spájame ľudí, ktorí menia svet
Kampane
aktuálne  |  fórum  |  kalendár  |  adresár  |  inzeráty  |  poznámkový blok  |  fotoblokkampane!
  Petícia proti plánovanej výstavbe v lokalite Ivanka pri Dunaji - Dombale

My, podpísaní občania, nesúhlasíme s plánovanou výstavbou „Obytná zóna Dombale I./Bytový komplex DUBAJ, Ivanka pri Dunaji“ a plánovanou výstavbou na susediacej lokalite „Veľké Dombale“ v predloženom znení a týmto žiadame

Starostu obce Ivanka pri Dunaji
Obecné zastupiteľstvo obce Ivanka pri Dunaji
Bratislavský samosprávny kraj,
Okresný úrad Senec, odbor starostlivosti o životné prostredie

aby ste podnikli všetky kroky k pozastaveniu tejto výstavby do doby, kým bude vyriešené zodpovedajúce dopravné napojenie Ivanky pri Dunaji na Bratislavu a žiadame, aby podmienkou investície takéhoto rozsahu  bolo  vybudovanie zodpovedajúcej občianskej vybavenosti (škola, škôlka, športové zariadenia).

So znepokojením sme sa dopočuli o plánovanej výstavbe novej obytnej zóny v Ivanke pri Dunaji, ktorá má zvýšiť počet obyvateľov obce o 40%!!! a počtom obyvateľov (2400 obyv.) prevyšuje dokonca susednú obec Zálesie. Do obce Ivanka pri Dunaji má novou výstavbou zároveň pribudnúť cca 1000 vozidiel! Obytná zóna je typickým príkladom nezvládnutého urbanizmu, absolútne nerieši už v súčasnosti kolabujúcu dopravu a úplne opomína občiansku vybavenosť typu škola, materská škôlka, športové zariadenia a pod.

Táto obytná zóna pozostáva z 2 samostatne investične riešených projektov – Bytový komplex Dubaj a Veľké Dombale.

Plánovaná výstavba „Obytná zóna Dombale I./Bytový komplex DUBAJ, Ivanka pri Dunaji“, na ktorú momentálne prebieha posudzovanie vplyvov na životné prostredie, pozostáva z 9 bytových domov  (spolu 288 bytov), 29 radových domov, 133 rodinných domov. Pri predpokladanej obývanosti 3 obyvatelia/byt a 4/obyvatelia/dom je to spolu 1512 obyvateľov a pri počte 1,5 auta/domácnosť pribudne ďalších 675 áut. V Zámere pre posudzovanie vplyvov úplne absentuje dopravná štúdia napriek tomu, že sa jedná o obec, v ktorej už v súčasnosti predstavuje doprava veľmi vážny problém.

Plánovaná výstavba „Veľké Dombale“, kde v súčasnosti prebieha majetko-právne vysporiadanie s občanmi, pozostáva z 231 rodinných domov – cca 930 obyvateľov a 230 vozidiel.

Obec Ivanka pri Dunaji je príjemným miestom na bývanie. Obyvateľom dochádzajúcim do Bratislavy sa však v posledných rokov rapídne zhoršila dopravná situácia, 30 minútové zdržanie na križovatke pri Metre ráno nie je výnimkou. Táto katastrofálna situácia sa v súčasnosti ani výhľadovo nerieši. Roky sľubované prebudovanie Seneckej cesty na 4-prúdovú je zastavené a vzhľadom na chýbajúci projekt a majetkové vysporiadanie ani nie je v najbližších rokoch reálne.

Kapacity školy a škôlky sú v obci naplnené. To znamená prírastok 2400 obyvateľov, cca 600 – 800 detí nie je v možnostiach obce v dohľadnej dobe vyriešiť a preto plánovaná výstavba by aj pre súčasných obyvateľov znamenala potrebu hľadať náhradné možnosti školy či škôlky v súkromných zariadeniach prípadne iných obciach, kde sú však zvýhodňovaní domáci obyvatelia.

Vplyv takejto rozsiahlej investície a zväčšenia počtu obyvateľov o 40% nebol relevantne posúdený (dopravne, sociálne, ekonomicky). Obec nemá vypracovanú dopravnú štúdiu, ktorá by zhodnocovala prírastok 1000 áut na už tak zapchatú križovatku pri METRE v rannej špičke a križovatku „pri sadoch“ v poobednej špičke.

Zároveň obec žiadame obstarať vypracovanie kompletného nového územného plánu obce vrátane územného plánu zóny pre „Veľké Dombale“, nakoľko existujúci územný plán pochádza z roku 1998 a od vzniku prešiel len drobnými zmenami (s výnimkou plochy pre logistický park) a nezodpovedá súčasným urbanistickým štandardom.

Oboznámil(a) som sa s textom petície proti výstavbe v lokalite Ivanka pri Dunaji – Dombale, súhlasím s jej znením a žiadam starostu obce Ivanka pri Dunaji, obecné zastupiteľstvo obce Ivanka pri Dunaji, Bratislavský samosprávny kraj, Okresný úrad Senec, odbor starostlivosti o životné prostredie, aby splnilo požiadavky v nej uvedené.


Petičný výbor:

Mgr. Michaela Seifertová, Ivanka pri Dunaji, environmentalistka
Michal Zeman, Ivanka pri Dunaji, poslanec obecného zastupiteľstva, živnostník
Ing. Vladimír Vaník, Bratislava, bankový analytik
Ing. Frantisek Podhányi, Ivanka pri Dunaji, projektový manažér
Ing. Oľga Zibalová, Ivanka pri Dunaji, poslanec obecného zastupiteľstva
Ivan Zibala, Ivanka pri Dunaji, poslanec obecného zastupiteľstva
Ing. Andrej Bartoš, Zálesie, informatik
Ing. Paulína Farkašovská, Nová Dedinka, stavebný inžinier
Magdaléna Prokešová, Bratislava, mamička na rodičovskej dovolenke
Maroš Prokeš, BratislavaPOZNÁMKY / vaše reakcie
Pozor: BDA reality alebo BD reality?
8.2.2016 08:30 | Ivana Ladná

Jednoznačne ide o podvodníkov, ktorý pre Vaše nedostatočné právne povedomie z Vás spravia ľudí čo sa upíšu diablovi ak od nich kúpite pozemok. Projekty sú nedokončené, nebudete bývať ani o päť rokov!!! Ak sa budete nakoniec chcieť napojiť na kanalizáciu vodu... budete im musieť dodatočne zaplatiť a budte si istý že zaplatíte ďalšiu polovičku z ceny pozemku!!! Pozor ide o veľmi skúsených podvodníkov!!! Ľudia, ktorých už oklamali sú úplne zúfali a pre zle podpísané zmluvy sa neodvážia ísť ani podať trestné oznámenie!
Ad: Petícia proti plánovanej výstavbe v lokalite Ivanka pri Dunaji - Dombale
15.12.2015 12:32 | Peter Majka

Nesuhlasim S plánovanou vystaubou. DEDINA SA MA ZACHOVAŤ!!! Podporujem petíciu! nestiaviajte to prosím!!
Ad: Petícia proti plánovanej výstavbe v lokalite Ivanka pri Dunaji - Dombale
26.10.2015 23:22 | Stano Šnirc

Už ste ( developery, stavebníci a bohužial aj Ivanskí velkostavitelia...) v Ivanke postavili obytné lokality B8, Vinice, Biele vody a teraz idete na Dombale-Dubaj.Prečo cudzí stavitelia sa " hrabete" do našich dedín? -stavajte si doma ale ani tam Vás asi nechcú.Stavia sa všade,kde je len trochu volnej pôdy( za domami,vedľa nich, nadstavuje sa-bez parkovacích miest...) To čo chcete urobiť je proti normálnemu rozumu. Už je tu toľko cudzích ľudí a k tomu kopu automobilov čo s Ivankou nemajú skoro nič spoločné. Vy chcete len zarobiť za každú cenu a ani Vás nezaujíma spolužitie občanov , služby, školy, a hlavne doprava. Už teraz je to tu nezvládnuteľné a čo bude onedlho? Či budú niektoré cesty x prúdové, to na veci nebude nič nemeniť... Z malej príjemnej dedinky pri BA zrazu vytvoríte niečo čo nemá s pekným spolužitím nič spoločné.Je Vám jedno kto sa sem dosťahuje ( žltý,čierny,biely,zahalený,dobrý,horší,ktovie akého vyznania a zmýšlania-veľmi málo Ivančanov...) to len aby ste si naplnili svoje vrecká a blahobyt.Po čase, aj tí čo sa sem dosťahujú zistia, že radšej mohli ostať tam kde doteraz boli. Vy( stavitelia) by ste mali bývať v tom čo tu staviate a znášať všetky strasti a potom by ste na všetko asi inak pozerali. No,Vám je to asi jedno.Možno bola aj chyba v poslancoch Ivanky , že povolili takéto lokality a stavby rozbehnúť. No už sa stalo a bohužiaľ sa bude vo výstavbách pokračovať.Zatiaľ som písal o Ivanke a som za petíciu. A teraz trochu inak. Ľahko sa Vám stavia na krásnych úrodných pôdach-však sa nám to po x rokoch vypomstí. A to nielen obytné lokality ale rôzne sklady, veľkoobchody a "prekladištia"...To sa s výstavbou tuším nezastavíte až kým veľká BA nebude niekde pri TT. Mali by ste tadšej porozmýšlať nad znovurozbehnutím veškerej práce tam kde sa zničili a nie pol Slovenska dotiahnuť k BA-ale to by ste mali namáhavejšie,tak načo. Veľa som sa rospísal( lebo na kopu vecí mám svoj-iný názor ) a nehodlám si s nikým dopisovať-odpisovať,načo. Stano Š.
Ad: Petícia proti plánovanej výstavbe v lokalite Ivanka pri Dunaji - Dombale
19.10.2015 09:48 | peter

Co sa tika ciest tak sa uz roby D1 triblavina hlavne vetvy do BA a opacne 2017ma byt ukoncena vystavba tak by to mohlo vyriesit situaciu ako aj mozny kruhova krizovatka kde je metro namiesto semafora
Ad: Petícia proti plánovanej výstavbe v lokalite Ivanka pri Dunaji - Dombale
30.9.2015 12:50 | Beáta Rafajová

Už teraz je situácia s dopravou neúnosná. Nechcem si ani predstaviť ako by to potom ráno smerom do Bratislavy vyzeralo.
Ad: Petícia proti plánovanej výstavbe v lokalite Ivanka pri Dunaji - Dombale
30.9.2015 11:51 | Karel Ruzicka

Dobry den,

v prvom rade nie je dovod delit ludi na Ivancanov, ne-Ivancanov a staro-Ivancanov. Kazdy ma rovnake pravo byvat v Ivanke.
A argumentovat tym, ze v inych obciach sa stavia nekoncepcne, tak preco nie aj v Ivanke, je tiez polutovaniahodne...
Cielom peticie nie je predpokladam zakazovat na Dombaloch stavat, musite ale uznat, ze je obrovsky rozdiel, ci sa tam postavi 20 rodinnych domov alebo 9 stvorpodlaznych bytoviek s 288 bytmi a betonom vsade naokolo. Studiu si kazdy moze precitat tu:
www.enviroportal.sk/sk/eia/det...
Jedna sa o cisto komercny projekt a je preto uplne legitimne aby obec vyzadovala od investora ucast na svojom rozvoji vo vacsej miere ako je postavenie jedneho detskeho ihriska. Na dane sa spoliehat nemoze, pretoze nema ziadne paky ako prinutit novych obyvatelov prihlasit si trvaly pobyt a 80% z nich to ani neurobi.
Ak poznate lepsi sposob vytvorenia tlaku na zastupitelstvo ako je peticia, tak prezradte, myslim, ze autori peticie si radi nechaju poradit.
Ad: Petícia proti plánovanej výstavbe v lokalite Ivanka pri Dunaji - Dombale
26.9.2015 12:56 | gabriela jurasova

Som zásadne proti plánovanej výstavbe nie sú zvládnuté iné dôležitejšie infraštruktúry v obci a nie sa hrnut do mega výstavby ktora ovplyvní nie len obcanou žijúcich v obci ale aj samotné okolie obce.
Ad: Petícia proti plánovanej výstavbe v lokalite Ivanka pri Dunaji - Dombale
24.9.2015 19:18 | peter husar

Jednoznačne som proti petícii a ZA VÝSTAVBU na Dombaloch.
Prečo naozaj blokovať výstavbu na Dombaloch, alebo len robiť problémy?
Tí čo ste proti výstavbe bytoviek a tvrdíte, že zanikne dedinský ráz obce, viete koľko vlastne poschodí majú tie bytovky mať – len dve poschodia a tretie je ustúpené, teda na polovici plochy druhého poschodia. V Ivanke už teraz stoja viaceré bytovky aj s viac podlažiami ako plánované na Dombaloch, to Vám nevadí? Je v súlade s medziľudskými vzťahmi, to že bránite napríklad mladým rodinám riešiť si vlastné bývanie, rodinám, ktoré si zobrali uver a zrazu im časť spoluobčanov chce blokovať ich plány? Títo ľudia neodchádzajú do Bratislavy, ale chcú predsa ostať v Ivanke. Ako by sa to páčilo tým, ktorí už bývajú v nových lokalitách, aj v Ivanke pri Dunaji, keby sa tak k ním správali akýsi nespokojivci, neprajníci, egoisti? Viete, že pozemky určené pre rodinné domy sú vo vlastníctve pôvodných vlastníkov, väčšinou „ivančanov“, niektoré vlastnia aj noví vlastníci, ktorí ich od pôvodných vlastníkov kúpili, takže pozemky nevlastní developér.
Ak sa pozastaví alebo úplne zastaví výstavba na Dombaloch, myslíte si, že tým sa zlepší situácia v doprave. Ak tam má pribudnúť cca 1350 nových obyvateľov aj s autami, myslíte si, že to bude behom pol roka? Veď to bude trvať možno 5 aj viacej rokov.
Nové lokality, ktoré vyrastajú v okolitých obciach a ktoré nejakí neprajníci, alebo ako ich nazvať, neblokujú, tie nezhoršia dopravu? A v tých lokalitách sa počíta s násobkami predpokladaného počtu obyvateľov na Dombaloch. Aké sú kolóny vo svetových veľkomestách a na cestách z a do ich satelitov. Vo väčšine prípadoch neporovnateľne horšie ako v prípade Ivanka pri Dunaji a Bratislava. Ak nechcete cestovať v kolónach, tak si treba kúpiť byt napríklad v strede Bratislavy a ak pracujete v strede Bratislavy, tak nebudete čakať v kolónach. Prečo doteraz nie je riešená tzv. Bratislavská integrovaná doprava, prečo sa nevyužijú vlakové koľajnice pre ľahké vlakové súpravy a nevybudujú sa nové zástavky v rámci Bratislavy a jej okolia.
Zastavenie výstavby na Dombaloch asi veci vyrieši? Naozaj?
Škola a škôlky. Na poslednom obecnom zastupiteľstve bolo schválené rozširovanie – nadstavby školy o 6 tried, rozšírenie škôlky na Hviezdoslavovej. Takže toto obec predsa rieši, len akýsi neprajníci si to nevšimli. Podobne aj územný plán obce. Áno lokalita Dombale bola v územnom pláne ako územie na výstavbu už cca 17 rokov, ale tí čo to píšu, zabudli doplniť, že koncom roka 2013, teda pred dvomi rokmi, bola lokalita prehodnotená a v rámci zmien a doplnkov územného plánu došlo k zmenám v požiadavke na minimálnu výmeru pozemkov, na základe požiadaviek vlastníkov pozemkov na Dombaloch na ich hromadnom stretnutí a tiež bol zadefinovaný priestor, v ktorom je možné stavať aj bytové domy a taktiež koľko môžu mať poschodí. Zmeny územného plánu prešli predsa prerokovaním a nikto ani jeden z tých, ktorí podpisujú akési petície proti Dombalom nebol proti, nič nenamietal!
Nechápem, prečo niektorí akože občania Ivanky pri Dunaji, sa stavajú proti iným spoluobčanom. Naozaj je to v duchu – ja už mám postavený dom, alebo kúpený byt v bytovkách v Ivanke a ostatní nech idú bývať kde chcú, len nie v Ivanke a budem im robiť problémy ... to sme sa kam posunuli? Podpisujete petíciu proti výstavbe na Dombaloch, ale preverili ste si podrobnosti? Alebo len sa pripojíte, lebo ktosi povedal, že tam idú stavať vežiaky a bude plno detí a nebudú mať ísť kam do školy. Veď Ivanka je v porovnaní s okolitými obcami pokiaľ ide občiansku vybavenosť značne lepšie ako mnohé porovnateľné obce. Škôlky, školy dokonca aj stredná škola, rad reštaurácií, kaviarní, obchodov celý rad cez Tesco, Samošku až po Metro, cyklochodníky, rekreačné priestory, banky, možnosti pre šport atď.
Ad: Petícia proti plánovanej výstavbe v lokalite Ivanka pri Dunaji - Dombale
24.9.2015 14:01 | František Pláteník - senior

Je normálne, aby poľnohospodárska pôda v lokalite Dombale I. a Dombale II.ležala desaťročia ľadom? Pochybujem, že táto pôda sa bude v budúcnosti využívať na poľnohospodárske účely. Som toho názoru, že je to v poriadku, že sa na danej lokalite spravili Jednoduché pozemkové úpravy a bude tam prebiehať v budúcnosti výstavba rodinných domov. Vedeli to, alebo ak im na tom až tak záležalo mohli si to petičiari prečítať z vývesky Obecného úradu, že v danej lokalite sa robia JPÚ. "NESÚHLASÍM S PETÍCIOU"
Ad: Petícia proti plánovanej výstavbe v lokalite Ivanka pri Dunaji - Dombale
24.9.2015 08:24 | Daniela Bartoková

nesúhlasím s výstabou
Ad: Petícia proti plánovanej výstavbe v lokalite Ivanka pri Dunaji - Dombale
23.9.2015 12:06 | Pavol

Som za podpis Petície avšak výstavba sa z dlhodobého hľadiska nezastaví. Uvedomme si, že Ivanka už nie je obec no mesto aspoň podľa počtu obvyvateľov a bez zásadnej "investície do dopravy" bude každým rokom cestovanie obtiažnejšie.

Treba však povedať, že obec má nástroje ako developera "donútiť" situáciu čiastočne vyriešiť napr. vybudovaním/spolufinancovaním parkoviska pri vlakovej stanici, vybudovanie svetelnej križovatky pri výjazde z Nádražnej spolu s Chorvátskym Grobom časť Čierna voda, prípadne vyvinutím tlaku na Vyšší územný celok aby sa riešilo mimoúrovňové napájanie sa na starú seneckú cestu č. 61 pri Metre (myslím, že aj Metro bude mať záujem o to aby jeho klienti chodili bez straty času do svojich prevázdok.
Ad: Petícia proti plánovanej výstavbe v lokalite Ivanka pri Dunaji - Dombale
23.9.2015 10:14 | Martin Takáč

Ako bolo nižšie napísané stavať áno,ale rodinné domy na primeraných pozemkoch a nie bytovky bez akejkoľvek občianskej vybavenosti....
Ad: Luboš Hudáček
23.9.2015 09:09 | Kristina Simonova

P. Hudáček, to ze je občianska vybavenosť výlučne v kompetencii obce neznamená, ze na ňu ma v obecnej pokladni aj peniaze. Chcete mi povedat, ze kym developer postavi nezmyselny počet bytov, tak obci padnú z neba peniaze na novu školu a škôlku?
Ďalšia vec, kto bude bývať v tých bytoch? Polovica z nich tu bude iba prespavat, nebudu ochotni si prehlasit trvalý pobyt, lebo treba zaplatiť 66€ za výmenu spztky a im sa to zda vela, čiže obec za týchto ludi nedostane nic, akurát ju to bude stať peniaze.
Ďalšia vec, o tom, ze sa raz na Dombaloch bude stavat sa uz rozpráva roky. Keby sa tam postavili rodinne domy, tak nikto s tým problem nema. Ale tie stvorposchodove bytovky tam rozhodne nepatria. Niekto sa chce na nich na úkor komfortu ostatných tak akurát nabalit. Biznis sa da robit aj rozumne. Ci postavíme tu další Manhatten ako na Racianskej a potom budu po večeroch svietiť v nepredanych bytoch, aby nalakali potenciálnych kupcov?....
Ad: Christine Neugierig-Zvedava
22.9.2015 20:30 | Kristian Neugierig

Takže podľa Vás sa ku všetkému majú právo vyjadriť iba obyvatelia Bernolakovskej, Moyzesovej ci Vajnorskej? Moja predstava je, že každý môže slobodne prejaviť svoj názor, či už súhlasí alebo nesúhlasí s ostatnými.
Prepáčte, už sem nenapíšem nič, nemá to zmysel sa hádať.
P.S.: Moji starí rodičia sú z Ivanky, moja mama a doteraz sa tam rád vraciam. Ale to je vlastne jedno, lebo nemám právo sa k dianiu v Ivanke podľa Vašej logiky vyjadrovať. Asi som si iba naivne myslel, že Vám tu ide o diskusiu a dokážete sa zamyslieť aj nad názormi ostatných.
Ad: Kristian Neugierig
22.9.2015 17:06 | Christine Neugierig-Zvedava

Guten Tag, Herr Neugierig,

Vy ste Ivancan? Zijete tu? Cestujete kazdy den do a z BA?
V koho zaujme sa tu vyjadrujete?
Tvarite sa ako mediator, ktoreho mrzia dva vytvorivsie sa tabory, ste empaticky s tymi, ktori predsa len musia niekde byvat, zda sa, ze len potrebujete byt zapojeny do nejakej (akejkolvek) internetovej diskusie....
Skuste si na par dni prenajat byvanie niekde na Bernolakovskej, Moyzesovej ci Vajnorskej a potom sa vyjadrujte, Herr Neugierig.
Vyzera to, ze vase meno je len nickname (prezyvka), ze vas vsetci pozname a vy sa dobre bavite. Pan Zvedavy.
Ad: Petícia proti plánovanej výstavbe v lokalite Ivanka pri Dunaji - Dombale
22.9.2015 16:52 | Vlado Breza

Vážený petičný výbor
-kde ste boli keď sa stavalo Metro?
-kde ste boli keď sa neustále rozširoval a aj rozširuje logistický park(a občas aj bez stavebného povolenia)?
-kde ste boli keď sa pred troma rokmi začala riešiť urbanistická štúdia a veci okolo územneho plánu?
-viete že podľa dopravnej štúdie takmer 80% áut cez Ivánku len tranzituje?
-zistili ste si koľko % detí v škôlke nie je vôbec z Ivánky?
-viete že cez 70 % budúcich stavebníkov je z Ivánky alebo z nej pochádza?
-do akej miery si myslíte,že to Vašou petíciou myslia vážne napr.pán Drblík zo Štrby alebo anonym z Brezna?
Ad: Ivan Pokrývka
22.9.2015 15:46 | Kristian Neugierig

Nerozumiem, ako sa môžu majitelia a developer zamýšľať nad niečím, čo nezmenia. To majú tie cesty vystavať osobne?
Situácia je jednoducho taká, že ľudia musia niekde bývať. Ak nechcem bývať v bytovom dome v Bratislave, tak si kúpim pozemok v priľahlých obciach pri Bratislave a postavím si tam dom. Inú možnosť nemám. Cestná sieť nepostačuje, to je pravda, ale to nie je v rukách ani developera ani bežných ľudí a obávam sa, že v tejto situácii ani v rukách obce (keďže všetky krízové úseky patria dialničnej spoločnosti alebo správe ciest).
Stále nevidím žiadnu súvislosť medzi výstavbou a problémom cestnej siete. Ide sa budovať obchvat Bratislavy, ktorý tu bude stáť určite skôr, ako sa dostavia posledný dom v Dombale. To nepomôže? Tu sa, prosím Vás nebavíme o 1000 autách, ktorý tu majú pribudnúť, ale o desiatkach tisícov, ktoré sa valia z okolitých obcí.
Prichádza táto petícia aj s nejakým návrhom? Okrem toho, že treba všade zakázať stavať?
Ja osobne nie som majiteľ pozemku v Dombale, ale ak vychádzam z toho, že patria Ivančanom. Tak to si naozaj myslíte, že to všetci vlastnia len preto, že to chcú predať? Oni a ich deti tam chcú hlavne bývať.
Skôr by sa všetci mali zamyslieť nad tým, čo táto petícia rieši. Lebo, úprimne povedané, vytvára iba dva znepriatelené tábory, ktorým v konečnom dôsledku ide o to isté. Chcú spokojne žiť a užívať si svoje vlastníctvo.
Ad: Petícia proti plánovanej výstavbe v lokalite Ivanka pri Dunaji - Dombale
22.9.2015 15:24 | Ludmila Zajacova

Najlepsie, ze sa tu argumentuje tym, ze to bolo schvalene v uzemnom plane z roku 1998! Bolo, ale v tom istom uzemnom plane sa urcite pledpokladalo, ze v tomto case uz davno bude napojena Ivanka 4-prudovou cestou na Bratislavu. Takze ak A, tak aj B. A vy sa preto nestaviate rukojemnikmi tych, co si to nepraju, ale tych, co zakonne ziadaju plnit aj to B, co bolo v uzemnom plane. A ak sa to B nevie naplnit, potom nemozeme naplnat ani A. To je ako keby ste dupali nozkami, ze vy nebudete cakat, kym sa postavia zaklady domu, nebudete rukojemnikmi lenivych murarov, vy si postavite strechu hned! Tak stavajte, ale padne vam na hlavu.
Ad: Petícia proti plánovanej výstavbe v lokalite Ivanka pri Dunaji - Dombale
22.9.2015 14:40 | Ivan Pokrývka

S petíciou súhlasím. Developer (aj majitelia pozemkov) by sa mali zamyslieť, ako budú starí aj noví obyvatelia chodiť do Bratislavy. Vrtuľníkom asi nie, toľko za pozemky/domy nedostanete. Pretože drvivá väčšina tam občas chodiť proste musí a určite väčšina dokonca denne.
Aby sa ušetrilo pár minút, už teraz sa jazdí v jednosmerke pri tescu v protismere, prípadne terénne autá po poliach, jedného experta som videl vychádzať na seneckú cestu dokonca od kanála za metrom. Čo sa bude diať po takejto výstavbe, toho sa už teraz desím.

Ja osobne by som už teraz veeeeľmi zvažoval, či vôbec stavať/sťahovať sa do Ivanky, prípadne Zálesia. Už teraz je to krajne obťažujúce.
Ad: Petícia proti plánovanej výstavbe v lokalite Ivanka pri Dunaji - Dombale
22.9.2015 14:36 | Mária Horňáčková

Pred 16 rokmi sme si v Ivanke postavili dom s tým, že ideme bývať NA VIDIEK, pretože sme mali dosť hektickej Bratislavy a dlhodobo sme plánovali dožiť v
pokojnom prostredí.
Pred tými 16 rokmi bolo v Ivanke naozaj neporovnateľne pokojnejšie prostredie a hlavne sa nestavalo krížom krážom, neničil sa kvôli expandujúcej výstavbe každý voľný kúsok zelene. Zlaté vinohrady pri ceste do Čeklísa...
Nehovoriac o šialenej dopravnej situácii, kedy by napríklad už dnes moja 88-ročná mama nemala ani najmenšiu šancu prejsť bez ujmy cez cestu - ani na prechode :-/

Dnes sa často zamýšľam nad tým, či ešte možno Ivanku označiť ako "vidiek" a pokojná už dávno nie je.
Nehovoriac o čudných stavbách v centre obce, ktoré akosi svojím vzhľadom nezapadajú do "intravilánu" a popri starších menších rodinných domoch pôsobia
ako päsť na oko. Šikovný architekt by určite vedel návrh polyfunkčného objektu prispôsobiť
rázu obce :-/

Toto bolo už od veci, ale OBROVSKÝ SÚHLAS so slovami pána Rudolfa Rollera:
"Keď stavať, tak rodinné domy. Petržalka už existuje, zachovajme si vidiecky ráz."

Aj keď plne súhlasím s petíciou, neverím, že bude vyslyšaná, lebo už dávno neplatí "Vox populi vox dei". Dnes už totiž "vox populi" neznamená nič.

Rovnako sa už nikdy do Ivanky nevráti pokoj a vôňa dediny :-/
ŠKODA.Pridať reakciu:

Rozsiahlejšie reakcie prinášajúce nové podstatné informácie či nové pohľady na diskutovanú problematiku môžete ponúknuť na uverejnenie formou samostatného článku na stránkach občianskeho denníka CHANGENET.SK.

Meno a priezvisko E-mail
 
Predmet


Poznámka


Autorizačný kód
Vypočítajte: "Desať plus 8".


 

Kampaň bola ukončená.

Podporilo ju podporovateľov.

  » Vaše reakcie (40)

 

REKLAMA 

CHANGENET.SK | občiansky denník, © 1996 - 2018, ChangeNet, ISSN 1336-2534
kontakt