spájame ľudí, ktorí menia svet
Kampane
aktuálne  |  fórum  |  kalendár  |  adresár  |  inzeráty  |  poznámkový blok  |  fotoblokkampane!
  Petícia za zachovanie výšky 9 % odvodu na osobné účty sporiteľov v II. dôchodkovom pilieri

Svojim podpisom vyjadrujem podporu za zachovanie výšky odvodu 9 % na osobné účty sporiteľov zapojených v II. dôchodkovom pilieri.


Petíciu zostavilo Občianske Združenie Sporiteľ, Panská 27 , 811 01 Bratislava,
za ktoré je oprávnený konať: Ing. Ľudovít Kaník, Akademická 4, 969 01 Banská Štiavnica

Osoba pre styk s orgánmi verejnej správy:
Ing. Ľudovít Kaník, Akademická 4, 969 01 Banská Štiavnica


Prečo podporiť túto petíciu?

Každý, kto je v II. pilieri dôchodkového systému dostáva každý mesiac na svoj osobný účet + 9% nad svoj príjem. Tieto peniaze sú jeho osobným vlastníctvom a môžu sa aj dediť.

Vláda neustále útočí na túto vymoženosť. Hrozí preto nebezpečenstvo ukrátenia ľudí o tieto príjmy.

Vláda plánuje znížiť tento príspevok, ktorý dnes dostáva každý, kto je v II. pilieri. Ak by sa tak stalo, zníži sa osobný majetok ľudí o tisíce EUR a znížia sa budúce dôchodky.

Táto petícia má za cieľ:

  • žiadať zachovanie 9% odvodu do II. piliera,
  • zhromaždiť minimálne 100.000 podpisov, aby sa petíciou musela zaoberať NR SR,
  • jasne vyjadriť, že verejnosť je proti zníženiu príspevkov na osobné účty občanov zapojených v II. pilieri dôchodkového systému,
  • vyjadriť svoj nesúhlas so zmenami v súkromnom dôchodkovom sporení, ktoré poškodzujú sporiteľov,
  • otvoriť diskusiu v oblasti II. piliera a jeho zlepšovania,
  • zvýšiť povedomie sporiteľov o II. pilieri.


Kontakty a informácie OZ Sporiteľ:
Web: www.sporitel.sk
Mail: ozsporitel@gmail.com
Facebook: http://www.facebook.com/group.php?gid=51855292358&ref=ts


POZNÁMKY / vaše reakcie
Ad: Petícia za zachovanie výšky 9 % odvodu na osobné účty sporiteľov v II. dôchodkovom pilieri
31.8.2012 18:07 | Viliam

Plne podporujem tuto peticiu a aktivne zbieram podpisy. Vela ludi nevie, ze i napriek schvalenej novele zakona o socialnom poisteni sa v peticii pokracuje dalej !!! Dakujem p. Kanik !!! Vdaka Vasmu listu a informacii v nom pokracujem a dnes som zaslal desiatky dalsich podpisov, buduci tyzden nasleduju dalsie. Dajme konecne jasne najavo, kto riado stat (obbcan) a kto je len spravca / úlateny manazer (politok / predseda vlady) AL JE ZLY? TREBA HO VYMENIT !!!
Ad: Petícia za zachovanie výšky 9 % odvodu na osobné účty sporiteľov v II. dôchodkovom pilieri
4.8.2012 09:12 | Peter Marko

V plnom rozsahu podporujem petíciu a želal by som si väčšiu propagáciu, aby viacej ľudí o nej vedelo.Veď sporiteľov je asi 1,4 mil.Už dávno sme mali byť v uliciach a dať najavo svoj názor komunistom!!! Každý cent na svojom účte lepší ako sľubované stovky (tisíce) od najväčších populistov v budúcnosti!!!(veď nevedia garantovať ani čo bude budúci rok nie čo bude o niekoľko rokov) ĽUDIA UŽ SA KONEČNE ZOBUDTE!! Nenechajme rozhodovať len bez rozumu voliacich dôchodcoch, ktorím už ide len o svoje dôchodky, ktoré už majú a čo my o 25,30,35 rokov?
Ad: Petícia za zachovanie výšky 9 % odvodu na osobné účty sporiteľov v II. dôchodkovom pilieri
3.8.2012 21:50 | Zoro Orba

Vsak pouziva svoj rozum nie Kanikovu r.. . V dnesnom systeme by si dostal polovicu zo sumy ktoru dostane ten, ktory je iba v prvom pilieri a dalsiu cast z druheho piliera. Kedze optimisticky predpokladas, ze by sa tam peniaze neznehodnocovali - v skutocnosti ti ich vytuneluju - a pri dnesnom trende, ked sa dochodky valorizuju a druhy pilier nie, dostal by si v lepsom pripade 45 percent z dochodku toho, ktory je iba v prvom pilieri. V skutocnosti dostanes iba polovicu. V integrovanej Europe aj dochodky aj platy musia byt priblizne rovnake plus minus. To je zakon trhu pracovnej sily. Podotykam statne dochodky, nie kanikove loterijne. Mozno to bude trvat dlhsie, ale rozpravame o tvojom dochodkovom veku. (Podla tvojej blbosti tipujem ze mas este daleko.) Spravodlivy system by bol taky, ze si sam budes urcovat do coho investujes a vtedy mozes nadavat iba na seba.
@Hrdino
3.8.2012 12:50 | wondro

Take kecy som uz davno necital. Tvaris sa akoby I. pilier bol voci vsetkemu imunny - inflacia, krizy...zjavne niekto nepochopil zmysel 2. piliera. 2. pilier je nato, aby peniaze na moj/nas dochodok neskoncili v ciernej diere nasho uzasneho socialneho systemu. Aj keby sa tam nic nezhodnotilo, dostanem VIAC (slovom viac) penazi na dochodku, ako cisto len z 1. piliera.
Ad: Petícia za zachovanie výšky 9 % odvodu na osobné účty sporiteľov v II. dôchodkovom pilieri
2.8.2012 19:18 | Zoro Orba

DSS je organizovana kradez skryvajuca sa za udajne osobne rozhodnutia jednotlivcov. Ked chcu slobodu rozhodnutia, tak nech umoznia kazdemu individualne investovat a nevybrat par mafianskych struktur. Bud veria v rozumnost ludi a nech to preukazu, alebo neveria a nehraju tu divadlo s nejakymi "osobnymi uctami". Ked niekto po 2008 roku moze hovorit o istote nejakych institucii musi byt idiot. Ved zanikli najstarsie banky! a nie nejake kanikovske bordelarne, ktorych sefovia na party spievaju prezleceni za slapky.
Ad: Petícia za zachovanie výšky 9 % odvodu na osobné účty sporiteľov v II. dôchodkovom pilieri
2.8.2012 18:37 | Julo

Som prekvapený,akú malú podporu,vzhľadom na počet prispievateľov do II.piliera,má táto petícia.Ak by sa takéto niečo udialo v inom demokratickom štáte,ulice by boli plné demonštrantov.Tu sa ľudia kľudne nechajú okrádať a ešte sa tomu tešia,veď súdruhovia zo Smeru vedia najlepšie,čo je pre nás dobré!!! Našťastie mám iba niekoľko rokov do dôchodku a v II.pilieri nie som.
Sersenová
2.8.2012 10:37 | Soňa Sersenová

Máme možnosť vyjadriť sa, tak to spravme. A buďme radi že máme medzi sebou iniciátorov ktorí si záťaž povinností a rizika vezmú na seba. Som veľmi rada že túto petíciu možem podporiť. Som príjemne prekvapená že mám možnosť sa niekde vyjadriť. A preto pokiaľ túto možnosť dostávam, musím ju využiť! A nie sedieť a pozerať sa ako si niektorí zvolili vo voľbách to, s čím nesympatizujem. Bola by to chyba. Myšlienka má dobrý základ, treba ho rozvinúť.
Ad: Petícia za zachovanie výšky 9 % odvodu na osobné účty sporiteľov v II. dôchodkovom pilieri
25.7.2012 11:09 | Simona M.

rozhodne podporujem peticiu
Ad: Petícia za zachovanie výšky 9 % odvodu na osobné účty sporiteľov v II. dôchodkovom pilieri
25.7.2012 11:07 | Simona

Podporujem všetko, čo je dobré pre ľudí... dávam svoj podpis na petíciu.
Ad: Petícia za zachovanie výšky 9 % odvodu na osobné účty sporiteľov v II. dôchodkovom pilieri
16.7.2012 14:41 | Mik.

@Hrdina Ninová Chýba ti tam veľa faktorov. Aj to, že tak ako inflácia bude vklady znehodnocovať, tak ich investovanie ich bude aspoň minimálne zhodnocovať. Ďalej samozrejme, ako spomenuli predo mnou, nebude to stále 90€ mesačne, ale napr. o 10 rokov to už bude 90€ zvýšených o infláciu. Čiže tá nasporená suma bude výrazne vyššia. No a v neposlednom rade - v II. pilieri určite nebudeš mať švajčiarsky dôchodok, ale budeš mať aspoň niečo. Kdežto v I. pilieri nebudeš mať pravdepodobne nič, nakoľko demograficky vývoj momentálne vyzerá tak, že aby potom uživili pracujúci dôchodvcov, museli by byť odvody čo sú teraz 18% možno 50 - 60%. Čo je nereálne. A všetky krízy čo prídu ovplyvnia rovnako I. aj II. pilier, takže to tiež nie je argument.
Ad: Petícia za zachovanie výšky 9 % odvodu na osobné účty sporiteľov v II. dôchodkovom pilieri
13.7.2012 09:39 | Nie je mi to jedno

@Hrdina Ninová Chyba ti tam jeden faktor a to, ze nie len inflacia rastie, ale aj platy, cize 9% bude 9% ci uz z 1080€ ci uz z 5000€ ;)
Ad: Petícia za zachovanie výšky 9 % odvodu na osobné účty sporiteľov v II. dôchodkovom pilieri
13.7.2012 08:30 | Roman Kanala

DSS si nedržia hotovosť, ale investujú ju. Investovať do nehnuteľností môžu aj DSS a aj to robia. Tie sa im zhodnotia rovnako, ako malým súkromným investorom. Ak by Fico nezdubasil inštitucionálne dlhodobé investovanie do akcií, tak by sporitelia neboli prišli o možnosť zhodnotenia pred krízou, keď súkromní investori zarobili. Fico stiahol výnosy dolu skoro až na úrok v banke.
Ad: Petícia za zachovanie výšky 9 % odvodu na osobné účty sporiteľov v II. dôchodkovom pilieri
13.7.2012 04:56 | Hrdina Ninová

Vôbec petíciu nepodporujem. Zhromažďovať neplnohodnotné papierové peniaze na 40 - 50 rokov je hlúposť ako voda v koši. Ešte v r. 1988 som kúpila v censtre mesta rodinný domček so záhradoui za 150 000Kčs. Odvtedy uplynulo neceých 25 rokov a teraz taký domček by ste kúpili v starej mene za minimálne 3 mil. SK čiže 100 000€. Tým chcem naznačiť, ako klesá hodnota papreirových peňazí v čase. Aby si potom tí sporitelia za tie úžasné dôchodky v 2. pilieri kúpili aspoň 1 teplú polievku za deň. Konieckoncov počítajme spolu: Zoberme si ako príklad mladíka 25 ročného čo teraz zarába 1000€ hrubého. Predpokladajme že do dôchodku pôjde v 65 rokoch a že sa dožije 80-ky. Mesačne si bude odkladať na ten akože "svoj" účet tých vašich 9% tj 90€. Za rok je to 12x90=1080€. Za svoj produktívny vek si takto nasporí 1080*40 = 43200€. Predpokladajme, že sa dožije 80-ky. NA jeden mesiac mu vyjde (za predpokladu nulového zhodnotenia či znehodnotenia): 43200 / (15*12) = 240€. pekné, že? Ale čo s infláciou, občianske združenie Sporiteľ?? ZA 40 rokov stratí 1€ na hodnotu takúto: pri ročnej 1% inflácii ... 67 centov pri 2% inflácii ... 45 centov pri 3% inflácii ... 31 centov pri 4% inflácii ... 21 centov pri 5% inflácii ... 14 centov. Predpokladajme 4% infláciu. Z 240€ dôchodku bude fakticky dôchodok v súčasnej hodnote 240 x 0,21 = 50,4€ v dnešných cenách. Na jeden deň to nebudú ani 2€, takže ani na 1 obed sa dôchodcovi neujde z toho paškvilu. A to sme ešte neuvažovali o krízach, ktorých za 40 rokov bude neúrekom. Kríza eurová, kríza ropná, kríza potravinová, populačná, vodná, klimatická... Suoer. Len bojujte za ten 2. pilier, ktorý treba kŕmiť peniazmi zo štátneho rozpočtu, na ktoré si požičiavame na 4% úrok, aby tie isté peniaze potom niekto zhodnotil s 0% úrokom. Ježišmarjá. Veď je to celé taká kravina až to v zadku štípe. Spamätajte sa všwetci!!!
Ad: Petícia za zachovanie výšky 9 % odvodu na osobné účty sporiteľov v II. dôchodkovom pilieri
13.7.2012 04:42 | Ján Pucko

Vôbec za ten paškvil 2. pilker nesúhlasím. 2. pilier by sa mal okamžite zrušiť, kým ho K(r)a(d)ník a podobní mafiánski vydriduchovia nerozkradnú.
Ad: Petícia za zachovanie výšky 9 % odvodu na osobné účty sporiteľov v II. dôchodkovom pilieri
12.7.2012 15:06 | imrich csolle

Podporujem peticiu!!!
Ad: Petícia za zachovanie výšky 9 % odvodu na osobné účty sporiteľov v II. dôchodkovom pilieri
12.7.2012 12:10 | Nina Hrdinová

podporujem peticiu!!!Pridať reakciu:

Rozsiahlejšie reakcie prinášajúce nové podstatné informácie či nové pohľady na diskutovanú problematiku môžete ponúknuť na uverejnenie formou samostatného článku na stránkach občianskeho denníka CHANGENET.SK.

Meno a priezvisko E-mail
 
Predmet


Poznámka


Autorizačný kód
Vypočítajte: "Desať plus 8".


 

Kampaň bola ukončená.

Prehľad podporovateľov

  » Vaše reakcie (16)

 Súvisiace témy:
Ekonomika
Štátna správa
Právo
Sociálna oblasťREKLAMA CHANGENET.SK | občiansky denník, © 1996 - 2014, ChangeNet, ISSN 1336-2534
kontakt | reklama | info | služby | RSS