spájame ľudí, ktorí menia svet
Kampane
aktuálne  |  fórum  |  kalendár  |  adresár  |  inzeráty  |  poznámkový blok  |  fotoblokkampane!
  Stanovisko Asociácie európskych novinárov AEJ, slovenskej sekcie k vstupu holdingu Penta do vydavateľstva Petit Press

Asociácia európskych novinárov, slovenská sekcia (AEJ-Sk) považuje vstup, hoci aj nepriamy, finančného holdingu Penta do vydavateľstva Petit Press za znepokojujúci krok.  

Podľa AEJ-Sk je to pre mediálny priestor na Slovensku o to dramatickejšie, že  táto istá finančná skupina už vlastní mediálnu Spoločnosť PLUS 7 s jej mienkotvorným titulom Plus 7 dní a takisto je vlastníkom dôležitého ekonomického týždenníka Trend.

Takéto obsadzovanie priestoru mienkotvorných printových médií jediným vlastníkom, ktorý má významné postavenie a záujmy v ekonomike krajiny a takisto prepojenia a kontakty na politicky rozhodujúce prostredie na Slovensku, významným spôsobom mení povahu mediálneho priestoru v našej krajine.

Fakticky sa končí éra, kedy kľúčové mienkotvorné printové médiá na Slovensku boli mimo dosahu rozhodujúceho vplyvu finančných a podnikateľských skupín z nemediálnej branže. Toto oprávnene vzbudzuje pochybnosti o budúcnosti nezávislej a slobodnej žurnalistiky na Slovensku.


Juraj Alner, čestný generálny tajomník AEJ International
Peter Turčík, predseda AEJ, slovenská sekcia
Tibor Macák, tajomník AEJ, slovenská sekcia a AEJ International
Július Lőrincz, člen AEJ, slovenská sekcia

V Bratislave 15.10.2014POZNÁMKY / vaše reakcie
Ad: Stanovisko Asociácie európskych novinárov AEJ, slovenskej sekcie k vstupu holdingu Penta do vydavateľstva Petit Press
3.11.2014 08:00 | Roman Kanala

Tí chlapci u Smeho už boli príliš arogantní a priveľa si dovoľovali. Asi ako krpatá Dzurinda, krpatá, krpatá, keď chcela vlastniť univerzálnu pravdu, lebo mala väčšinu. Potom prišlo skupinkovanie, vytesňovanie reálnej či imaginárnej konkurencie, zaberanie životného priestoru pravice a pohlcovanie DS, taktika "stoj, lebo strelím", keď si krpatá prikladala pištoľ k vlastnému spánku, až kým si znechutení voliči nepovedali, tak už zhyň, pľuha. U Smeho im podobne rástol hrebienok. Už boli strašne na koni. Realitu nepotrebovali a preto ju nepopisovali, ale modelovali. Pravdu nehľadali, lebo si mysleli, že ju vlastnia a tak ju servírovali tú svoju, selektívnu. Mrňavý Fila skákal na Radičovú, akoby to bol posledný gauner, keď v skrate a spechu stisla hlasovacie tlačítko susedy. Radičové odstúpila, potom sa vrátila silnejšia, zas do nej skákali, lebo vraj novinárska nezávislosť. Gorila im ležala dva roky v šuflíku. Otvorená židovská agenda bila do očí pri spravodajstve o Palestíne či pri slepej podpore križiackej výpravy do Iraku. Imperatív zdegenerovanej politickej korektnosti vyúsťoval do útlaku. Zlomyseľný anonymný admin spupne reguloval diskusie k článkom. Teraz divadielko pri odchode, potom podmienenom odchode, a napokon odchode - neodchode. Viac sebalásky a narcisizmu ťažko niekde nájsť.

Napriek tomu som výzvu ako jeden z mála podpísal, lebo na nej môže byť niečo pravdivé. Finančne kúpa nie je dobrou investíciou a keď to žraloci robia, tak to nebude kvôli zárobku.

Ešte jeden iný zaujímavý pohľad:
blog.etrend.sk/daniel-jankech/...Pridať reakciu:

Rozsiahlejšie reakcie prinášajúce nové podstatné informácie či nové pohľady na diskutovanú problematiku môžete ponúknuť na uverejnenie formou samostatného článku na stránkach občianskeho denníka CHANGENET.SK.

Meno a priezvisko E-mail
 
Predmet


Poznámka


Autorizačný kód
Vypočítajte: "Desať plus 8".


 

Kampaň bola ukončená.

Podporilo ju podporovateľov.

  » Vaše reakcie (1)

 Súvisiace témy:
Ekonomika
MédiáREKLAMA 

CHANGENET.SK | občiansky denník, © 1996 - 2018, ChangeNet, ISSN 1336-2534
kontakt