spájame ľudí, ktorí menia svet
Kampane
aktuálne  |  fórum  |  kalendár  |  adresár  |  inzeráty  |  poznámkový blok  |  fotoblokkampane!
  Petícia za ukončenie vývozu živých jahniat

Vážený pán minister,

My nižšie podpísaní prostredníctvom tejto petície žiadame o ukončenie nezmyselného vývozu živých jahniat zo Slovenska do Talianska  a ďalších cieľových krajín. Tieto zvieratá počas svojho krátkeho života nevedia, čo je to prirodzená paša alebo behanie po lúke. Mláďatá niekoľko desiatok hodín trpia v preplnených kamiónoch na cestách. Tisíce z nich uhynú v dôsledku úplného fyzického a psychického vyčerpania, stresu, smädu, prehriatia a zranení.

Navyše, hore uvedené krajiny sa  už neraz preslávili veľmi pochybným zaobchádzaním so zvieratami na bitúnkoch. Žiadame preto o zabezpečenie primeraného počtu  lokálnych bitúnkov a spracovateľských podnikov, kde by mohli byť mláďatá usmrcované, čo najbližšie k miestu, kde sa narodili. Je určite vo Vašich silách s touto nesprávnou poľnohospodárskou praxou skoncovať  a dodržať  tak predsavzatia  členských štátov EÚ, týkajúce sa  zdravia a pohody všetkých zvierat.


Petičný výbor: 

Bc. Kamil Kandalaft, Farského 14, 85101 Bratislava
Mgr. Petra Lukešová, A. Mráza 13, 82103 Bratislava
Mgr. Kristína Mangová, Bagarova 7, 841 01 BratislavaPOZNÁMKY / vaše reakcie
Ad: Petícia za ukončenie vývozu živých jahniat
5.4.2011 23:24 | Diana Bidovská

Prostredníctvom tejto petície žiadam o ukončenie vývozu živých jahniat zo Slovenska do Talianska a ďalších cieľových krajín. Tieto zvieratá počas svojho krátkeho života nevedia, čo je to prirodzená paša alebo behanie po lúke. Mláďatá niekoľko desiatok hodín trpia v preplnených kamiónoch na cestách. Tisíce z nich uhynú v dôsledku úplného fyzického a psychického vyčerpania, stresu, smädu, prehriatia a zranení.
Ad: Petícia za ukončenie vývozu živých jahniat
4.5.2010 19:24 | Lada V

Najvačšie transporty bývajú samozrejme pred Veľkou nocou, a to kvôli sviatkom, ale aj preto, že malé jahnietka, ktoré ešte nezačali jesť tuhé krmivo, sa volajú mliečne a majú najjemnejšie maso.A to všetko na oslavu sviatku Veľkej noci, na počesť Krista, symbolu súcitu a milosrdenstva. Je to absurdné.
Mláďatká, ktoré sotva začali žiť, odtrhnuté od mamy, plačúce, vystrašené a doráňané, absolvujú dlhú strastiplnú cestu, na konci ktorej ich čaká smrť. Ak to vôbec prežijú. Nikto nepočuje ich plač. Nikto sa nad nimi nezľutuje... A potom sa pýtame, odkiaľ sa berie toľko utrpenia, prečo musia ľudia tak trpieť? Odpoveď je jednoduchá. Pretože ho sami spôsobujeme iným bytostiam. Čo dávame, dostávame spať. Viackrát som už čítala, že Ježiš dokonca ani nejedol maso. Že žil v komunite, kde viedli veľmi prísny a asketický život, maso nejedli, maximálne ak ryby.Tak mi stále nie je celkom jasné, čo má symbolizovať toto hromadné týranie zvierat.
Keby Ježiš žil, som si istá, že by s takýmto krutým zaobchádzaním nesúhlasil.

Viac na: www.changenet.sk/?section=spr&...
Ad: Petícia za ukončenie vývozu živých jahniat
20.4.2010 20:32 | Noro Brázda

Lýdia, pokojne, hlasy za všetkých 21 ľudí sa uložili do systému a zobrazujú sa aj v prehľade signatárov.

Niekedy sa môže stať, že zoznam nie je úplne aktuálny a posledných pár signatárov v ňom chýba. To sa zrejme stalo aj vo Vašom prípade.
Ad: Petícia za ukončenie vývozu živých jahniat
20.4.2010 16:31 | Lýdia M.zNR

Pre pána Jána Fabriciusa a jemu podobným,ktorý nepochopili zmysel tejto petícii,ktorá si myslím,je dosť pochopitelná o čo vlastne ide petičnému výboru.
Keďže polnohospodárské zvieratá sa skôr či neskôr usmrcujú zo spotrebiteľského dôvodu(a nie schizofrenického)touto petíciou chceme podporiť to,aby (keď už sa musia usmrtiť)boli tieto bitúnky čo najbližšie k chovným staniciam.Aby bezohľadným transportom do zahraničia stresovaním sa,smädom a zranení z umiagania sa v tesnom priestore kamionu sa tomuto zabránilo,nakolko je to kruté pre tie zvieratá,aby pred smrťou museli podstúpiť,ešte takýto bezohľadný transport.Čo pokladám ako milovníčka zvierat za bezohľadné týranie,a tí ktorí to prevádzkujú by mali byť za to odsúdení!
Ad: Petícia za ukončenie vývozu živých jahniat
20.4.2010 16:14 | Lýdia M.

Chcela by som Vás poprosiť,aby ste umožnili s jedného PC.poslať podporné hlasy aj za iných občanov,ktorí PC.nemajú.
Poslala som totiž okrem svojho hlasu,ešte ďalších 21hlasov zo súhlasom v mene mojich susedov,mojej rodiny a priateľov,žiaľ tie sa tu nezverejnili.
Tak potom ťažko získate čo najvädšiu podporu petícii.
Ad: Petícia za ukončenie vývozu živých jahniat
13.4.2010 09:17 | Ján Fabricius

Prosím členov petičného výboru aby sa hlbšie zamysleli nad svojou, v prvej polovici oprávnenou, požiadavkou - za všetko hovorí veta "aby mláďatá mohli byť usmrcované...." a za ňou "týkajúce sa zdravia a pohody všetkých zvierat". Buď ochraňujem život, alebo nie - medzi tým nič iné neexistuje, iba ak schizofrénia! Čo chceme aby nám bolo robené, robme my iným ako prvý - to platí pre ľudí, zvieratá a prírodu. Následky vidíme okolo seba!!! Ďakujem.
Ad: Petícia za ukončenie vývozu živých jahniat
11.4.2010 19:41 | Safron

prosim vas,mozete mi odpovedat na otazku?
dakujem!
Ad: Petícia za ukončenie vývozu živých jahniat
9.4.2010 18:28 | Safron

ktore su to tie dalsie krajiny?Pridať reakciu:

Rozsiahlejšie reakcie prinášajúce nové podstatné informácie či nové pohľady na diskutovanú problematiku môžete ponúknuť na uverejnenie formou samostatného článku na stránkach občianskeho denníka CHANGENET.SK.

Meno a priezvisko E-mail
 
Predmet


Poznámka


Autorizačný kód
Vypočítajte: "Desať plus 8".


 

Kampaň bola ukončená.

Podporilo ju podporovateľov.

  » Vaše reakcie (8)

 Kontakty:
Sloboda zvierat

Súvisiace témy:
Štátna správa
Právo
ZvieratáREKLAMA 

CHANGENET.SK | občiansky denník, © 1996 - 2018, ChangeNet, ISSN 1336-2534
kontakt