spájame ľudí, ktorí menia svet
Kampane
aktuálne  |  fórum  |  kalendár  |  adresár  |  inzeráty  |  poznámkový blok  |  fotoblokkampane!
  Výzva pri príležitosti osláv Dňa tanca 2012

Tanec – tiché umenie?

„Tanec je vitálny a oslobodzujúci rovnako pre tých, čo sa naň dívajú, ako aj pre tých, čo ho vykonávajú. Tanec môže zrýchliť tvoj pulz, oživiť tvoju bytosť, môže zmeniť tvoj život...“
Richard Alston

Cieľom tejto výzvy pri príležitosti medzinárodného dňa tanca (29. apríla) je na jednej strane prejavenie spolupatričnosti v umeleckej tanečnej komunite a na druhej strane zviditeľnenie hlasu tejto komunity pred verejnosťou a politikmi. Toto je výzva tanečníkov ľuďom v tomto meste a v tejto krajine  a k ich reprezentantom na vyjadrenie podpory tanečnému umeniu na Slovensku.

Tanec plní v rôznych kultúrach významnú funkciu. Môže byť formou umeleckej expresie v predstavení, ale aj formou spoločenskej interakcie či spirituálneho obradu.

Tanec dokáže stelesniť a vyjadriť myšlienky, pocity a emócie a svojím spôsobom vie rozpovedať príbeh.
Tanec je forma neverbálnej komunikácie.

Na prahu 21. storočia tanec získava čoraz výraznejší hlas i ohlas. Počet tanečných predstavení, súborov, festivalov či filmov sa vo svete rozrástol nevídaným spôsobom. Na Slovensku je zatiaľ tento trend mediálne viditeľný najmä v podobe televíznych zábavných tanečných show. Avšak rastie aj záujem o tanec ako inšpirujúce umenie či spoločenskú aktivitu prinášajúcu radosť napríklad v podobe úspešných Tanečných domov, ktoré vrátili ľudový tanec verejnosti alebo pribúdajúceho počtu tanečných škôl, súborov či divadelných priestorov. Tanečná komunita na Slovensku sa rozširuje a hlási sa o možnosť, priestor a záujem reprezentantov a obyvateľov tejto krajiny  prispievať svojím jedinečným dielom ku kultúrnemu rozvoju spoločnosti. Tanečné umenie na Slovensku potrebuje systematické riešenie inštitucionálnej podpory jeho výskumu a dokumentácie. Máme pridané hodnoty, dovoľte nám ponúknuť rozvinúť ich!

Prejavme hlas tanca – umenia, ktoré by na Slovensku nemalo ostať ticho!

Dajme tancu viac šancí!


Ak sympatizujete s touto výzvou, pripojte sa k nej svojím podpisom. Ďakujeme!


Výzvu iniciuje:
Labanov ateliér Bratislava – platforma pre pohyb a tanec
Marta Poláková a tím L.A.B.

Osobné údaje získané na účely tejto petície nebudú žiadnym spôsobom spracovávané a okrem uvedených adresátov nebudú poskytnuté tretím osobám.POZNÁMKY / vaše reakcie
Ad: Výzva pri príležitosti osláv Dňa tanca 2012
25.5.2012 08:32 | Stefan

Pekna vyzva, akurat skoda ze si akciu sprivatizovali niektore tanecne skoly a miesto propragacie tanca si tam robili promo ... a este k tomu velmi zle.Pridať reakciu:

Rozsiahlejšie reakcie prinášajúce nové podstatné informácie či nové pohľady na diskutovanú problematiku môžete ponúknuť na uverejnenie formou samostatného článku na stránkach občianskeho denníka CHANGENET.SK.

Meno a priezvisko E-mail
 
Predmet


Poznámka


Autorizačný kód
Vypočítajte: "Desať plus 8".


 

Kampaň bola ukončená.

Podporilo ju podporovateľov.

  » Vaše reakcie (1)

 Súvisiace témy:
UmenieREKLAMA 

CHANGENET.SK | občiansky denník, © 1996 - 2018, ChangeNet, ISSN 1336-2534
kontakt