spájame ľudí, ktorí menia svet
Kampane
aktuálne  |  fórum  |  kalendár  |  adresár  |  inzeráty  |  poznámkový blok  |  fotoblokkampane!
  Výzva Jánovi Slotovi na verejné ospravedlnenie sa všetkým Rómom

8. apríla 2010, na Medzinárodný deň Rómov, Ján Slota vulgárne a rasisticky slovne hanobil Rómov. Podľa portálu akutalne.sk povedal: "Ich jediný pohyb je asi pri tom, keď sa rozmnožujú. Takže jediný pohyb. V tom sú veľmi aktívni".

Podľa vyjadrenia právničky ĽPR Ireny Bihariovej takáto rétorika prekračuje mantinely trestného zákona. Nebyť poslaneckej imunity, ktorá chráni Jána Slotu pred trestným stíhaním za prednesené výroky, museli by sa orgány činné v trestnom konaní zaoberať trestným činom hanobenia národa, rasy a presvedčenia, ktorého znaky skutkovej podstaty poslanec zjavne naplnil. Verejné hanobenie Rómov je o to viac odsúdeniahodné, ak s ním Ján Slota prichádza na Medzinárodny deň Rómov. To dokazuje, že pán poslanec nemá zábranu opakovane adresovať rasistické a nenávisť podnecujúce výroky na adresu menšín, a to bez ohľadu na následky na ich cti a dôstojnosti.

Týmto my, občania a občianky SR, odsudzujeme takéto vulgárne, hanlivé a rasistické výroky a zároveň vyzývame Jána Slotu, aby sa verejne ospravedlnil všetkým Rómom.POZNÁMKY / vaše reakcie
Ad: Výzva Jánovi Slotovi na verejné ospravedlnenie sa všetkým Rómom | Zobraziť Skryť

2.5.2010 18:52
| Dejvid

K tejto výzve som sa najprv ani nechce vyjadrovať, ale...
Chcel by som sa spýtať jednu otázku. Kedy sa Rómovia verejne ospravedlnia za svoje bezhraničné parazitovanie, bezdôvodné urážky a fyzické napadnutia bielych ľudí, kedy sa ospravedlnia za svoje správanie, ktoré sa dá označiť ako správanie najprimitívnejších opíc? Samozrejme, každý z nás pozná odpoveď. Inteligenčný kvocient väčšiny našich počerných spoluobčanov sa pohybuje okolo číselnej hodnoty, ktorá je dosť podobná bytovej teplote. Pochybujem, že by sa Rómovia vzdali svojich absurdných praktík typu rozmnožovania sa medzi rodinnými príslušníkmi, takže je prakticky nereálne, aby sa ich správanie nejako zmenilo. Môj názor na túto tému je teda jasný - tí ľudia, ktorí súhlasia s výzvou, aby sa Ján Slota verejne ospravedlnil Rómom, v mojich očiach a určite aj v očiach mnohých iných ľudí klesli ešte nižšie ako už spomínaný pán Slota.
Ad: Výzva Jánovi Slotovi na verejné ospravedlnenie sa všetkým Rómom
16.4.2010 11:41 | lela

S tým, žiaľ, ale už asi nemôžeme ani počítať, že by sa niekto z oficiálnych a kompetentných činiteľov verejne postavil proti výrokom choromyselného poslanca pána Slotu a hysterickej učiteľke Anne Malíkovej Belousovovej.
Ja odkazujem všetkým slušným vzdelaným Rómom, nech sa ďalej vzdelávajú a pokiaľ sú mladí a zdraví, nech z tejto krajiny odídu do zahraničia. Aj MUDr. Cibuľa, urobil múdro ešte za bývalého režimu emigroval do Kanady a napriek "rajnežnej" revolúcii, Slovensko viac nechcel vidieť. Vedel prečo. V Kanade bol nominovaný na Nobelovu cenu!
V tomto štáte- po Jozefovi Tisovi, nemá žiaden Róm, vzdelaný, nevzdelaný, mladý starý, slušný neslušný vôbec žiadnu šancu.
A ak by zasa k niečomu takému došlo, ako vtedy keď kňaz svätil zbrane, nik nebude pozerať na Rómov selektívne, budú znovu nakladaní do dobytčích vagónov a nezastane sa ich vôbec nik!
K útokom na pána Galbavého od pritimitívnej poslankyne Belousovovej a alkoholika Slotu, len toľko. Nevyzývajte pána Galbavého, ktomu aby si dal do OP preukazu napísať rómsku národnosť! On je hrdý na svoj romský pôvod, inteligentný právnik, vie na čo má právo a je svojprávny.
ALE VY PANI MALÍKOVÁ, VY BY STE MALI ZVEREJNIŤ SVOJ pôvod po otcovi a nie sa angažovať v iniciatívach opilcov a dementných náckov- Kotlebovcov!
Zrejme matky, ktoré splodili s Rómom vojakom z povolania, potomkov, ak majú čo len štipku charakteru, sa musia za také svoje deti ako ste Vy, hambiť.
Váš nebohý otec sa aj so svojimi predkami musí v hrobe obracať! Hambite sa!
PS: a ako žene Vám odkazujeme, na Vás keby žmurkol pekný Róm, tak ste jeho. Máte k tomu genetickú predispozíciu.
Ale normálny muž, vo Vás vidí len hysterickú,zlomyseľnú a zakomplexovanú osobu s ťažko identifikovateľným pohlavím, svojim správaním skôr pôsobíte ako babachlap!
Ad: Výzva Jánovi Slotovi na verejné ospravedlnenie sa všetkým Rómom
16.4.2010 10:04 | Tyris

Ano, je vskutku pozoruhodne, ako nasi politici cusia ako vos pod chrastou. Neviem o tom, ze by boli nejako oficialne zaregovali na toto Slotove vypustanie jedu. Dokonca ani Caplovic, ktory sa ma (udajne) starat o ochranu ludskych prav a prav mensin...
Ad: Výzva Jánovi Slotovi na verejné ospravedlnenie sa všetkým Rómom
16.4.2010 00:49 | Lela

Ak by sa aj pán Jan Slota ospravedlnil, tým by sa nič nemenilo, naďalej by aj so svojimi HejSlovákmi, ubližoval Rmom.
Ak pán predseda vlády- Pán Fico, alebo pán čaplovič, chceli sú oprávnení zjednať adekvátnu nápravu. Mimochodm pán minister Raši a pán minister Maďarič, Vám sa vidí správanie poslanca tiež iba vtipné ? Mne teda nie, jednak sa ma tieto jeho simplexné ethylické výlevy dotýkajú a jednak si myslím, že už by nemal vôbec pôsobiť na pôde parlamentu, ale dávano mal byť liečený v Sučanoch. A jehoo kolegyňa pani Belousovová, za nekultivované prejavy a extremistické názory a sústavné nepriame podporovanie Neonacizmu a urážanie ľudí a hanobenie rasy, by už taktiež mala konečne opustiť parlament. Títo dvaja sú zlodeji a darmožráči,poberajú poslanecké platy za prejevy netolerancie, extrémizmu, a sústavnému znižovaniu úrovne Slovenska na rasistický štát!
PS: pani Belousovová Vy skutočným dámam v parlamente ako napr. pani Monike Fašíkovej nesiahate ani len po členky.Zrejme preto ste taká zakomplexovaná a zlomyselná! Len tak pre informáciu ostatnej verejnosti takmer 2/3 Rómov nosia priezvisko Malík, a veľa z nich pôsobilo ako vojaci z povolania, myslím, že aj Váš otec, však sa nemýlim ? Čo za monštrum sa mu to narodilo?!
Ad: Výzva Jánovi Slotovi na verejné ospravedlnenie sa všetkým Rómom
15.4.2010 08:51 | Irena

Mám kolegyňu lekárku, vzala si z detského domova dieťa- chlapec vyzerá na Róma. Má 7 rokov. T.č. chodí do I, triedy ZŠ. Moja kolegyňa, nie je Rómka, je lekárka, ale o chlapca sa takmer nestará, je alkoholička. Už do škôlky nosila dieťa oblečené v odevoch o 2-3 čísla menších. Sama som to videla. Tam, sa na dieťa pozeralo x- ľudí, mamičiek, oteckov, ktorí videli, ako táto vzdelaná osoba si šla po dieťa takmer na mol opitá, ale NIKTO, žiadna p. učiteľka v MŠ ani vychovávateľka si nedovolila povedať pani doktorke ani slovo. Mimochodom, chlapec je šikovný, ovláda hovorovo Nemčinu, Slovenčinu aj Maďarčinu. Týmito jazykmi sa v rodine lekárky
rozpráva. Ak by si takéto správanie dovolila matka-Rómka, určite by ju MŠ- ctené pani učiteľky oznámili sociálnym úradom, ale keďže ide len o Róma, no načo by sa unúvali?!!! A " mamulienka" keď som ju upozornila, že by sa mala prestať piť alkohol a viac sa starať o dieťa, alebo dieťa vrátiť späť do detského domova, jej odpoveď znela:nevrátim ho lebo taká živá hračka sa v dome zíde!
Ad: Výzva Jánovi Slotovi na verejné ospravedlnenie sa všetkým Rómom
14.4.2010 23:06 | štefan martoš

Odporúčam všetkým, ktorí poznajú cigánov iba z mestského korza, zastaviť sa vo východoslovenských cigánskych osadách. Nie zastaviť a pozerať sa iba z hlavnej cesty.
Kto má žalúdok vidieť biedu a nemá strach, tam je ten skutočný obraz úpadku. Tam zmení názor na cigánsku otázku každý rozmýšľajúci tvor.
Politici, ktorí zakrívajú oči pred touto našou realitou sú povrchní farizeji.
My, agresívne biele plemäno máme v sebe tendenciu vytláčať z povrchu zeme slabšie sa brániace národy. Indiáni, aborigéni a iné.
Je zrejme živočíšne, že čím krutejšie životné podmienky, tým väčší rozmnožovací pud.
Ad: Výzva Jánovi Slotovi na verejné ospravedlnenie sa všetkým Rómom
14.4.2010 22:49 | Milan1

To JulianBosakSt

Nuž ked neviete, kto je to Bill Baker, tak google by Vám mohol pomocť :)
www.institute.sk/article.php?1...
.
Čisto mimochodom,má množsto článkov aj na Changenete
www.changenet.sk/?scrl=643&apc...
.
A uplne čisto mimochodom, citujú a uznávajú ho často aj rómske materialy, možno práve preto, že vie presne o čom hovorí ,ako to vidia napr rómski manželia Horváthovci . "My s manželkou sme presvedčení, že keby tak ako my uvažovali všetky rómske rodiny, v domovoch by nebolo viac smutných detí. Najviac nás inšpiroval Bill Baker s manželkou. Obaja totiž už majú skúsenosť s adopciou detí z domova. Pre nás sú Bakerovci akýmsi kompasom k možnej adopcii"
.
www.rnl.sk/modules.php?name=Ne...
.
Takže JulianBosakSt - ste trápny.Ale v istom zmysle je to vlastne pre ľudí ako Vy symptomatické.Takí obvinia z rasizmu aj ľudí, ktorí si adoptujú rómske deti ku svojim, bielym. No ale píšu pravdu o dôvodoch, prečo je v detských domovoch toľko rómskych detí.
Tá pravda je pre Vás - rasizmus.
Ad: Výzva Jánovi Slotovi na verejné ospravedlnenie sa všetkým Rómom
14.4.2010 20:57 | julianBosakSt

...no, tak kym som docital celu diskusiu, naratal som sedem podpisanych rasistov a jedneho rasistu anonyma s vela prezyvkami...":O(
...vsetkym odporucam do pozornosti prispevok 12.4.2010 22:29 | štefan martoš
...mne sa paci...":O)
Ad: 10.4.2010 19:45 | Hex
14.4.2010 20:32 | julianBosakSt

"nestacim sa cudovat, kolko rasistov sa tu zlietlo"
...kolko?...
...dvaja - karol mišik a anonym...
Ad: 10.4.2010 11:21 | daniel tupy
14.4.2010 20:22 | julianBosakSt

...haved nie je ani Cigan, ani Rom, ktory od narodenia zije v chatrci bez vody a elektriny, ale arogantny, rozmaznany clovek o ktoreho bolo od narodenia dobre postarane, ale napriek tomu ostal tupy a nechapavy, s komplexom menejcennosti - lebo taky je ten, kto sa v prispevku skryva za cudzie meno...
...v pripade tohto anonyma ide aj o cynizmus...
Ad: 9.4.2010 11:06 | Milan1
14.4.2010 20:09 | julianBosakSt

...neviem kto je Bill Baker, ale ak to napisal, tak je arogantny clovek s nedostatkom empatie...
Ad: Výzva Jánovi Slotovi na verejné ospravedlnenie sa všetkým Rómom
14.4.2010 20:04 | julianBosakSt

9.4.2010 10:53 | Viera Sandorova
...toto pisal seba-vedomy clovek, na rozdiel od slotu a jeho obdivovatelov...
...pani Sandorova, uplne s vami suhlasim...
Ad: 9.4.2010 10:37 | Laco
14.4.2010 20:00 | julianBosakSt

"Slota povedal to čo každý Slovák vie a súhlasí s ním"
...so slotom suhlasia len ludia trpiaci komplexom menejcennosti, ci neschopni vnimat sirsie suvislosti...
Ad: Výzva Jánovi Slotovi na verejné ospravedlnenie sa všetkým Rómom
14.4.2010 17:19 | terry

Podľa mňa je toto nekonečný boj medzi väčšinou neprispôsobivých Rómov a, za to ich odsudzujúcich, "nerómov" ... pravda nie je ani na jednej strane a keďže nikto nechce prvý ustúpiť tak takéto spory sa budu ťahať až dovtedy, kým Slovensko nebude zničené kvôli nejakému "vyššiemu blahu"...
Ad: Výzva Jánovi Slotovi na verejné ospravedlnenie sa všetkým Rómom
13.4.2010 15:15 | Vevasa

Vazeni diskutujuci, aki experti na romsky problem su z Vas??! Pozrite sa kazdy na seba, potom sudte inych. Romovia su obciania tohto statu, nie ich chybou su taki politici ako je pan Slota. Romovia nemaju problem, oni sa dokazu prisposobit a nemaju voci ne-Romom ziadne rasisticke vyroky, ani neziadaju aby sa socialne zaostalym "gadzom" zobrali deti do internatnych skol. Ti, tzv. experti na romsku problematiku, by mali prodovsetkym progresivnejsie vyuzivat vsetky nastroje, aby odstranili chudobu v romskych osadach. Ako by si zil bez vody, elektriny a bez jedla??? Najprv treba riesit socialnu a zivotnu uroven v terene /osady/, potom sa da progresivne uplatnit vzdelavanie a ine.. Nemoze vseobecne sudit romske etnikum, treba individualny pristup, to iste plati aj pre majoritnu spolocnost..
Ad: Výzva Jánovi Slotovi na verejné ospravedlnenie sa všetkým Rómom
12.4.2010 23:15 | hmm

ten Bill Baker to je nejaku nositel zjavenej pravdy, ci ako?
Ad: Výzva Jánovi Slotovi na verejné ospravedlnenie sa všetkým Rómom
12.4.2010 22:57 | Milan1

ad Štefan

Škodíš im.Život totižto nie je fér.Billa Bakera Rómovia uznávajú. A ten samotný píše:
"Ak sme v menšine, môžeme viniť väčšinovú spoločnosť, že sú rasistami."...
"Ak však chceme žiť lepšie a inak ako doteraz, nijako nám nepomôže hľadanie vinníka a zodpovedného za naše problémy. Riešenie závisí hlavne na nás samotných. Ak mám v živote viac problémov ako vy, horkou pravdou je to, že budem musieť prekonať viac prekážok ako vy. Budem musieť pracovať na sebe viac a usilovnejšie aby som sa vyrovnal ostatným.
Aj keď to neznie férovo, pravda je trpká."
Ad: Výzva Jánovi Slotovi na verejné ospravedlnenie sa všetkým Rómom
12.4.2010 22:29 | štefan martoš

Keď sa cigáň narodí, pardón okotí, už spácha trest čin.
Vieme sa vžiť do predstavy, že by sme nosili cigánsku tvár deň, či mesiac? Vieme si predstaviť, že by sme mali s touto tvárou, hoc aj vzdelaní hľadať zamestnanie? Myslíme si, že by sa s nami bavili ľudia bez predsudkov? Cigáň je hendikepovaný už svojou tvárou.
Malý cigáň prežije v živote tisíc krát pocit krivdy a opovrhnutia pri pohľade bielich. Je to ešte bezbranný a nechápavý tvor. Tak ho vychovávame my, majorita.
Stálo by za to si vypočuť názor bielej matky, ako je prijímané spoločnosťou jej slušne vychovávané dieťa, ktoré vychováva s otcom cigánom.
Nemáme právo cigánov vymedzovať mimo spoločnosť. Sú to ľudské bytosti. Ich správanie je výsledkom dlhodobého ataku spoločnosti voči nim.
Akékoľvek ekonomické ústretové kroky voči nim nebudú mať nikdy úspech do doby, kým budú voči cigáňom rasové predsudky. Krivda je bolesť v srdci. Vyliečiť to, je na pár generácií.
Každopádne je to problém, ktorý sa nemôže zametať pod koberec s tvrdením, že na cigánov treba dlhý bič.
Sme ešte mladá spoločnosť. Vyjadrenia Jána Slotu sú primitívne, zavádzajúce a iba populárne keci.
Cigáni nie sú vážne nebezpeční. Nebezpeční pre Slovensko sú ľudia, ktorí parazitia z politiky, rôzni zločinci v službách štátu, ktorí rozkrádajú miliardovú podstatu Slovenska v emisiách a tendroch.
Je správne a spravodlivé, aby títo zločinci moralizovali o maďaroch a o cigánoch?
Zamyslime sa nad tým.
Ad: Výzva Jánovi Slotovi na verejné ospravedlnenie sa všetkým Rómom
12.4.2010 21:42 | klinec333

tomas husar
samozrejme mas pravdu, ceruzku ani netreba do ruky, ale treba konat v obidvoch veciach, to mame teraz riesit iba kauzy vlady lebo parazituju viac? so zmenou nasej vlady to nie je ruzove, ale urcite je to jednoduchsie ako naucit romov (myslim v globale, viem, ze su medzi nimi aj slusni ludia) pracovat a "prebudit" v nich zaujem o to, ze ked sa budu snazit, dokazu sa postarat o seba sami, slovensko nie je na tom zas az tak zle, ked sa clovek snazi, zobrat urcite nemusi (aj ked tiez vzdy to nie je pravda), ja mam kamartatov romov, ale urcite nefetuju...
Ad: Výzva Jánovi Slotovi na verejné ospravedlnenie sa všetkým Rómom
12.4.2010 21:40 | klinec

tomas husar
samozrejme mas pravdu, ceruzku ani netreba do ruky, ale treba konat v obidvoch veciach, to mame teraz riesit iba kauzy vlady lebo parazituju viac? so zmenou nasej vlady to nie je ruzove, ale urcite je to jednoduchsie ako naucit romov (myslim v globale, viem, ze su medzi nimi aj slusni ludia) pracovat a "prebudit" v nich zaujem o to, ze ked sa budu snazit, dokazu sa postarat o seba sami, slovensko nie je na tom zas az tak zle, ked sa clovek snazi, zobrat urcite nemusi (aj ked tiez vzdy to nie je pravda), ja mam kamartatov romov, ale urcite nefetuju...Pridať reakciu:

Rozsiahlejšie reakcie prinášajúce nové podstatné informácie či nové pohľady na diskutovanú problematiku môžete ponúknuť na uverejnenie formou samostatného článku na stránkach občianskeho denníka CHANGENET.SK.

Meno a priezvisko E-mail
 
Predmet


Poznámka


Autorizačný kód
Vypočítajte: "Desať plus 8".


 

Kampaň bola ukončená.

Podporilo ju podporovateľov.

  » Vaše reakcie (76)

 Súvisiace témy:
Rómovia
Rasizmus a xenofóbia
Kriminalita
Politika
Ľudské právaREKLAMA 

CHANGENET.SK | občiansky denník, © 1996 - 2018, ChangeNet, ISSN 1336-2534
kontakt