spájame ľudí, ktorí menia svet
Kampane
aktuálne  |  fórum  |  kalendár  |  adresár  |  inzeráty  |  poznámkový blok  |  fotoblokkampane!
  Výzva, aby prezident Andrej Kiska hovoril o ľudských právach

Vážený pán prezident,

my, dolupodpísaní zástupcovia a zástupkyne slovenských mimovládnych organizácií, by sme Vám pri príležitosti Vašej inaugurácie chceli touto cestou zablahoželať a popriať veľa síl pri plnení úloh hlavy štátu. Zároveň by sme chceli vyjadriť vďačnosť za to, že ste na oficiálnu recepciu pri tejto príležitosti pozvali i niektorých predstaviteľov a predstaviteľky tretieho sektora, vrátane ľudsko-právnych aktivistov a aktivistiek. Považujeme to za zásadný kvalitatívny posun v budovaní skutočnej občianskej spoločnosti v našej krajine.

Zároveň si Vás však dovoľujeme požiadať ako priamo, demokraticky zvoleného predstaviteľa demokratickej krajiny, ktorá má dodržiavanie ľudských práv zakotvené v ústave i ďalších významných právnych dokumentoch, aby ste tieto témy otvárali i na rokovaniach s predstaviteľmi iných krajín a vlád. Prezident republiky reprezentuje Slovensko navonok a v rámci výkonu svojej funkcie budete mať nepochybne mnoho príležitostí o týchto otázkach hovoriť. Mimoriadne potrebné je to najmä v prípade krajín a vlád, ktoré ľudské práva porušujú dlhodobo a systematicky. Porušovanie ľudských práv, podobne ako genocídu a ďalšie závažné zločiny podľa medzinárodného práva, nemožno považovať za vnútornú záležitosť žiadnej krajiny.

Obraciame sa na Vás presne päť rokov po tom, ako počas stretnutia čínskeho prezidenta Chu Ťin-tchaa s Vaším predchodcom Ivanom Gašparovičom, boli zadržaní viacerí ľudskoprávni aktivisti, ktorí sa na zhromaždení pred prezidentským palácom snažili pokojnou formou protestovať proti porušovaniu ľudských práv v Číne. Hlava Slovenskej republiky vtedy odmietla na stretnutí s čínskym prezidentom otázku porušovania ľudských práv v Číne otvoriť. Veríme, že aj to sa s Vaším príchodom do funkcie zmení a Slovensko sa zaradí ku krajinám, ktorých najvyšší predstavitelia berú obhajobu ľudských práv vážne.

Tento list považujte, prosím, za otvorený.


Peter Weisenbacher, Alena Krempaská, Inštitút ľudských práv
Róbert Mihály, Jedlo namiesto zbraní
Ondrej Dostál, Ivan Kuhn, Konzervatívny inštitút M.R.Štefánika
Nora Beňáková, Človek v ohrození
Lenka Surotchak, Nadácia Pontis
Radoslav Herda, o.z. Slovenský pacient
Grigorij Mesežnikov, Inštitút pre verejné otázky
Marek Tatarko, Slovenská asociácia Falun Gong
Martina Tatarková, Daša Malíková, aktivistkyPOZNÁMKY / vaše reakcie
Ad: Výzva, aby prezident Andrej Kiska hovoril o ľudských právach | Zobraziť Skryť

29.6.2014 10:46
| Jágo

Pevne verím že včera bola celá táto banda signatárov poslušne nastúpenená na pochode zvrhlíkov,sodomitov a úchylov a poslušne "bojovali" za ich "práva"! Je mi vás lúto vy zastancovia zla riadení a platení zdegenerovaným imperiom spoza atlantiku!
Ad: Výzva, aby prezident Andrej Kiska hovoril o ľudských právach
26.6.2014 20:48 | Peter Kocvár

Definitívne ma o potrebe podporiť túto petíciu presvedčil tento dnešný výrok nášho premiéra:
„V politike netreba hľadať žiadnu morálku ani spravodlivosť, je to vždy len o obchodných a ekonomických záujmoch,“ zdôraznil.
(www.sme.sk/c/7255539/fico-posl...)
.
Bohužiaľ, stále sú v našom verejnom živote aj na najvyšších postoch ľudia, ktorí nepokladajú otázku ľudských práv za dôležitú v zahraničnej politike. A kým svoj názor nezmenia, treba im pripomínať, že veľa občanov to za dôležitú a prakticky presaditeľnú otázku považuje.
.
Chcem, aby nás reprezentovali ľudia, ktorí majú a verejne vyjadrujú víziu, predstavu o zásadných veciach, ktoré presahujú horizont jedného volebného obdobia. Môj doterajší dojem z pána prezidenta je, že takú víziu má, a chcem, aby si ju aj udržal.
Ad: Výzva, aby prezident Andrej Kiska hovoril o ľudských právach
24.6.2014 09:42 | katka

Najviac sa porušujú ľudské práva u nas. Teda urobme si poriadok najskôr doma. Na súdoch sa my čestní ľudia nemôžeme dovolať spravodlivého rozsudku. Súdy dávajú za pravdu len mocným. My sme v práci šikanovaní, mobbovaní. Už mal byť prijatý zákon o mobbingu a bosingu aj s tresno-právnou zodpovednosťou. Kde sú aké ľudské práva, kde je aká spravodlivosť? Prosíme prezidenta, aby nastoloval takéto diskúsie a svojou váhou prispel k riešeniu spravodlivosti.
Ad: Výzva, aby prezident Andrej Kiska hovoril o ľudských právach
23.6.2014 08:32 | V.D.

Kde ste ludskopravni aktivisti????
Viete, ze medzi zakladne ludske prava oficialne patri aj PRAVO NA PRACU???

Kde ste???? Preco nevrieskate po uliciach, ked je tu tolko nezamestnanych????

A co pravo na zivot????? To sa nerata??? Ikrak, Afganistan, Vietnam, Venezuela, Srbsko. To su miliony ludi povrazdenych kym??? Velkym bratom z USA, ktory financuje tieto neziskovky pod zamienkou rozvoja demokracie.

Lebo ako nam po 89 hovorili, demokracii sa musime naucit.

Precooo vas nezaujima Ukrajina. Preco drzite huby????

USA tam platia fasistov a my ich podporujeme, spolu s Poliakmi a Madarmi.

Na mesta Slaviansk, Mariupol... strielaju raketovymi systemami Grad, pouzivaju zakazane fosforova bomby,, robia otvorenu genocidu, nedovolia ludom pochovat mrtvoly, hadzu ich do vodnych zdrojov, aby otravili vodu....

Kde ste ludskopravne neziskovky????

Kde ste teraz???

Chodte si pochodovat duhove pochody, aby dvaja teply mohli vychovavat a zneuzivat chlapcov odobratych z normalnych rodin. To je ta vasa strategia ludskych prav:

i1.ytimg.com/vi/pooFkZzmtNc/0....

cdn.timesofisrael.com/uploads/...

encrypted-tbn1.gstatic.com/ima...
Ad: Výzva, aby prezident Andrej Kiska hovoril o ľudských právach
22.6.2014 15:44 | blacksheep

kto siri nenavistne komentare? o com tocis? napisal som pravdu ako to skutocne je... citis nenavist? to nieje nenavist, ale pravda...
Ad: Výzva, aby prezident Andrej Kiska hovoril o ľudských právach
19.6.2014 15:54 | Len Tak

Vy co tu tak sirite nenavistne komentare, mate este aspon kusok svedomia?
Ved kazdy sa moze zastavat blizneho, podla toho, ako to citi on sam.
Preco mate potrebu diktovat, kto sa moze v com angazovat? Sami mozete robit a pomahat, kde uznate za vhodne. Preco podkopavat dobre snahy inych ludi?
Zi a nechaj zit.
Ad: Výzva, aby prezident Andrej Kiska hovoril o ľudských právach
19.6.2014 14:38 | blacksheep

tato skupina ludi a mimovladne neziskovky su zapredane zapadu a ich zaujmom. protestuju len tam kde sa im povie, vacsinou vsak stoja na opacnej strane. podporuju homosexualnu propagandu a podkopavaju zaklady moralky a slusnosti. blokuju diskutujucich na forach a v diskusiach...
Ad: Výzva, aby prezident Andrej Kiska hovoril o ľudských právach
19.6.2014 14:15 | janko perasin

Vy zasrani, a tisíce mŕtvych na Ukrajine ignorujete, zavraždených novinárov ( Talian, Rus ) ignorujete. Prečo Vás zaujíma Čína ?
Za koho hovoríte - samozvanci ?
Ad: Výzva, aby prezident Andrej Kiska hovoril o ľudských právach
19.6.2014 14:14 | janko perašín

Vy zasrani, a tisíce mŕtvych na Ukrajine ignorujete, zavraždených novinárov ( Talian, Rus ) ignorujete. Prečo Vás zaujíma Čína ?
Za koho hovoríte - samozvanci ?
Ad: Výzva, aby prezident Andrej Kiska hovoril o ľudských právach
18.6.2014 19:57 | janko mrkvicka

CO tak tuto temu otvorit pri stretnuti s Obamom ..ako sa porusuju ludske prava v USAPridať reakciu:

Rozsiahlejšie reakcie prinášajúce nové podstatné informácie či nové pohľady na diskutovanú problematiku môžete ponúknuť na uverejnenie formou samostatného článku na stránkach občianskeho denníka CHANGENET.SK.

Meno a priezvisko E-mail
 
Predmet


Poznámka


Autorizačný kód
Vypočítajte: "Desať plus 8".


 

Kampaň bola ukončená.

Podporilo ju podporovateľov.

  » Vaše reakcie (10)

 

REKLAMA 

CHANGENET.SK | občiansky denník, © 1996 - 2018, ChangeNet, ISSN 1336-2534
kontakt