spájame ľudí, ktorí menia svet
Kampane
aktuálne  |  fórum  |  kalendár  |  adresár  |  inzeráty  |  poznámkový blok  |  fotoblokkampane!
  Petícia za zalesnenie Koliby

Okresný úrad Bratislava
Staromestská 6
814 40 Bratislava


Petícia za zalesnenie Koliby

Prípad výrubu stromov na bratislavskej Kolibe je prejavom arogancie, ktorý nás nemôže nechať chladnými. Rešpektujeme právo na súkromné vlastníctvo, ale zásah do prírody takého rozsahu sa nemôže udiať bez povolení všetkých dotknutých úradov. V opačnom prípade ide o obchádzanie zákona, ktoré je nielen neprípustné, ale musí byť aj sankcionované.

Apelujeme na kompetentných, aby tento prípad dôkladne vyšetrili a potrestali vinníkov. Z medializovaných informácií je zrejmé, že išlo o nelegálny výrub. Preto prostredníctvom tejto petície vyzývame Okresný úrad Bratislava, aby zaviazal majiteľov pozemkov na opätovné zalesnenie plochy, ktorú svojim necitlivým prístupom zdevastovali.


Petičný výbor:

Vladimír Dolinay, učiteľ
Michal Drotován, občiansky aktivista 
Martin Vlačiky, paleontológ
Ernest Húska, manažér v kultúre


POZNÁMKY / vaše reakcie
Ad: Petícia za zalesnenie Koliby
15.1.2014 12:24 | juro

tu nejde o tzch "par" stromov, tu ide najma o tie restitucie, vymeny pozemkov, ked pole v hornom dolnom za 4,6€ bolo vymene za kus lesa nad bratislavou za ovela vacsiu cenu
Ad: Petícia za zalesnenie Koliby
6.1.2014 18:02 | Dušan

Absolútne súhlasím s Martinom Bútorom. Súčasní vlastníci by sa ale nemali len zdržať ďalších aktivít, ale mali by prísť aj o podvodne získaný majetok a majetkovo-právne vzťahy by sa mali dať do pôvodného stavu. Nech podnikajú, v súlade so zákonom, v Šiatorkej Bukovine alebo pri Prešove.
Ad: Petícia za zalesnenie Koliby
22.12.2013 12:09 | Jozef

Ukážka ako činžáková chamraď chce užívať cudzie majetky.Právo na branie úžitku zo svojho vlastníctva je zaručené ústavou.Tí ktorým predkovia prehajdákali majetky, sa chcú prechádzať po cudzom vlastníctve a rozhodovať o tom čo môže vlastník so svojim majetkom robiť.Je to viac ako úchylné.
Ad: Petícia za zalesnenie Koliby
21.12.2013 21:56 | Martin Bednárik

Veľmi si vážim všetky aktivity na obnovu lesa na Vtáčniku pod Kolibou, ale výzvu na zaviazanie vlastníkov na opätovné zalesnenie plochy považujem za nešťastnú. Je to ako žiadať capov, aby sa stali záhradníkmi. Veď oni môžu pod falošnou zámienkou prípravy znovuzalesnenia plochy zrealizovať ďalšie (pred)stavebné úpravy: vytrhať pne, splanírovať plochu, oplotiť ju akože kvôli ochrane sadeníc. Treba docieliť "len" to, aby sa zdržali akýchkoľvek ďalších aktivít. Les sa samoobnoví zmladením z pňov a náletom! Samozrejme, treba tiež, aby zaplatili spoločenskú hodnotu zničeného lesa. Veľmi ma to mrzí, ale z uvedeného dôvodu petíciu podporiť nemôžem.
Ad: Petícia za zalesnenie Koliby
21.12.2013 10:38 | Ing.Pavol Rakovský

Stopercentne súhlasím s článkom i Petíciou,ale to je málo!To majú beztrestne užívať peniaze,ktoré získali nelegálnym výrubom?Pre poučenie a odstrašenie ich nasledovníkov treba žiadať,aby ich súdili a odsúdili!!!
Ad: Petícia za zalesnenie Koliby
18.12.2013 17:49 | Pavol Butora
Pridať reakciu:

Rozsiahlejšie reakcie prinášajúce nové podstatné informácie či nové pohľady na diskutovanú problematiku môžete ponúknuť na uverejnenie formou samostatného článku na stránkach občianskeho denníka CHANGENET.SK.

Meno a priezvisko E-mail
 
Predmet


Poznámka


Autorizačný kód
Vypočítajte: "Desať plus 8".


 

Kampaň bola ukončená.

Podporilo ju podporovateľov.

  » Vaše reakcie (6)

 

REKLAMA 

CHANGENET.SK | občiansky denník, © 1996 - 2018, ChangeNet, ISSN 1336-2534
kontakt