spájame ľudí, ktorí menia svet
Kampane
aktuálne  |  fórum  |  kalendár  |  adresár  |  inzeráty  |  poznámkový blok  |  fotoblokkampane!
  Otvorená výzva predsedovi Najvyššieho súdu Štefanovi Harabínovi

My, aktívni občania a občianky Slovenskej republiky, vyzývame predsedu Najvyššieho súdu Štefana Harabina, aby prestal zneužívať svoje súčasné postavenie a bezodkladne stiahol trestné oznámenie na riaditeľku Aliancie Fair–play Zuzanu Wienk.

Mandát predsedu Najvyšieho súdu má Štefan Harabín od nás, občanov Slovenskej republiky a zaväzuje ho k tomu, aby dohliadal na výkon spravodlivosti v našej spoločnosti, aby zo všetkých síl zabezpečoval  čo možno najobjektívnejšie konanie justície v našej krajine.

Každý občan Slovenskej republiky má mať právo na spravodlivosť, a nie je to len zakotvené v Ústave Slovenskej republiky, ale je to aj odkaz našej minulosti, etiky, morálky, a je to v povahe celého hodnotového systému slobodnej, demokratickej spoločnosti. 

Vážený pán predseda, nečakáme od Vás nič iné ako záruku, že svoje  právo na spravodlivosť bude mať naozaj každý občan. Z Bratislavy, či z Ilje. Muž, či žena. Chudobný či bohatý. Veriaci, či ateista. Konzervatívec, liberál, či sociálny demokrat. Rodinný príslušník sudcu, alebo radový občan, ktorý zatiaľ so súdmi nemal nijakú osobnú skúsenosť.

Sme presvedčení, že to neznamená, aby ste všetkých tých, ktorí nie sú spokojní s priebehom súdu,  zažalovali, ale to, aby ste ich nespokojnosť preverovali a pokiaľ je to možné, umožnili  v systéme také zmeny, aby nespokojnosť so systémom justície bola čo najmenšia.

Podaním trestného  oznámenia na riaditeľku Aliancie Fair–play Zuzanu Wienk však jasne ukazujete, že nechcete brániť občanov pred systémom, ktorý nezabezpečuje právo na spravodlivosť, ale naopak, chcete brániť systém pred nespokojným občanom. A to odporuje princípom spravodlivosti a podstate právneho štátu. Preto Vás žiadame, aby ste stiahli svoje trestné oznámenie, alebo ho podali na všetkých, čo si myslia, že svoju prácu nevykonávate tak, aby ste pri výkone činnosti naplnili ústavné právo na spravodlivosť, ku ktorým sa hlásime aj my, čo stvrdzujeme aj naším podpisom.

V Bratislave 2. 10. 2010


Marcel Zajac, Soňa Párnická, Iniciatíva Bratislava otvorene, Grigorij Mesežnikov, Inštitút pre verejné otázky, Daniel Lešinský, Centrum pre trvaloudržateľné alternatívy, Milica Danková,  Zuazana Behríková, Helena Woleková, Nadácia Socia Šarlota Pufflerová, Občan, demokracia a zodpovednosť, Filip Vagač, Boris Strečanský, Centrum pre filantropiu, Peter Zajac, Richard Medal, Centrum environmentalnych aktivit Trencin, Ľubica Trubíniová,POZNÁMKY / vaše reakcie
Ad: Otvorená výzva predsedovi Najvyššieho súdu Štefanovi Harabínovi
3.2.2011 14:15 | Stanislav Trávniček

som za
Ad: Otvorená výzva predsedovi Najvyššieho súdu Štefanovi Harabínovi
18.10.2010 12:25 | bosakJulianSt

...pan Surovy, suhlasim s vami, ak su obvinenia Harabina pravdive - ale ako by ste postupovali, ak nie su pravdive?
Ad: Otvorená výzva predsedovi Najvyššieho súdu Štefanovi Harabínovi
15.10.2010 23:14 | Roman Kanala

Harabín je byzantínsky relikt a v normálnej krajine by odhalenie s narkobarónom znamenalo jeho izoláciu. V normálnej krajine, kde existuje morálka, si človek so zločincami netyká a nestýka sa s nimi. Ak to robí, tak ho treba dať do karantény spolu s nimi.

O to viac sa to týka vysokých štátnych úradníkov a ústavných činiteľov. V normálnej krajine sa politik vyhadzuje do smetí za omnoho menšie prehrešky.

Ešte treba, aby sa zo Zlodejska stala normálna krajina. Kým tam bude mokvať ten Harabín, nemôže sa ňou stať.
Ad: Otvorená výzva predsedovi Najvyššieho súdu Štefanovi Harabínovi
15.10.2010 22:56 | Karol Surový

V nijakom normálnom právnom štáte nemôže tak vysoko postavený štátny činiteľ žalovať obyčajného občana a to hneď z niekoľkých dôvodov: predseda najvyššieho súdu má byť tak čistý, aby naňho nikto nemohol vytiahnuť akúkoľvek špinu a tým zdiskreditovať celé štátne súdnictvo (najmä aj z titulu dôležitosti funkcie, ktorú v plnej miere financujeme zo svojich daní, čiže je to náš zamestnanec) a ešte dôležitejšie: predseda najvyššieho súdu ako najvyššia inštancia je tým pádom v neskutočnom konflikte záujmov: nech bude rozhodnutie súdu akékoľvek, vždy sa dostane v konečnom dôsledku pred neho samotného a keď v právnom štáte nik nemusí/nemôže ísť sám proti sebe, konečný verdikt je poznačený týmto absolútnym konfliktom záujmov dovedeným do úplnej absirdnosti - a preto tu nie je žiadna garancia spravodlivosti, preto v nadväznosti na prvý uvedený dôvod, by mali konať rovnocenné inštancie - generálna prokuratúra a ďaľší vysokopostavení ústavní činitelia, aby zbavili takéhoto "žalobabcu" najprv imunity (kvôli skutočne spravodlivému súdnemu procesu) ale zároveň aj-následne (keďže došlo k jeho "samopošpineniu") funkcie, ...v ktorom štáte by ešte tolerovali takéhoto výrobcu škandálov? ktorý si navyše "samoudeĺuje" horibilné odmeny za výkon obrany spravodlivosti?? kde? ako? prečo? ... snáď by už stačilo..
Ad: Otvorená výzva predsedovi Najvyššieho súdu Štefanovi Harabínovi
11.10.2010 20:07 | Jaroslav Mališ

Zuzana Wienk nemoze beztrestne ohovarat kohokolvek. Nepoznam pozadie, preto najobjektivnejsie je stanovisko riadneho sudu, tak preco sa brani, ked si mysli, ze ma pravdu. Drviva vatsina novin a sukr.TV je jednostranna, neobjektivna, vylozene dokazatelne a nasobne klame, takze ako sa ma branit nielen Harabin, ked je pod takouto nenavistnou palbou, ktorej sa aktivne ucastnia podobne mimovladky?
Ad: Otvorená výzva predsedovi Najvyššieho súdu Štefanovi Harabínovi
5.10.2010 18:01 | Vladimir Varga

www.tyzden.sk/rozhovory-dna/ro...

Ako Zuzka Wienk spavne povedala co sa tyka Harabinovho konania: "Tu uz nemozeme hovorit o spravodlivosti a spravnom state, tu uz hovorime o mocnych ludoch ktori maju neobmedzenu moc a mozu rozhodovat o vyslekoch sudnych konani a tym padom sa nam zruti absolutne zaklad pravneho statu a demokracie". Podobny stav sme uz raz v historii Slovenska poznali a nikto z nas to nechce aby sa znovu opakoval.Pridať reakciu:

Rozsiahlejšie reakcie prinášajúce nové podstatné informácie či nové pohľady na diskutovanú problematiku môžete ponúknuť na uverejnenie formou samostatného článku na stránkach občianskeho denníka CHANGENET.SK.

Meno a priezvisko E-mail
 
Predmet


Poznámka


Autorizačný kód
Vypočítajte: "Desať plus 8".


 

Kampaň bola ukončená.

Podporilo ju podporovateľov.

  » Vaše reakcie (6)

 Súvisiace témy:
Kriminalita
Štátna správa
Politika
Právo
Neziskový sektorREKLAMA 

CHANGENET.SK | občiansky denník, © 1996 - 2018, ChangeNet, ISSN 1336-2534
kontakt