spájame ľudí, ktorí menia svet
Kampane
aktuálne  |  fórum  |  kalendár  |  adresár  |  inzeráty  |  poznámkový blok  |  fotoblokkampane!
  Žiadame zachovanie PKO

Vo februári 2006, predalo Mesto Bratislava priamo, bez verejnej súťaže, 29,400 štvorcových metrov pozemku v atraktívnej lokalite na ľavom brehu Dunaja. Na tomto pozemku stoja aj budovy Parku kultúry a oddychu. Pozemok bol predaný za cenu, ktorá je s najväčšou pravdepodobnosťou oveľa nižšia ako jeho trhová hodnota. Ak by sa potvrdil predaj pod trhovú cenu, znamenalo by to, že Mesto Bratislava by poskytlo štátnu pomoc spoločnosti Henbury, (ktorá je súčasťou J&T Group). Taká pomoc však môže byť poskytnutá len na základe predchádzajúceho súhlasu Európskej komisie, pričom do získania súhlasu nie je možné pozemky predať.  Preto bola v tejto veci podaná sťažnosť občanov mesta Bratislavy na Európsku komisiu, ktorá má prešetriť či prišlo predajom k porušeniu pravidiel na poskytnutie štátnej pomoci.

Predaj spomínaných pozemkov pri Dunaji je krokom k ďalšej brutálnej deštrukcii verejného priestoru Bratislavy. Urbanisti považujú dunajskú promenádu s komplexom PKO za nenahraditeľný verejný priestor, za svojský fenomén s unikátnou kultúrno-spoločenskou a športovo-rekreačnou funkciou. Ako vieme, génius loci dunajského nábrežia fatálne narušil už  komplex River Park, tento technokratický sendvič, určený pre konzum, virtuálnu zábavu, exkluzívne kancelárie a nadštandardné byty. Postavenie podobného komplexu na mieste Parku kultúry a oddychu by génius loci dunajského nábrežia nadobro zničilo.

Vzhľadom na to, že sťažnosť občanov Bratislavy prešetruje Európska komisia, vyzývame predstaviteľov J&T/Henbury, úradujúceho primátora Andreja Ďurkovského i všetkých hlavných kandidátov a kandidátku na úrad primátora, (z ktorých jeden či jedna zasadne po komunálnych volieb do jeho kresla), aby sa až do oznámenia výsledkov šetrenia vzdali všetkých pokusov narušenia statu-quo. Zároveň ich žiadame aby vykonali všetky úkony pre zachovanie PKO v jeho súčasnej podobe.


V Bratislave, 17. novembra 2010 

Petičný výbor:

Tomáš Gindl, Adámiho 26, 841 05 Bratislava
Marek Kilimajer, Matejkova 16, 841 05 Bratislava
Miro Urbánek, Pod Rovnicami 9, 841 05 Bratislava
Nikolaj Lazarov, Karloveská 28, 841 04 Bratislava
Barbara Gindlová, Vysoká 6, 811 06 Bratislava
Ina Maslejová, Kafendová 18, 831 06 BratislavaPOZNÁMKY / vaše reakcie


Pridať reakciu:

Rozsiahlejšie reakcie prinášajúce nové podstatné informácie či nové pohľady na diskutovanú problematiku môžete ponúknuť na uverejnenie formou samostatného článku na stránkach občianskeho denníka CHANGENET.SK.

Meno a priezvisko E-mail
 
Predmet


Poznámka


Autorizačný kód
Do formulára vypíšte len veľké písmená z nasledujúceho textu: "mDISnxKUmSow".


 

Kampaň bola ukončená.

Prehľad podporovateľov

  » Vaše reakcie (0)

 Súvisiace témy:
Európska únia
Samospráva
Pamiatky
Ekonomika
Štátna správa
Politika
Právo
Kultúra

Súvisiace regióny
Bratislava


REKLAMA CHANGENET.SK | občiansky denník, © 1996 - 2014, ChangeNet, ISSN 1336-2534
kontakt | reklama | info | služby | RSS