spájame ľudí, ktorí menia svet
Kampane
aktuálne  |  fórum  |  kalendár  |  adresár  |  inzeráty  |  poznámkový blok  |  fotoblokkampane!
  Petícia za 5 % na cyklodopravu

Mesto Bratislava dlhodobo ignoruje cyklodopravu. Situácia dospela až do bodu, keď mesto v rozpočte cyklodopravu úplne odignorovalo a na rok 2011 bol na rozvoj cyklotrás naplánovaný rozpočet 0 Eur.

Cyklokoalícia sa preto rozhodla spustiť petíciu za aspoň 5% z rozpočtu mesta v časti Doprava a komunikácie výhradne na cyklodopravu. Žiadame, aby Komisia pre cyklistickú dopravu navrhla, akým spôsobom majú byť tieto finančné prostriedky využité. Predpokladamé, že najväčšia časť pôjde na značenie (a príp. stavebné úpravy) nových cyklotrás, časť na statickú dopravu (t.j. parkovacie stojany pre bicykle), časť na informačné kampane (napr. zviditeľnenie bicykla ako dopravného prostriedku v meste).


Text petície

My, dolupodpísaní občania, na základe čl. 27 Ústavy SR a zákona č. 85/1990 Zb. o petičnom práve žiadame primátora Hlavného mesta SR Bratislava, aby do rozpočtu Hlavného mesta na roky 2012-2014 navrhol min. 5% z výdavkov z časti Doprava a komunikácie na rozvoj cyklodopravy tak, ako to odsúhlasí Komisia mesta pre cyklistickú dopravu.

Koľko peňazí je 5%?

Ide zhruba o 3,3 milióna Eur. Závisí to od výšky navrhovaného rozpočtu pre kapitolu Doprava a komunikácie v ďalších rokoch. Predbežne rozpočet na Dopravu uvádza celkovo 68 711 246 Eur pre rok 2012 a 70 249 625 pre rok 2013.


Stiahnite si petičný hárok

Petičný hárok 5% na cyklodopravu (PDF, 70 Kb)

Petičný hárok môžete po získaní akéhokoľvek množstva podpisov odovzdať, dohodnite si miesto a čas odovzdania (pošleme cyklokuriéra) emailom: info@cyklokoalicia.skPOZNÁMKY / vaše reakcie
Ad: Petícia za 5 % na cyklodopravu
21.12.2011 18:52 | Jana

Do tohto som sa velmi angazovala. Rada by som vediet nejaky vysledok zo strany kompetentnych.
Ad: Petícia za 5 % na cyklodopravu
11.9.2011 12:06 | Karol Kral

Tieto chodniky stat nezaujimaju. Lebo ludia na biku nekupuju palivo a tak stat z nich nema ani cent. Skoda. Malo by byt srotovne, ze kto da stare auto do srotu, dostane kupon na kupu biku.
A nieje to zaujimave kedze tieto chodniky blokuju vystavku a rozsirovanie ciest v mestach.
Ako dopadne bike chodnik na Bajkalskej? Kedze sa ma rozsirovat cesta?
Skoda ze si neberieme priklad z rakuska.
Ad: Petícia za 5 % na cyklodopravu
16.8.2011 16:44 | Laco Šimončič

Prostriedky na cyklodopravu by mali byt pouzite predovsetkym na opravu existujucich a budovanie novych kvalitnych asfaltovych cyklochodnikov. Znacne hrbolaty zly asfalt je napr. medzi Hamuliakovom a Samorinom, na nabrezi okolo PKO az po La Franconi, schody medzi betonovymi platnami medzi Novym mostom a mostom La Franconi, hrbolata roleta na najazdoch na most Apolo, mnohe miesta na trase od Devina po Vysoku na Morave a v Karpatoch. Ale aj na Petrzalskej hradzi su obcas hrbolce a diery a asfalt nie je vsade dokonale hladky, ako by mal byt.Pridať reakciu:

Rozsiahlejšie reakcie prinášajúce nové podstatné informácie či nové pohľady na diskutovanú problematiku môžete ponúknuť na uverejnenie formou samostatného článku na stránkach občianskeho denníka CHANGENET.SK.

Meno a priezvisko E-mail
 
Predmet


Poznámka


Autorizačný kód
Vypočítajte: "Desať plus 8".


 

Kampaň bola ukončená.

Prehľad podporovateľov

  » Vaše reakcie (3)

 Súvisiace témy:
Samospráva
Ekonomika
Doprava

Súvisiace regióny
Bratislava


REKLAMA CHANGENET.SK | občiansky denník, © 1996 - 2014, ChangeNet, ISSN 1336-2534
kontakt | reklama | info | služby | RSS