spájame ľudí, ktorí menia svet
Kampane
aktuálne  |  fórum  |  kalendár  |  adresár  |  inzeráty  |  poznámkový blok  |  fotoblokkampane!
  Petícia za zavedenie dištančného elektronického vzdelávania pre samosprávu

Keď som začal starostovať, hľadal som miesta a ľudí, kde by som mohol doplniť svoje poznanie o nevyhnutné zručnosti potrebné pre výkon svojej práce. Vygooglil som viacero agentúr, nakoniec som zistil, že existuje sieť  deviatich Regionálnych vzdelávacích centier združených do Asociácie vzdelávania samosprávy.

Začarovaný kruh

Vedeniu svojho lokálneho RVCéčka som navrhol, aby zaviedli nejaký spôsob školení na diaľku. V USA som často študoval cez takzvaný e-learning. Sedel som v San Franciscu a robil som si certifikát, ktorý mi vydala inštitúcia v Ohio. Na moju písomnú žiadosť mi rada RVC Martin, naše lokálne školiace centrum,  odpovedala zamietavo. V medzičase čakania na ich odpoveď, čo bolo asi pol roka, som chcel proaktívne vyriešiť prísun informácií zo školení pre mojich zamestnancov. Nikto nenamietal, tak som školenia nahrával a tak umožňoval zaškolenie zamestnancom svojho úradu. Bohužiaľ aj s tým Asociácia vzdelávania samosprávy ako nadradený orgán nesúhlasila. Začarovaný kruh uzatvára skutočnosť, že ceny školení poskytované cez Asociáciu VS sú najnižšie na slovenskom trhu. Prečo? Jednoducho,  regionálne vzdelávacie centrá sídlia často v priestoroch poskytovaných okresným, či krajským mestom. Tým pádom náklady klesajú a cena je nižšia. To je dobre, ale  problém vzniká vtedy, ak si starosta ako ja chce vybrať iné školiace centrum. Súkromné školiace centrum kvôli tomu, že nikdy nebude mať hotelovú sálu zadarmo ako i prenájom kancelárie gratis, nedokáže konkurovať s cenou „obecnému“. Potom starosta ako ja, ktorý sa snaží nákupy ošetrovať porovnaním cenových ponúk a podpisovať objednávky najlacnejších, je odsúdený na túto „obecnú“ školiacu sieť.
Nemôžem ísť inam, lebo RVC je najlacnejšie, nemôžem priniesť svojim zamestnancom nahrávku školenia, lebo RVC to nedovoľuje, a na dôvažok RVC nesúhlasí s tým, aby vytvorili nejaký spôsob školenia na diaľku. Ani z voza, ani na voz...

Kde je vôľa tam je cesta

Navrhol som  Asociácii vzdelávania samosprávy, aby vytvorila webovú stránku ako minister Mikloš (http://www.upms.sk/), kde cez Univerzitu pre moderné Slovensko ktokoľvek môže čerpať ekonomické vzdelanie. Na ošetrenie autorského zákona stačí, ak nižšou tarifou budú spoplatnené tieto webové prístupy pre obce a mestá, ktorých sa tam kvôli menšej nákladnosti prihlási viac a lektori RVC zarobia možno ešte viac ako dnes. Veď na Miklošovu univerzitu sa za jeden rok prihlásilo viac ako 5 000 študentov. Ja osobne som uňho už v druhom ročníku online štúdia. V prípade, že máte chuť podporiť túto moju petíciu na zefektívnenie vzdelávania vo Vašej samospráve, vyplňte formulár v pravej časti.

Viac info o problematike nájdete na mojej stránke.

Ďakujem za Vašu podporu.


Peter Laťák
starosta Babína


Petícia za zavedenie dištančného elektronického vzdelávaniapre samosprávu cez AVS pomocou webinárov


Petícia je určená rade Asociácie vzdelávania samosprávy (ďalej AVS), Námestie mieru 2,080 01 Prešov, e-mail: avs@juko.sk, Tel/fax: 051/7734215, www.avs-rvc.sk , IČO: 37902938, DIČ: 2021744340

My, dolu podpísaní občania, žiadame na základe článku 4 stanov AVS o urýchlenézabezpečenie možnosti dištančnej formy školení poskytovaných pre členov samosprávya ich zamestnancov realizovaných cez AVS aj formou webinárov.
POZNÁMKY / vaše reakcie
Ad: Petícia za zavedenie dištančného elektronického vzdelávania pre samosprávu
22.1.2012 20:27 | Rudolf Bauer

Som jednoznačne za.
Ad: Petícia za zavedenie dištančného elektronického vzdelávania pre samosprávu
22.1.2012 18:11 | Michal Zahumenicky

Určite som za za zavedenie dištančného elektronického vzdelávania pre samosprávu to tu malo byt už dávno,konečne sa našiel iniciátor veci ktorá je vo svete bežná.
Ad: Petícia za zavedenie dištančného elektronického vzdelávania pre samosprávu
17.9.2011 07:45 | Peter Glaswnák

Konečne niekto začal používať zdravý rozum. Petícia burcuje za niečo, čo tu už malo byť a malo byť samozrejmosťou.

S ctou

peter.glasnak
Ad: Petícia za zavedenie dištančného elektronického vzdelávaniapre samosprávu
11.9.2011 21:41 | Peter Laťák

PodporujemPridať reakciu:

Rozsiahlejšie reakcie prinášajúce nové podstatné informácie či nové pohľady na diskutovanú problematiku môžete ponúknuť na uverejnenie formou samostatného článku na stránkach občianskeho denníka CHANGENET.SK.

Meno a priezvisko E-mail
 
Predmet


Poznámka


Autorizačný kód
Vypočítajte: "Desať plus 8".


 

Kampaň bola ukončená.

Podporilo ju podporovateľov.

  » Vaše reakcie (4)

 Súvisiace témy:
Samospráva
VzdelávanieREKLAMA 

CHANGENET.SK | občiansky denník, © 1996 - 2018, ChangeNet, ISSN 1336-2534
kontakt