spájame ľudí, ktorí menia svet
Kampane
aktuálne  |  fórum  |  kalendár  |  adresár  |  inzeráty  |  poznámkový blok  |  fotoblokkampane!
  Petícia na podporu šikanovaných sudcov

Stav v slovenskom súdnictve sa zhoršuje. Medzi sudcami vládne atmosféra strachu a rezignácia voči problémom súdnictva. Napriek tomu sa našlo niekoľko statočných sudcov, ktorí sa pokúšajú veci zmeniť k lepšiemu. Viacerí z nich sa však stali obeťou šikanovania súdnou radou vedenou JUDr. Štefanom Harabinom.

Aj nám záleží na tom, aby slovenské súdnictvo bolo nezávislé a sudcovia nestranní, preto protestujeme proti účelovým disciplinárnym konaniam pod falošnými zámienkami a vyjadrujeme občiansku podporu postihnutým sudcom: Alexandrovi Mojšovi, Anne Benešovej, Milanovi Ružičkovi, Róbertovi Urbanovi, Petrovi Sojkovi, Ľudovítovi Bradáčovi, Darine Kuchtovej a Jane Dubovcovej.


Petičný výbor:
Ing. Miroslav Koseček, Ing. Andrej Kmeť, Ing. Terézia Nagyová.


Sme neformálna otvorená skupina občanov, ktorým leží na srdci osud nasledujúcich generácií, ktoré vychovávame, a ktorým záleží aj na tom v akej spoločnosti budú dnešné deti žiť.

Nepozeráme sa len na to, aby sme sa mali dobre tu a teraz, ale sledujeme aj celkové smerovanie spoločnosti a snažíme sa ho v rámci našich možností ovplyvniť tak, aby budúca spoločnosť bola slobodným, bezpečným, prosperujúcim a celkovo prospievajúcim prostredím pre všetkých svojich občanov.

Dnes hrozí jednému celému pilieru moci, súdnictvu, že sa na dlhé roky dostane pod kontrolu jednej záujmovej skupiny a celý právny systém tejto krajiny úplne stratí dôveryhodnosť. Nemáme záujem robiť stranícku politiku, ale chceme vyjadriť podporu pracovníkom súdnictva, ktorí sa pokúšajú zastaviť tento úpadok. Cítime, že bojujú nielen za seba ale za nás všetkých a sú kvôli tomu perzekvovaní. Preto potrebujú a zaslúžia si našu podporu.POZNÁMKY / vaše reakcie
Ad: Petícia na podporu šikanovaných sudcov
18.11.2009 05:25 | Ladislav Serenča

Bohdaj, aby bolo čo najviac takýchto ľudí, ktorí sa takouto formou snažia prebudiť tento národ z tej obrovskej letargie do ktorej ho dotlačila tá boľševická politická štruktúra.
Ad: Petícia na podporu šikanovaných sudcov
10.11.2009 20:58 | Ing. Pavol Jurkovič

Vediem niekoľko sporov proti firmám s monopolným postavením na trhu, bol som varovaný právnikmi,že o týchto sporoch je už dopredu rozhodnuté. Nezávisle od seba mi potvrdili niekoľkí, okr. iného aj sudcovia, resp. štátni úradníci, že sudcovia sú v niektorých prípadoch inštruovaní, ako rozhodnúť (všetci, ktorí toto potvrdili odmietajú zo strachu povedať o týchto praktikách verejne). Súdne rozhodnutia im dali všetkým za pravdu. Súd nemal obrazne povedané rozhodnúť, že do igelitovej tašky sa zmestia dva vagony uhlia a flagrantne porušil zákon. Odvolanie prebehlo bez oznámenia o konaní a dovolanie bolo zamietnuté. Takže ostáva: Monsieur le Greffier de la
Cour européenne des Droits de l’Homme Conseil de l’Europe
F–67075 STRASBOURG CEDEX

Desím sa tohto štátu...
Ad: Petícia na podporu šikanovaných sudcov
23.10.2009 22:17 | gibarian

Pán Varga, já Vám Vaše presvedčenie neberiem ani právo podpísať petíciu. Len si treba uvedomiť skorumpovanosť sudcovského stavu v SR. Prosto jedna sudcovská mafia sa bije proti druhej. Jedni sú za 18 a tí druhí za 20 bez 2. Súdy boli vždy skorumpované,či už sa jednalo o R.-U./sic Jozef Švejk o dobráckom sudcovi, ktorého charakterizoval ako "pšenici mezi koukolem/, masarykovsko-benešovskou republikou, socialistickým režimom a súčasnosťou. Ale nikdy neboli súdy tak skorumpované tak ako dnes v dobe "slobody a demokracie". K skorumpovaným patria aj zákonodárci v SNR, ktorí si vytvárajú zákony iba pre svoj profit. Taký marazmus, aký vyprodukoval súčasný kapitalizmus v súdnictve sa dá hádam prirovnať iba k stredoveku alebo totalite hociakého druhu. Tak si podporujte "svoju" mafiu sudcov. Verte o práve občana a nedajbože rovnosti pred zákonom to nie je. Dúfam, že Vám Vaša naivita vydrží dlho lebo potom budete šťastný a viera v demokraciu Vás povedie k šťastným zajtrajškom. Nie tým komunistickým , no fúj. Tie kapitalistické, tie sú tie pravé. Verte!
Ad: Petícia na podporu šikanovaných sudcov
20.10.2009 14:13 | zoltan varga

toto je za ludi zo SVEDOMIM aproti ludom BEZ SVEDOMIA.podporujem a som za tuto peticiu
Ad: Petícia na podporu šikanovaných sudcov
11.10.2009 20:21 | gibarian

Pre Antonína Nováka. Je my Vás ľúto, dialektika Vám nič nehovorí. Prosto potrebujete svoj žiarivý fundament aby ste mohli žiť. Pre Vás je to demokracia. Bol by z Vás dobrý komunista. Vám nedochádza, že demokracia nikdy neexistovala. Je to len nálepka, jedna z mnohých. Som ochotný ešte tak pripustiť "partajokraciu" pravda podľa zásady:" väčší pes j... be". Ak svoj príspevok mienite úprimne, tak je mi Vás ľúto. Skúste čítať dejiny a spájať súvislosti, potom možno dôjdete k škujúcim
poznaniam. Naši sudcovia sú skrz-naskrz prehnití. Je jedno, či bude vládnuť SMER alebo SDKU. Je to pretrvávajúci faktor. A Vy keď sa zastanete jednej sudcovskej mafie na úkor druhej, nič nevyriešite.
Bohužiaľ Vám to nedochádza, chcete mať žiarivú spravodlivosť. Čo Vám mám ešte povedať, asi iba to pomyslite na Sókrata a jeho "spravodlivé" odsúdenie. Inak debatu s Vami považujem za irelevantnú. Mám rád mysliacich ľudí i keď myslia inak ako ja. Veriacich a fanatikov nevidiacich realitu nepovažujem za debatných partnerov.
Ad: Petícia na podporu šikanovaných sudcov
10.10.2009 00:42 | Anton Novák

Asi nežiješ v realite. My na Slovensku nemáme právo na slobodnú a demokraticku občiansku spoločnosť ? Nemáme konečne po rokoch feudalizmu, absolutizmu, fašizmu, komunizmu, mečiarizmu a pseudosociálnej demokracii konečne právo na liberálnu na žiadnej ideológii ani náboženstve neviazanú občianskú spoločnosť ? Tá petícia je práve o tom. Je o práve myslieť si, je o práve slobodne vyjadriť svoje myšlienky. Harabín nie je o nič viac ako ktorýkoľvek z nás občanov. Nie sme v totalite a preto treba to zhnite HZDS a SMER jasne upozorniť, že už toho bolo dosť.
Ad: Petícia na podporu šikanovaných sudcov
9.10.2009 20:03 | gibarian

Skoro som sa rozplakal nad názormi prispievateľov
a ich hľadaní vinníka. Ten hnoj, ktorý sa prevalil po 17.11.1989 prosto už začína smrdieť. Kecy o "slobodnom názore sudcu" sú demagógiou najhrubšieho
zrna. Sudca má byť nestranný a nemá čo do svojoch rozhodnutí pchať svoj politický názor. Ešte raz: má sa riadiť iba ústavou SR a zákonmi /i keď nepodarenými, ktoré odsúhlasí SNR, však pani Vaľová/. Ak chce byť politický činný, nech vyzlečie talár a živí sa inak. Táto debata iba ilustruje ako je zhnitá táto banánová republika v rámci reálneho
kapitalizmu, akí sú zhnití poslanci SNR a celý 3.pilier. Radikálne riešenie: zrušiť celé súdnictvo v SR, prenechať ho EU, zredukovať spolok šašov v SNR /ktorý vedome prijíma zákony proti občanom/ na 50 údov. A hlavne komisára-gubernátora EU, ktorý bude nekompromisne dozerať nad zákonnosťou v SR, ktorá od roku 1989 je iba fraška. Tak potom aké petície a protipetície? Veď tento "hajzel" už bol dávno zhnitý!
Ad: Petícia na podporu šikanovaných sudcov
9.10.2009 11:43 | Ondrej Dobias

Som zvedavy, ci nam Pista Harabin napise dakovny email aj tentokrat :).

http://i.sme.sk/cdata/3/48/4888293/shooty.jpg
Ad: Petícia na podporu šikanovaných sudcov
6.10.2009 22:06 | Mária Dudášová

Zvolenie Harabína do tejto funkcie je výsmech všetkým občanom Slovenska!
Už len aby dodal - "všakže som krásny"!!!
Ad: Petícia na podporu šikanovaných sudcov
5.10.2009 20:22 | mizu

mam vas rad a verim Vam aj ....
dakujem
Ad: Petícia na podporu šikanovaných sudcov | Zobraziť Skryť

5.10.2009 20:21
| Adolf Hitler

Bezpodmienečne je potrebné podporiť neschopných sudcov, ktorí prišli na to, že získajú priazeň tým, že sa prrehlásia za odporcu predsedu Najvyššieho súdu
Ad: Petícia na podporu šikanovaných sudcov
29.9.2009 12:44 | Daniela Mazáková

Samozrejme, veľmi rada podporím túto petíciu. Len možno rozmýšľam príliš analyticky, ale: 1. ako sa cíti sudca, ktorý je odvážny, šikanovaný a neuvedený v petícii? 2. tí, ktorým je určená petícia, si budú myslieť, že podporujeme len uvedených sudcov?
Viem, pán Koseček, čítala som Vaše vysvetlenie a ja chápem, ako ste to mysleli. Ale čo si bude myslieť druhá strana, ktorá to bude čítať? Mám obavy, aby sme aj my nediskriminovali niektorých sudcov. Ale ináč som strašne rada, že sme ešte nerezignovali a srdečná vďaka organizátorom petície.
Ad: Petícia na podporu šikanovaných sudcov
25.9.2009 15:40 | Stano Vrabel

Nebudem opakovat slova uz povedane, suhlasim so slovami ktore padli uz v prispevkoch ako
22.9.2009 09:15 | Mgr. Miroslav Libič alebo 18.9.2009 16:29 | Peter Kupčík a zaroven rad vyjadrujem suhlas a podporu takejto peticii, aspon ako symblicky signal ze dufam aby bolo stale menej ludi u nas co si nechaju vsetko prejst ponad seba ako pasivne ovce v ohrade .
Ludia maju vvplyv na media (hlavne ak ich je viac) a media zase na politikov a politici maju povinnost vplyvu na konkretne institucie akou je aj sudnictvo. preto rad vyjadrujem podporu aby sa nerozvladol pocit ze dnes je obyčajný človek úplne bezmocný. Nie je.
Ad: Petícia na podporu šikanovaných sudcov
25.9.2009 14:24 | Marian Kmeť

Zúčastnil som sa na petícii proti vymenovaniu p. Harabína do funkcie predsedu Najvyššieho súdu.
Obdržal som ako azda všetci , ktorí sa petície zúčastnili podla môjho názoru výhražný mail, ktorého cielom bolo a je zastrašovať a ukázať obrovskú moc - preložené - však počkaj, ja o Tebe viem a ked bude možnosť , tak uvidíš - presne takto to vnímam
Ad: Petícia na podporu šikanovaných sudcov
25.9.2009 11:55 | Kňazovický

Pokiaľ sudca nemôže slobodne prejaviť svoj názor potom nezávislé súdnictvo ako take "neexistuje", nakoľko rozhodnutie sudcu v spore je vlastne vyslovenie jeho slobodného názoru.
Ad: Petícia na podporu šikanovaných sudcov
25.9.2009 11:09 | Jana Vaľová

Uvítala som Petíciu na ochranu šikanovaných sudcov. Nastal čas, keď si musí aj občan uvedomiť, že tretia zložka štátnej moci (súdna) slúži všetkým nám na spravodlivú ochranu. Dovolím si ale poopraviť petičný výbor v časti "situácia v justícii sa zhoršuje". Situácia v justícii je zlá, šikanózna od nástupu ministra spravodlivosti Š.H. Od tohto času by som datovala prenasledovanie všetkých sudcov, ktorí si vykonávajú ich poslanie čestne, spravodlivo a rozhodujú podľa najlepšieho vedomia a svedomia v súlade s Ústavou SR a zákonmi. Nejde len o sudcov, ktorý napísali Otvorený list, prípadne verejne prezentovali svoj názor, pre ktorý sú dnes disciplinárne stíhaní. Prevažná väčšina týchto sudcov mlčí práve z obavy, že dopadnú ako ich kolegovia. Ide o skrytú šikanu na súdoch, ktorým predsedajú sudcovia s politickou orientáciou a to aj napriek tomu, že sudcovia musia byť apolitickí. Syndróm zbavovania sa poctívých sudcov slúži len jednému: dostať do justície ľudí (nemôžem ich nazvať sudcami)poslušných, hoci bez skúsenosti a morálnych zásad. V takomto duchu prebiehajú aj výberové konania, kde sú už vopred vybraní ľudia, ktorým dáva dnešný stav justície zelenú. Preto je v záujme nás všetkých občanov zabojovať a to nie len za Petíciu na podporu šikanovaných sudcov, ale zbaviť justíciu jednostranne politicky orientovaných sudcov a za Spravodlivú justíciu.
Ad: Petícia na podporu šikanovaných sudcov
25.9.2009 10:33 | Rudolf Žák

Nie iba súdnictvo je choré. Choré sú aj iné štátne inštitúcie a nie len tie. Svedčia o tom ich opatrenia a zdôvodnenia. Cui bono? Preto súhlasím s petíciou.
Ad: Petícia na podporu šikanovaných sudcov
25.9.2009 07:45 | Jozef Horváth

Súhlasím s touto petíciou, pretože v právnom štáte nie je možné, aby si úzka skupina vagabundou v justícií dovolila šikanovať nie len asi 15-20-tich sudcov, ale aj 5,4mil. spoluobčanov. Na druhej strane by bolo omnoho účinnejšie, zorganizovať petičným výborom masový štrajk k výročiu novembra za totálnu reformu megaskorumpovanej justície, ktorá spravila zo seba nadradenú kastu ľudí, ktorý neberú za svoje škandalózne rozhodnutia žiadne následky.Keď dokázali naši predkovia zorganizovať defenestráciu úradníkov, aj my by sme mali mať odvahu aspoň na radikálnu reformu skorumpovanej, všemohúcej skupine ľudí v talároch. V opačnom prípade táto, inak dobre mienená petícia, nebude mať žiadny dopad na zhnitý, megaskorumpovaný stav našej justície. Pokial sudcom, prokurátorom nebudú brané majetky za ich škandalózne rozhodnutia ako je to vo všetkých ostatných profesijách, nič sa nezmení a uvedený šikanovaný sudcovia a státisíce občanov budú nadalej bezmocný voči tretiemu pilieru moci.
Ad: Petícia na podporu šikanovaných sudcov
23.9.2009 08:43 | Roman Kanala

Lipšic sa mýlil. Táto vláda nie je "mafia friendly". Táto vláda je mafia.
Ad: Petícia na podporu šikanovaných sudcov
22.9.2009 09:15 | Mgr. Miroslav Libič

Veľkou chybou bolo,že sa pán Mečiar dostal do vlády. Totiž pán Harabin je jeho zásluha. A ryba smrdí od hlavy. A súčasný stav to je odpoveď na to akou chybou je voliť HZDS, ktoré má tendenciu veci manipulovať a riadiť. Myslím si tak ako povedal pán Lipšic, ktorého si vážim je to "mafiafriendly".Pridať reakciu:

Rozsiahlejšie reakcie prinášajúce nové podstatné informácie či nové pohľady na diskutovanú problematiku môžete ponúknuť na uverejnenie formou samostatného článku na stránkach občianskeho denníka CHANGENET.SK.

Meno a priezvisko E-mail
 
Predmet


Poznámka


Autorizačný kód
Vypočítajte: "Desať plus 8".


 

Kampaň bola ukončená.

Podporilo ju podporovateľov.

  » Vaše reakcie (31)

 Súvisiace témy:
Kriminalita
Štátna správa
Politika
Právo
Ľudské právaREKLAMA 

CHANGENET.SK | občiansky denník, © 1996 - 2018, ChangeNet, ISSN 1336-2534
kontakt