spájame ľudí, ktorí menia svet
Kampane
aktuálne  |  fórum  |  kalendár  |  adresár  |  inzeráty  |  poznámkový blok  |  fotoblokkampane!
  Výrub stromov pri potoku Biele vody Petícia za zastavenie výrubu stromov pozdĺž potoka Biele vody v Ivanke pri Dunaji

Dňom 21. 2. 2010 sa začala petičná akcia proti vyrúbu stromov v obci Ivanka pri Dunaji pozdĺž potoka Biele vody.

Potok Biele vody tečie okolo obce a na jeho brehoch prakticky v celej jeho dĺžke rastie množstvo stromov rôznych druhov. Vďaka nim je pri potoku príjemná klíma, ktorú využívajú nielen ľudia, ale aj zver a vtáctvo. Stromy zároveň vytvárajú prirodzenú ochranu našej obce proti vetru, prachu, hluku a v neposlednom rade dotvárajú aj panorámu obce.

Žial ktosi sa rohodol, že tieto stromy musia preč, a už zopár dní tam prebieha rozsiahly výrub. Lepšie povedané ťažba dreva. Je potrebné zdôrazniť, že to robia formou ,,holorubu,, čo znamená, že na pravom brehu nezostane absolútne nič!!! Podľa informácii, ktoré sme doteraz získali sa to týka úseku, ktorý je dlhý až 7 kilometrov !!!


Čo chceme dosiahnuť touto petičnou akciou?

Samozrejme, že sme sa už zaujímali o to kto vydal takéto povolenie na príslušných úradodoch. (Obec IPD, Lesná správa, Ministerstvo ŽP). Povolenie vydala Lesná správa. Je tu však niekoľko otáznikov, či táto lokalita vôbec je v ich kompetencii.

Kto pozná ako to chodí na úradoch vie, že častokrát to všetko dlho trvá. V tejto situácii je dôležité konať okamžite, pretože motorové píly vrčia na plné obrátky.

Preto chceme touto petíciou dosiahnúť, aby sa či najskôr táto tažba dreva zastavila, skôr než tam zostane len veľká spúšť a nám oči pre plač.
 

A ako nám môžeš pomôcť?

Pridaj sa aj ty svojim podpisom k tejto petícii a oboznám svoje okolie, rodinu, priateľov, známych, proste každého o kom si myslíš, že mu takáto vec nie je ľahostajná. Súbežne s touto petíciou hľadáme samozrejme aj iné, konkrétne riešenia, nebudeme sa spoliehať sa len na činnosť úradov po odvzdaní tejto petície. A ak nám vieš pomôcť aj iným spôsobom si samozrejme u nás vítaný.

A NEZABUDNIME - Čím skôr, tým lepšie, motorová píla vrčí každý deň! Neodkladaj podpis a ani prípadnú ďaľšiu pomoc na zajtra a zapoj sa už dnes.


V mene všetkých ktorým na týchto stromoch záleží ďakujem,


Richard Esterle ml.


Kontakt:

Email: ivanskestromy@gmail.com
Facebook (group)  ivanske.stromy

Richard Esterle, Farnianska 9, 900 28 Ivanka pri Dunaji, +421 907 299 381

Výrub stromov pri potoku Biele vody Výrub stromov pri potoku Biele vody Výrub stromov pri potoku Biele vody Výrub stromov pri potoku Biele vody


POZNÁMKY / vaše reakcie


Pridať reakciu:

Rozsiahlejšie reakcie prinášajúce nové podstatné informácie či nové pohľady na diskutovanú problematiku môžete ponúknuť na uverejnenie formou samostatného článku na stránkach občianskeho denníka CHANGENET.SK.

Meno a priezvisko E-mail
 
Predmet


Poznámka


Autorizačný kód
Do formulára vypíšte len veľké písmená z nasledujúceho textu: "mDISnxKUmSow".


 

Kampaň bola ukončená.

Prehľad podporovateľov

  » Vaše reakcie (0)

 Súvisiace témy:
Samospráva
Voda
Ochrana prírody
Lesy
Životné prostredie

Súvisiace regióny
Ivanka pri Dunaji


REKLAMA CHANGENET.SK | občiansky denník, © 1996 - 2014, ChangeNet, ISSN 1336-2534
kontakt | reklama | info | služby | RSS