spájame ľudí, ktorí menia svet
Kampane
aktuálne  |  fórum  |  kalendár  |  adresár  |  inzeráty  |  poznámkový blok  |  fotoblokkampane!
  Občianska výzva prezidentovi: nepodpíšte euroval

Všetci ľudia všetko vedia. Našli sa aj takí, ktorí sa nezmierili s faktom, že parlament rozhodol o pristúpení Slovenska k trvalému eurovalu (ESM) bez vyjadrenia občanov, ktorí však budú obrovský záväzok pochybného prínosu dlhé roky splácať na úkor slovenského zdravotníctva, školstva, diaľnic ... Dnes aktivisti oslovujú otvoreným listom prezidenta I. Gašparoviča s výzvou, aby schválenú Zmluvu nepodpísal a vrátil parlamentu. Ďalšou možnosťou je podnet prezidenta alebo tridsiatky aktívnych poslancov na Ústavný súd pozastaviť účinnosť a preskúmať ústavnosť prijatého neštandardného a obávaného štátneho záväzku.


Vážený pán prezident,

Obraciam sa na Vás s výzvou, resp. prosbou ako rádový občan suverénneho a zvrchovaného Slovenska, plniaci si všetky svoje daňové a iné zákonom stanovené povinnosti.

Minulý týždeň nám 118 poslancov v NR SR schválilo trvalý euroval, ktorý je podľa mojho osobného názoru v hlbokom rozpore s Ústavou SR a ktorý podkopáva všetky základy našej suverenity, samostatnosti a ekonomickej slobody.

Osobne sa domnievam, že hrubým spôsobom zasahuje do fungovania slobodného a suverénneho štátu, ktorého ste VY prezidentom a ktorý by ste mali ako jeho hlavný predstaviteľ chrániť všetkými možnými aj nemožnými prostriedkami, i keď to v mnohých prípadoch určite stojí veľa námahy.

Dnes však máte možnosť ochrániť našu krajinu, našu vlasť, našu budúcnosť jednoduchým slovom – NIE!

Ako občan tohto štátu Vás týmto vyzývam o RÁZNE A JEDNOZNAČNÉ odmientnutiu eurovalu a jeho vrátenie do pléna NR SR.

Taktiež Vás týmto žiadam o podanie podnetu na Ústavný súd SR, keďže daný dokument podľa mojho (a nielen môjho) názoru hrubým spôsobom porušuje viaceré články Ústavy SR, ktorá je pilierom tohto štátu, našej republiky.

Nezanechajte, prosím, svoj podpis pod dokumentom, ktorý odovzdáva moc rozhodovať o našej budúcnosti a budúcnosti našich detí do rúk západných bankárov a byrokratických úradníkov z Bruselu. Nezapíšte sa do dejín Slovenskej republiky ako prezident, ktorý sa nepokúsil zachovať suverenitu a ekonomickú slobodu štátu, ktorého bol predstaviteľom.

Verím, že zdravý rozum a zdravý úsudok zvíťazí nad tlakom Bruselu a konečne bude občan Slovensko postavený nad záujmy týchto byrokratických európskych inštitúcií a ich nevolených predstaviteľov.

Vopred Vám ďakujem za správne rozhodnutie v prospech nás, našej budúcnosti a budúcnosti našich detí

S pozdravomPOZNÁMKY / vaše reakcie
Starý uj ratifikoval euroval
9.7.2012 13:25 | Roman Kanala

http://spravy.pravda.sk/prezident-gasparovic-ratifikoval-trvaly-euroval-fv0-/sk_ekonomika.asp?c=A120709_124107_sk_ekonomika_p01
Ad: Občianska výzva prezidentovi: nepodpíšte euroval
4.7.2012 22:20 | Február 1948 !!!

Nechcem pôsobiť paranoidne,ale prečo sa Smeráci tak ponáhlali s odsúhlasením trvalého eurovalu v SK-parlamente ,ked Nemecko o ňom má hlasovať až v priebehu júla-dokonca Paška sa triasol,aby zákon prezident podpísal už na 2-ý deň po hlasovaní v SK-parlamente ? Včera sa napr. náhlil Fico za Merkelovou do Berlína aby dohodoval podrobnosti predaja 49% akcií D/F/Ruhrgasu v SPP v prospech mecenášov Smeru JaT/v spolupráci s PPF/.... Nevidíte v tom nejaké špinavé kšefty v prospech D-bánk a KGB/ŠTB mecenášov Smeru a v neprospech 5 milionovej Slovače ?
už aj Sulík je s nami!
3.7.2012 19:54 | vandar

toto mi neuveríte! práve mi moja FB poradkyňa preposlala túto bombu: http://aktualne.atlas.sk/v-zmluve-o-eurovale-je-chyba-sas-ju-ziada-prepracovat/slovensko/politika/ Tak to vidíte: dobre, že som počúvla šepkanie Spravodlivosti a dala sa do toho! pomáhaj si človeče, Pán Boh Ti pomôže! Verím, že p. prezident sa tiež poddá vôli Osudu a nepodpíše.
Otvorený list prezidentovi- číselná verzia
2.7.2012 09:26 | vandar

verila som, že našu akciu spomenú aj nejaké médiá. Ale koho by už zaujímal prezident, občania a ich miliardy ... pri hľadaní citácií našej petície som našla aj skvelú variáciu s ďalšími argumentami a číslami: http://indymedia.sk/index.php/spravodajstvo/domace/101-otvoreny-list-prezidentovi-slovenskej-republiky (PS dajú sa nejako sfunkčniť linky, citované v komentároch? TIA)
Ad: Občianska výzva prezidentovi: nepodpíšte euroval
29.6.2012 09:21 | žiaľ, slovák

Voli(či) vo volbách ste dali jednoznačnu podporu stranám , ktoré chceli euroval. 90% voličov to chcelo. Akosi rýchlo ste zmenili názor. A ešte čakate , že Vás podporí sudruh prezident, ktorý je skoro členom Smeru ? Euroval -to sú okovy, ktoré si slováci vyžiadali a zaslužia si ich.
Ad: Občianska výzva prezidentovi: nepodpíšte euroval
28.6.2012 23:45 | Alzbeta Mydlova

Som proti eurovalu a som za suverenitu SR. A peticiu teraz? Zo zahranicia, konkretne kde ja teraz zijem,{Novy Zeland}, by prisla s podpisom az o 12 dni. To by uz bolo asi neskoro.Takze dobre, ze prisla aspon tato vyzva.
Ad: Občianska výzva prezidentovi: nepodpíšte euroval
28.6.2012 16:43 | Stano Pravda

Pán prezident, nepodpíšte túto nehoráznosť , ako je podpora eurovalu. Sme jeden z najchudobnejšich štátov EU a toto bude nekonečné zadlženie za nezodpovednosť.
Ad: podpisy
28.6.2012 14:31 | vandar

sú tu: http://www.changenet.sk/?section=kampane&x=656251&act=list ten text je na voľné šírenie: okopíruj, zedituj, doplň vlastné meno -a pošli do prezidentskej kancelárie: informacie@prezident.sk
Ad: Občianska výzva prezidentovi: nepodpíšte euroval
28.6.2012 14:26 | niekto

A podpis je kde, pani aktivisti???
Ad: Občianska výzva prezidentovi: nepodpíšte euroval
28.6.2012 13:01 | xmrk

Ak už je ten euroval taký potrebný: - prečo tam nie je automatická záruka/kolaterál a prečo SR nič také nežiadala (na rozdiel od Fínska) - prečo ešte nikto nesedí vo väzení za podvody (napr. v súvislosti s gréckymi štatistikami) - už Barroso odstúpil a hanbí sa v kúte, napríklad kvôli ignorovaniu porušovania Maastrichtských kritérii? - prečo všetci hlasujúci za euroval neručia svojim majetkom? Veď to je len pôžička, nie dar, však? Nehovoriac o tom, že oni vedia lepšie ako my, majú lepšie informácie, venujú sa tomu a sú za to platení. Žeby neverili eurovalu? - prečo nie sú príspevky do eurovalu závislé od miery porušenia Maastrichtských kritérii, dajme tomu podľa priemerného deficitu štátneho rozpočtu? Nemohlo si Slovensko stanoviť nejaké takéto podmienky? A kto by nesúhlasil, je zlý Európan, je nesolidárny a je zodpovedný za koniec sveta, ktorý bez eurovalu nastane.
Ad: Občianska výzva prezidentovi: nepodpíšte euroval
28.6.2012 11:26 | Tomas Straka

Našťastie tu vládne stabilná vláda s viac - menej jasnou zahraničnou - politickou orientáciou - (čí sú to socialisti alebo neoliberáli je momentálne úplne jedno) s triezvym vedomím kde SR patrí, a aké má možnosti a postavenia vzhľadom na veľkosť krajiny, jej ekonomickej sily... Ostatné "sulíkoviny" sú táraniny frustrovaného politika, ktorý fašistický vytĺka politický kapitál zo súčasnej krízy. Slovensko, ak chce prežiť tak sa musí držať jadra EU za každú cenu. Toto je momentálne najdôležitejšia záležitosť. Ostatné detaily sú irelevantné.
Ad: Občianska výzva prezidentovi: nepodpíšte euroval
28.6.2012 11:25 | Rado Fiser

Ked to zverejnujete ako oficialne znenie vyzvy,tak to aspon napiste gramaticky spravne.Pekny den. R
Ad: Občianska výzva prezidentovi: nepodpíšte euroval
28.6.2012 10:02 | Roman Kanala

Euroval zatiaľ dokázal len toľko, že v bankrote Grécka sa namiesto pár miliárd stratených bankami utopia stovky miliárd stratených všetkými štátmi. Záchrana bánk by bola omnoho lacnejšia. Okrem toho euroval dokázal aj to, že kvôli pomoci Grécku museli už požiadať o pomoc aj Portugalsko, aj Španielsko a Cyprus. Stále viac krajín požiada o pomoc a stále menej ich ostane takých, ktoré ešte majú z čoho pomôcť. Zlodejsko skončí s dlhom 150% HDP ako všetci a potom bude musieť požiadať o pomoc tiež, no už nebude koho. Euroval nerieši nič, len sa kupuje čas namiesto riešenia. Ten čas sa kupuje pridraho. To nie je akceptovateľná cena, lebo to nie je riešenie, len odďaľovanie riešenia a faktúru za ozajstné riešenie bude treba zaplatiť ešte raz a zvlášť. Ozajstné riešenie je šetriť. To je presne to, čo Fico nedokáže. A starý uj je smerák.
Ad: euroval NIE
28.6.2012 09:58 | vandar

TOmáš, ďakujem za (proti)názor. Ja som sa pýtala mnohých, kým som si svoj utvorila. Aké máš majetkové portfólio, koľko času tráviš správou financií svojich/zverených? Za veľmi relevantné považujem stanovisko toho,kto spravuje pár miliard nielen na Slovensku: euroval- ÁNO -ak EU nechá padnúť odpad= Grécko; NIE, ak si ho nechajú. Máš pocit, že Grécko nechali od-padnúť? Ja nie- takže €val: NIE! je- IMHO- správne.
Ad: Občianska výzva prezidentovi: nepodpíšte euroval
28.6.2012 08:26 | Tomáš Straka

Ja euroval akceptujem ako najmenšie z možných ziel. Každý súdny, nie sfanatizovaný človek, vedomý si vážnosti situácie to pochopí tiež. Verím, že prezident ten euroval podpíše.
Ad: SAS?
27.6.2012 22:58 | vandar

Krásny, prečo sem pletieš SAS? Iniciatíva vznikla na FB skupine fanúšikov OĽ. SAS s tým zatiaľ nič nemá. Až v druhej fáze zvažujeme podanie na ÚS, k čomu budeme potrebovať 30 poslancov- a SMERáci a ostatní eurovalci asi nepôjdu proti sebe? takže prirodzene by sme uvítali podpisy SAS.
Ad: petícia
27.6.2012 22:19 | vandar

Matej, čo si predstavuješ pod petíciou? ako sme to mali urobiť? prečo by to malo väčšiu v áhu? mali sme utvoriť petičný výbor, sem zavesiť petičné hárky, aby ste si ich tlačili, podpisovali a potom nám posielali poštou?
Ad: Občianska výzva prezidentovi: nepodpíšte euroval
27.6.2012 22:02 | krasny

občianska výzva SaS?
Ad: Občianska výzva prezidentovi: nepodpíšte euroval
27.6.2012 21:51 | Matej

Skoda, ze ste tuto vyzvu nespojili aj s peticiou. Vyzva je sice pekna vec, ale nema to ziadnu vahu. Skor si myslim, ze by bolo lepsie podpisvoat peticiu.
Ad: Občianska výzva prezidentovi: nepodpíšte euroval
27.6.2012 18:04 | jaroslav minar

Nesuhlasim s esm.Pridať reakciu:

Rozsiahlejšie reakcie prinášajúce nové podstatné informácie či nové pohľady na diskutovanú problematiku môžete ponúknuť na uverejnenie formou samostatného článku na stránkach občianskeho denníka CHANGENET.SK.

Meno a priezvisko E-mail
 
Predmet


Poznámka


Autorizačný kód
Vypočítajte: "Desať plus 8".


 

Kampaň bola ukončená.

Prehľad podporovateľov

  » Vaše reakcie (23)

 Súvisiace témy:
Európska únia
Ekonomika
Štátna správa
Politika
DemokraciaREKLAMA CHANGENET.SK | občiansky denník, © 1996 - 2014, ChangeNet, ISSN 1336-2534
kontakt | reklama | info | služby | RSS