spájame ľudí, ktorí menia svet
Kampane
aktuálne  |  fórum  |  kalendár  |  adresár  |  inzeráty  |  poznámkový blok  |  fotoblokkampane!
  List ruskému velvyslancovi na podporu uvaznených aktivistiek Pussy Riot

Vaša excelencia
Pavel Maratovič Kuznecov,
Mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Ruskej federácie v Slovenskej republike,

my, dole podpísaní občania a občianky Slovenskej republiky, Vás týmto hromadným listom žiadame, aby ste svojej vláde odovzdali informáciu o znepokojení, ktoré pociťuje verejnosť v Slovenskej republike zo zadržania a zaobchádzania s údajnými členkami punkovej skupiny Pussy Riot ako aj obvineniam voči ich osobám.

Žiadame, aby boli Maria Alyokhina, Yekaterina Santsevich a Nadezhda Tolokonniková okamžite prepustené, vzhľadom na to, že činy, z ktorých sú obvinené, spadajú pod ochranu slobody presvedčenia a prejavu a pokojného zhromažďovania sa a združovania sa, tak, ako ich zaručuje Všeobecná deklarácia ľudských práv, ktorú sa i Ruská federácia zaviazala dodržiavať.

Uvedomujeme si, že správanie týchto (alebo aj iných osôb) mohlo uraziť veriacich a plne rešpektujeme ich právo na slobodu presvedčenia, považujeme však za neadekvátne obviniť tieto osoby za údajnú "výtržnosť" ako za kriminálnu aktivitu, za ktorú hrozí až 7 rokov väzenia.

Sme znepokojení, že skutočným motívom stíhania týchto osôb môžu byť ich politické názory, ktoré sú kritické voči súčasnej vláde, prezidentovi Vladimírovi Putinovi a jeho stykom s vysokými cirkevnými predstaviteľmi. Chceli by sme zdôrazniť, že rovnako, ako majú všetci ľudia právo praktizovať ľubovoľné náboženstvo, majú rovnako všetci ľudia právo takéto praktizovanie či politické aktivity kritizovať a to akýmkoľvek nenásilným spôsobom, na mieste a v čase, ktorí si sami zvolia.

Zároveň žiadame prešetriť podozrenia zo zastrašovania zadržaných aktivistiek vo väzení a vyvodenie zodpovednosti voči kompetentným v prípade, že sa preukáže, že k takýmto útokom prišlo.Inštitút ľudských práv
www.ludskeprava.sk


POZNÁMKY / vaše reakcie
Ad: List ruskému velvyslancovi na podporu uvaznených aktivistiek Pussy Riot
23.8.2012 19:10 | Myskin BA

PRIDAJTE SA PROSIM A POSLITE MAIL: zaslal som na rusku ambasadu nasledovny text kto chce moze sa pridat skopirovat ho a zaslat tiez protocol@rusemb.sk, konzulat@rusemb.sk, press@rusemb.sk, Vazeny pan velvyslanec Kuznecov dovolujem si v tychto chvilach vyjadrit podporu ruskemu narodu ktory bol ponizeny skupinou Pussy Riot v chrame a tiez ich akciami predtym. Vyjadrujem svoj nesuhlas s tymi co sa zastavaju ich urazliveho a nechutneho spravania sa a naopak s trestom plne suhlasim, pretoze v nasej vlasti by podla platnych zakonov dostali obdobny trest Ozyvam sa preto ako protivaha ludom, ktori sa ich zastavaju S pozdravom meno a adresa prosim preposlite mailom dalej
Ad: List ruskému velvyslancovi na podporu uvaznených aktivistiek Pussy Riot
21.8.2012 11:45 | Lucia

Tak akoze nech sa na mna preuzasny Institut ludskych prav nehneva. Vyhlasuju, ze nemaju take prostriedky, aby obhajovali a bojovali aj za ine, ovela dramatickejsie porusenia ludskych prav vo svete. Potom ma vsak zaujima podla akeho kluca vyberaju to, co obhajovat budu? Zatial mi vychadza iba jeden koncept: protiruskost. Pozrime sa na pripady, o ktore sa ILP vobec nezaujima a urobme si usudok... 1) masakra v JAR? http://udalosti.noviny.sk/zo-zahranicia/17-08-2012/video-masaker-v-jar-po-strelbe-policie-do-strajkujucich-34-mrtvych.html 2)Former American Marine, Brandon Raub was arrested and indefinitely detained in Virginia, for posting the truth on his facebook wall. Call Chesterfield County PD @ 804-748-1251, tell them to free an innocent man http://rt.com/usa/news/chesterfield-veteran-facebook-arrest-106/ 3) Julian Assange 4) Bradley Manning http://www.facebook.com/photo.php?fbid=339740542781713&set=a.302417443180690.74494.302065586549209&type=1&theater 5) Leonard Peltier, ktoreho podporuju aj Bono Vox, Dalajlama, TI atd. http://sk.wikipedia.org/wiki/Leonard_Peltier ...a tych pripadov su tisice. ...a Institut ludskych prav mlci!!! Dokonca vobec ho nezaujimaju porusenia ludskych prav na Slovensku (Oskar Dobrovodsky, ktoreho oznacili pani z ILP za fasistu, rasistu, nacistu atd., hoci podla anglickeho prava, by uz jeho trapenie s asocialmi z Druzstevnej bolo davno ukoncene). ILP nie je seriozna organizacia!
Ad: List ruskému velvyslancovi na podporu uvaznených aktivistiek Pussy Riot
16.8.2012 08:46 | gibarian

Tym aktivistkam s priznacnym nazvom "pussy riot", co je omen nomen, by malo byt odpustene. Ale iba za splnenie dvoch podmienok. Staci ked splnia jednu. 1/ pojdu na 5 rokov bezplatne pracovat do erotickeho salonu /mozu svoj job vykonavat aj v maskach. 2/ pojdu urobit podobny spektakl do synagogy. Eva R. sa moze pridat. Tak este :-)
Ad: List ruskému velvyslancovi na podporu uvaznených aktivistiek Pussy Riot
8.8.2012 21:28 | Martin

Len nech sito pekne odsedia
Samoderžavie cára Putina
5.8.2012 13:02 | Roman Kanala

Samoderžavie cára Putina: za cára Mikuláša II. by tie dievčatá už boli prepustené. Svetský sekulárny Sovietsky Zväz cára Vladimíra Putina II. ich drží v zajatí už pol roka. http://www.sme.sk/c/6482750/dievcata-z-pussy-riot-doplatili-na-pomstu-cara-putina.html
Ad: List ruskému velvyslancovi na podporu uvaznených aktivistiek Pussy Riot
3.8.2012 18:55 | eva ruska

Ale prosim vas jozF - .."nechutnym sposobom upozornuju na seba ti,co im ide spravidla len o vlastne zaujmy". Tym dievcatam a zenam islo o jake vlastne zaujmy? Mali odvahu za ine tisice, ktore mlcia a neozyvaju sa proti tym, ktorym ide naozaj o moc a vlastne zaujmy...
Ad: List ruskému velvyslancovi na podporu uvaznených aktivistiek Pussy Riot
3.8.2012 10:18 | jozF

Už raz si musí niekto uvedomiť, že demokracia má svoje pravidlá a že to nie je bezuzdné zneužívanie princípov slobody. Takýmto nechutným spôsobom upozorňujú na seba tí, čo im ide spravidla len o vlastné záujmy. O iných sa v skutočnosti nestarajú. A kto je organizátor kampane ? Niekto platený z "neznámych" zdrojov. Kde boli tieto "inštitúcie" keď USA zakladali Guantanámo ? Tam sa mohli realizovať. Prípadne na Wall Street, tam bolo priestoru na prejavenie viac než dosť - americké bomby a väznice sú lepšie a demokratickejšie, než ruské ?
Ad: List ruskému velvyslancovi na podporu uvaznených aktivistiek Pussy Riot
2.8.2012 02:36 | Eva Ruska

Aka excelencia? Vsetky excelencie su nadludia? To tu uz bolo za Hitlera? Nie su excelencie, len ich tam vyvysujeme- a to je chyba! Zacinaju si namyslat, ze su viac a z toho titulu potom konaju!!!
Ad: List ruskému velvyslancovi na podporu uvaznených aktivistiek Pussy Riot
29.7.2012 17:06 | Milka

Aktivisti, viete si predstaviť, ako na protest proti predchádzajúcej vláde, ktorá mala v čele dve strany s názvom kresťanská (aj ďalšie dve sa k tomu hlásili, hoci to nemali v názve) by som zohnala zopár "vyšinutých" hudobníkov, navlievkla na nich masky podobné tým moskovským a začali by podobný koncert v Dóme sv. Martina?! Nebuďte smiešni, nestrapňujte sa. A to píšem ako ateistka!!!!!
Ad: List ruskému velvyslancovi na podporu uvaznených aktivistiek Pussy Riot
25.7.2012 10:09 | Marek

S trestním stíhaním "aktivistiek" súhlasím, tuto zašli už priďaleko. Nemáme neobmedzenú slobodu, sloboda končí tam kde začína obmedzovať slobodu iného. Aj u nás máme zákony na postihovanie takého konania. Je otázny aký trest si zaslúžia, zjavne sa pre nich chystá exemplárny trest, ale na druhej strane robili to v snahe natočiť sa a prezentovať celosvetovo, čiže ich konanie má väčšiu závažnosť ako nejaký nemedializovaný prehrešok...Pridať reakciu:

Rozsiahlejšie reakcie prinášajúce nové podstatné informácie či nové pohľady na diskutovanú problematiku môžete ponúknuť na uverejnenie formou samostatného článku na stránkach občianskeho denníka CHANGENET.SK.

Meno a priezvisko E-mail
 
Predmet


Poznámka


Autorizačný kód
Vypočítajte: "Desať plus 8".


 

Kampaň bola ukončená.

Podporilo ju podporovateľov.

  » Vaše reakcie (10)

 Súvisiace témy:
Štátna správa
Náboženstvo
Ľudské práva

Súvisiace regióny
Rusko


REKLAMA 

CHANGENET.SK | občiansky denník, © 1996 - 2018, ChangeNet, ISSN 1336-2534
kontakt