spájame ľudí, ktorí menia svet
Kampane
aktuálne  |  fórum  |  kalendár  |  adresár  |  inzeráty  |  poznámkový blok  |  fotoblokkampane!
  Petícia za zákaz vystupovania zvierat v cirkusoch

Petícia adresovaná ministrovi pôdohospodárstva Slovenskej republiky

My, dolu podpísaní občania Slovenskej republiky, Vás touto cestou žiadame o prijatie zodpovedajúcich legislatívnych opatrení, ktoré zakážu chov, drezúru a predvádzanie všetkých druhov živých zvierat v cirkusoch, delfináriách, aquaparkoch a ďalších druhoch „zábavných“ parkov na území Slovenskej republiky.

Sme presvedčení o tom, že každý držiteľ zvieraťa je povinný poskytnúť zvieraťu chovné podmienky primerané jeho etologickým, fyziologickým a biologickým potrebám. Zvieratá chované v cirkusoch a podobných zariadeniach sú nútené k výkonom, ktoré zďaleka prekračujú ich sily a biologické spôsobilosti. V dôsledku permanentného obmedzovania ich pohybu v nevyhovujúcich priestoroch a celoročných transportov, sú akékoľvek potreby a špecifiká jednotlivých druhov zvierat nehumánne potláčané.

Cirkusové zvieratá de facto nežijú, ale iba prežívajú v nekončiacom strese a nedostatku. Vystupovanie zvierat v cirkusoch je demonštratívnym týraním zvierat - pred očami verejnosti - s jej pasívnym, tichým súhlasom. Zároveň upozorňujeme na to, že Slovensko na rozdiel od niektorých krajín, nemá žiadne cirkusové tradície a neexistuje teda žiadny logický dôvod, okrem nemorálneho zisku z tohto druhu podnikania, pre ich zrod.


Petičný výbor:

Mgr. Kristína Mangová, Bagarova 7, 841 01, Bratislava
MVDr. Ľubica Kunáková, Súmračná 15, Bratislava 82102
Bc. Silvia Čaňová, Petӧfiho 11, 82106 BratislavaPOZNÁMKY / vaše reakcie
Ad: Petícia za zákaz vystupovania zvierat v cirkusoch
8.10.2012 02:09 | Roman Kanala

Ešte jeden článok, ktorý Dugovičová nevedela scenzurovať. Predsedníčka spolku na ochranu zvierat v Erfurte o bratislavskej Slobode zvierat:
www.fragmenty.cz/iy099630.html
 
A čo toto? Vývoz zvierat na Západ, týranie, eutanázie, úhyny, miznutie zvierat. Sloboda zvierat v Bratislave, stanica Korňa. Kežmarský útulok odmietol nosiť značku Slobody zvierat, nedostal príspevok po povodni...
www.psiadusa.sk/forum/viewtopi...
Ad: Petícia za zákaz vystupovania zvierat v cirkusoch
8.10.2012 01:46 | Roman Kanala

Ozjastný problém sa volá Sloboda zvierat a Dugovičová. Transport 62 psov v jednej dodávke bol zastavený v Nemecku a psíci skončili v útulku v Norimbergu. Pozrite si reportáž RTL, ktorú "aktivisti" z Bratislavy nedokázali cenzurovať.
www.youtube.com/watch?v=0vdEJM...
Žiadne cirkusové zvieratá, len psíci väčšinou s infekčnou paravirózou, transport v zime, zvierací koncentrák.
Ad: Petícia za zákaz vystupovania zvierat v cirkusoch
8.10.2012 01:18 | Roman Kanala

Prvú vetu som myslel vážne. Na tomto serveri sa popri aktivistách a zmysluplných veciach občas objavia aj uletení exoti. Buzíci, čo svoje výstrelky prezentujú ako "boj za ľudské práva". Unudení brátislavácki blbečkovia, ktorí zmaria dobre fungujúce riešenie s cigánčatmi v škole v Michalovciach, lebo vraj segregácia je a priori zlá. Podobní povaľači, čo globálne podporujú muzošov v Egypte, ktorým nejde o nič iné, ako podrezávať krky západným turistom. No a tzv. Sloboda zvierat, kde si Dugovičová urobila teplý pelech z týrania zvierat, ktoré SZ akože ochraňuje.
 
Kedysi bol server o tyranoch www.bezobalu.sk/node/75/7/zach... - zmizol, už nie je. Popisoval, ako Sloboda zvierat nakladá so "zachránenými" mačkami a psami. Fotky, ako ich má v nahádzaných klietkach. Ako ich chytili s klietkami na hranici a stíhali za týranie. Pár svedectiev ostalo na fragmenty.cz/iy099944.html a občas sa niečo objaví aj na www.mackysos.sk
 
Ale späť k problému samotnému. Prvá otázka, ktorú by si rozumný človek mal položiť: existuje problém? Nevyrážajú sa otvorené dvere? Odkiaľ ľudia berú istotu, že niečo riešia? Ja som videl cirkus, kde "krotiteľ" spáva s tigríčatmi, vyrastajú s ním a milujú ho natoľko, že preň urobia, čo mu vidia na očiach. Nielenže sa ho neboja, ale cvičia rady. Videl som aj cirkus, kde zlá levica feministka v búrke hormónov šla zaútočiť na krotiteľa a ten ju silno bil bičom. Ktorý z tých dvoch prípadov je normálny stav a ktorý je výnimka?
 
Zvieratá sú v cirkuse odjakživa. Kone, psy, tulene, slony, tigre a levy. Inak ostanú len akrobati a klauni. V Ženeve bývala po príchode cirkusu paráda a pochod slonov po meste. Raz nejaký hlúpy pes, taký rozvrieskaný, hlúpy Fico, napadol mladého slona, ktorý to nezvládol a precválal cez autá a jednu staršiu pani, ktorej zlomil panvu a zomrela. Ale odvtedy je pochod slonov po meste už zakázaný. Predtým sa to robilo 200 rokov. Aká príhoda stojí za žiadosťou o zákaz všetkých zvierat vo všetkých cirkusoch? Alebo sa zas len nejakí brátislavácki blbečkovia nudia a nemajú do čoho rýpnuť?
Ad: Petícia za zákaz vystupovania zvierat v cirkusoch
6.10.2012 14:44 | Lada

Pán Kanala, prvú vetu vášho komentára ste dúfam nemysleli vážne.
Ad: Petícia za zákaz vystupovania zvierat v cirkusoch
2.10.2012 02:11 | Roman Kanala

Hmmm... a čo ostane z cirkusu, ak tam nebudú zvieratá? Aj cirkus Fico má vyše 80 kolesíkov.
Ad: Petícia za zákaz vystupovania zvierat v cirkusoch
29.9.2012 20:00 | Lada

Kto určuje, ako dlho má petícia visieť na Changenete? Táto tu trvá ledva 2 týždne, tak neviem, akú váhu bude mať tých pár hlasov, ktoré sa za tak krátku dobu nazbierajú.
Ad: Petícia za zákaz vystupovania zvierat v cirkusoch
29.9.2012 19:52 | Lada

SÚHLASÍMPridať reakciu:

Rozsiahlejšie reakcie prinášajúce nové podstatné informácie či nové pohľady na diskutovanú problematiku môžete ponúknuť na uverejnenie formou samostatného článku na stránkach občianskeho denníka CHANGENET.SK.

Meno a priezvisko E-mail
 
Predmet


Poznámka


Autorizačný kód
Vypočítajte: "Desať plus 8".


 

Kampaň bola ukončená.

Prehľad podporovateľov

  » Vaše reakcie (7)

 Súvisiace témy:
Právo
ZvieratáREKLAMA CHANGENET.SK | občiansky denník, © 1996 - 2014, ChangeNet, ISSN 1336-2534
kontakt | reklama | info | služby | RSS