spájame ľudí, ktorí menia svet
Kampane
aktuálne  |  fórum  |  kalendár  |  adresár  |  inzeráty  |  poznámkový blok  |  fotoblokkampane!
  Sad Janka Kráľa Petícia za ochranu Sadu Janka Kráľa, proti zvyšovaniu výstavby a rozšíreniu cesty pri lesíku Krasovského

Magistrát
Hlavného mesta
Bratislavy
a
Miestny úrad Bratislava PetržalkaMy, podpísaní obyvatelia Bratislavy, žiadame Hlavné mesto Bratislava a mestskú časť Bratislava-Petržalka, aby svojimi rozhodnutiami umožnili výstavbu projektu Polyfunkčný objekt BAJO – Krasovského ulica, Bratislava – Petržalka  maximálne do výšky 6 podlaží tak ako je to definované Územným plánom zóny Celomestské centrum – časť Petržalka pre okolitú zástavbu.

My, podpísaní obyvatelia Bratislavy nesúhlasíme s rozšírením priľahlej cesty vedľa Polyfunkčného objektu BAJO na štvorprúdovú komunikáciu.

My, podpísaní obyvatelia Bratislavy, žiadame Hlavné mesto Bratislavu a mestskú časť Bratislava-Petržalka, aby Sad Janka Kráľa v mene nás občanov chránili ako národnú kultúrnu pamiatku a historicko-prírodný klenot stredoeurópskeho významu pred nadmernou dopravnou hlučnosťou, stavebnou hlučnosťou a zabezpečili celému Sadu dostatok svetla a pokoja tým, že neumožnia ďalšiu výškovú zástavbu v jeho bezprostrednej blízkosti.Petíciu podáva a organizuje:
OZ Petržalský okrášľovací spolok, Šustekova 2, 851 04 Bratislava
a OZ Jednotka oduševnených Petržalčanov, Osuského 6, 85103 Bratislava

Petičný výbor:
Michal Radosa, Lietavská 3, 85106 Bratislava // Iveta Plšeková, Mlynarovičova 10, 85104 Bratislava // Ernest Huska, Hrobákova 14, 85102 Bratislava // Michal Novota, Osuského 6, 85103 Bratislava // Michal Belohorec, Belinského 20, 85101 Bratislava // Jiří Rusnok, Pankúchova 3, 85104 Bratislava // Vladimír Dolinay, Topoľčianska 12, 851 05 Bratislava // Zuzana Dolinayová Kutlíková, Pifflova 9, 85101 Bratislava // Pavel Chvojka, Zadunajská cesta 8, 851 01 Bratislava // Martin Zvardoň, Topoľčianska 27, 851 05 Bratislava

Sad Janka Kráľa


POZNÁMKY / vaše reakcie
Ad: Petícia za ochranu Sadu Janka Kráľa, proti zvyšovaniu výstavby a rozšíreniu cesty pri lesíku Krasovského
30.6.2013 21:54 | Linda Hušková

podpisujem petíciu aj keď nie som obyvateľkou BA ale do sadu radi chodíme s našimi deťmi..boli by sme radi aby zostal taký aký je!!!
Ad: Petícia za ochranu Sadu Janka Kráľa, proti zvyšovaniu výstavby a rozšíreniu cesty pri lesíku Krasovského
17.10.2012 15:03 | Pavel Nemček

I keď už nebývam v Petržalke stále sa cítim Petržalčanom kde som vyrastal i prežil časť života. Zdá sa mi neprijatelná ďalšia výstavba v okolí sadu Janka Kráľa, už je tam toho postaveného viac ako obćania potrebujú. Stačí sa pozrieť o cca 60 km ďalej do Viedne ako si tam chránia a zveľaďujú svoje parky i keď ich majú podstatne viac. Tam majú zeleň a oddychové zóny pre obyvateľov prioritu, výstavba sa musí tomu podriadiť. Nám zostáva len veriť že naši poslanci a primátor nepodľahnú tlaku developerov a pokušeniu z osobného profitu.
Ad: Petícia za ochranu Sadu Janka Kráľa, proti zvyšovaniu výstavby a rozšíreniu cesty pri lesíku Krasovského
18.4.2012 21:33 | Iveta

Dnešná reakcia Petržalských novín ako aj predchádzajúci rozhovor so starostom Bajanom na tému Bajo a našej petície sú jasným dôkazom prepojenosti novín a Bajana, ale hlavne, sú dôkazom, ako Bajan pohŕda názorom ľudí. Najprv tvrdí že on nie je za túto stavbu, ale pritom robí všetky kroky k spochybneniu našej petície proti Baju.My sme občania a máme právo vyjadriť sa k takým absurdným projektom, my bez ohľadu na to, odkiaľ sme prišli máme právo vyjadrovať sa k ochrane národnej kultúrnej pamiatky. Ale hlavne, nikto okrem starostu nemá v rukách tú moc, aby stavbu odmietol. Tak ako, pán starosta, ste starostom občanom celej Petržalky, alebo konáte len prospech vyvolených?
Ad: Petícia za ochranu Sadu Janka Kráľa, proti zvyšovaniu výstavby a rozšíreniu cesty pri lesíku Krasovského
9.4.2012 00:21 | Eva

V týchto diskusiách si často niektorí riešia svoje komplexy. Som Bratislavčanka, ale keď som bola v Banskej Bystrici, bez problémov som podpísala petíciu týkajúcu sa dobrej veci pre Baskobystričanov. Ani vo sne mi nenapadlo riešiť blbosti ... normálne jednému z toho zastáva rozum ... Takže k veci - Sad Janka Kráľa treba zachrániť, rovnako pre Bratislavčanov, Slovákov i návštevy z cudziny
Ad: Petícia za ochranu Sadu Janka Kráľa, proti zvyšovaniu výstavby a rozšíreniu cesty pri lesíku Krasovského
9.4.2012 00:15 | Eva Godányová

Danke P. ďakujem za peknú reakciu. Som rodená Petržalčanka a dve generácie predomnou žili v Petržalke. Park, Sad Janka Kráľa je historickým dejiskom udalostí tejto časti a mesta. Bezohľadnosťou politikov, ktorí nemali žiaden vzťah k mestu a parku, pretože prišli najma z východu, pred revolúciou aj po nej, je z neho kýpeť pôvodného parku a ešte aj z toho chcú ubrať.Je nechutné ,že všetci čo majú rozhodovacie právo a moc ovplyvňovania podľahnú moci peňazí pred morálkou a potrebou väčšiny.To čo si v iných mestách chránia, u nás sa ničí.Toto mesto si permanentne ničí vlastnú históriu.Stále sa vyhovárajú, že nie sú peniaze na to, na hento.ale na výstavbu majú vždy, páni podnikatelia.koľko asi dostane samospráva za taký súhlas, radšej by mali získavať peniaze na ochranu a starostlivosť o zdravie stromov a nenechať ich uhynúť. Som za to, aby každý občan, ktorého osloví táto Petícia, bez ohľadu odkiaľ pochádza pridal svoj hlas a podporil tento boj o každý meter parku.Veď aj oni majú možnosť relaxovať a oddychovať v tejto časti Bratislavy.Cesty mali riešiť predtým než začali s výstavbou.všetko sa robí tzv. dočasne, ako sa hovorilo za čias komunistov po príchode Rusov do republiky, na večné časy. tak vyzerajú aj niektoré naše cesty v Petržalke.Krivé, hrboľaté, dočasné, už tridsať rokov. Tak nech sa podarí dobrá vec.
Ad: Petícia za ochranu Sadu Janka Kráľa, proti zvyšovaniu výstavby a rozšíreniu cesty pri lesíku Krasovského
5.4.2012 11:13 | Miroslav

nech to podpíšu všetci kto môže. ide o to aby sa mocipáni necítili ako mocipáni. osobne som protestoval aj podpisom pod niekoľko petícií ktoré sa netýkali Bratislavy. Snáď sa to robí preto aby sa niečomu zabránilo, nie preto aby sa obyčajný ľudia pohádali...Pridať reakciu:

Rozsiahlejšie reakcie prinášajúce nové podstatné informácie či nové pohľady na diskutovanú problematiku môžete ponúknuť na uverejnenie formou samostatného článku na stránkach občianskeho denníka CHANGENET.SK.

Meno a priezvisko E-mail
 
Predmet


Poznámka


Autorizačný kód
Vypočítajte: "Desať plus 8".


 

Kampaň bola ukončená.

Prehľad podporovateľov

  » Vaše reakcie (6)

 Súvisiace témy:
Rozvoj
Samospráva
Právo
Životné prostredie

Súvisiace regióny
Bratislava


REKLAMA CHANGENET.SK | občiansky denník, © 1996 - 2014, ChangeNet, ISSN 1336-2534
kontakt | reklama | info | služby | RSS