spájame ľudí, ktorí menia svet
Kampane
aktuálne  |  fórum  |  kalendár  |  adresár  |  inzeráty  |  poznámkový blok  |  fotoblokkampane!
  Prosíme, nedovoľte ťažbu uránu pri Košiciach

Vážení poslanci mesta Košice,

sme občania Košíc a východu, ktorí so znepokojením sledujeme aktuálne správy o ústretovosti našej vlády k ťažbe uránu nad našim mestom. Takto totiž vnímame nedávne spísanie memoranda o porozumení medzi Ministerstvom hospodárstva SR a European Uranium Resources pre spoluprácu oboch subjektov pri rozvíjaní uránového banského projektu na Jahodnej pri Košiciach.

Iba pred niekoľkými rokmi prebehla široká podpisová akcia (podpísalo sa viac ako 113 000 obyvateľov Slovenska, predstavitelia ochranárskych organizácií, predstavitelia samospráv dotknutých obcí a miest ), ktorú organizovala organizácia Greenpeace spolu s OZ Sosna a ďalšími ekologickými združeniami a za ktorú všetkým patrí naša veľká vďaka.

Chránili naše zdravie, čistotu našich vôd, našu matku Zem.

O to viac sme znepokojení, keď naši politici a úradníci aj po tak veľkom proteste verejnosti znova otvárajú túto tému. Nielenže prípravné práce a vrty neboli nikdy prerušené, ale podpísaním memoranda sa jasne dáva najavo ignorovanie postoja občanov a smer, akým sa to bude uberať. Občania Slovenska za tých pár mesiacov svoj názor nezmenili.

Celá oblasť medzi Bankovom a Jahodnou je najfrekventovanejšia turistická a výletná zóna pre Košičanov. V oblasti, kde sa plánuje ťažiť sa nachádzajú vodné zdroje, z ktorých denne pijeme zdravú vodu. Čo s nebezpečným plynom radónom ventilovaným z baní počas ťažby do ovzdušia? Čo s nebezpečnými odkaliskami ? Pozrite si prosím riziká ťažby uránu popisované na internete. Naozaj chceme byť raritou, že v blízkosti veľkého mesta a pri zdrojoch jeho pitnej vody sa bude prevádzať nebezpečná ťažba s rizikami zamorenia z odpadov aj do ďalekej budúcnosti?

Samozrejme, sme iba laici. Niektorí odborníci tvrdia, že opatrenia budú dostatočné, aby sa zamedzilo rizikám. Ale nech nám to naša vláda aj odborníci odpustia, my sme proti.

Považujeme to za príliš riskantný projekt.

Čo je v matke Zemi, nech tam aj ostane. Dnes všetko nasvedčuje tomu, že zisky kvôli ktorým by sa ťažilo, poputujú do zámoria. Okrem niekoľkých diskutabilných pracovných miest (kto by naozaj chcel pracovať v uránových baniach ?), žiaden prínos pre náš národ, štát a hlavne región momentálne nevidíme. To je ďalší dôvod, prečo nechápeme zmysel tohto memoranda. Greenpeace vo svojej reakcii k memorandu uviedli, že ministerstvom deklarovaná energetická sebestačnosť nie je argumentom pre tento krok, keďže tento urán sa v našich jadrových elektrárňach použiť nedá.

Podľa Ústavy SR nerastné bohatstvo, jaskyne, podzemné vody, prírodné liečivé zdroje a vodné toky sú vo vlastníctve Slovenskej republiky. To správne poznamenali diskutujúci k článku v Korzári na internete. A my ako občania tejto republiky prejavujeme svoju zákonnú požiadavku: „Nech v tomto vlastníctve aj navždy ostanú!“

V hĺbke duše veríme, že sa nad Košicami urán nikdy ťažiť nebude. Že vy, ktorí nás zastupujete a podľa zákona máte právo veta, nedopustíte takýto nenapraviteľný a ničím neospravedlniteľný zásah do nášho spoločného životného prostredia. Prosíme, ozvite sa, dajte verejne najavo svoje stanovisko. Ak ste Košicania srdcom a dušou, nedovoľte to, keď príde na „lámanie chleba”, hlasujte proti ťažbe uránu. Buďme ľuďmi a nie iba bábkami v rukách mocných. Nech tí, ktorí dnes siahajú na prírodu a bohatstvo nášho mesta a ohrozujú aj naše zdravie pochopia, že nám to nie je jedno a že ide aj o ich zdravie a životy.

Lesy v okolí Košíc sú nádherným kúskom našej Zeme a veľmi si prajeme, aby takými aj ostali. Veríme, že v Košiciach a okolí budú môcť aj naďalej vyrastať zdravé generácie.


Ing. Igor Jacák, Judita Jacáková, Viera Lemešaniová, Ing. Erik Sabol, Milada Kancírová, Mudr. Marcela Strhárska, Ing Alina Novotná, Ing. Radomíra Šefčíková, Monika Kulíková, Ing. Marián Bodiš, Katka Bodišová, Ing. Eva Matušovičová a ďalší...

Kontakt: Ing. Igor Jacák, igor.jacak@gmail.com,POZNÁMKY / vaše reakcie
Ad: Prosíme, nedovoľte ťažbu uránu pri Košiciach
9.1.2017 19:54 | veronika sebescakova

Nedovolte prosim tazbu uranu.
Ad: Prosíme, nedovoľte ťažbu uránu pri Košiciach
15.1.2014 20:51 | Zuzana Gregova

Mi ľudia sa nikdy nepoučime. Momentalne žijem v zahraničí ale jedného dňa sa chcem vratit späť do Košíc. A nechcela by som sa dožit toho že zo svojho rodného mesta nájdem spúšť, a s mojich blízkych žobrákov. Čakajúcich na pitnú vodu za tazke peniaze. Trpiacich vážnymi ochoreniami, ktoré bohuziaľ prinesie tažba urán. Drahá vláda, poslanci a všetci ktorý podporujú tento projekt, ťažbu uránu su nezodpovedný, bez zmyslu k pravým hodnotám, mysliaci len o svojich plných vreckách. ci chcete nás motivovať žiť na Slovensku alebo navzdy vyhnat!
Ad: Prosíme, nedovoľte ťažbu uránu pri Košiciach
6.4.2013 14:27 | Mária Lengyelová

Nenechajme úplne vykrvácať našu matičku Zem.
Ad: Prosíme, nedovoľte ťažbu uránu pri Košiciach
12.3.2013 08:17 | Roman Kanala

K novele o ložiskách došli dve stovky výhrad

Hromadné pripomienky zaslali ministerstvu životného prostredia odporcovia aj priaznivci novely zákona.

SME pondelok 11. 3. 2013 21:00 – Mikuláš Jesenský

ekonomika.sme.sk/c/6730233/k-n...
Ad: Prosíme, nedovoľte ťažbu uránu pri Košiciach
7.3.2013 10:34 | Igor Jacák

Ďakujeme všetkým, ktorí svojím podpisom podporujete náš list. List bol adresovaný poslancom mesta Košice a každý z nich ho obdržal. Celonárodná petícia proti ťažbe uránu, na ktorú sa odvolávame aj v liste, už prebiehala v roku 2008 a jasne vyjadrila postoj občanov Slovenska. Jej výsledky aj naďalej platia a tento list ju nemá v úmysle nahrádzať. Preto vyjadrenia politikov o tom, že počkáme na názor verejnosti, považujeme za nevhodné. Ľudia na Slovensku už rozhodli a nebolo to tak dávno, aby bolo treba znovu skúmať verejnú mienku.

Viacerí ste sa ozvali, že je potrebné prosbu zmeniť na žiadosť. Uznávame, že žiadosť je v tomto prípade viac na mieste. List však bol formulovaný skupinou ľudí, ktorým je táto forma blžšia. Nevytvárame dojem, že ideme s poslancami do akéhosi boja. Sme presvedčení, že je to v našom spoločnom záujme, vrátane mestských poslancov, aby sme nedovolili pre krátkodobé a pre náš štát veľmi diskutabilné zisky (ak vezmeme do úvahy škody na źivotnom prostredí) natrvalo ohroziť zdravie občanov nášho mesta a jeho ďalších generácií. Veríme, že nežijeme v diktatúre tretieho sveta a že naši zástupcovia si zachovajú národné cítenie a nepredajú ho za pár drobných. Preto by ich prosba mala rovnako osloviť ako žiadosť, aby danej problematike venovali zvýšenú pozornosť a spolu s nami si obhájili svoje práva.
Ad: Prosíme, nedovoľte ťažbu uránu pri Košiciach
6.3.2013 16:21 | Eva Stuckova

Ani ja nesuhlasim s tazbou uranu pri Kosiciach
Ad: Prosíme, nedovoľte ťažbu uránu pri Košiciach
3.3.2013 11:40 | Leaf

milan kral

ak tam chces pracovat potom ta chapem :)
Ad: Prosíme, nedovoľte ťažbu uránu pri Košiciach
2.3.2013 18:07 | julianBosakSt

...v kapitalizme moze byt uspesny len obcan, ktory da viac, ako zaujemca o biznis.
Ad: Prosíme, nedovoľte ťažbu uránu pri Košiciach
1.3.2013 11:40 | Milan Kral

vsetci ste tupci
PROSBA - OD VÝZVY KU HROMADNEJ PRIPOMIENKE.
28.2.2013 19:57 | Ladislav Rovinský

Prosíme Vás, ktorí ste podpísali výzvu "Prosíme, nedovoľte ťažbu uránu pri Košiciach" o podporu, podpis Hromadnej pripomienky organizácie Greenpeace a košických občianskych iniciatív k novele geologického zákona a následne zdieľanie.
ĎAKUJEME
www.changenet.sk/?section=kamp...
Hromadná pripomienka je šancou zvrátiť nepriaznivé trendy...
Ad: Prosíme, nedovoľte ťažbu uránu pri Košiciach
27.2.2013 22:18 | Igor Jacák

Pýtate sa, čo je možné urobiť. Písať, posielať emaily na tých, ktorí niečo urobiť môžu, teda magistrát, banský úrad, VUC, poslancom NR, na ministerstvo, do novín a časopisov, do EU, zúčastniť sa verejných protestov aké boli nedávno v priestoroch magistrátu a budú ďalšie, hovoriť o tom s ľuďmi, lebo mnohí ani netušia, čo sa deje. Koľko je v Košiciach novinárov, vedeckých pracovníkov, mediálne známych ľudí ? Poznáte niekoho ? Oslovte ich, poproste nech sa tiež ozvú. Ak nie, napíšte pár riadkov aj sami.
Tento list veríme že vznikol iba ako jeden z mnohých, ako nezávislá snaha pár občanov osloviť svojich zástupcov, aby sa prebudili a uplatnili svoje právo v našom mene. Čím viac ľudí prejaví svoj nesúhlas, ozve sa, tým je väčšia pravdepodobnosť, že naši zastupitelia pochopia, že nám to nie je jedno. Jediná možnosť ako to zastaviť je v množstve ľudí, ktorí budeme proti.
A vysvetľovať prečo sme proti, nemusíme. Sme občania tohoto mesta. Bývam na KVP, ťažiť chcú v lese za našim sídliskom, kam denne chodievam. A nech na to pozerám z ktorejkoľvek strany, nič prínosné v tejto ťažbe pre nás nevidím. Ani jeden banský odborník ani jeden ekonóm ma o tom zatiaľ nepresvedčil. Ako laik som sa zatiaľ nedočítal o žiadnej ekologickej uránovej bani, ktorá by nedevastovala životné prostredia. Možno iba nie som informovaný ale aj tak mám právo na svoj názor. A čo sa týka ekonomiky, ráta niekto s peniazmi, ktoré bude musieť štát vynaložiť na obnovu krajiny v okolí Košíc v najbližších desaťročiach ? Alebo s nákladmi na liečenie chorých ak by to predsa len nebolo tak zdraviu neškodné ?
A teda slušne prosím svojich volených zastupiteľov, aby sa v našom mene spolu s ďalšími spoluobčanmi, ktorí zdieľajú tento názor vyjadrili k memorandu a v rámci svojej kompetencie zastavili prieskum a vyhlásili moratórium na ťažbu v okolí nášho mesta, alebo najlepšie aj na celom Slovensku. Samozrejme ak občania iných regiónov, ktorým hrozí ťažba uránu majú ten istý názor. Nepovažujem to za žiadne zneužívanie demokracie. Naopak, keby prišiel nejaký "odborník" a povedal: "Ja na vašom dvore budem kopať nech sa vám to páči alebo nie, lebo vy tomu nerozumiete" - to by bola diktatúra a nie demokracia.
Ad: Prosíme, nedovoľte ťažbu uránu pri Košiciach
26.2.2013 21:59 | Mikuláš Varga

Výlet do histórie , alebo prečo nedovoliť ťažbu uránu.

Hlbinná ťažba nerastov v stredovekej minulosti sa orientovala na výdatné ložiská a nosné žily, z ktorých sa pri minimálnom objeme dala dosiahnuť maximálna výťažnosť s ohľadom na minimalizáciu vyvezenej hlušiny- rozumejme odpadu. Ťažené boli predovšetkým čisté rudy a horniny s jednoduchšou možnosťou extrakcie záujmových a cieľových prvkov, to minimalizovalo náklady na úpravu rúd. V priebehu 19. storočia dochádza k výraznejšiemu rozmachu baníctva z titulu potrieb rozvíjajúceho sa priemyslu. Boom netrvá dlho nakoľko ľahko prístupné zdroje sa postupne vyčerpávajú a je potreba vysporiadať sa s podzemnou vodou ohrozujúcou banské diela. Tento problém je pre mnohé bane likvidačný. Cca od prelomu storočí r. 1900 z dôvodu zníženého obsah rúd v ťaženej hornine, banské spoločnosti pristupovali k racionalizácii, zavádzaniu nových metód ťažby, spracovania a dopravy. Ani to však dlhodobo nepomohlo a tak vzhľadom na to a tiež súvislosti so svetovou krízou ešte pred 2.sv. vojnou zatvárajú svoje bane ďalší majitelia.
Nový nástup baníctva nastupuje po vojne a s ním i moderné "veľkokapacitné" formy ťažby. Boli zavedené mnohé progresívne spôsoby pri získavaní nerastov. Za zvýšenú produkciu boli zodpovedné raziace stroje, nové mechanizmy, banská doprava a celkovo banská mechanizácia. A tu sa niekde končia možnosti klasického relatívne neškodného baníctva.
Čo nám po baníckych predkoch ostalo? Po prvých kopce prevŕtané krátkymi či dlhšími štôlňami, po druhých viditeľné haldy, ktoré už zarástli zeleňou a po tretích nezarastené haldy, plné odkaliská s hrádzami bez údržby... Za každé obdobie ťažby asi tridsať rokov dostáva príroda facku s ktorou sa musí dlhodobo vyrovnávať. /Posledná regeneračná doba je 22 rokov a výsledok regenerácie nie je viditeľný a to ešte nebola v hre chémia v dnešnom ponímaní./

Čo ďalej? Dnes existuje iba jediná možnosť ako dosiahnuť rentabilitu bane a to otvorením bane v krajine a minimálnou resp. žiadnou právnou úrovňou obyvateľstva, žiadnymi prípadne minimálnymi a flexibilnými obmedzeniami a pravidlami štátu v porovnaní s podmienkami v západoeurópskych krajinách, v krajine so symbolickými poplatkami štátu za určenie dobývacieho práva a to formou povrchovej otvárky / bez ohľadu na výťažnosť rudy/- teda otvorený lom nevyžadujúci vystuženie banského diela, jeho vetranie, zabezpečenie proti závalom a mnohých iných finančne náročných zariadení a technológií, umožňujúci využitie najväčších ťažobných a dopravných mechanizmov /ako napr. v hnedouhoľnej panve v Čechách/a následným využívaním agresívnych úpravárenských metód získania čistého uránu z horniny.
Lokalita Kuriškova má predpoklad pre povrchovú otvárku a to vzhľadom na zvýšený obsah uránu nielen v tejto lokalite, ale aj v celej východnej časti Slov. Rudohoria, vhodný terénny profil, blízkosť mesta, lacnej pracovnej sily, dopravnej a energetickej infraštruktúry a servilnosť našich bakšiš politikov.

Záver: Aj keď nie je problémom ťažba samotná, ale spôsoby ťažby, spracovania, dopravy a dopadov na obyvateľstvo zdravie a prírodu a nie je preukázané že je v záujme štátu / teda vo verejnom záujme / spustenie takejto ťažby, nakoľko jadrová energetika je v posledné desaťročie v relatívnom útlme a Slovensko sa oficiálne nepodieľa na žiadnom jadrovom programe.

PS: Ani Baňa Bankov / to už je technologicky "nejaká baňa"/ nemala narušiť vodný systém a predsa sa tak stalo a pri prácach na najnižšom horizonte sa stratilo resp. temer vyschlo niekoľko prameňov od ústia Čermeľského údolia.
Ad: Prosíme, nedovoľte ťažbu uránu pri Košiciach
26.2.2013 21:22 | Ladslav Brunak

A čo konkretne mám urobiť? To vo výzve chýba ? alebo som tom prehliadol? O rok su voľby do VÚC , a to sa mám doprosovať myslíte že to nám pomôže?
Košice, hlavné mesto rakoviny
24.2.2013 19:07 | Roman Kanala

Zatiaľ ešte nie, ale po otvorení uránovej bane nad mestom určite.
 
Na Čínsku sú rakovinové dediny, na Zlodejsku bude celé jedno mesto i s okolím.

Čína priznala existenciu rakovinových dedín
Vláda oficiálne uznala, že ľudia v niektorých oblastiach sú ťažko postihnutí priemyselným znečistením
eTrend 23.02.2013
zdravezdravotnictvo.etrend.sk/...
Ad: Prosíme, nedovoľte ťažbu uránu pri Košiciach
24.2.2013 12:36 | Roman Kanala

Je to jasné a úplne kompatibilné s doterajšími ficovinami. Zločin prestane byť zločinom, ak sa prehlási sa politickú doktrínu a normu. Porušovanie zákona prestane byť porušením zákona, ak sa zákon zruší. Potom ostane len svojvôľa moci. Sledujte ficovývoj tejto kauzy, Fico sa bojí len negatívnej publicity.
 
Aj keď i v tomto ohľade som skeptický: v Pezinku sme videli, ako Ficovi smradi porušili úplne všetko a napriek tomu Pezinok volil Fico...
Ad: Prosíme, nedovoľte ťažbu uránu pri Košiciach
23.2.2013 16:27 | Tom Linsel

Kopirujem sem najnovsiu spravu z uran-kosice.webnode.sk/news/my... ktora len dokresluje dalsie kroky ministerstva:

PRIPRAVUJE SA NOVELA GEOLOGICKÉHO ZÁKONA

(ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 569/2007 Z. z. o geologických prácach (geologický zákon) v znení neskorších predpisov a o zmene a doplnení niektorých zákonov

Súčasné znenie §23 ods. 1
Konanie o určení prieskumného územia sa začína dňom podania návrhu ministerstvu. Konanie o zmene prieskumného územia alebo o zrušení prieskumného územia sa začína dňom podania návrhu držiteľa prieskumného územia; toto konanie môže v prípade verejného záujmu začať ministerstvo aj z vlastného podnetu alebo v konaní o zmene prieskumného územia alebo o zrušení prieskumného územia na výskyt rádioaktívnych nerastov z podnetu dotknutej obce alebo dotknutého samosprávneho kraja.

Navrhované znenie §23 ods. 1
Konanie o určení prieskumného územia sa začína dňom podania návrhu ministerstvu. Konanie o zmene prieskumného územia, predĺžení doby platnosti, zmluvnom prevode alebo o zrušení prieskumného územia sa začína dňom podania návrhu držiteľa prieskumného územia; toto konanie môže v prípade verejného záujmu začať ministerstvo aj z vlastného podnetu alebo v konaní o zmene prieskumného územia alebo o zrušení prieskumného územia na výskyt rádioaktívnych nerastov z podnetu dotknutej obce alebo dotknutého samosprávneho kraja, ak držiteľ prieskumného územia poruší opakovane povinnosti ustanovené rozhodnutím o určení prieskumného územia alebo právnymi predpismi vydanými k ochrane životného prostredia.

Z dôvodovej správy: "...Vylúčením obcí a samosprávnych krajov ako účastníkov konania z konaní o určenie prieskumného územia na výskyt rádioaktívnych nerastov sa posilňuje predovšetkým postavenie štátu, ktorý tak má neobmedzenú možnosť prístupu k svojmu nerastnému bohatstvu...."

Znepokojujúce je najmä tvrdenie v predkladacej správe:
„Taktiež sa upravuje postavenie obcí a samosprávnych krajov k vybraným druhom administratívnych konaní, a to z toho dôvodu, že týmto subjektom bolo doterajšou právnou úpravou priznané neadekvátne postavenie.“

Vylúčením obcí a samosprávnych krajov ako účastníkov konania z konaní o určenie prieskumného územia na výskyt rádioaktívnych nerastov sa posilňuje predovšetkým postavenie štátu a banských spoločností a oslabuje pozícia obcí a samosprávnych krajov - a v konečnom dôsledku občanov....
Ad: Prosíme, nedovoľte ťažbu uránu pri Košiciach
22.2.2013 11:26 | Alexander Danko

Plne súhlasím s názormi ľudí, ktorí vyjadrili nesúhlas s ťažbou uránu
Ad: Prosíme, nedovoľte ťažbu uránu pri Košiciach
20.2.2013 14:36 | Štefan Zuščák

Nedovoľte ťažbu uránu ale ani žiadnych iných nerastných surovín. Plnohodnotný život sa dá žiť aj bez nich. Ak toto už nikto nepochopil tak je úbohý žobrák. Príroda a táto zem je taká pokorná ako tráva po ktorej chodíme. Neprotestuje ak ju šliapeme, trháme a ničíme rôznym spôsobom. Podobné je to aj s matkou zemou. Keď ju budeme zneužívať bude nás mať plné zuby tak ako to bolo v Mahadbaráte a vypukne to nanovo. Majme úctu k životu iných keď nemáme úctu k svojmu vlastnému.Ľudia spamätajme sa v jednote je sila.Žiadna vláda nám nepomôže, tá si bude hájiť iba svoje vlastné záujmy a korytá Pomôžme si sami v knihe " Proroctvo o Europe "je to napísané jasne. Tak už sa konečne zjednotme a bojujme spoločne za lepší svet. Bez jednoty nič nedosiahneme.Pomôžme Matke Zemi.Ďakujem Vám všetkým, ktorí ste to pochopili a pridali sa na tú správnu stranu. Števo
Ad: Prosím, dovoľte ťažbu uránu pri Košiciach, pretože nerastné suroviny zohravali vo vývoji spoločnosti vždy významnú úohu a zvlášť na územi Slovenska.
20.2.2013 13:59 | Jozef Slavkovský

Vládu láka košický urán, elektrárňam by vystačil na desaťročia
Článok ma tendenciu uvádzať iba fakty, ktoré predovšetkým nevychádzajú z poznania ložiskovej geológie a baníctva, ale z odporu proti možnej ťažbe uránu. Príklad: Ťažba uránu na Jahodnej, ku ktorej smerujú všetky aktivity investora, by znamenala koniec turistiky v tejto oblasti,“ myslí si predseda Cyklistickej únie mesta Košice a signatár petície Stop ťažbe uránu Karol Labaš. „Navyše, ložisko Kurišková sa nachádza v lokalite, v ktorej sú zdroje pitnej vody pre celé mesto. Riziko ohrozenia obyvateľov, ktoré by otvorenie uránovej bane v bezprostrednej blízkosti mesta sprevádzalo, je obrovské. A doposiaľ ho nikto nedokázal vyvrátiť.“
Nerastné suroviny mali a majú pre spoločnosť veľký význam. Štát musí dbať o surovinovú politiku a nemôžu o tom rozhodovať laici, ktorí zneužívajú súčasnú demokraciu. To si musia uvedomiť obyvatelia a regionálni politici. Samosprávy by mali reálne posudzovať existujúce skutočnosti a platí to aj o autoroch článku. Cyklistika a lyžovanie na Jahodnej nie sú ohrozené a zdroje vody pre Košice tám nie sú. Baníctvo a banícke školstvo má u nás svoju tradíciu, takže nie laici, ale odborníci majú posudzovať všetky aspekty budúcej možnej ťažby uránu. Cyklistické trasy sa dajú realizovať aj mimo Jahodnej, ale ťažba sa dá realizovať iba tám, kde ložísko uránu bolo overené náročným geologickým prieskumom.
Ad: Prosíme, nedovoľte ťažbu uránu pri Košiciach
19.2.2013 18:01 | Olga Rodziňáková

Nie som človek "proti všem a proti všetkému". Chápem, že úlohou vlády je zabezpečiť organizáciu a životnú úroveň štátu.
Preto ešte musí padnúť veľa rozumných argumentov, plán a návrh rozobranej krajiny, aby som tento návrh podporila.

Vzorom je Bankov- jamy a úpravovňa.
Zúčastním sa všetkých organizovaných akcií.Pridať reakciu:

Rozsiahlejšie reakcie prinášajúce nové podstatné informácie či nové pohľady na diskutovanú problematiku môžete ponúknuť na uverejnenie formou samostatného článku na stránkach občianskeho denníka CHANGENET.SK.

Meno a priezvisko E-mail
 
Predmet


Poznámka


Autorizačný kód
Vypočítajte: "Desať plus 8".


 

Kampaň bola ukončená.

Podporilo ju podporovateľov.

  » Vaše reakcie (35)

 Súvisiace témy:
Samospráva
Odpady a znečistenie
Životné prostredie

Súvisiace regióny
Košice


REKLAMA 

CHANGENET.SK | občiansky denník, © 1996 - 2018, ChangeNet, ISSN 1336-2534
kontakt