spájame ľudí, ktorí menia svet
Kampane
aktuálne  |  fórum  |  kalendár  |  adresár  |  inzeráty  |  poznámkový blok  |  fotoblokkampane!
  Výzva na podporu prijatia Palestíny za člena OSN

V septembri tohto roku bude Valné zhromaždenie OSN rozhodovať o prijatí Palestíny za člena Organizácie spojených národov. Tlak na jej medzinárodné uznanie zosilnel po tom, čo sa za tento krok postavili latinskoamerické krajiny, Liga arabských štátov a niektoré vplyvné štáty EÚ ako Francúzsko, Španielsko či Veľká Británia. Európska únia je však v tejto otázke stále nejednotná a postoj Slovenska doteraz nejasný. Pritom už dnes udržiava s Palestínskou samosprávou diplomatické styky viac štátov ako s Izraelom. No kým Izrael je riadnou členskou krajinou OSN, Palestína na vstup do rodiny Spojených národov stále čaká.

Slovensko ako nástupnícka krajina po Československu fakticky uznáva nezávislý palestínsky štát od 18. novembra 1988. Logickým krokom v takejto situácii je aj súhlas s jeho prijatím za plnoprávneho člena svetovej organizácie. Nastal čas, kedy treba prestať hľadať výhovorky, stupňovať podmienky a dramatizovať realitu. Nastal čas, kedy sa treba jasne vysloviť. Sme presvedčení, že slobodná, nezávislá a demokratická Palestína je jediným riešením mierového procesu na Blízkom východe. Sme presvedčení, že uznanie nezávislého palestínskeho štátu je tak v záujme Palestínčanov, ako aj Izraelčanov, že je to kľúč k pokojnejšiemu svetu. Bezpečnosť Izraela, ktorú si všetci želáme, nie je možné garantovať pri pokračujúcej okupácii a stupňujúcom sa utrpení palestínskeho obyvateľstva. Nemožno si zamieňať príčinu a následok. Ten, kto odmieta dať druhému slobodu, sa nikdy nemôže cítiť bezpečne. Svetové spoločenstvo sa musí v tejto otázke zachovať principiálne a konať s vedomím, že právo Palestínčanov na sebaurčenie je medzinárodne záväzné a nemožno s ním obchodovať. Osud Izraela je i naším osudom. Stavia nás pred úlohu, či budeme problémy riešiť podľa Starého alebo podľa Nového zákona. Či budeme uprednostňovať úzke národné ciele alebo hľadať všeľudské princípy, či budeme stavať múry alebo mosty, či sa stane naším heslom oko za oko alebo nezabiješ.

Pripravenosť Palestínskej samosprávy riadiť vlastný štát výslovne potvrdil vo svojej správe z apríla tohto roku aj zvláštny koordinátor OSN pre Blízky východ Robert Serry. OSN však v spomínanej správe upozornila aj na to, že Palestínska samospráva nebude schopná dosiahnuť v tejto oblasti pokrok, kým bude trvať izraelská okupácia. Medzinárodné uznanie palestínskeho štátu je spôsob, ako vyvinúť tlak na jej ukončenie.

Preto sa s naliehavou výzvou obraciame na našich najvyšších ústavných činiteľov, osobitne na prezidenta SR Ivana Gašparoviča, predsedu NR SR Richarda Sulíka, predsedníčku vlády SR Ivetu Radičovú a ministra zahraničných vecí SR Mikuláša Dzurindu, aby Slovenská republika v zmysle svojich doterajších postojov a historických skúseností na nadchádzajúcom Valnom zhromaždení OSN svojím hlasovaním podporila prijatie Palestíny za plnoprávneho 194. člena OSN. Vyzývame našu diplomaciu, aby využila tradične dobré vzťahy Slovenska tak s Izraelom ako aj s arabskými štátmi a aktívnejšie sa zapojila do riešenia tejto situácie, napríklad aj sprostredkovateľskou funkciou. Neseďme v kúte a staňme sa poslom dobrej vôle!


Irena Bihariová, predsedníčka organizácie Ľudia proti rasizmu; Hana Fábry, občianska aktivistka; Radovan Geist, politológ; Anna Ghannamová, publicistka; Peter Holka, spisovateľ; Eduard Chmelár, vysokoškolský učiteľ; Kamil Kandalaft, ľudskoprávny aktivista; Martin Kasarda, spisovateľ; Zuzana Kusá, sociologička; Ivan Lesay, ekonóm; Juraj Mesík, environmentalista; Gabriela Rothmayerová, spisovateľka; Brigita Schmögnerová, bývalá výkonná tajomníčka Európskej hospodárskej komisie OSN; Peter Weisenbacher, ľudskoprávny aktivista.POZNÁMKY / vaše reakcie
Ad: Výzva na podporu prijatia Palestíny za člena OSN
9.7.2012 09:46 | Roman Kanala

http://www.sme.sk/c/6449480/tunisky-aktivista-na-islamistov-si-treba-dat-pozor.html
Arabská jar sa môže skončiť zle
20.9.2011 07:37 | Roman Kanala
Ad: Výzva na podporu prijatia Palestíny za člena OSN
15.9.2011 18:44 | Roman Kanala

Palestínski muzoši sa vyhrážajú Česku. Česko vyhlásilo, že sa pripojí ku krajinám, ktoré budú hlasovať proti prijatiu Palestínska za plnoprávneho člena OSN. Česko bude hlasovať len vo Valnom zhromaždení. Americko bude vetovať v Bezpečnostnej rade. Aha:

www.sme.sk/c/6057112/cesko-nep...

Ušmudlaný psík sa činí. Postol nový blogotext. Link na jeho blog:

kandalaft.blog.sme.sk
Ad: Výzva na podporu prijatia Palestíny za člena OSN
13.9.2011 21:27 | Roman Kanala

Palestínski muzoši vyhlásili svätú vojnu Čechom. Vraj ako pomstu za dolapenie ich idolu.

www.sme.sk/c/6054433/islamisti...
Ad: Výzva na podporu prijatia Palestíny za člena OSN
10.9.2011 06:57 | Roman Kanala

Ušmudlaný psík si na svoj blog dal výzvu (ultimátum) Dzurindovi, aby hlasoval za prijatie Palestíny ako člena OSN. No zasmiali sa zbrojnoši.

kandalaft.blog.sme.sk/c/274667...

Palestínci možno získajú väčšinu hlasov vo Valnom zhromaždení, ale v Bezpečnostnej rade ich zastaví americké veto.

www.sme.sk/c/6049560/palestinc...
láska k zvieratám
19.8.2011 09:09 | Roman Kanala

Ešte dva linky na ilustráciu.

kandalaft.blog.sme.sk/c/61288/...

www.slobodazvierat.sk/Kontakty...

Aj ja mám rád zvieratá, ale len také, čo nie sú človeku nebezpečné. Najradšej mám zvieratá živé a tak som vegetarián. Ale moľom a Chmelárovi tlieskam.
R. Kanala
18.8.2011 22:43 | Kamil Kandalaft

Pan Kanala, skomolenie vasho mena bol preklep. Hlavne, ze inym vycitate, ze sa chytaju vasich preklepov.

Myslim, ze to co ste tu popisali uz nepotrebuje ziaden komentar. Najviac sa zhovadit dokazete vy sam, len vam treba dat priestor...
propagandista Chmelár, fazuľky a ušmudlaní psíci
16.8.2011 12:59 | Roman Kanala

No vidíte, aký som škaredý a zlý. Tak podstatnú vec ste mi našli. Zjednodušil som tvrdenie o civilizácii na tú najvyspelejšiu. No strašné. Ale pozrite ešte lepšie, možno nájdete aj nejaký preklep, nedoklep či nebodaj hrúbku.

Ešte než s tým prihopsá nejaký ušmudlaný psík: ja viem, že Palestína nie je politický pojem, len geografický (zem Filištíncov) a preto Palestína nemohla stratiť akékoľvek územie v nejakej vojne s Izraelom. Viem aj čo bola šesťdenná vojna a potom Kipúrska vojna. Viem aj to, že Palestínsky štát bol vyhlásený v Alžírsku. Ak by som to ale všetko podrobne vypisoval v odpovedi ušmudlaným psíkom, čo sa každej nitky chytajú, nenapísal by som podstatu.

A tou podstatou je, že PRE MŇA ak nerozumiem, tak to znamená, že nebudem babrať. Hlavne ak to je nebezpečné. Čo si urobia ušmudlaní psíci, ich vec. O diskusiu ďalej nemám záujem, len sa bude odbiehať k fazuľkám a osobným útokom.
Ad: Výzva na podporu prijatia Palestíny za člena OSN
16.8.2011 11:47 | Juraj

Pozorne a podrobne som si preštudoval celú túto diskusiu a našiel som v nej tak pozoruhodné ako aj odsúdeniahodné názory...čo ma však najviac zaujalo je výrok pána Kanalu, že

"...celá dnešná civilizácia stojí na židovsko-kresťanských koreňoch a civilizácia neznamená sofistikované zbrane, ale predovšetkým etické princípy, na ktorých je postavená...".

Musím silno nesúhlasiť pretože:

Add 1: ...čo je to vo Vašom ponímaní civilizácia a čo znamená celá...?

Add 2: ...zdá sa, že máte značné medzery v histórii a v náuke o vzniku tohto sveta. Kresťanstvo ako také je jedno z najmladších náboženstiev, ktoré prebralo mnoho prvkov z iných, oveľa starších náboženstiev, prevažne pohanského charakteru.

Navyše "celá civilizácia", ktorou pravdepodobne označujete "vyspelú" západnú Európu, nestojí na kresťanských zásadách, ale na svojich vlastných historických, kultúrnych a sociálnych podmienkach, ktoré sú diametrálne odlišné, čoho dôkazom je nejednotnosť názorov vrcholných predstaviteľov EU a súčasný neutešený stav svetového hospodárstva.

Takže tvrdenie o kresťanských základoch je podľa môjho názoru úplne scestné
propagandista Chmelár a jeho súputnici
16.8.2011 09:36 | Roman Kanala

Tak predovšetkým, moje priezvisko je Kanala. Zosmiešňovaním môjho mena sa už zaoberalo veľa deciek počnúc škôlkou. Čo sem písal "Orientalista", pravdepodobne Chmelár, si ani nezaslúži komentár.

Podporovať Palestíncov nezištne a len z princípu je síce na prvý pohľad ušľachtilý čin, ale v skutočnosti čin nerozvážny a hlúpy. Asi ako podporovať Fico, lebo Dzurinda tiež kradol. Rozumný človek si stále povie otázku, aký je kontext a aké sú alternatívy. Postaviť proti sebe odrezávanie hláv Arabmi a západnú civilizáciu reprezentovať cez Abu Ghraib je chabý propagandistický pokus o zahmlievanie. Arabi sú v stredoveku, kým my sme už mali renesanciu, osvietenstvo a všelijaké moderny. Celá dnešná civilizácia stojí na židovsko-kresťanských koreňoch a civilizácia neznamená sofistikované zbrane, ale predovšetkým etické princípy, na ktorých je postavená. Napríklad náboženské desatoro a hlavne prikázanie "nezabiješ". Bartolomejská noc ani Abu Ghraib nie sú podstatné, lebo to sú anomálie pár chorých jedincov. Rumsfeld vraj pôjde pred súd a trýznitelia z Abu Ghraib už boli odsúdení tiež. Ale pre Arabov je odrezávanie hláv úplne banálny a normálny čin ako na Zlodejsku kradnúť. Stačí karikatúra v novinách či napísať knižku a ide sa robiť svätá vojna. Západ je o slobode, kým islam je o odrezávaní hláv.

Kým si židovskí extrémisti stavajú osady na cudzích pozemkoch ako Fico diaľnice v Kraľovanoch, je to stále ešte vnútorná záležitosť Izraela. Až tam bude medzinárodná hranica, bude to agresia a casus belli. Nezabudnime, ako prišla Palestína o svoje územie: vojenskou agresiou proti Izraelu. Irán pripravuje svätý oheň, čo je názov jadrovej zbrane a má nosiče, ktorými to vie poslať až do Viedne. Kadáfí ak by nemal štátnu moc a ropné doláre, nemal by výbušniny na Lockerbie ani ťažké zbrane na zabíjanie vlastných občanov. Podobne šialenci v Sýrii.

Tým chcem povedať, že ľavičiakovo myslenie je "to je nespravodlivé, lebo my máme také štandardy a poďme to napraviť". Rozumný človek si povie: "porovnajme status quo a čo prinesie zmena". Nuž a ja neviem, čo prinesie zmena. A keď neviem, tak nebudem podporovať niečo len kvôli extrapolovaným a uleteným ideologickým postulátom. Už sa narobilo dosť zla pri premnožení Cigáňov.

Kedysi sa podporou arabských teroristov zaoberala Moskva a jej sateliti. Keď vidím zoznam signatárov, dnes vlastne tiež... A najviac sa bavím, ako ich vytáča, keď sa niekto opováži nesúhlasiť. To je horšie, ako nejsť na prvomájové oslavy či neposlať príspevok na fond solidarity do Vietnamu na nákup sovietskeho tanku... A vraj totáč skončil.
Ad: Výzva na podporu prijatia Palestíny za člena OSN
10.8.2011 10:59 | Kamil Kandalaft

Michal,

bé je správne. Palestínou sa myslí územie, ktoré Izrael obsadil v roku 1967, teda iba 22% z pôvodnej Palestíny. Toto je historický ústupok, ktorý Palestínčania spravili. 78% svojho územia sa vzdali v prospech Izraela. Palestína do OSN vstúpi iba so zvyšnými 22%. Aj ja predpokladám, že vláda SR bude hlasovať ZA takéto riešenie.

R. Kanal, prečo nenapíšete rovno, že ste rasista, ktorý chce, aby západná civilizácia mala nadvládu nad ostatnými? Minimálne dovtedy dokým sa ostatní nescivilizujú na obraz amerických vojakov z Abu Ghrajbu... Vyvracať vaše temné myšlienky má asi taký význam ako diskusia s kotlebovcom.
Ad: Výzva na podporu prijatia Palestíny za člena OSN
10.8.2011 08:53 | Michal

Problémom "Palestínskeho štátu" sú hranice. Toto treba vyjasniť skôr, ako čokoľvek podpíšem.

Nárokujú si Palestínci celú Palestínu? Alebo počítajú s miestom aj pre Izrael?

V prvom prípade ich nepodporím, v druhom áno. A myslím, že podobne by sme sa mali zachovať aj ďalší, aj Slovensko, aj svet.
Ad: Výzva na podporu prijatia Palestíny za člena OSN
9.8.2011 11:59 | Orientalista

Kanala, ty si kokot. Aj ked s tebou nikto nepolemizuje, nemysli si, ze s tebou suhlasia. Si len taky velky kokot, ze uz nikomu nestojis ani za vaznejsie slovo. Vsetko, co si kedy precital, sa ti v hlavicke tak pomiesalo, ze to uz nerozpletie nikto. Si jednoducho kokot, tak sa s tym zmier a nezahlcuj internet ako grafoman. Aj ked, teda, kokot to asi nikdy nepochopi, co? =)
Ad: Výzva na podporu prijatia Palestíny za člena OSN
9.8.2011 06:04 | Roman Kanala

Izrael je demokratický štát. Je to jediný demokratický štát v regióne. Všetky arabské štáty sú len atrapou štátu, kde funguje len represia a zabíjanie vlastného obyvateľstva, viď Tunis, Egypt, Sýria, Líbya, Irán, ...

Prečo? Lebo kultúrne sú stále ešte v stredoveku. Gradient civilizačných parametrov medzi nami a islamom ani tak veľmi nevidno na vzdialenosť pár tisíc kilometrov, ale zblízka z Izraela ho vidno veľmi. Kým my si urobíme jedno, dve, tri deti a dáme im výchovu a vzdelanie, oni si urobia detí desať a nedajú im nič, len nenávisť a islam. Z Bratislavy nevidno ani Luník IX. Ak by si Cigáni chceli založiť na východe vlastný štát, som si istý, že by ich pár potrhlých Chmelárov z Bratislavy aj podporilo.

Keď si Kasarda dovolil rúhačský článok o ajatolláhovi Sokolovi, zniesol sa naň hnev čiernych sután. Ale stále ešte žije a podpísal aj túto vtákovinu. Ak by si to dovolil s nejakým arabským duchovným, už by bolo na youtube video, ako mu odrezali hlavu.

Arabi bez štátu majú len nože a doma vyrobené výbušniny. Arabi so štátom majú tanky a rakety. Izrael nie je hrozbou pre západnú civilizáciu, oni nechodia klásť bomby ku nám. Kadáfí nám kladie bomby do lietadiel a vyhráža sa raketami. Keby nemal štát, bol by bezzubý.

Izrael je militaristická diktatúra, založená na násilí. Je to etnická demokracia, kde sú plnohodnotnými občanmi len Židia. Holocaust im bol nanič, nenaučili sa nič, nepochopili nič. Arabom robia to isté, čo im robil Židovský kódex. Sabra a Šatila boli Lidice a Ležáky a to boli esesáci ešte humánnejší - oni zabíjali len preto, že mali rozkaz. Nekrájali obeti zaživa, netrhali ich džípmi, nejasali od radosti a ich veliteľ sa nestal neskôr premiérom. To všetko je smutné. Ale Izrael nie je hrozbou pre svet. Islam áno.

Preto je lepšie nebabrať veci, ktorým nerozumieme. Preto ja takú potrhlú výzvu nepodpíšem. Nech prestanú vraždiť na olympiádach, klásť bomby v autobusoch, nech si založia univerzity, nech sa stanú normálnymi civilizovanými ľuďmi a potom nech sa uchádzajú o právo na štát. Podobne ako aj Cigáni. Mne skôr vadí brutálna nadvláda Bratislavy nad Košicami a vyciciavanie celej republiky Žilinou.
O čo ide odporcom Palestíny?
9.8.2011 00:51 | Kamil Kandalaft

Neviem či má zmysel opakovať známe veci ľuďom, ktorých baví obhajovať brutálnu nadvládu jedného národa nad druhým...

Palestínčania nie sú národom? Niečo podobné tuším tvrdili o Slovákoch v Uhorsku svojho času aj maďarskí šovinisti. Známi to trik nacionalistických šovinistov. Celý svet uznáva existenciu palestínskeho národa a jeho právo na štát, vrátane izraelských politikov. Je na čase prejsť od rečí k činom.

Prečo sa majú "najskôr" Palestínčania vzdať terorizmu? Prečo sa ho nemá vzdať Izraelská vláda? Prečo je palestínsky terorizmus prekážkou existencie Palestíny a izraelský terorizmus nie je prekážkou existencie Izraela? Prečo OSN prijala Izrael do OSN hoci bol založený na terorizme a nemôže prijať Palestínu, ktorej prezident Mahmúd Abbás bojuje proti terorizmu a išiel aj do vojny proti Hamasu? Prečo keď palestínsky ozbrojenec zastrelí židovského civilistu je to terorizmus a keď izraelský vojak zastrelí palestínskeho civilistu je to obrana?

Dokedy bude možné používať tento dvojaký meter a necítiť v sebe ani trochu hanby?
Ad: Výzva na podporu prijatia Palestíny za člena OSN
8.8.2011 11:36 | juri

Edo, nerieš Kavického a venuj sa podstatným veciam! Kavický je nímand, dvadsaťročný chalan, MESA 10, Mikloš fan guys, taký ten slizký horlivý modrý pionier, stačí ti? Nereaguj na každého pablba, to nie je váhová kategória pre teba. Inak so samotnou ideou do bodky súhlasím, nič proti nej, ale keďže si kamarát so židmi aj s Arabmi, mal by si sa angažovať skôr v sprostredkovateľských iniciatívach.
Ad: Výzva na podporu prijatia Palestíny za člena OSN
8.8.2011 11:30 | :DDD

Ak Kavicky nie je Kanala, potom je to moj druhy najoblubenejsi humorista na changenete. :DDD
Mna uz napadlo len to, ze ak by mali Palestincania dostat vlastny stat len ked „zlozia zbrane“ (rozumej ked kapituluju), tak takouto divokou logikou mali zlozit zbrane aj Zidia, ked utvarali ten svoj. Lebo vsecia do nohy od Mose Dajana az po Simona Peresa zacinali ako teroristi a vyhadzovali do luftu hotely a tak. Dobre ti radi, menej citaj Sme a studuj viac odbornych knih, trapko.
Chmelár je loťoťo
8.8.2011 08:52 | Roman Kanala

Aha ho, Chmelára. Všetko vie najlepšie, lebo si ako jediný prečítal nejakú knižku a preto bude napádať všetkých, čo by sa opovážili nesúhlasiť.

Nuž a ja hovorím, že je správne nevyjadrovať sa k veciam, ktorým nerozumiem. Právo ostať bokom je rovnaké, ako právo niečo podporiť a patrí k slobode názoru a vyjadrovania.

V tomto prípade ide o veci, ktoré sú pre Európana nezrozumiteľné a je úplne v poriadku, keď sa ľudia rozhodnú nebabrať niečo, čo je nebezpečné, nečitateľné a môže mať všelijaké následky. To len babroš Chmelár všetko vie, všade bol, všetko videl a navyše si aj prečítal jednu knižku. Aj preto sú jeho verejné prejavy takým debaklom.
Ad: Výzva na podporu prijatia Palestíny za člena OSN
7.8.2011 17:24 | E. Chmelár

Zlé vtipy majú veľa podôb a tie najhoršie pochádzajú od ľudí, ktorí si myslia, že vedia odpovede ešte skôr ako si kladú otázky. Moja reakcia je preto určená skôr pre ľudí, ktorí premýšľajú s otvorenou hlavou. Už len začínať svoj názor presvedčením, že ide o „vznik vlastného štátu pre teroristov“ je takou kvintesenciou hlúposti, že to znižuje šancu autora tohto výroku pochopiť nasledujúce riadky prakticky na nulu.

Tým ostatným odporúčam vynikajúcu, takmer 600-stranovú knihu Davida Hirsta Puška a olivová ratolest (Klasické dějiny arabsko-izraelského konfliktu), Praha, BB/art 2005. Dozvedia sa tam všetky odpovede na nezodpovedané otázky a mýty panujúceho okolo tohto konfliktu. Pre idiotov, ktorí majú tendenciu hneď nálepkovať a určite budú Hirsta upodozrievať z toho, že to bude asi Palestínčan alebo antisemita, keďže je taký kritický voči politike Izraela, pripomínam, že Hirstove knihy boli zakázané v šiestich arabských krajinách a ako korešpondenta denníka Guardian ho dvakrát uniesli moslimskí teroristi.

Sám mám chuť dodať k týmto výkrikom iba toto: tento „zlý vtip“ navrhol bývalý francúzsky minister zahraničných vecí Bernard Kouchner a bývalý americký prezident Jimmy Carter označil politiku Izraela voči Palestínčanom apartheidom. Odhliadnime teraz od toho, že označiť všetkých Palestínčanov za teroristov, to už nie je len nevzdelanosť a neinformovanosť, to je jednoducho tuposť na entú. Domnievať sa, že Palestínčania majú právo na svoj štát až vtedy, keď zložia zbrane, je argument z takého arzenálu, ako keby Nemci na jeseň 1944 odkázali povstalcom na Slovensku, že okupácia sa skončí až vtedy, keď zložia zbrane. Ak niekto priznáva Izraelčanom právo brániť svojich občanov, potom by mal chápať a priznávať aj právo Palestínčanov brániť svoju ulúpenú vlasť.

Už som to verejne povedal niekoľkokrát a zopakujem to aj teraz: ak vznikne nezávislý palestínsky štát a ten bude ohrozovať bezpečnosť Izraela, budem prvý, ktorý sa postaví na stranu židovského štátu a bude brániť jeho právo na slobodu rovnako vášnivo ako to robím v tomto prípade. Ale kým je Izrael surovým okupantom, ktorý na vlastnom území porušuje všetky medzinárodné normy, niet sa o čom baviť. Odporovať princípu práva na sebaurčenie národov za takejto situácie môže iba totálny šovinista alebo zúfalo neinformovaný človek.
Ad: Výzva na podporu prijatia Palestíny za člena OSN
6.8.2011 08:28 | Radovan Kavicky

Toto je snad len zly vtip, vsak?

Nie som sice uplne proti myslienke vzniku Palestiny, ale Palestincania sa musia jednoznacne vzdat nasilia, zlozit zbrane a rokovat... vznik vlastneho statu pre teroristov nepodporujem... preto nepodpisem a divim sa, ze sa vobec nasiel niekto, kto podisal...

Az ked sa standardizuju pomery medzi samotnymi Palestincanmi je mozne s Izraelom a OSN vyjednavat o hraniciach a takomto kroku, ktory by snad konecne priniesol pokoj a mier... ak sa len za sucasnej situacie vytvori novy stat... problem nebude vyrieseny. Skor naopak.

V skratke: Problem nie je v statnosti, ale v terorizme. Pokial Palestincania uplne nezlozia zbrane, ma Izrael plne pravo, ba priam povinnost, chranit zivoty svojich obcanov (ktorymi su v konecnom dosledku aj mnohi Palestincania... teda s izraelskym obcianstvom).Pridať reakciu:

Rozsiahlejšie reakcie prinášajúce nové podstatné informácie či nové pohľady na diskutovanú problematiku môžete ponúknuť na uverejnenie formou samostatného článku na stránkach občianskeho denníka CHANGENET.SK.

Meno a priezvisko E-mail
 
Predmet


Poznámka


Autorizačný kód
Vypočítajte: "Desať plus 8".


 

Kampaň bola ukončená.

Podporilo ju podporovateľov.

  » Vaše reakcie (34)

 Súvisiace témy:
Bezpečnosť a ozbrojené konflikty
Medzinárodná pomoc
Európska únia
Štátna správa
Politika
Demokracia
Ľudské práva

Súvisiace regióny
Izrael


REKLAMA 

CHANGENET.SK | občiansky denník, © 1996 - 2018, ChangeNet, ISSN 1336-2534
kontakt