spájame ľudí, ktorí menia svet
Kampane
aktuálne  |  fórum  |  kalendár  |  adresár  |  inzeráty  |  poznámkový blok  |  fotoblokkampane!
  Petícia zdravotníckych pracovníkov - STOP kriminalizácii zdravotníckych pracovníkov

My, občania Slovenskej republiky a zdravotnícki pracovníci zásadne odmietame  kriminalizáciu  zdravotníckych pracovníkov, ktorá je pripravovaná pozmeňovacím návrhom k Trestnému zákonu vládnym poslancom Jozefom Valockým.

Ministerstvo zdravotníctva nemá právo ukladať zdravotníckym pracovníkom desaťnásobne vyššie pokuty oproti ostatným občanom!

Nemôžeme súhlasiť, aby sa núdzový stav využíval na popieranie práva zdravotníckeho pracovníka dať riadnu výpoveď z pracovného pomeru a na zabránenie voľného pohybu pracovníkov v Európskej únii!

Nesúhlasíme, aby bez rozhodnutia súdu o vine zdravotníckeho pracovníka musela profesijná komora každému na základe rozhodnutia  Ministerstva zdravotníctva o uložení pokuty zrušiť registráciu a zabrániť mu vo výkone jeho povolania až na 10 rokov!

Vyzývame vládu Roberta Fica  a Národnú radu SR, aby sa dištancovala od návrhu poslanca Valockého!POZNÁMKY / vaše reakcie
Ad: Petícia zdravotníckych pracovníkov - STOP kriminalizácii zdravotníckych pracovníkov
6.6.2013 22:08 | stres

Súhlasim s Kanalom. Lekárska mafia drží v pasci pacientov a štát a nechutne ich vydiera. V štátnej nemocnici vytvárajú umelé poradovníky, kde môžete čakať niekoľko mesiacov, ale hneď dostanete ponuku do tzv. súkromnej kliniky kde vás "urobia " hneď za desiatky, stovky eur. Tá klinika je v tej iste budove, len investovali páni doktori do tabuľky s názvom sro. Normálne sa tomu hovorí výpalníctvo. Je to hnus celé zdravotníctvo a k ním ešte treba pripočítať parazitujúcich lekárnikov, poisťovne, rehabilitácie, riaditeľov nemocníc atd atd ...
Ad: Petícia zdravotníckych pracovníkov - STOP kriminalizácii zdravotníckych pracovníkov
4.6.2013 16:27 | Veronika

Nikto nemá právo zakázať niekomu aby vycestoval do zahraničia za lepšou prácou ak chcú zdravotníkov udržať doma nech im zvyšia výplaty... a keď zakážu jednej profesii tak všetkým to čo je za demokratická krajina...nech on sedí doma na riti ale nech nekazí život iným
Ad: Petícia zdravotníckych pracovníkov - STOP kriminalizácii zdravotníckych pracovníkov
22.5.2013 23:57 | sweeper

Pan Kanala. Lekarska "chamrad" je doteraz jedinou zlozkou spolocnosti ktora sa dokazala ucinne vzopriet zdieraniu slovenskymi "gorilami". Ktora dokazala ze sa da vzdorovat zauzivanemu modelu okradania obcanov prostrednictvom "zajateho statu". Radicovej vlada bola rovnako bohuzial budovana len "gorilami s ludskou tvarou". Zdravotne sestry potopili samy svoje "snahy" servilnostou, zbabelostou a nekolegialitou.
Vsetci ostatni obcania ci profesijne zdruzenia by sa mali tym co dosiahli lekari minimalne inspirovat.
Ad: Petícia zdravotníckych pracovníkov - STOP kriminalizácii zdravotníckych pracovníkov
21.5.2013 20:15 | Roman Kanala

Ja si myslím, že to je dobre, že Vašečka taký návrh priniesol. Lekárska chamraď dlho robila zle všetkým okolo, prispeli k ťažkostiam Radičovej vlády, žrali ako z válova, stále sa im málilo, pripravili kreslo pre Fico. Bez ohľadu na výkon ekonomiky, bez ohľadu na pacientov, bez ohľadu na všetky ostatné profesie. Dokonca potopili snahy zdravotných sestier dostať zlomok toho, čo si vymlátili oni sami. Nedokážem byť solidárny s takýmito kreatúrami. Nech si pekne vyžerú totalitu a nech začnú premýšľať, ako k nej sami prispeli. Bez apogea nepríde katarzia. Dámy a páni, toto je Fico. Toto ste si volili, toto ste si privolali, toto si vyžerte. Do dna.
SESTRY- otrokyne,
20.5.2013 13:49 | var

VALOCKý-otrokár? a zároveň poslanec NR SR (SMER) a riaditeľ krajskej nemocnice v Nitre ...

a naše médiá z toho urobia ekonomické tajomstvo:
ekonomika.sme.sk/c/6806683/val...
OĽaNO o base pre lekárov:
20.5.2013 12:01 | vandar

líderka kandidátky prof. MUDr. Eva Horváthová, PhD.. MPH:
obycajniludia.sk/eva-horvathov...

podpisujem.
a tých argumentov je ešte viac ...
Ad: Petícia zdravotníckych pracovníkov - STOP kriminalizácii zdravotníckych pracovníkov
18.5.2013 22:26 | Výbor LOZ

Priatelia, kolegyne, kolegovia,

radi by sme vyjadrili negatívny postoj k návrhu poslanca, Valockého, ktorý predložil opätovne do Národnej rady SR pozmeňujúci návrh k novele trestného zákona a k zákonu, ktorým sa mení a dopĺňa zákona č. 578/2004 Z. z. o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti, zdravotníckych pracovníkoch, stavovských organizáciách v zdravotníctve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Tento pozmeňujúci návrh vládneho poslanca za stranu SMER-SD Jozefa Valockého má len slúžiť na zastrašovanie zdravotníckych pracovníkov. Podľa nás nesleduje nijaké iné ciele. Preto príďte pred NR SR v utorok 21.5.2013 o 10,00 hod. vyjadriť svoj protest proti takýmto nedemokratickým a diskriminačným návrhom.

Zároveň Vás žiadame, aby ste sa prihlásili do eventu na facebooku www.facebook.com/events/551263..., aby sme mali aspoň nejakú spätnú väzbu. Budeme radi, ak sa prihlásia aj vaši priatelia, známi. Šírte túto informáciu ďalej, pozvite cestou FB, mailom alebo osobne aj vašich priateľov, ostatných kolegov. Týka sa to nás všetkých pretože uvedené návrhy ohrozujú výkon nášho povolania.Pridať reakciu:

Rozsiahlejšie reakcie prinášajúce nové podstatné informácie či nové pohľady na diskutovanú problematiku môžete ponúknuť na uverejnenie formou samostatného článku na stránkach občianskeho denníka CHANGENET.SK.

Meno a priezvisko E-mail
 
Predmet


Poznámka


Autorizačný kód
Vypočítajte: "Desať plus 8".


 

Kampaň bola ukončená.

Prehľad podporovateľov

  » Vaše reakcie (7)

 Súvisiace témy:
Zdravie
Práca a zamestnanosť
Štátna správa
Politika
Demokracia
PrávoREKLAMA CHANGENET.SK | občiansky denník, © 1996 - 2014, ChangeNet, ISSN 1336-2534
kontakt | reklama | info | služby | RSS