spájame ľudí, ktorí menia svet
Kampane
aktuálne  |  fórum  |  kalendár  |  adresár  |  inzeráty  |  poznámkový blok  |  fotoblokkampane!
  Nevisíme vo vzduchoprázdne

Slovenská republika je súčasťou západného spoločenstva a jeho politických a obranných štruktúr. Celé západné spoločenstvo sa zhodlo na tom, že Rusko anexiou Krymu a vojenským zásahom do štátnej suverenity a územnej celistvosti Ukrajiny porušilo základné medzinárodné dohody, platné po druhej svetovej vojne, a vážne tým narušilo systém medzinárodných vzťahov. K tomuto postoju sa prihlásila aj Slovenská republika. Preto pokladáme akékoľvek spochybňovanie tohto základného postoja za neprijateľné.

Vláda Slovenskej republiky ústami svojho predsedu a Národná rada Slovenskej republiky svojím vyhlásením vytvárajú klamlivý dojem, že Slovenská republika nestojí na strane svojich partnerov a spojencov, ale zaujíma akúsi nezúčastnenú pozíciu medzi Ruskom a USA. Postoj, ktorý odmieta jasne pomenovať rolu Ruska ako štátu, porušujúceho suverenitu a územnú celistvosť Ukrajiny, pokladáme za obzvlášť nebezpečný, lebo opúšťa základnú medzinárodnú doktrínu, na ktorej je Slovenská republika od svojho vzniku politicky a bezpečnostne postavená. Pokladáme takýto postoj za porušenie základných medzinárodných záväzkov Slovenskej republiky a za pokus o zmenu základnej zahraničnopolitickej orientácie Slovenskej republiky.

Životným štátnym záujmom Slovenskej republiky a jej občanov je jasné medzinárodné ukotvenie, a nie jeho spochybňovanie! Preto vyzývame vládu Slovenskej republiky a Národnú radu Slovenskej republiky, aby sa vo svojich vyjadreniach a konkrétnych politických krokoch zdržali akýchkoľvek vyhlásení, spochybňujúcich naše základné medzinárodné postavenie a správali sa ako spoľahliví partneri Európskej únie a NATO, a nie ako trójsky kôň Ruska, ohrozujúci životné záujmy občanov Slovenskej republiky.

Peter Zajac, literárny vedec; Ján Štrasser, spisovateľ; Jozef Hašto, psychiater; Ondrej Dostál, sociológ a právnik; František Mikloško, politik; Tomáš Janovic, aforista; Daniel Hevier, básnik a publicista; Fedor Gál, sociológ; Fedor Blaščák, filozof; Lucia Faltínová, historička, občianska aktivistka; Lucia Piussi, hudobníčka, prozaička, publicistka; Roman Kvasnica, právnik; Ján Hacaj, vinár; Daniel Pastirčák, umelec a kazateľ; Kálmán Petőcz, odborník v oblasti ľudských práv; Anton Heretik, psychológ; Martin Mojžiš, fyzik; Eugen Korda, novinár; Michal Patarák, psychiater; Ľuboš Kubín, súkromný podnikateľ; Peter Gonda, ekonóm; Gabriela Rakúsová, kritička; Stanislav Rakús, literárny vedec a prozaik; René Bílik, literárny vedec; Juraj Kušnierik, novinár; Mário Homolka, režisér; Magdaléna Vášáryová, poslankyňa NR SR; Egon Gál, filozof; Jana Štúrová, psychologička; Robert Kirchhoff, režisér; Štefan Hríb, novinár; Grigorij Mesežnikov, politológ; Róbert Ondrejcsák, zahraničnopolitický analytik; Ivan Kamenec, historik; Miroslav Cipár, výtvarník; Michal Kaščák, hudobník a promotér; Natália Kaščáková, psychiatrička;POZNÁMKY / vaše reakcie
Ad: Nevisíme vo vzduchoprázdne
22.10.2014 13:24 | Michal Andel

Nevisíte vo vzduchoprázdne,lebo ste v americkom anále.
Ad: Nevisíme vo vzduchoprázdne
13.10.2014 15:00 | svedomie

No a podme este protestovat proti nezakonnej pucistickej vlade, nedodrzaniu dohody z 21.2.2014, masakru v dome odborov v Odese, tichom akceptovani banderovskeho fasizmu, kradnutiu plynu Juliou T. a dalsimi x nepravostami. No a nakoniec - Ukrajina je rozkradnuta a zbankrotovana...kto to ma zaplatit? zeby EU, cize my, danovi poplatnici? Nech to tie osobnosti zodpovedia...
Ad: Nevisíme vo vzduchoprázdne
11.10.2014 19:39 | Lacko Turzak

vyzyvam vstekych podpisanych pod touto peticiou aby okamzite vyhladali odbornu psychiatricku pomoc. Toto normalny clovek podpisat nemoze.
Ad: Nevisíme vo vzduchoprázdne
1.10.2014 09:16 | daniel Kantor

Jaj, Rusi idú ! Tento titulok by bol adekvátnejší na tento pamflet odvolávajúci sa na akúsi" medzinárodnú doktrínu"/Pax Americana/. Chýba tu už len Schutzstaffel
Ad: Nevisíme vo vzduchoprázdne
1.10.2014 07:56 | Zvedavý

Skôr by ma zaujímalo akým mechanizmom sa zostavuje takýto tím "osobností" a ako sa stať "osobnosťou" hodnou podpisu pod takýmito výzvami...
Nie je to prvá iniciatíva "osobností" kde sa (uzavretá) zostava približne opakuje....
Ad: Nevisíme vo vzduchoprázdne
30.9.2014 20:48 | kriznik

kukučky si vytvorili vlastný zoznam, este sa moze hodit :D
Ad: Nevisíme vo vzduchoprázdne
30.9.2014 15:35 | Andy Mucha

Na aké spojenectvo s EU sa to odvoláva pán Mikloško či pani Vášáryová, keď obaja ako poslanci odmietli podporiť Lisabonskú zmluvu, základný dokument európskej únie. Tak akým právom sa na európsku úniu odvolávajú, keď jej súčasnú existenciu odmietli?

A Mesežnikov? Keď SMK zahlasovala za Lisabonskú zmluvu, tak ich skritizoval, že majú príš proeurópsky postoj.

Čo sú to za ľudí, keď takto rýchlo dokážu prevracať kabáty? A prečo by mal niekoho zaujímať názor prevracača kabátov...
Ad: Nevisíme vo vzduchoprázdne
30.9.2014 14:05 | Blbológ

Podľa signatárov je asi lepšie, byť bielym koňom Washingtonu.
Ad: Nevisíme vo vzduchoprázdne
30.9.2014 09:25 | krasny

Tí signanári,čítajúc mená ako Hríb,
Dostál,Zajac,Mesežnikov,Gál,Korda,Kasčák,Vašaryová,Piussi, atď.ma plne presvedčili,že so slovenským národom,jeho pohľadom na slobodu,demokraciu a Rusov ako národa,ktorí vraždia nevinných Ukrajincov./správa o objavovaní masových hrovov v Novorusku/ nie je tak až tak zlé,sme plne na strane slobodnej Ukrajiny,pravého sektora ,jeho bojových družín a prezidenta Waltzmana.
Ad: Nevisíme vo vzduchoprázdne
29.9.2014 22:19 | daniel Kantor

Lenin : Inteligencia je hovno národaPridať reakciu:

Rozsiahlejšie reakcie prinášajúce nové podstatné informácie či nové pohľady na diskutovanú problematiku môžete ponúknuť na uverejnenie formou samostatného článku na stránkach občianskeho denníka CHANGENET.SK.

Meno a priezvisko E-mail
 
Predmet


Poznámka


Autorizačný kód
Vypočítajte: "Desať plus 8".


 

Kampaň bola ukončená.

Podporilo ju podporovateľov.

  » Vaše reakcie (10)

 Súvisiace témy:
Bezpečnosť a ozbrojené konfliktyREKLAMA 

CHANGENET.SK | občiansky denník, © 1996 - 2018, ChangeNet, ISSN 1336-2534
kontakt