spájame ľudí, ktorí menia svet
Kampane
aktuálne  |  fórum  |  kalendár  |  adresár  |  inzeráty  |  poznámkový blok  |  fotoblokkampane!
  Petícia učiteľov

Petícia            Levice 22.5.2011

Vážená vláda SR, vážený pán minister školstva,
obraciame sa na Vás so žiadosťou o zaradenie našich požiadaviek na prerokovanie v parlamente a vo vláde a o prijatie serióznych riešení.

  1. Žiadame, aby vláda,  podľa vzoru krajín OECD, počítala s finančnou čiastkou pre školstvo minimálne 6 % z HDP.
  2. Žiadame, aby navýšené financie boli použité najmä na platy  učiteľov a odborných zamestnancov tak, aby nástupný plat učiteľa bol  1,2 násobok priemerného  platu v národnom hospodárstve za predchádzajúci rok. Ďalší percentuálny rast odvíjať od dnes platných tabuliek.
  3. Žiadame možný odchod pedagóga do dôchodku v 56. roku života,  alebo po odpracovaní 30 rokov v školstve.
  4. Žiadame prehodnotiť kreditový systém, najmä zrušiť 7- ročnú lehotu platnosti kreditov


Petíciu predkladá:
PaedDr Sebelédi Ľudovít, Kpt. Jaroša 21, 93405 Levice,
l.sebeledi@gmail.comPOZNÁMKY / vaše reakcie
Ad: Petícia učiteľov
2.9.2011 00:51 | Roman Kanala

Zo Smeho:

Učiteľov protesty rozdeľujú
štvrtok 1. 9. 2011 12:36

www.sme.sk/c/6037481/ucitelov-...
Ad: Petícia učiteľov
2.9.2011 00:51 | r

Zo Smeho:

Učiteľov protesty rozdeľujú
štvrtok 1. 9. 2011 12:36

www.sme.sk/c/6037481/ucitelov-...
Ad: Petícia učiteľov
31.8.2011 21:33 | Ing. Pavol Diežka

Pripájam sa k petícii
Ad: Petícia učiteľov
31.8.2011 20:41 | jana nováková

Súdruh Turpan sa zrejme ešte neprebral z opojenia komunistických čias, kedy aj lekári "hovno" robili oproti robotníckej triedy. Česť práci . Len na okraj sme v 21.storočí.
Ad: Petícia učiteľov
18.8.2011 17:32 | jaroslav tomas

mili kolegovia-ucitelia, nieco nie je v poriadku, ked takuto vaznu kampan podpori iba 315 ludi (!). Bud to znamena, ze mame slabu podporu u verejnosti, zle sme to spropagovali alebo mame malu pocitacovu gramotnost ako pedagogovia. Pripadne aj kombinaciu vyssie uvedeneho. BTW ani ja som to nepodpisal, lebo som o tom nevedel :-( Ak sa vsak stazuju kolegovia na to, ze maju male platy, lebo vsetci schopnejsi uz odisli, tak to je tiez smutna sebareflexia neschopnosti. Skolstvo, zdravotnictvo i socialne veci su na chvoste zaujmu, hoci ich potrebuje kazdy. Je to tak najma preto, ze sa casto iba vyhrazame strajkom, v ktorom nam zabrani vlastne socialne citenie i male sebavedomie. A uprimne: vacsina z kolegov a kolegyn si niekedy uz ani tych 500 EUR mesacne nezasluzi za to, aky vykon odvadzaju. To neospravedlni ani syndrom vyhorenia.A odist skor do penzie? Nevidim dovod, ved mame 6-8 tyzdnov dovoleniek a prac. dobu kratsiu, ako priemerne pracujuci obcan, ktoreho 1,2 nas platu chceme. Aj sestry a porodne asistentky sa uspokojili s kompromisom.Pekne leto.
Ad: Petícia učiteľov
28.7.2011 15:42 | :-)

A ze vzdy telocvikari maju najviac reci :-) pana ucitela osobne poznam...
Ad: Petícia učiteľov
16.7.2011 11:08 | Mirka

Neviem, preco tu pisu ludia, ktorí nie su tymito ucitelmi. Ci si aspon raz v zivote vyskusali ucit a este v tejto dobe, kedy je ucitel nikto, ktorí sa musi riadit tým, co povie bohatý otecko ziaka alebo dokonca sám žiak. Učiteľ tu nemá žiadne právo. Vyštudovali sme Vysokú školu tak ako mnohí iní a verte, nebola ľahká! Konkrétne v mojom ročníku skončilo 30% ľudí, ktorí sme začali študovať (biológia - chémia). Každý deň sa musíme pripravovať na následujúci, stále vymýšľať inpvatívne metódy a snažiť sa zaujať žiakov.. Ano, sú aj ucitelia, ktorí iba sedia za stolom a v podstate sa o nic nesnazia, ale dali ste si otázku preco? Je to preto, pretože v školstve ostávajú ľudia, ktorí nemajú inú možnosť, pretože tí schopnejší radsej hladajú prácu inde alebo v súkromných školách, kde je to aspon trochu lepsie ohodnotené. Vy by ste sli robiť za 500 eur v hrubom? Trápiť sa s detmi, poobede pripravovat prípravy, ktoré podotýkam musia byt 1. rok písomné a kontrolované? to unamená pripravit denne aspon 6 ucebných látok? a zvýšenie platu je dalsi rok o 5 eur?
Trochu sa zamyslite nad tým, vyskúšajte sa postaviť pred triedu 30tich pubertákov, nieco ich naucit , mat u nich respekt a respekt rodicov ziakov, ktorí ucenie nezvládajú, majte plat 398 eur v cistom, zaplatte z toho byt, energie, stravu...
Ad: Petícia učiteľov
15.7.2011 18:34 | imrich

dalšia trapna peticia ktora ma uplne nezmyselne body. Neviem preco by ucitelia mali ist skor do dochodku mi vysvetlite o co je vasa praca narocnejsia ako prac cloveka v bani.Zvysovanie paltov na 1,2 nasobk no dajme tomu ale len pre tých ktorí naozaj ajučia a netvaria sa ako pupok sveta co sedí len za stolom.
Ad: Petícia učiteľov
6.7.2011 20:22 | malá žužu

to Marko Turpan: pán je asi ekonóm, z čoho vyplýva že v živote neučil. potom je jasné že tu vypisuje somariny!
Učitelia ZUŠ
5.7.2011 20:17 | Zuzana Nagyová

Dobrý deň,som učiteľkou ZUŠ.Mala by som požiadavku,aby sa všetkým učiteľom ZUŠ-iek priznali tituly DiS.art.,tak ako to bolo s titulmi Mgr.A aby sa učitelia vrátili naspäť do 9. platovej triedy.Tým,že nás dali do 8.PT nám zastavili rast platov na mnoho rokov.Neviem,či niekto navrhoval tieto požiadavky,ale medzi učiteľmi ZUŠ je veľká nespokojnosť.
Ad: Petícia učiteľov
5.7.2011 13:27 | Milan

Pan turpan je asi samouk, alebo ma cez 80 rokov.
Ad: Petícia učiteľov
25.6.2011 13:33 | zdena ginčaiová

ad p. turpan: kym z toho "hovna" rastu lekari, pravnici, novinari, inzinieri a gramotni ludia, mozete to pokojne tak volat. a asi by bolo nacim si to vyskusat.

ad p.kanala: pekne cisla, poucne. je dobre vidiet, ze niekto argumentuje faktami. ale nemyslim si, ze by koeficient mal byt jeden. jeden nech je pre priemernu robotu. nemyslim si, ze ucitelovanie spada do tej kategorie.
Ad: Petícia učiteľov
24.6.2011 11:53 | Marko Turpan

3. Bod tejto peticie je nezmysel, nevhodne pre ekonomicky rozvoj a stabilitu. Aj tak v priemere ucitelia v podstate hovno robia, takze nech len robia kolko treba.
Ad: Petícia učiteľov
23.6.2011 22:52 | Roman Kanala

1. Minimálne 6% HDP ako v krajinách OCDE? Hmmm... Taliansko 4,5%, Americko 7,6%, Švajčiarsko 5,5% a na vysoké školstvo 1,2% HDP, čo je asi 22%. Vyššie percento rozpočtu na vysoké školstvo majú Fínsko s 29% a Americko so 41%. Skoro polovica z tých amerických 7.6% HDP ide na univerzity.

2. Prečo 1.2 násobok? Nestačilo by mať koeficient 1 a nechať priestor na rast?

3. Na Švajčiarsku po švajčiarsky idú učitelia do dôchodku v 65 rokoch a ten vek sa pravdepodobne zvýši na 67 rokov. Tak ako všetci zamestnanci.

Ja len, že nie je dobré preháňať.
Ad: Petícia učiteľov
23.6.2011 22:27 | zdena ginčaiová

prosim, vsimnite si, ze bod 3 je o MOZNOSTI ist do dochodku po 30-tich rokoch ucenia. ak ma niekto len trochu ponatia, co je to pracovat s detmi/studentmi, tato poziadavka mu nebude pripadat prehnana.
bod 4 sa tyka faktu, ze ucitelia sa sice maju vzdelavat, ale kredity ziskane v kontinualnom vzdelavani - a teda aj narok na narast platu - im plati len 7 rokov. je to akoby si niekto musel zase robit vodicak po 7 rokoch. toto je ponizujuce a robi to z ucitelov hlupakov. a navyse nedocenenych.Pridať reakciu:

Rozsiahlejšie reakcie prinášajúce nové podstatné informácie či nové pohľady na diskutovanú problematiku môžete ponúknuť na uverejnenie formou samostatného článku na stránkach občianskeho denníka CHANGENET.SK.

Meno a priezvisko E-mail
 
Predmet


Poznámka


Autorizačný kód
Vypočítajte: "Desať plus 8".


 

Kampaň bola ukončená.

Podporilo ju podporovateľov.

  » Vaše reakcie (15)

 Súvisiace témy:
Školstvo
Vzdelávanie
Štátna správaREKLAMA 

CHANGENET.SK | občiansky denník, © 1996 - 2018, ChangeNet, ISSN 1336-2534
kontakt