dokáže... napriek podmienkam ktorú tu v školách máme. Samozrejme sú medzi nimi všeljakí - ako my všetci. Ale tí čo štrajkujú práve tým učia... vyjadriť svoj postoj voči tej odpornej ignorancii čo stojí na opačnej strane. A to dúfam bude aspoň toľko ako ovládať ktorýkoľvek z predmetov ...
Robert Guliš
Ad: Vyhlásenie rodičov detí navštevujúcich verejné základné a stredné školy
26.1.2016 17:30 | Milan Šeršík

V štrajku treba vydržať! Táto korupčná vláda jednej strany je nehodná nazývať sa sociálnou vládou. Je to skôr " Strana Darebákov" o čom svedčí aj vystúpenie ministra na brífingu, ktorý zvolal a nepravdivými informáciami ohlupoval celé Slovensko, aby napokon usvedčený z klamstva pred otázkami novinárov zutekal.
Ad: Vyhlásenie rodičov detí navštevujúcich verejné základné a stredné školy
26.1.2016 15:04 | Ivana Malá

Nepodporujem tento štrajk. Keď ste chceli štrajkovať, mali ste štrajkovať cez prázdniny a nie teraz. Vy sa staráte len o svoje platy, ale nepozeráte na to, kde rodičia svoje deti majú dať. zajtra je to už 3.deň , čo je ZŠ zatvorená. Moja dcéra chodí do 1.ročníka, samú ju nechať doma nemôžem. A nikoho nezaujíma, kde ju dám. Mám si zobrať dovolenku alebo sa dať na OČR. A tým pádom prídem ja o svoj ,,plat,,..Takže s vami vôbec nesúhlasím. Keby sa škola zapojila do štrajku napr.na jeden deň, to sa dá ešte zvládnuť, ale nie takto dlho. Predpokladám, že to bude trvať min. týždeň. A nikoho z vás nezaujíma kam majú ísť deti. Hovoríte, že to robíte aj pre nich. Ale vôbec to nie je pravda. Pozeráte len a len na seba. A práve z tohto hľadiska Vás nepodporujem. Lebo toto je už neúnosné..
Ad: Vyhlásenie rodičov detí navštevujúcich verejné základné a stredné školy
26.1.2016 14:16 | Anna Nováková

Pán Kvasinka,
mýlite si dojmy s pojmami. Pejoratívny znamená hanlivý a ja som na Vás žiadne také slovo nepoužila. Napísala som, že píšete bludy, pretože napísať, že učitelia majú trpieť, je podľa mňa neskutočná hlúposť. Za čo majú trpieť? Preto že keď ste štrajkovali Vy, tak ste trpeli? Riadite sa starým slovenským "Keď skapala koza mne, nech skape aj susedovi?" Ja som Vás neoznačila za diletanta ani za nedouka, ako ste to urobili Vy na adresu učiteľov. To Vám hanlivé nepríde, ako sa na ich adresu vyjadrujete? A čo sa týka Vašich rád ohľadne štrajku, nemyslím si, že Vás niekto z učiteľov oslovil, aby ste im radili. Najhoršie rady sú tie nevyžiadané. Podľa mňa nikto, kto v školstve nepracuje, nemôže objektívne posúdiť ich situáciu, dôvody štrajku i spôsob prevedenia. Preto im ja určite radiť nebudem.
A áno, pán premiér povedal. :-) Náš pán premiér rád zavádza. Tak ako s výškou učiteľských platov, tak i teraz s percentom štrajkujúcich. Skúste si overovať informácie aj z iných zdrojov než je ten "pán premiér" povedal.
Aj ja Vám želám pekný deň.
Ad: Vyhlásenie rodičov detí navštevujúcich verejné základné a stredné školy
26.1.2016 13:13 | jasinka123@centrum.sk

este raz - a naposledy - ja som sa nenalepil na vas ako vy na mna - napisal som svoj nazor- vy ste pouzila- na mna - pejorativum - ja som si nezacal. to za prve- a potom percenta- teraz povedalpremier cislo -percenta -
strajkovalo - necele 3 percenta -dnes este menej-
trosku precitajte a popremyslajte nad tym co som ucitelom navrhol - ako ja to vidim- vy ste nenavrhla -NIC-.
LEN ODSUDZUJETE.
to je potom koniec disluzie .
nemam zaujem dohadovat sa o vasej impertinencii. skoro ako ucitelia na namesti.
ak mate skusenost s organizovanim strajku - poradte ucitelom-.
howgh- koniec-amen.
Ad: Vyhlásenie rodičov detí navštevujúcich verejné základné a stredné školy
26.1.2016 09:56 | Jana Borková

Želala by som si okrem už spomínaného aj dôslednú kontrolu riaditeľov škôl pri narábaní s finančnými prostriedkami, ktoré sa do týchto výchovných a vzdelávacích inštitúcií dostávajú.
Ad: Vyhlásenie rodičov detí navštevujúcich verejné základné a stredné školy
25.1.2016 23:42 | Anna Nováková

Vážený pán Kvasinka,
asi by ste si v prvom rade mali zopakovať matematiku, pretože 11 000 učiteľov z 89 000 je 12% a nie necelých desať. To po prvé. A po druhé, Vy môžete napísať, že celý štrajk je "akcia nedoukov" a "diletanstvo". V podstate tých učiteľov urážate a je to podľa Vás v poriadku, pretože vyjadrujete svoj názor. Keď som ja vyjadrila svoj názor k Vášmu komentáru, tak je to podľa Vás kritika a zaváňa to komunizmom. Veď ja som napísala len svoj názor rovnako ako Vy. :-)
Ad: Vyhlásenie rodičov detí navštevujúcich verejné základné a stredné školy
25.1.2016 21:22 | Marek Ihnát

Ako bývalý učiteľ plne podporujem požiadavky našich pedagógov.

Vedomostná úroveň celého národa leží na pleciach pedagógov. Tí vytvárajú právnikov, lekárov, atď., ktorí mimochodom zarábajú oveľa viac.

Nezaslúžia si viac? Veď čo by bol národ bez nich?!

Prostriedky sú, len ich treba poskytnúť!

Držte sa!
Ad: Vyhlásenie rodičov detí navštevujúcich verejné základné a stredné školy
25.1.2016 19:44 | jan kvasinka

mila pani Novakova.
ja mam fica rad rovnako ako aj vas- teda nijako.
ja som pisal ako to maju robit-teda ako si ja myslim ze by to mali robit.
ja som strajkoval uz za cervenych -za mzdu- nikde sa to nepisalo - rozhadzali nas po celej republike . preto hovorim ze -strajk -musi boliet- mzdu nam doplatili -ale kolektiv -zmizol-.
ja len vidim obrovsku -DILETANTNOST- vedenia tohto-takzvaneho strajku-. ved nestrajkuje ani 10 percent -
ze je to politicka provokacia - to uz vidi aj poloslepy.
-ze je to spatne nacasovane- diletantske- a len vykrik do tmy je evidentne.
ja som napisal co by mali robit- mne sa to zda ako schodna cesta.
vy mozete navrhnut -lepsiu- .
nikto vam nebrani.
ale nebudem vam hovorit ze pisete - BLUDY-.
AKO VIDIM - JE TO AKO V KOMUNIZME -UZ MA KRITIZUJETE ZA NAZOR-.
kde sme sa to uz dostali .
Ad: Vyhlásenie rodičov detí navštevujúcich verejné základné a stredné školy
25.1.2016 16:48 | Renata Oravcova

Podporujem!
Aby učenie bolo zase poslaním a nie len povolaním.
Ad: Vyhlásenie rodičov detí navštevujúcich verejné základné a stredné školy
25.1.2016 16:18 | Anna Nováková

Pán Kvasinka,
či zle alebo dobre načasované, dôležité je, že učitelia majú snahu niečo zmeniť. A či to smrdí politikou? A keby aj. Hádam sa bojíte, že Fico a jeho partia rozkrádačov nebude zvolená?! No a čo dodať k Vašej poznámke, že majú učitelia štrajkovať aj do Vianoc a má to bolieť - a hlavne učiteľov... To môže napísať len niekto, komu absolútne nezáleží na vzdelávaní detí a učiteľov má za nič. Učitelia siahajú k štrajku ako k poslednej možnosti. Vždy najskôr prosili a upozorňovali. Ale na túto vládu platí len hrubý nátlak a sila. A len tak mimochodom, Vás kto naučil čítať, písať, počítať,...? Asi to tí učitelia, ktorí sa Vám venovali, nemali robiť, aspoň by ste tu nepísali také bludy.
Ad: Vyhlásenie rodičov detí navštevujúcich verejné základné a stredné školy
25.1.2016 14:42 | Zuzana Otrubová

Podporujem
Ad: Vyhlásenie rodičov detí navštevujúcich verejné základné a stredné školy
25.1.2016 12:58 | Vladimír Ježovič

Slobodné vzdelávanie - učenie sa detí vyžaduje iba asi 50% dnešného stavu pedagógov a je oveľa priznivejšie pre rozvoj detskej osobnosti a myslím aj pre samotných pedagógov, či ich asistentov. Odporúčam prečítať si knihu Svoboda učení od Petra Greya: www.svobodauceni.cz/media/svob...Pridať reakciu:

Rozsiahlejšie reakcie prinášajúce nové podstatné informácie či nové pohľady na diskutovanú problematiku môžete ponúknuť na uverejnenie formou samostatného článku na stránkach občianskeho denníka CHANGENET.SK.

Meno a priezvisko E-mail
 
Predmet


Poznámka


Autorizačný kód
Vypočítajte: "Desať plus 8".


 

Kampaň bola ukončená.

Podporilo ju podporovateľov.

  » Vaše reakcie (56)

 Súvisiace témy:
Deti a mládež
ŠkolstvoREKLAMA 

CHANGENET.SK | občiansky denník, © 1996 - 2018, ChangeNet, ISSN 1336-2534
kontakt