spájame ľudí, ktorí menia svet
Kampane
aktuálne  |  fórum  |  kalendár  |  adresár  |  inzeráty  |  poznámkový blok  |  fotoblokkampane!
  Petícia k posudku prof. Labaša v kauze Hedviga Malinová

Jedným z prvých výsledkov Novembra 1989 sa stala nezávislosť akademickej pôdy a sloboda bádania, demokratizácia Slovenskej akadémie vied a prijatie zákona o vysokých školách, ktorý ich zbavil otrockej závislosti od štátnej moci a jej ideológie. Akademická obec si v rokoch 1994 – 1998 v zápase s vtedajšou štátnou mocou svoje slobody ubránila. V poslednom čase sme však svedkami diskreditácie akademickej obce priamo z jej vnútra a na jej pôde, aká nemá po roku 1989 obdoby.

Dekan Lekárskej fakulty UK Peter Labaš vypracoval na požiadanie Generálnej prokuratúry SR v kauze Hedvigy Malinovej verejne spochybnený znalecký posudok. Odmietol však dať verejnosti odpovede na jasne a verejne položené otázky.

My, dolupodpísaní občania Slovenskej republiky, na základe čl. 27 Ústavy SR a zákona č. 85/1990 Zb. o petičnom práve žiadame Generálnu prokuratúru Slovenskej republiky, aby:

  1. preskúmala Znalecký posudok dekana Lekárskej fakulty Univerzity Komenského Bratislava Prof. MUDr. Petra Labaša, CSc. (Číslo spisu IV/1 GPt 234/07) týkajúci sa napadnutia Hedvigy Malinovej dňa 25.8.2006 a preverila všetky podozrenia, týkajúce sa porušení zákona, nedostatkov a pochybení pri príprave tohto posudku,
  2. preverila, akým spôsobom sa na príprave posudku podieľali osoby, ktoré sú na str. 30 posudku uvedené, že „na posudku spolupracovali“,
  3. v prípade, že vyššie uvedený postup potvrdí podozrenia o pochybeniach pri príprave posudku, nebrala jeho obsah do úvahy v predmetnom prípade.


Petičný výbor:
Egon Gál, Bratislava, Martin Mojžiš, Bratislava, Peter Zajac, Bratislava, Ondrej Dostál, Bratislava (poverený zastupovať členov petičného výboru v styku s orgánmi verejnej správy)POZNÁMKY / vaše reakcie
Ad: Petícia k posudku prof. Labaša v kauze Hedviga Malinová
25.12.2009 17:14 | Roman Kanala

Kiež by takých "štvavých kampaní" bolo čím viac. Darebákov je veľa preveľa.
Ad: Petícia k posudku prof. Labaša v kauze Hedviga Malinová
20.12.2009 17:42 | Lucy

Toto nie je peticia, toto je stvava kampan
Ad: Petícia k posudku prof. Labaša v kauze Hedviga Malinová
11.12.2009 09:04 | Roman Kanala

Červení sa boja. Boja sa slobody. Boja sa slova. Doporučujem tiež pozrieť diskusiu, podobá sa tejto tu, len tých kreatúr z červených temnôt tam vyliezlo viac.

http://www.sme.sk/c/5149747/signatara-charty-77-zad rzali-za-napis-malinova.html

Link môže obsahovať medzery, ktoré treba odstrániť ručne.
A poznáte profesora Labaša ? - dodatok
10.12.2009 12:24 | Lekárnik

Aby som nebol úplne zaujatý - nechcel som tým znižovať kvalifikáciu Prof Labaša. Je to vzdelaný človek. Iba som chcel povedať, že urobiť posudok podľa jednej 2-ročnej fotky a ani sa nestretnúť s dotyčnou osobou ... to je odvaha aj na profesora medicíny. Na slušnom anglickom súde by taký posudok určite neobhájil....
A poznáte profesora Labaša ?
10.12.2009 12:16 | Lekárnik

Ak sa chcete biť do hrude za profesora Labaša, mali by ste ho aspoň trochu poznať. Navonok pôsobí solídne... ale poviem vám, ako každý správny slovenský lekár - kritiku nepripušťa, omyly nerobí. !!!
A navyše tá správa - veď to bolo vypracované podľa jednej fotky, niekoľko rokov starej !!!
Ani si nedal robotu, aby sa s Malinovou stretol. Nieto, aby vôbec zisťoval, či klame. O čom tu točíte, že detektor lži. To by ju tam musel najprv niekto pustiť!!! Jednoducho od stola urobená správa !!!
Nebite sa za niekoho, koho nepoznáte - zbytočne si kakáte do úst...
Nacionalismus, fakty, naivita a snaha o spravodlivosť...
10.12.2009 12:07 | MD

Vidím tu (ako aj celkovo na Slovensku) dva tábory: - jedni hovoria - je to divné, neveríme podivným posudkom, hlavne ak je za nimi divná motivácia divných ľudí - chceme to SKUTOČNE prešetriť.
Druhí hovoria - čo do toho rýpete, politici sú v poriadku, prokuratúra je v poriadku, Malinová sa zmlátila sama.

Ak si mám vybrať, pridávam sa k prvej skupine. Neverím policajtom, neverím politikom a NEVIEM, kde je pravda. Preto nebudem tvrdiť, že sa niekdo zbil sám. A určite nebudem o tom tak presvedčený, aby som zato niekeho urážal.

A nakoniec si povedzme pravdu - keby H. Malinová bola z Banskej Bystrice a nemala maďarský pôvod, zrazu by nikto netvrdil, že sa zbila sama. Takže prízemný nacionalizmus sa tu mieša zo snahou o zabezpečenie základného práva na spravodlivosť.

(Poznámka pre tých, čo nevieria - skúste si pozrieť dokument o "odbornej" správe pána Labaša, čo bežal v istej TV. Hneď sa budete na vec pozerať inak - sfalšované vyhlásenia väčšiny znalcov a podpisy lekárov, ktorý nemali tušenia o "spolupráci" na tomto posudku. Prosto ČISTÁ PRAVDA na slovenský spôsob.)
Ad: Petícia k posudku prof. Labaša v kauze Hedviga Malinová
1.12.2009 08:14 | Ján Vágner

V tejto červenej gubernii sa Kováč sám uniesol, Remiáš sa sám vybuchol, Malinová sa sama zmlátila ? Súdruhovia zobudte sa.Feši Kalinák s Hranolom už za pár dní zvolali tlačovku, kde sa vyslovili o vine. To nie je ani V Rusku. O tom rozhodujú súdy - u nás dementné - a nie Timur a jeho družina. Labaš ja obyčajná prostitútka, čo podpisuje aj cudzích.
Ad: Petícia k posudku prof. Labaša v kauze Hedviga Malinová
30.11.2009 18:05 | Lucy

Niekto sa snazi peticiou manipulovat s ptavdou a faktami a vnutit ludom naptiek faktom svoju verziu
Ad: Petícia k posudku prof. Labaša v kauze Hedviga Malinová
30.11.2009 11:28 | Mano

Ti samozvani "lekari" z Peticneho vyboru sa chcu len zviditelnit, su to sasovia.
Ad: Petícia k posudku prof. Labaša v kauze Hedviga Malinová
30.11.2009 08:38 | Filip Sand

Co takto peticiu za to aby isla Malinova vypovedat na detektor lzi?

mame 2 verzie:

prva ocividna: je ze klame, vystresovala sa pred skuskou, z nosa sa jej pustila krv s ktorou sa zamazala, zahryzla si do pery a perom si pocmarala tricko..no a takto uplakana dosla za skusajucou nech jej prelozi skusku...

druha: (zo zleho sci-fi filmu) ze vravi pravdu

skupina pachatelov ju prepadla, dala par faciek, pocmarala tricko a ukradla doklady, ktore jej nasledne poslali..pri preberani zasielky hedvige odpadla znamka, naco ju sama opatovna olizala a prilepila (odporucam doma vyskusat)..no to je toho

nech je to tak alebo tak..co viem naisto je, ze Egon Gál, Martin Mojžiš, Peter Zajac a Ondrej Dostál sa chcu zase raz zviditelnit..
Ad: Petícia k posudku prof. Labaša v kauze Hedviga Malinová
29.11.2009 23:49 | Tak riekol spoza bucka

Pri prepade HM neštekal pes Bodrík, ako mal vo zvyku. Prečo neštekal Bodrík ?
-
Otázka pre petičný výbor. Je teoreticky možné aby sa útok stal ako ho popisuje HM ?
-
Ako by sa bránil Fedor Gál, ak by útočníka útoku označila HM jeho ?
Vystrel z Aurory na H. malinovu
29.11.2009 17:24 | jfk

Je dobre ze tato peticia vznikla. Treba preto podakovat za tuto iniciativu. Stat vedie s H. Malinovou spinavu hru. Vystrel z Aurory na H. Malinovu zaznel na povestnej tlacovke Fica, Kalinaka a Packu. Tato nesvata trojica kvoli jednemu dievcatu zvolala tlacovku a nehanebne tam klamali.

Peticiu uz podpisalo 1500 ludi na peticne harky ktore sa odovzdali na GP Trnkovi.
Ad: Petícia k posudku prof. Labaša v kauze Hedviga Malinová
29.11.2009 17:07 | pazi

Už tie tri mená organizátorov petície vyvolávajú pocit nedôvery,až hnusu...
Ad: Petícia k posudku prof. Labaša v kauze Hedviga Malinová
28.11.2009 23:24 | Ondrej Bőhm

K téme sa vyjadruje kde-kto a väčšinou sú to poznámky, z ktorých je jasná zaujatosť. Riešenie by bolo jednoduché, ak by sme mali na Slovensku nezaujaté súdnictvo a vyšetrovacie orgány. Ten však, kto neberie svoje názory z "ľuftu", ale sleduje prípad Malinová a k tomu pozná výsledky káuz so známymi mafiánmi, prípady korupčné, prípad sudcu Ržičku... posudzuje veci opatrne. Mne je nananjvýš divné, že za tri roky nie je možné tento spor ukončiť. Myslím si, že niekto to ukončiť nechce, lebo sa ešte stále nepodarilo vyrobiť dosť dôkazov o vine Hedvigy Malinovej.
Ad: Petícia k posudku prof. Labaša v kauze Hedviga Malinová
27.11.2009 18:20 | Roman Kanala

Tak ja neviem, ale ak je pravda všetko to, čo som čítal v novinách a tu a tam, tak ten posudok nepísal znalec, ale podvodník koruhvička na politickú objednávku. Labaš si tam vymyslel spoluautorov a je len dobre, že sa od jeho prózy všetci dištancovali. Maxipes Fík s Kaliňákom sa snažia zahladiť stopy svojej trestnej činnosti a preto to musí ostať samozbitie. Práve táto kauza bola prvým väčším zločinom tej bandy po príchode do funkcie.

Ondrejovi Dostálovi patrí vďaka za ten ušľachtilý a rytiersky čin. Zastať sa blížneho v nešťastí je to, čo nás robí ľuďmi. Petíciu som práve podpísal.
mamina(?)
27.11.2009 18:20 | jaqueline

nad obsahom tvojho príspevku sa mi chce smiat...
Ad: Petícia k posudku prof. Labaša v kauze Hedviga Malinová
27.11.2009 17:43 | Mamina

Nad obsahom petície sa mi chce smiať. Posudok je podpísaný lekárom, síce niekomu nesedí, ale čo už :) - taký je život. Niet väčšieho nepriateľa, ako zarytý demokrat, ktorý je presvedčený o svojej pravde. A bude sa biť až do úplného vyhladenia svojich protivníkov.
Už len to, že jeden z iniciátorov je chronický kverulant Ondro Dostál, figúrka ako vystrihnutá z Haškových poviedok.Pridať reakciu:

Rozsiahlejšie reakcie prinášajúce nové podstatné informácie či nové pohľady na diskutovanú problematiku môžete ponúknuť na uverejnenie formou samostatného článku na stránkach občianskeho denníka CHANGENET.SK.

Meno a priezvisko E-mail
 
Predmet


Poznámka


Autorizačný kód
Vypočítajte: "Desať plus 8".


 

Kampaň bola ukončená.

Podporilo ju podporovateľov.

  » Vaše reakcie (17)

 Súvisiace témy:
Zdravie
Komunity
Štátna správa
Politika
PrávoREKLAMA 

CHANGENET.SK | občiansky denník, © 1996 - 2018, ChangeNet, ISSN 1336-2534
kontakt