spájame ľudí, ktorí menia svet
Kampane
aktuálne  |  fórum  |  kalendár  |  adresár  |  inzeráty  |  poznámkový blok  |  fotoblokkampane!
  Petícia proti predĺženiu externého štúdia na vysokých školách

My, podpísaní občania Slovenskej republiky, vyjadrujeme svoj nesúhlas s navrhovanou novelou zákona č 131/2002 Z.z. o vysokých školách, predloženou Vládou Slovenskej republiky do NR SR dňa 21.09.2012, hlavne s navrhovaným znením paragrafov §52 ods.3, §53 ods.4, § 54 ods.2, §62 ods.2 uvedeného zákona, ktoré zavádzajú rozdielne podmienky v dĺžke absolvovania rovnakých študijných odborov pre študentov externého a denného štúdia a diskriminujú tak študentov externého štúdia.

Žiadame Prezidenta Slovenskej republiky a poslancov Národnej rady Slovenskej republiky o podanie rozporu na Ústavnom súde Slovenskej republiky a preskúmanie súladu vyššie uvedených paragrafov s Ústavou Slovenskej republiky. Súčasne žiadame o odloženie účinnosti novely zákona až do právoplatného vyjadrenia Ústavného súdu Slovenskej republiky.

Odôvodnenie: Predkladaná novela zákona č.131/2002 Z.z. o vysokých školách, zavádza znením paragrafov §52 ods.3, §53 ods.4, § 54 ods.2, §62 ods.2 bezprecedentnú a neprípustnú diferenciáciu podmienok pre vzdelávanie a diskrimináciu jednej skupiny občanov a je tak v rozpore s čl. 12 ods. 1, čl. 13 ods. 4 a čl. 42 ods. 1 Ústavy Slovenskej republiky.

Petíciu podáva:
Jakubčík Tomáš, Tatranská 302/18, Považská Bystrica

Petícia proti predĺženiu externého štúdia na vysokých školách na FacebookuPOZNÁMKY / vaše reakcie
Ad: Petícia proti predĺženiu externého štúdia na vysokých školách
3.1.2013 16:00 | Richard Seges

Pán Kanala,
na to, že ste učiteľom na vysokej škole, resp. univerzite, vaše príspevky do diskusie sú na úrovni toho najprimitívnejšieho krčmového ožrana.
Viete mi prosím vysvetliť ako je to možné?
Ďakujem
Ad: Petícia proti poctivému štúdiu na vysokých školách
13.11.2012 11:09 | Roman Kanala

Aj nový údaj s rokom akejsi udalosti je nesprávny. Ak nemáme fakty, tak si ich vymyslíme. Ak máme fakty, tak ich aj tak nevieme interpertovať. Takže tu máme prácu s faktmi: nedostatočná. Nečudo, že sa takí snažia podliezť latku. Študovať poctivo by asi nešlo.
 
Nepáči sa Vám, kam sa začala diskusia uberať? Diskusia je živá vec schopná samostatnej existencie, nezávisle na Vašej vôli? Neboli ste to Vy, čo ste tu začali lustrovať a vyťahovať osobné veci? Takže tu máme logické myslenie: nedostatočná.
 
Študentov na univerzite beriem ako mladších kolegov, lebo tí robia všetko, aby sa mi jedného dňa podobali. Študujú, pracujú, myslí im to, sú dobrí. Niekedy aj lepší, ako ja. V programovaní a v matematike je lepšie mať čerstvú myseľ. Vtedy sa teším. Diaľkové štúdium v tých oboroch nie je možné.
 
Študenti na ekonomickej nebudú ako ja, nemajú na to. Tiež pracujú veľa, ale im to veľmi nemyslí. Nevadí. Na školu šli, lebo chcú zarábať veľa peňazí. K tomu netreba veľa rozumu, stačí vytrvalosť a odhodlanie. Budú z nich bankári, účtovníci, poisťováci, traderi a budú zarábať viac, než ja. Tak je to správne. Budú na seba brať zodpovednosť a budú pracovať veľa a tvrdo. Síce si nebudú klásť otázky o zmysle a o smere a hľadať nové, neobvyklé riešenia, ale budú spoľahlivé koliesko v stroji. Študujú buď na dennom štúdiu, alebo večerne popri zamestnaní. K tomu treba veľa statočnosti, síl a výdrže, lebo štúdium je o rok dlhšie, aby sa kompenzovala nižšia hustota absorbovaných informácií.
 
Vy nie ste ani jedno, ani druhé. Ste hlboko pod. Neštudujete ani na dennom, ani na večernom štúdiu. Akože študujete diaľkovo. To znamená, že ak to zvládate s rovnakou dĺžkou štúdia, niečo nie je v poriadku. Potom by bolo treba buď denné štúdium zahustiť a skrátiť o rok, lebo nemá cenu roky chodiť do školy, aby sa človek len nudil. Áno, viem o takých školách, kam sa chodí len si pospať a rekreovať sa. Je to asi polovica umyverzít na Zlodejsku po zlodejsky.
student.dnes24.sk/komentar-na-...
 
Bakalár Richter získal jediný doklad čestne, a to výučák z Moraviec. Už maturitu dostal rozhodnutím strany. O jeho bakalárskom diplome kolujú legendy, nie je jasný ani rok, ani predmet jeho práce. Magorát si kúpil u Mamojku a doktorák si kúpil už mesiac nato. Podobne aj Doktor Fígeľ sa za svoj pytul hanbí. Má za čo. Aj ten potrhlý lampasák zo špeciálnej prokuratúry. Ak Vám ide o vedomosti a nie len o potrhlý pytul, mali by ste sa snažiť stráviť na škole čo najviac času a absorbovať čo najviac. Nie, Vám ide o pohodlíčko a o jeho zachovanie.
 
Na changenete sa objavujú ušľachtilé a rytierske petície, kde ide o to, pomôcť človeku v nešťastí, o boj proti bezpráviu moci, o spravodlivosť a o vyšší princíp. Občas sa tu objavia aj pokusy o zneužitie, ako buzíci, Cigáni, mečiarčík zo SAV, či ríbezľoví šachisti, ktorí sa chcú hrať na veľkých. Takým neváham dať po ušoch.
 
Áno, máte pravdu, necítim k Vám ani úctu, ani rešpekt, ani nič pozitívne. Ste blicant a pirát, čo chce pytul so zľavou a chce udržať stav, kde sa systémovo podlieza latka. K tomu zneužijete changenet na kampaň, ktorá nebojuje za žiadnu veľkú vec, ani sa Vám nedeje žiadna objektívna ujma. Len by ste museli pracovať poctivo a svoj pytul si zaslúžiť. Taký si má zaslúžiť obdiv a podporu?
 
Pozrite, koľkí Vás podporili. Ostatní to asi vidia podobne, ako ja.
Ad: Petícia proti predĺženiu externého štúdia na vysokých školách
8.11.2012 10:51 | Tomáš Jakubčík

Pán Kanala,presne tento typ odpovede som od Vás očakával. Plný pohŕdania a dešpektu.
Informácia o Vašom odchode z Československa vychádza z Vášho voľne dostupného životopisu. Okej, preklepol som omylom rok 86, od ktorého ste po ukončení štúdia na ČVUT začali spolupracovať s univerzitou v Ženeve. Čiže logická možnosť mi vychádza, že najneskôr od tohto roku, pravdepodobne pôsobíte aj fyzicky mimo. Realita sa môže s uvedeným údajom rozchádzať. To ku tomu "vymýšľaniu" a zlyhaniu logickej pošty.
A máte pravdu, nie je možné vysvetliť všetkým všetko. Nie je to ani mojím cieľom. Ja Váš názor rešpektujem, a presviedčať Vás nepotrebujem, vadí mi však spôsob Vašej argumentácie, ktorý som zhrnul v predchádzajúcom príspevku.
Ale invektív "Ficov volič" si vyprosím.
Viac už nemám k tejto téme čo povedať, svoje argumenty som myslím dostatočne prezentoval v predchádzajúcich príspevkoch, a nemám záujem posúvať túto diskusiu viacej smerom, ktorým sa začala uberať.
Ad: Petícia proti predĺženiu externého štúdia na vysokých školách
8.11.2012 08:56 | Roman Kanala

Všetko sa dá vysvetliť, ale nie všetkým. Polomozgom to nedôjde, ale to nie je chyba pošty. Trafené polomozgy zagágali. Riešiť namiesto pôvodnej témy osobu vierozvestca je príkladom, že s myšlienkovými pochodmi polomozgov nie je všetko v poriadku. Nie je v poriadku ani práca s faktmi. Polomozgy ak nemajú fakty, tak si ich hoci vymyslia. Možno sa prvé zmienky o mojej osobe na internete vyskytujú od roku 1987, lebo od toho roku som sa na internete vyskytoval ja. Vtedy internet prišiel do Európy a najprv do Ženevy. Ale svet existoval aj pred internetom. Ten údaj nesedí, ale to nie je podstatné.

Nemá cenu riešiť úbohosť polomozgov. Problém ale je, že polomozgy nedostali ani v živote, ani v škole metodologické vybavenie na bežné logické premýšľanie. Takým dávať pytuly je hádzanie periel. Pytul je potvrdenie nejakých duševných schopností. Na Zlodejsku po zlodejsky pytul neznamená nič, lebo zárukou vzdelania nie je. Snívajte si ďalej sny o svojej veľkosti a voľte Fico.
Ad: Petícia proti predĺženiu externého štúdia na vysokých školách
7.11.2012 23:35 | Ľubica Slováková

Po prečítaní diskusie až žasnem, o čo všetko som prišla, keď som doteraz netušila o existencii pána Kanalu.
Stale si kladiem otázky, ako veci meniť k lepšiemu a teraz som prišla na koreň problému - ako by sme my, polomozgy, diaľkovo vyštudovane za 5 rokov, mohli prísť na to, ako niečo zlepšiť. Takže v tom to bude.
Len potom naozaj nechápem, prečo pán Kanala "zdúchol" za kopečky a nas nevedomých nechal bez poznania.
Teraz vážnejšie, naozaj si myslím, že kvalita absolventa vôbec nezávisí od dĺžky štúdia, ale od jeho kvality a snahy študenta samotného. Predĺženie diaľkového štúdia nezmení nič iné, len obsah peňaženky študujúceho.
Pokojne sa podpíšem menom, nemám s tým problém.
Ľubica Slováková
Ad: Petícia proti predĺženiu externého štúdia na vysokých školách
6.11.2012 09:03 | Tomáš Jakubčík

Takže, aby som to zhrnul. Pán Kanala, nad Slovenskom ste zlomili palicu, všetkých ľudí hádžete do jedného vreca, zovšeobecňujete, dovolím si tvrdiť, že ste zbytočne ironický a povyšujete sa. To, že je Váš názor taký aký je, vyvstáva z určitých životných skúseností. Asi máte už trocha skreslený pohľad, keďže od ´87 ste mimo Slovenska. Aj tu sú ľudia, ktorí sa správajú zodpovedne, eticky a morálne. Nie sme len banda zlodejov. Čím skôr toto pripustíte, tým lepšie. Nie len u susedov je tráva zelenšia.
na Zlodejsku je školstvo len amatérsky podvod
4.11.2012 10:13 | Roman Kanala

Doporučujem nasledovný blog Jána Babaríka u Smeho:

Národ zlodejov
streda 31. októbra 2012 07:09

babarik.blog.sme.sk/c/311969/N...
Ad: Petícia proti predĺženiu externého štúdia na vysokých školách
4.11.2012 09:56 | Roman Kanala

No vidíte aká ste šikovná. Štátnice ste robili s dennými študentmi. O dĺžke štúdia denných študentov a Vášho štúdia ste nepovedali nič, pritom je to presne ten parameter, o ktorom tu polemizujeme.
 
A právo na názor mám a viem si ho obhájiť. Vaše komplexy Vám nedávajú právo mi čokoľvek predpisovať. Pokúšať sa o to samozrejme môžte, zosmiešnite sa sama.Pridať reakciu:

Rozsiahlejšie reakcie prinášajúce nové podstatné informácie či nové pohľady na diskutovanú problematiku môžete ponúknuť na uverejnenie formou samostatného článku na stránkach občianskeho denníka CHANGENET.SK.

Meno a priezvisko E-mail
 
Predmet


Poznámka


Autorizačný kód
Vypočítajte: "Desať plus 8".


 

Kampaň bola ukončená.

Prehľad podporovateľov

  » Vaše reakcie (8)

 Súvisiace témy:
Školstvo
Vzdelávanie
Štátna správa
PrávoREKLAMA CHANGENET.SK | občiansky denník, © 1996 - 2014, ChangeNet, ISSN 1336-2534
kontakt | reklama | info | služby | RSS