spájame ľudí, ktorí menia svet
Kampane
aktuálne  |  fórum  |  kalendár  |  adresár  |  inzeráty  |  poznámkový blok  |  fotoblokkampane!
  Podporte pochod za ľudské práva

V sobotu 9. júna sa po tretíkrát na Slovensku uskutoční Dúhový Pride Bratislava. Akcia, ktorú podporuje Amnesty International Slovensko, je určená všetkým, ktorým nie sú cudzie hodnoty otvorenej spoločnosti a koncept ľudských práv pre všetkých. Podporte petíciu AI a vyzvite ministra vnútra SR, aby rešpektoval a chránil práva LGBT ľudí na Slovensku.

AI sa dlhodobo angažuje v boji za práva lesieb, gejov, bisexuálnych a transgender ľudí. Aj napriek pokrokom v posledných rokoch čelia LGBT komunity v Európe stále diskriminácii na legislatívnej úrovni, ako aj v praxi. Aj keď existuje formálny zákaz diskriminácie na základe sexuálnej orientácie v mnohých oblastiach, niekoľko štátov Európy stále odmieta legálne uznať partnerstvo dvoch osôb rovnakého pohlavia a udeliť im rovnocenné civilné práva.

Všetci ľudia, bez ohľadu na sexuálnu orientáciu alebo rodovú identitu, by mali byť schopní uplatňovať si všetky ľudské práva v plnom rozsahu. Zlyhanie štátu pri zrovnoprávnení vzťahov ľudí rovnakého pohlavia im bráni v prístupe k iným právam.

Podporte Dúhový Pride Bratislava 2012 a vyzvite ministra vnútra SR, aby ste rešpektoval ľudské práva LGBT osôb na Slovensku a aby zabezpečil, že si budú schopní uplatniť si svoje právo na zhromažďovanie a slobodu prejavu v dôstojnosti a bez strachu, že budú vystavení fyzickému násiliu.


Vážený pán minister,

píšem Vám, aby som vyjadril/a svoju solidaritu a podporu Dúhovému Pridu Bratislava 2012, ktorý sa uskutoční dňa 9. júna 2012. Lesby, gayovia, bisexuáli a transrodovo identifikovaní ľudia (LGBT) majú právo na život bez diskriminácie a uplatňovanie si svojho práva na slobodu prejavu a zhromažďovania sa, ktoré sú zakotvené v medzinárodných a európskych dohovoroch na ochranu ľudských práv, ktorých je Slovensko signatárom. 
9. júna sa organizátori/ky a účastníci/čky Dúhového Pridu Bratislava 2012 zhromaždia, aby oslávili rozmanitosť a rovnosť všetkých ľudí bez ohľadu na sexuálnu orientáciu alebo rodovú identitu.

Žiadam vás, aby ste rešpektovali, chránili a napĺňali ľudské práva LGBT osôb na Slovensku. Preto Vás vyzývam, aby ste prijali primerané opatrenia na ochranu organizátorov/organizátoriek a účastníkov/účastníčok Dúhového Pridu Bratislava 2012, aby sa zabezpečilo, že budú schopní uplatniť si svoje právo na zhromažďovanie a slobodu prejavu v dôstojnosti a bez strachu, že budú vystavení fyzickému násiliu.

S úctou,POZNÁMKY / vaše reakcie
Ad: Podporte pochod za ľudské práva
22.6.2012 07:39 | Roman Kanala

Vanda Rybanská na blogu u Smeho o mýte 4% zastúpenia buzíci v populácii: http://vandarybanska.blog.sme.sk/c/299397/Kde-je-215881-nasich-homosexualov.html
Ad: pél, buzíci a mediálna manipulácia
17.6.2012 11:08 | Roman Kanala

Aha, pél. Je tu pél. Spod svojho kameňa vylieza akosi často. Inak sa nezmenilo nič: stále špinavý, stále zákerný, stále bezvýznamný a tupý. K téme ako obvykle nemá čo povedať, ale zato si to vynahradí na osobných útokoch. Podpisuje sa už pod druhou či treťou anonymnou značkou. Slovom, inteligent a hrdina. Na tému buzíci a mediálna manipulácia, ešte jeden link z blogu u Smeho. Autor sa egérii hnutia buzíci venoval aj v predošlom článku, link je na spodku strany. http://branik.blog.sme.sk/c/301325/Toto-nie-je-o-homosexualite-toto-je-o-manipulacii.html
Ad: Podporte pochod za ľudské práva
15.6.2012 15:57 | Zoro Orba

kanalo, z tvojho prispevku skutocne neviem ci si "buzici" alebo "normalni ludia". V kazdom pripade s tebou sucitim a mrzi ma krivda, ktora sa ti deje...
na tému buzíci
15.6.2012 07:39 | Roman Kanala

Nazvať buzícke exhibicionistické podujatie pochodom za ľudské práva, no na to naozaj treba žalúdok. Buzíci chcú pre seba akési slobody, no nezaujíma ich, že normálni ľudia tiež chcú svoje slobody. Medzi ne patrí nezaujímať sa o buzíci, rešpektovať ich súkromie, nechať ich na pokoji a odvrátiť hlavu, keď ich stretnú. Táto kampaň na changenete získala až 6 podpisov. Iné získajú stovky i tisíce. Ešte dva linky na články jedného liberála a jedného menej liberála, obaja hovoria zhruba to isté. - - - - - - - - - - - - - - - - http://macko.blog.sme.sk/c/301129/Preco-Duhovy-PRIDE-nefunguje.html - - - - - - - - - - - - - - - - http://www.svornost.org/prestante-s-duhovym-sialenstvom/
Ad: Podporte pochod za ľudské práva
10.6.2012 16:26 | Zoro Orba

STBak prispievajuci tu pod nickom Mamina sa skratka nezaprie...
Ad: Podporte pochod za ľudské práva
8.6.2012 16:20 | Mamina

niekto ich v našom štáte prenasleduje? Asi mi niečo ušlo. Keď si myslia, že základné ľudské právo je zosobášiť sa, nech sa opýtajú tých tisícov rozvedených a singlov, či by si znovu uplatnili nárok na tieto ľudské práva :)
Ad: Podporte pochod za ľudské práva
8.6.2012 06:32 | Pepa Cerny

NEpodporim. Na Slovensku je totiz treba ine, ovela zavaznejsie veci riesit. Nevnucujete ludom nazor, ze pchat to kamaratovi do zadku je normalne, ked NIE JE. DikyPridať reakciu:

Rozsiahlejšie reakcie prinášajúce nové podstatné informácie či nové pohľady na diskutovanú problematiku môžete ponúknuť na uverejnenie formou samostatného článku na stránkach občianskeho denníka CHANGENET.SK.

Meno a priezvisko E-mail
 
Predmet


Poznámka


Autorizačný kód
Vypočítajte: "Desať plus 8".


 

Kampaň bola ukončená.

Prehľad podporovateľov

  » Vaše reakcie (7)

 Súvisiace témy:
Menšiny
Štátna správa
Ľudské práva

Súvisiace regióny
Bratislava


REKLAMA CHANGENET.SK | občiansky denník, © 1996 - 2014, ChangeNet, ISSN 1336-2534
kontakt | reklama | info | služby | RSS