spájame ľudí, ktorí menia svet
Kampane
aktuálne  |  fórum  |  kalendár  |  adresár  |  inzeráty  |  poznámkový blok  |  fotoblokkampane!
  Petícia za zrušenie zákona o vlastenectve

Dňa 1. Apríla, nadobudne právoplatnosť zákon o vlastenectve. My, dolupodpísaní občania, občianski aktivisti a študenti odmietame tento zákon pre jeho umelé snahy vštepovania vlastenectva do hláv detí a študentov, bez možnosti slobodnej voľby. Vlastenectvo, má byť individuálnym a slobodným pocitom, každého jedného občana danej krajiny, a už vonkoncom demokratického štátu, akým je i Slovenská republika. Odmietame preto zákon, ktorý vlastnectvo vyslovene diktuje a nariaďuje!

 

Poslancom Národnej rady Slovenskej republiky
Premiérovi SR, Róbertovi Ficovi

My, dolupodpísaní občania, podľa Listiny základných práv a slobôd, čl. 18 a zákona č. 85/1990 Zb. o petičnom práve, žiadame zrušenie zákona o vlastenectve.  Vlastenectvo ako také, má byť vnútorný individuálny pocit, každého jedného slobodného jedinca. Je neprípustné, aby ho prikazoval zákon, tobôž nie v demokratickom a slobodnom štáte, akým je i Slovenská republika. Je rozdiel medzi národným povedomím či vlastenectvom a vynúteným vlastenectvom! Preto sa s plným presvedčením vyslovujeme za zrušenie zákona o vlastenectve, s apelom na právo slobody názoru každého jedného občana Slovenskej republiky.


Petičný výbor:
Róbert Mihály, Bratislava
Slavomír Hitka, Bratislava
Adrián Meri, Bratislava

Iniciatíva za transparentnú demokraciuPOZNÁMKY / vaše reakcie
Ad: Petícia za zrušenie zákona o vlastenectve
12.6.2010 09:45 | László Bögi

+3 osoby
Ad: Petícia za zrušenie zákona o vlastenectve | Zobraziť Skryť

30.4.2010 00:23
| FOREVERSLOVAKIA

Ad: Petícia za zrušenie zákona o vlastenectve
31.3.2010 07:03 | FOREVERSLOVAKIA

gibarian , dobre hovoris, dobre , moja rec, tymto madarom a madarom ide len o jedno , co uz sa davno vie, co aj smk aj fidesz aj jobbik kricia na plnu hubu a aj tato stranka alebo peticia je toho dokazom. hovoria o tom na cely svet a my slovaci sme ticho. teda vacsina ktora je neprebudena. Mozno aj preto ze nie pravdivo informovana atd. Pretoze vedia malo o svojej minulosti , nedavnej minulosti. Napr. Mala vojna, vtedy sme sa slovaci spojili a spolocne bojovali za svoju vlast. Toto treba pripominat a sirit mladym slovakom, ze nasi predkovia tu za nas bojovali. ze aj my musime a nie mlcat. treba to Slovensko prebudit, niekto sa musi najst , kto stmeli Slovakov, ktorym budu slovaci doverovat ako v 1. Slov. rep. Tisovi. treba tymto madarom ukazat, ze si Slovensko nedame
Ad: Petícia za zrušenie zákona o vlastenectve
23.3.2010 09:01 | Tomas Husar

gibarianovi

v slovensko madarskych vztahoch to ide od 10 k 5 to je bezpochyb.

A bude to este horsie:

www.sme.sk/c/5297273/male-mada...

pretoze v Madarsku budu pri moci podobne sily ako boli horthyovci a nyulashiovci v 30 rokoch. A Europa bude opat pozerat s otvorenymi ustami ked v Novom Sade a Kosiciach budu obnovovat tisicrocnu vlast madarske gardy.

Ale vam garantujem ze v tych dobach bude SNS promadarska a Janos Szlota a Anna Feheruszno budu navacsimi madaronmi pod slnkom. Nespoliehajte sa ze oni to vytrhnu.

A skustocnymi vlastncami budu ti co dnes protestuju proti sialenemu zakonu co SNS vydava za vlastenecky.

Ja som bol slovensky vlastenec uz v 80 aj 85 a ostal som nim aj po 89, napriek tomu ze sa za cinnost SNS hanbim.
Ad: Petícia za zrušenie zákona o vlastenectve
23.3.2010 03:06 | gibarian

Pán Husár, svoje názory nemením. Mám ich už dávno a táto petícia a reakcie mi iba nahrali na smeč. Čo robí gašparko a premier ma netrápi. Obidvaja naháňajú hlasy v budúcich voľbách. Ovšem maďaróni ostali a chytili sa fiktívnej šance. Väčšina slovenského národa je neprebudená a indiferentná.
Ale to neznamená, že pôjdu do bažiny za maďarónmi
a vierozvestami alá Fiďo Gál. Svoju šancu si už títo ľudia pre ... ali. A preto tieto vaše výkriky
o vlastenectve idú do prázdna. Nikdy ste vlastencami neboli, nech si Porubjak trepe čo chce. Už ste mimo a nemôžete nikoho poučovať. Ste iba kozmopolitmi bez miesta a vlasti. Preto je vysoko trápne, že sa vôbec vyjadrujete k "vlasteneckému zákonu". Je to mimo vás, táto parketa nie je vaša.
Vy ste predsa nikdy neboli slovenskí vlastenci a preto ste teraz iba trápni so svojou petíciou.Áno súhlasím, že Slota je ožran a zlodej a celá SNS nestojí za veľa, ale, čo to má súvis s vlastenectvom? Snáď nechcete byť idiot ako Porubjak, polovičný Chazar-sám kedysi priznal. ktorý svoje "vlastenectvo" odvíja od detského trávenia prázdnin. Je to blb, ak on má byť etalón "vlastenectva" tak je to jasné, kto už je dnes v SR "vlastencom". lebo to možno hodí zasa zopár bubákov. Prosím Vás pán Husár, snáď nechcete byť v holporte s takýmito "vlastencami" ako Porubjak. Nech je SNS prehnitá zvrchu nadol!
Ad: Petícia za zrušenie zákona o vlastenectve
20.3.2010 08:44 | Tomas Husar

gibarianovi

a najvacsimi madaronmi su Gaspar Ivanovic co ten zakon nepodpisal a Robert Fico co toho Ivanovica ukecal aby to nepodpisal. Vsakano?
Ad: Petícia za zrušenie zákona o vlastenectve
20.3.2010 07:32 | gibarian

Smiešne reakcie. Tí čo sem prispievajú nikdy vlastencami neboli a nebudú. Ich ideálom je opľúvať
všetko slovenské, takže sa čudujem načo ešte duplikujú svoje známe postoje k slovenskému vlastenectvu a SR. USA nanucuje svoj vlastenecký zákon a správanie svojim občanom, FR ako by dal. Iba
náš "inteligentný slováčik" je vždy pápežskejší ako
pápež. Čo sa zmenilo od dôb maďarónov z 19. storočia? Nič. Ale to NIČ treba prezentovať na "changenete". Takže všetci radšej voľte Maďarov, veď ste obyčajní maďaróni. Tak to bolo a bude s vami večne. Hajrá!
Ad: Petícia za zrušenie zákona o vlastenectve
18.3.2010 15:17 | Ja

Pre Barborka,
pozor, ja s Tebou vo všetkom súhlasím.Nenašiel som nič ani ja, ani hĺadať nebudem, lebo nie je čo...
Ad: Petícia za zrušenie zákona o vlastenectve
17.3.2010 18:19 | Barborka

Prečo sa pýtaš, kde žijem? Žijem a vníma na Slovensku a snažím sa nájsť, to čo pán premiér toľko ospevuje. Ty si vari už niečo našiel? Ak áno, podel sa s ostatnými, aby sme neboli v nevedomosti.
Ad: Petícia za zrušenie zákona o vlastenectve
17.3.2010 13:30 | to čo

kde žiješ, Barborka???
Ad: Petícia za zrušenie zákona o vlastenectve
17.3.2010 08:32 | Barborka

Vážený priatelia, myslím, že je nesprávne kydať všetko zlé iba na túto vládu. Určite vykonali aj niečo dobré, voči čomu by väčšina nemala výhrady. Je pravdou, že vláda sa snaží prijímať zákony, ktoré uľahčujú život a chránia záujmy občanov. Ak sa im to nedarí, čo už.
Otázkou len ostáva, nájsť to dobré, čo táto vládna garnitúra priniesla dobré pre slovenský národ. A tak ruku na srdce, poďme hľadať kladné rozhodnutia a nehľadajme iba negatíva. Možno sa niekomu podarí nájsť aj niečo dobré, alebo sa mýlim?
Čo na tom, že sa výrazne zhoršilo podnikateľské prostredie, veď čo podnikateľ, to kapitalista a s takými je treba do kriminálu. Čo na tom, že podnikatelia vytvárajú pracovné miesta. A vari sme nevytvorili sociálne podniky? A vari ministerstvá nevytvárajú pracovné miesta? Veď pozrite ako sa podarilo decentralizovať verejnú správu.
Čo koho do toho, že školy nemajú peniaze na prevádzku a na poriadne výplaty. Veď zákon sa dá odložiť. A mali by ste si všimnúť, že premiér napriek tomu, že podporil zákon, našiel cestu, ako ho nezaviesť do praxe.
Čo koho do toho, že v tom čo spravuje vláda, dokážu presúvať peniaze a platiť za tendre. Veď vláda na to má a bude mať aj na všetko vysvetlenie. Právnik sa vždy vie vynájsť a na všetko má odpoveď.
Že ste nič pozitívne nenašli? To nič. Spoločne poprosíme poctivého nálezcu, ak niečo pozitívne na tejto vláde nájde, nech je tak dobrý a oboznámi s tým aj ostatných.

p.s. vlajky si môžu deti vytvoriť na pracovnom vyučovaní a spievať si môžu tiež sami a preambulu ústavy si môžu recitovať v rámci literárnej výchovy, hoci aj v inom jazyku
Ad: Petícia za zrušenie zákona o vlastenectve
15.3.2010 21:57 | Jana

Ak byť vlastencom,tak z vlastneho presvedcenia a nie z donútenia....
Ad: Petícia za zrušenie zákona o vlastenectve
14.3.2010 22:49 | MP

Msina: ... ano myslím to vážne, som tak správne vytočená z ľudskej tuposti, že ak to prezident kedykoľvek podpíše, či už v apríli alebo v máji, myslím to smrteľne vážne, budem voliť Maďarov ;)
Ad: Petícia za zrušenie zákona o vlastenectve
14.3.2010 11:44 | Misina

to s tymi madarmi hadam fakt nemyslite vazne....
Ad: Petícia za zrušenie zákona o vlastenectve
14.3.2010 00:39 | Filip Kuruc

Ak si myslia, že nás prinútia byť vlastencami, sú na omyle. Ja nemienim hanobiť slovenské symboly v prospech SNS a Jána Slotu. Ak chce, aby sme boli vlastencami, nech nám to vlastenectvo ukáže sám a bez alkoholu.
Ad: Petícia za zrušenie zákona o vlastenectve
13.3.2010 22:58 | MP

HAHAHAH Marcela výborný nápad ... "ak prezident podpíše, budem voliť Maďarov" ... pridávam sa!
Ad: Petícia za zrušenie zákona o vlastenectve
13.3.2010 19:14 | Katka

vlastenectvo je podľa wikipedie:
"láska a oddanosť vlasti, hrdosť na jej minulosť a prítomnosť, úsilie chrániť záujmy vlasti"...

hrdosť na jej prítomnosť? na to, že túto krajinu reprezentujú tí, čo ju reprezentujú? na čo mám byť hrdá? vlastenectvo musí byť niečim podložené, de facto laicky povedané, mi vlasť musí dať nejaký "podklad", na základe ktorého na ňu môžem byť hrdá... a ja osobne to vôbec nepociťujem... nejde o to, že by som napr. nadávala alebo neznášala fakt, že som práve Slovenka, to nie... no ak by som si bola mohla vybrať, volila by som asi inú krajinu...hlavne s tým "vedením" a "reprezentáciou", akú má už pekných pár rôčkov...
Ad: Petícia za zrušenie zákona o vlastenectve
13.3.2010 15:38 | Marcela

p. prezident tent zákon určite nepodpíše. Ak áno budem voliť maďarov.
Ad: Petícia za zrušenie zákona o vlastenectve
13.3.2010 13:19 | JA!!!!

pre Jiŕí.
to,čo spletáš,chlapec?
Rachot
13.3.2010 11:52 | Jiří

Vlastenectvo je vlastenectvo--ludia si ho doteraz nevazili,tak je to zakonom. Toto mi vadi. Zvysok nebudem komentovat.Pridať reakciu:

Rozsiahlejšie reakcie prinášajúce nové podstatné informácie či nové pohľady na diskutovanú problematiku môžete ponúknuť na uverejnenie formou samostatného článku na stránkach občianskeho denníka CHANGENET.SK.

Meno a priezvisko E-mail
 
Predmet


Poznámka


Autorizačný kód
Vypočítajte: "Desať plus 8".


 

Kampaň bola ukončená.

Podporilo ju podporovateľov.

  » Vaše reakcie (307)

 Súvisiace témy:
Štátna správa
Politika
Demokracia
Právo
Občianska spoločnosťREKLAMA 

CHANGENET.SK | občiansky denník, © 1996 - 2018, ChangeNet, ISSN 1336-2534
kontakt