spájame ľudí, ktorí menia svet
Kampane
aktuálne  |  fórum  |  kalendár  |  adresár  |  inzeráty  |  poznámkový blok  |  fotoblokkampane!
  Vyhlásenie k trestnému stíhaniu Zuzany Petkovej

My, nižšie podpísaní týmto verejne vyhlasujeme:

Článok Zuzany Petkovej Manželka Harabina mala sólo miestnosť uverejnený v denníku SME dňa 17.7.2010 obsahuje informáciu o plate bývalej zamestnankyne ministerstva spravodlivosti Gabriely Harabinovej, manželky predsedu Najvyššieho súdu SR a predtým ministra spravodlivosti Štefana Harabina. Informácie poskytlo Zuzane Petkovej ministerstvo spravodlivosti na základe žiadosti podľa zákona o slobodnom prístupe k informáciám. Za tento článok teraz Zuzana Petková čelí hrozbe trestného stíhania pre podozrenie zo spáchania trestného činu neoprávneného nakladania s osobnými údajmi podľa § 374 Trestného zákona.

Svojim prihlásením sa k tomuto vyhláseniu potvrdzujeme, že verejne schvaľujeme, že Zuzana Petková vyššie uvedený článok napísala a uviedla v ňom informácie týkajúce sa Gabriely Harabinovej. Schvaľujeme nielen tento čin Zuzany Petkovej, ale verejne ju pre tento čin vychvaľujeme. 

Ak orgány činné v trestnom konaní a následne súdy budú kvalifikovať konanie Zuzany Petkovej ako trestný čin, tak sme svojim verejným vyhlásením spáchali trestný čin schvaľovania trestného činu. Podľa § 338 ods. 1 Trestného zákona „Kto verejne schvaľuje trestný čin alebo verejne vychvaľuje pre trestný čin jeho páchateľa, potrestá sa odňatím slobody až na jeden rok." 

My čin Zuzany Petkovej verejne schvaľujeme a verejne ju preň vychvaľujeme. 

Sme síce pevne presvedčení, že sa v prípade konania Zuzany Petkovej nejedná o trestný čin, ale aj v prípade, že súdy rozhodnú inak, trváme na svojom tvrdení v tomto vyhlásení a sme pripravení znášať všetky dôsledky.


Zuzana Piussi, filmárka
Ondrej Dostál, predseda Občianskej konzervatívnej strany (OKS)
Zuzana Wienk, riaditeľka Aliancie Fair-play (AFP)
Peter Gonda, riaditeľ Konzervatívneho inštitútu M. R. Štefánika (KI)
Juraj Petrovič, predseda Programovej rady OKS
Dušan Sloboda, analytik KI
Peter Kunder, analytik AFP
Ivan Kuhn, analytik KI


POZNÁMKY / vaše reakcie
Ad: Vyhlásenie k trestnému stíhaniu Zuzany Petkovej
5.2.2013 10:59 | Ondrej Dostál

Prokuratúra potvrdila odmietnutie trestných oznámení za schvaľovanie činov Z. Piussi a Z. Petkovej

www.oks.sk/article.php?2077
Dobré správy
18.1.2013 11:50 | Ondrej Dostál

Petkovú už nestíhajú za článok o plate Harabinovej manželky
www.sme.sk/c/6671232/petkovu-u...

Zastavili trestné stíhanie v prípade filmu Piussi
www.sme.sk/c/6671601/zastavili...
Ad: Vyhlásenie k trestnému stíhaniu Zuzany Petkovej
12.12.2012 22:16 | Martina Hiznayova

Zuzka nespachala trestny cin, nikoho neurazila ani neosocila ako zurnalistka ma pravo podavat informacie verejnosti. Je to jej job. Zaraza ma, ze sa vobec umelo vyraba kauza o zverejneni vysky odmeny/platu, ked na Slovensku a vobec vo svete su problemy, ktore maju ovela akutnejsiu prioritu riesenia... Je to len manever, ako odputat pozornost od skutocnych vaznych problemov. Ak sa niekto tak vehementne brani zverejneniu vysky odmeny, tak je to asi preto, ze tam nebolo nieco koser??
Ad: Vyhlásenie k trestnému stíhaniu Zuzany Petkovej
8.12.2012 10:45 | Jaroslav JANOUŠEK

Využívam právo slobodne sa vyjadriť a povedať svoj názor. Ak by sa pánovi Harabínovi môj názor nepáčil nech mi vysvetlí v čom sa mýlim. Dozvedela sa Zuzana Petková túto informáciu ZÁKONNE na základe zákona o slobodnom prístupe k informáciám? Mýlim sa keď si myslím, že túto informáciu zákonne môže dostať ďalších 100000 občanov rovnakým spôsobom? Zuzana Petková svojim činom odbremenila ministerstvo od povinnosti odpovedať dalším 100000 žiadatelom! Aké pohnútky mala Zuzana Petková? Robila to pre svoj prospech, alebo pre občanov tohto štátu VO VEREJNOM ZÁUJME? Denne vidím z príkladov v televízii, v Internete a v novinách aké prešľapy sa dejú v našom súdnictve. Na slobody sa dostávajú vrahovia, amnestiu dostávajú neznámi páchatelia, ľudia a firmy sa nemožu domocť vyriešeniu sporov v normálnom čase (riešia sa 10 -15 rokov). Kto túto sitiuáciu vyrieši? Jedine SCHOPNÍ A ČESTNÍ ĽUDIA. Preto je vo VEREJNOM ZÁUJME, aby v súdnictve pracovali ČESTNÍ, NEZÁVISLÍ (od názorov lobbistov a korupčných financií) a SCHOPNÍ ľudia. Neviem, koľko zarábala manželka pána H., ani neviem aké má vzdelanie a čo vo svojom zamestnaní robila. Možno je výborná odborníčka a svoju odmenu so zaslúži. Osobne si myslím, že ak nejaká organizácia má problémy fungovania, tak PROBLÉMY SÚ NA TO, ABY SA RIEŠILI! Ak naše súdnictvo dnes má zlú organizáciu a zlé personálne obsadenie a nachádza sa v havarijnom stave, potom je načase, aby sa v ňom vykonali zmeny! Myslím si, že Zuzan Petková informácie uverejnila VO VEREJNOM ZÁUJME zmeniť škandalózny stav súdnictva na Slovensku a ak sa preukáže, že "organizácia" justície sa stala dobre plateným miestom pre neschopných, potom to treba vo VEREJNOM ZÁUJME ZMENIŤ! Využívam paragrafy Tr.z. § 24 Krajná núdza (1) Čin inak trestný, ktorým niekto odvracia nebezpečenstvo priamo hroziace záujmu chránenému týmto zákonom, nie je trestným činom a § 25 Nutná obrana (1) Čin inak trestný, ktorým niekto odvracia priamo hroziaci alebo trvajúci útok na záujem chránený týmto zákonom, nie je trestným činom a VYJADRUJEM PODPORU VŠETKÝM, ktorí čokoľvek urobili pre zfunkčnenie všetkých organizácí v tomto štáte, ktoré sú platené z našich daní a ovplyvňujú naše každodenné životy!
Ad: Vyhlásenie k trestnému stíhaniu Zuzany Petkovej
17.11.2012 21:11 | Slavkovská

zabudla som asi napísať priezvisko. Ospravedlňujem sa.
Ad: Vyhlásenie k trestnému stíhaniu Zuzany Petkovej
17.11.2012 21:09 | Daniela

V slobodnej spoločnosti má človek nielen právo, ale aj povinnosť hovoriť vo verejnom záujme o zneužívaní moci, nespravodlivosti a porušovaní zákona.Je 17. 11. - Deň boja za slobodu a demokraciu. Ak je v tento deň štátny sviatok v takom štáte, pre ktorý je zákon len zdrap papiera ak sa jedná o tých, čo si uzurpujú moc, znie to ako výsmech. Je to presne ten istý pocit, aký sme mali
z režimu pred 89. rokom.
Ad: Vyhlásenie k trestnému stíhaniu Zuzany Petkovej
13.11.2012 08:36 | Miroslav Šimko

Odsudzujem trestné stíhanie Zuzany Petkovej za zverejnenie informácie o výške platu Gabriely Harabínovej. MŠ.
Ad: Vyhlásenie k trestnému stíhaniu Zuzany Petkovej
13.11.2012 07:52 | PhDr. Dagmar Wienand

Trestný čin je, že na čele našej justície sedí človek menom Harabin!
Ad: Vyhlásenie k trestnému stíhaniu Zuzany Petkovej
11.11.2012 21:25 | hubčík ľubomír

smutné a zarážajúce, čo ešte môžeme čakať? O čom je právo na Slovensku?
Ad: Vyhlásenie k trestnému stíhaniu Zuzany Petkovej
9.11.2012 12:39 | Ľuboš Volko

Podpisujem a ďakujem vyhlasovateľom tejto akcie.
Ad: Vyhlásenie k trestnému stíhaniu Zuzany Petkovej
9.11.2012 08:27 | Monika Ščevovichová

Podpisujem, pretože nie som presvedčená, že Zuzana Petková spáchala trestný čin.
Ad: Vyhlásenie k trestnému stíhaniu Zuzany Petkovej
8.11.2012 23:41 | Lenka Gazova

Verim, ze pride cas, kedy sa v tejto krajine budu poctivi a slusni ludia citit slobodne a komfortne rovnako ako ti, co maju moc. Spravodlivost bude.
Ad: Vyhlásenie k trestnému stíhaniu Zuzany Petkovej
8.11.2012 20:48 | Juraj Miškov

Podpisujem. Ak sa nedokážeme spoločne postaviť za slobodu jednotlivca, nezaslúžime si ju ako národ.
Ad: Vyhlásenie k trestnému stíhaniu Zuzany Petkovej
8.11.2012 12:51 | Anna Blehová

Čo je na tom zlé, že vieme platy ostatných ľudí? Trápi ich svedomie, že druhí ľudia skoro nemajú čo jesť a oni si vystačia aj z jedného platu? :)
Ad: Vyhlásenie k trestnému stíhaniu Zuzany Petkovej
8.11.2012 11:22 | Ondrej Dostál

Trochu viac informácií k prípadu trestného stíhania Zuzany Petkovej tu: dostal.blog.sme.sk/c/312662/So...Pridať reakciu:

Rozsiahlejšie reakcie prinášajúce nové podstatné informácie či nové pohľady na diskutovanú problematiku môžete ponúknuť na uverejnenie formou samostatného článku na stránkach občianskeho denníka CHANGENET.SK.

Meno a priezvisko E-mail
 
Predmet


Poznámka


Autorizačný kód
Vypočítajte: "Desať plus 8".


 

Kampaň bola ukončená.

Prehľad podporovateľov

  » Vaše reakcie (15)

 Súvisiace témy:
Kriminalita
Štátna správa
Demokracia
Právo
MédiáREKLAMA CHANGENET.SK | občiansky denník, © 1996 - 2014, ChangeNet, ISSN 1336-2534
kontakt | reklama | info | služby | RSS