spájame ľudí, ktorí menia svet
Kampane
aktuálne  |  fórum  |  kalendár  |  adresár  |  inzeráty  |  poznámkový blok  |  fotoblokkampane!
  Výzva proti pochodu extrémistov k soche Svätopluka

Vyzývame najvyšších štátnych predstaviteľov Slovenskej republiky, politikov i širokú verejnosť, aby vehementne odsúdili násilie, propagáciu myšlienok nabádajúcich k porušovaniu ľudských práv a slobôd či šírenie lží a napätia zo strany krajne pravicových hnutí na Slovensku.

Dňa 7. Augusta 2010 sa členovia viacerých extrémne pravicových hnutí a strany ĽS-NS chystajú pochodovať k soche Svätopluka na Bratislavský hrad, aby podľa ich slov dokázali, že tri Svätoplukove prúty nie sú len zabudnutou legendou. Posledné aktivity organizátorov tohto podujatia však vyvolávajú dôvodné obavy z propagácie myšlienok smerujúcich k potláčaniu ľudských práv a slobôd. myšlienok fašizmu ako i priameho fyzického násilia. Takéto správanie občanov demokratickej krajiny je preto absolútne neprípustné a neakceptovateľné v slušnej a inteligentnej spoločnosti.


Na protest zvolali občianski aktivisti a viaceré ľudskoprávne organizácie protest odsudzujúci násilie, šírenie myšlienok fažizmu a neonacizmu či šíreniu propagandy a populizmu v spoločnosti. Podujatie sa uskutoční 7. Augusta 2010 o 13.00 hod. v areáli Bratislavského hradu pri soche kniežaťa Svätopluka. Podujatie bude spojené s odbornou diskusiou o korektnosti tejto sochy ako i jej zneužívaní na propagandu od času jej odhalenia, naplánovaný je i kratší kultúrny program. Podujatie je ohlásené a zabezpečené v spolupráci s políciou SR. Ste srdečne vítaní.POZNÁMKY / vaše reakcie
Ad: Výzva proti pochodu extrémistov k soche Svätopluka
2.8.2010 14:07 | Vladimir Kertesz

a spolu s nimi aj všetkých neprispôsobivých občanov, ktorí žijú z našich daní!
Ad: Výzva proti pochodu extrémistov k soche Svätopluka
2.8.2010 13:50 | Mária Vrbenská

Všetkych fašistov a neonacistov by trebalo vystahovat zo slovenska !!Pridať reakciu:

Rozsiahlejšie reakcie prinášajúce nové podstatné informácie či nové pohľady na diskutovanú problematiku môžete ponúknuť na uverejnenie formou samostatného článku na stránkach občianskeho denníka CHANGENET.SK.

Meno a priezvisko E-mail
 
Predmet


Poznámka


Autorizačný kód
Vypočítajte: "Desať plus 8".


 

Kampaň bola ukončená.

Podporilo ju podporovateľov.

  » Vaše reakcie (2)

 Súvisiace témy:
Kriminalita
Štátna správa
Politika
Ľudské práva

Súvisiace regióny
Bratislava


REKLAMA 

CHANGENET.SK | občiansky denník, © 1996 - 2018, ChangeNet, ISSN 1336-2534
kontakt