spájame ľudí, ktorí menia svet
Kampane
aktuálne  |  fórum  |  kalendár  |  adresár  |  inzeráty  |  poznámkový blok  |  fotoblokkampane!
  Otvorená výzva predsedovi Najvyššieho súdu Štefanovi Harabínovi

My, aktívni občania a občianky Slovenskej republiky, vyzývame predsedu Najvyššieho súdu Štefana Harabina, aby prestal zneužívať svoje súčasné postavenie a bezodkladne stiahol trestné oznámenie na riaditeľku Aliancie Fair–play Zuzanu Wienk.

Mandát predsedu Najvyšieho súdu má Štefan Harabín od nás, občanov Slovenskej republiky a zaväzuje ho k tomu, aby dohliadal na výkon spravodlivosti v našej spoločnosti, aby zo všetkých síl zabezpečoval  čo možno najobjektívnejšie konanie justície v našej krajine.

Každý občan Slovenskej republiky má mať právo na spravodlivosť, a nie je to len zakotvené v Ústave Slovenskej republiky, ale je to aj odkaz našej minulosti, etiky, morálky, a je to v povahe celého hodnotového systému slobodnej, demokratickej spoločnosti. 

Vážený pán predseda, nečakáme od Vás nič iné ako záruku, že svoje  právo na spravodlivosť bude mať naozaj každý občan. Z Bratislavy, či z Ilje. Muž, či žena. Chudobný či bohatý. Veriaci, či ateista. Konzervatívec, liberál, či sociálny demokrat. Rodinný príslušník sudcu, alebo radový občan, ktorý zatiaľ so súdmi nemal nijakú osobnú skúsenosť.

Sme presvedčení, že to neznamená, aby ste všetkých tých, ktorí nie sú spokojní s priebehom súdu,  zažalovali, ale to, aby ste ich nespokojnosť preverovali a pokiaľ je to možné, umožnili  v systéme také zmeny, aby nespokojnosť so systémom justície bola čo najmenšia.

Podaním trestného  oznámenia na riaditeľku Aliancie Fair–play Zuzanu Wienk však jasne ukazujete, že nechcete brániť občanov pred systémom, ktorý nezabezpečuje právo na spravodlivosť, ale naopak, chcete brániť systém pred nespokojným občanom. A to odporuje princípom spravodlivosti a podstate právneho štátu. Preto Vás žiadame, aby ste stiahli svoje trestné oznámenie, alebo ho podali na všetkých, čo si myslia, že svoju prácu nevykonávate tak, aby ste pri výkone činnosti naplnili ústavné právo na spravodlivosť, ku ktorým sa hlásime aj my, čo stvrdzujeme aj naším podpisom.

V Bratislave 2. 10. 2010


Marcel Zajac, Soňa Párnická, Iniciatíva Bratislava otvorene, Grigorij Mesežnikov, Inštitút pre verejné otázky, Daniel Lešinský, Centrum pre trvaloudržateľné alternatívy, Milica Danková,  Zuazana Behríková, Helena Woleková, Nadácia Socia Šarlota Pufflerová, Občan, demokracia a zodpovednosť, Filip Vagač, Boris Strečanský, Centrum pre filantropiu, Peter Zajac, Richard Medal, Centrum environmentalnych aktivit Trencin, Ľubica Trubíniová,POZNÁMKY / vaše reakcie


Pridať reakciu:

Rozsiahlejšie reakcie prinášajúce nové podstatné informácie či nové pohľady na diskutovanú problematiku môžete ponúknuť na uverejnenie formou samostatného článku na stránkach občianskeho denníka CHANGENET.SK.

Meno a priezvisko E-mail
 
Predmet


Poznámka


Autorizačný kód
Do formulára vypíšte len veľké písmená z nasledujúceho textu: "mDISnxKUmSow".


 

Kampaň bola ukončená.

Prehľad podporovateľov

  » Vaše reakcie (0)

 Súvisiace témy:
Kriminalita
Štátna správa
Politika
Právo
Neziskový sektorREKLAMA CHANGENET.SK | občiansky denník, © 1996 - 2014, ChangeNet, ISSN 1336-2534
kontakt | reklama | info | služby | RSS