spájame ľudí, ktorí menia svet
Kampane
aktuálne  |  fórum  |  kalendár  |  adresár  |  inzeráty  |  poznámkový blok  |  fotoblokkampane!
  Výzva na odstúpenie primátora Ďurkovského

Občania združení v iniciatíve Bratislava otvorene (BAO) po zasadaní MsZ vo štvrtok 17. 12. 2009 vyzývajú primátora Bratislavy na odstúpenie.

Dôvody:

  1. Primátor nechráni majetok tohto mesta. Bez akéhokoľvek vysvetlenia a verejnej diskusie včera daroval developerom z okruhu J&T PKO na zbúranie alebo prestavanie, predtým pozemky pod PKO bez verejnej súťaže a samotnú budovu už ako „gratis“.
  2. Primátor nedodržiava svoje sľuby a verejné záväzky. V roku 2009 sa niekoľkokrát vyjadril, že mu záleží na tom, aby sa PKO zachovalo. Niekoľkokrát zmenil svoj pôvodný názor. Z dnešného pohľadu bola jeho osobná „snaha“ pred buldozérmi iba veľkolepý cirkus.
  3. Primátor nedodržiava uznesenia poslancov MsZ. Poslanci sa síce na niečom dohodnú, primátor má niečo urobiť, ale v konečnom dôsledku ide o bábkové divadlo. Poslanci pred pol rokom zdvihli ruky za zachovanie PKO, ale odvtedy primátor nekonal. Čakal, a asi najlepšie vedel prečo. Teraz tí istí poslanci hlasovali za zbúranie a on už konať nemusí. To je skutočná „Partyslava 2009“.
  4. Primátor nerešpektuje vôľu občanov. V tomto meste sa môže zozbierať akékoľvek množstvo podpisov, pod petíciu sa môžu podpísať desiatky významných hudobníkov, dramaturgov, výtvarníkov, architektov, spisovateľov a iných dôležitých osobností* a predsa je „najmúdrejší“ len ON! Iný názor nepripadá do úvahy.
  5. Primátor verejne nediskutuje s občanmi. V každej rozvinutej demokratickej samospráve (hlavne smerom na západ od našej krajiny) sú stretnutia s verejnosťou samozrejmosťou. V Bratislave je to inak – tu si občanov politici obchádzajú len pred voľbami, potom sú im iba na obtiaž.
  6. Primátor nekoná vo verejnom záujme. V tejto kauze, ale aj v mnohých ďalších, sú veľmi čitateľné iné záujmy. Určite nie záujmy občanov! Inak by sa ich primátor spýtal. Ale to ON nerobí. Pri kauze PKO bolo niekoľko zisťovaní a prieskumov verejnej mienky (v printových alebo internetových médiách), ktoré vždy vyšli v prospech PKO. Primátora to zjavne nezaujíma.
  7. Primátor je zlý hospodár. To naozaj si už ani poslanci nevedia spočítať na kalkulačke, že platiť 20 rokov prenájom 446 480 € ročne bude pre rozpočet mesta neúnosné? A čo po 20 rokoch? Nezabúdajme, že aj pozemky aj budovy boli v majetku mesta. Všetko predajme a plaťme si prenájmy...


Posledná výzva pre primátora Ďurkovského: Nepodpisujte prijaté uznesenie! Neurobte posledný krok, ktorý by umožnil skazu PKO!


Matej Vagač, Katarína Šimončičová, Ľubica Trubíniová, Mikuláš Huba, Ivan Bútora, Soňa Párnická
Zoznam osobností – signatárov a signatáriek petície za záchranu PKO a ďalšie informácie nájdete na http://www.pko.estranky.sk/POZNÁMKY / vaše reakcie
Ad: Výzva na odstúpenie primátora Ďurkovského
28.12.2009 23:35 | Ivan Horvat

Mam taku zvedavu otazku. Existuje v historii Slovenska nejaka peticia za odstupenie politika, ktora bola v skutocnosti uspesna a viedla k odstupeniu dotycnej osoby?
Ad: Výzva na odstúpenie primátora Ďurkovského
22.12.2009 11:07 | zuzana

Kde je mozne stiahnut peticiu na podpis?
Ad: Výzva na odstúpenie primátora Ďurkovského
22.12.2009 00:21 | Juraj

Myslel niekto na to, že táto petícia nemá nijakú právnu silu? Takže šup-šup, vytlačiť petičné hárky, zbierať podpisy, nech je Ďurkovský do jari v háji a nech tá sviňa odíde z verejného života s poriadnou hanbou.
A krok číslo dva - ponúknuť alternatívu.
jednou ranou dve muchy
21.12.2009 22:05 | dunaj

Ten socialisticky skaredy hangar treba zburat co najskor.Nech ho Durkovsky ide krompacom rozobrat a potom ked po tej skaradej bude nic nezostane, podpisem peticiu na jeho odvolanie.
Jednou ranou dve muchy
Ad: Výzva na odstúpenie primátora Ďurkovského
21.12.2009 12:31 | NS

Navrhujem rozsirit peticiu za odstupenie celeho vedenia magistratu.
Ad: Výzva na odstúpenie primátora Ďurkovského
21.12.2009 11:04 | tomas

obávam sa, že kým sa počet podpisov naplní, a petícia sa vybaví, volebné odbobie uplynie aj samo...
Ad: Výzva na odstúpenie primátora Ďurkovského
21.12.2009 10:58 | -

málo nás, málo nás, pridajte sa medzi nás :-)
Ad: Výzva na odstúpenie primátora Ďurkovského
20.12.2009 15:39 | centru009.antisme.sk

Mráz ťahá z Vatikánu
a Bratislava sa pod vedením KDH stáva miestom klaňania sa krucifixom
Ad: Výzva na odstúpenie primátora Ďurkovského
20.12.2009 10:51 | Jozef Mazánik

Ďurkovský je hanbou Bratislavy. Už nikdy viac mu nedať šancu na verejné funkcie a ani jemu podobných. Preskúmať aj možnosť trestného postihu!
Ad: Výzva na odstúpenie primátora Ďurkovského
19.12.2009 20:14 | Lemensky

Výzva na referendum za skončenie mandátu primátora. Hlasujem za ukončenie mandátu "ANO"Pridať reakciu:

Rozsiahlejšie reakcie prinášajúce nové podstatné informácie či nové pohľady na diskutovanú problematiku môžete ponúknuť na uverejnenie formou samostatného článku na stránkach občianskeho denníka CHANGENET.SK.

Meno a priezvisko E-mail
 
Predmet


Poznámka


Autorizačný kód
Vypočítajte: "Desať plus 8".


 

Kampaň bola ukončená.

Prehľad podporovateľov

  » Vaše reakcie (10)

 


Čítajte tiež:
Občania žiadajú Ďurkovského aby nepodpísal uznesenie o PKO


Súvisiace témy:
Samospráva
Pamiatky
Kriminalita
Ekonomika
Kultúra

Súvisiace regióny
Bratislava


REKLAMA CHANGENET.SK | občiansky denník, © 1996 - 2014, ChangeNet, ISSN 1336-2534
kontakt | reklama | info | služby | RSS