spájame ľudí, ktorí menia svet
Kampane
aktuálne  |  fórum  |  kalendár  |  adresár  |  inzeráty  |  poznámkový blok  |  fotoblokkampane!
  Sad Janka Kráľa Petícia za ochranu Sadu Janka Kráľa, proti zvyšovaniu výstavby a rozšíreniu cesty pri lesíku Krasovského

Magistrát
Hlavného mesta
Bratislavy
a
Miestny úrad Bratislava PetržalkaMy, podpísaní obyvatelia Bratislavy, žiadame Hlavné mesto Bratislava a mestskú časť Bratislava-Petržalka, aby svojimi rozhodnutiami umožnili výstavbu projektu Polyfunkčný objekt BAJO – Krasovského ulica, Bratislava – Petržalka  maximálne do výšky 6 podlaží tak ako je to definované Územným plánom zóny Celomestské centrum – časť Petržalka pre okolitú zástavbu.

My, podpísaní obyvatelia Bratislavy nesúhlasíme s rozšírením priľahlej cesty vedľa Polyfunkčného objektu BAJO na štvorprúdovú komunikáciu.

My, podpísaní obyvatelia Bratislavy, žiadame Hlavné mesto Bratislavu a mestskú časť Bratislava-Petržalka, aby Sad Janka Kráľa v mene nás občanov chránili ako národnú kultúrnu pamiatku a historicko-prírodný klenot stredoeurópskeho významu pred nadmernou dopravnou hlučnosťou, stavebnou hlučnosťou a zabezpečili celému Sadu dostatok svetla a pokoja tým, že neumožnia ďalšiu výškovú zástavbu v jeho bezprostrednej blízkosti.Petíciu podáva a organizuje:
OZ Petržalský okrášľovací spolok, Šustekova 2, 851 04 Bratislava
a OZ Jednotka oduševnených Petržalčanov, Osuského 6, 85103 Bratislava

Petičný výbor:
Michal Radosa, Lietavská 3, 85106 Bratislava // Iveta Plšeková, Mlynarovičova 10, 85104 Bratislava // Ernest Huska, Hrobákova 14, 85102 Bratislava // Michal Novota, Osuského 6, 85103 Bratislava // Michal Belohorec, Belinského 20, 85101 Bratislava // Jiří Rusnok, Pankúchova 3, 85104 Bratislava // Vladimír Dolinay, Topoľčianska 12, 851 05 Bratislava // Zuzana Dolinayová Kutlíková, Pifflova 9, 85101 Bratislava // Pavel Chvojka, Zadunajská cesta 8, 851 01 Bratislava // Martin Zvardoň, Topoľčianska 27, 851 05 Bratislava

Sad Janka Kráľa


POZNÁMKY / vaše reakcie
Ad: Petícia za ochranu Sadu Janka Kráľa, proti zvyšovaniu výstavby a rozšíreniu cesty pri lesíku Krasovského
30.6.2013 21:54 | Linda Hušková

podpisujem petíciu aj keď nie som obyvateľkou BA ale do sadu radi chodíme s našimi deťmi..boli by sme radi aby zostal taký aký je!!!
Ad: Petícia za ochranu Sadu Janka Kráľa, proti zvyšovaniu výstavby a rozšíreniu cesty pri lesíku Krasovského
17.10.2012 15:03 | Pavel Nemček

I keď už nebývam v Petržalke stále sa cítim Petržalčanom kde som vyrastal i prežil časť života. Zdá sa mi neprijatelná ďalšia výstavba v okolí sadu Janka Kráľa, už je tam toho postaveného viac ako obćania potrebujú. Stačí sa pozrieť o cca 60 km ďalej do Viedne ako si tam chránia a zveľaďujú svoje parky i keď ich majú podstatne viac. Tam majú zeleň a oddychové zóny pre obyvateľov prioritu, výstavba sa musí tomu podriadiť. Nám zostáva len veriť že naši poslanci a primátor nepodľahnú tlaku developerov a pokušeniu z osobného profitu.Pridať reakciu:

Rozsiahlejšie reakcie prinášajúce nové podstatné informácie či nové pohľady na diskutovanú problematiku môžete ponúknuť na uverejnenie formou samostatného článku na stránkach občianskeho denníka CHANGENET.SK.

Meno a priezvisko E-mail
 
Predmet


Poznámka


Autorizačný kód
Vypočítajte: "Desať plus 8".


 

Kampaň bola ukončená.

Prehľad podporovateľov

  » Vaše reakcie (2)

 Súvisiace témy:
Rozvoj
Samospráva
Právo
Životné prostredie

Súvisiace regióny
Bratislava


REKLAMA CHANGENET.SK | občiansky denník, © 1996 - 2014, ChangeNet, ISSN 1336-2534
kontakt | reklama | info | služby | RSS