spájame ľudí, ktorí menia svet
Kampane
aktuálne  |  fórum  |  kalendár  |  adresár  |  inzeráty  |  poznámkový blok  |  fotoblokkampane!
  Petícia na podporu šikanovaných sudcov

Stav v slovenskom súdnictve sa zhoršuje. Medzi sudcami vládne atmosféra strachu a rezignácia voči problémom súdnictva. Napriek tomu sa našlo niekoľko statočných sudcov, ktorí sa pokúšajú veci zmeniť k lepšiemu. Viacerí z nich sa však stali obeťou šikanovania súdnou radou vedenou JUDr. Štefanom Harabinom.

Aj nám záleží na tom, aby slovenské súdnictvo bolo nezávislé a sudcovia nestranní, preto protestujeme proti účelovým disciplinárnym konaniam pod falošnými zámienkami a vyjadrujeme občiansku podporu postihnutým sudcom: Alexandrovi Mojšovi, Anne Benešovej, Milanovi Ružičkovi, Róbertovi Urbanovi, Petrovi Sojkovi, Ľudovítovi Bradáčovi, Darine Kuchtovej a Jane Dubovcovej.


Petičný výbor:
Ing. Miroslav Koseček, Ing. Andrej Kmeť, Ing. Terézia Nagyová.


Sme neformálna otvorená skupina občanov, ktorým leží na srdci osud nasledujúcich generácií, ktoré vychovávame, a ktorým záleží aj na tom v akej spoločnosti budú dnešné deti žiť.

Nepozeráme sa len na to, aby sme sa mali dobre tu a teraz, ale sledujeme aj celkové smerovanie spoločnosti a snažíme sa ho v rámci našich možností ovplyvniť tak, aby budúca spoločnosť bola slobodným, bezpečným, prosperujúcim a celkovo prospievajúcim prostredím pre všetkých svojich občanov.

Dnes hrozí jednému celému pilieru moci, súdnictvu, že sa na dlhé roky dostane pod kontrolu jednej záujmovej skupiny a celý právny systém tejto krajiny úplne stratí dôveryhodnosť. Nemáme záujem robiť stranícku politiku, ale chceme vyjadriť podporu pracovníkom súdnictva, ktorí sa pokúšajú zastaviť tento úpadok. Cítime, že bojujú nielen za seba ale za nás všetkých a sú kvôli tomu perzekvovaní. Preto potrebujú a zaslúžia si našu podporu.POZNÁMKY / vaše reakcie
Ad: Petícia na podporu šikanovaných sudcov
18.11.2009 05:25 | Ladislav Serenča

Bohdaj, aby bolo čo najviac takýchto ľudí, ktorí sa takouto formou snažia prebudiť tento národ z tej obrovskej letargie do ktorej ho dotlačila tá boľševická politická štruktúra.
Ad: Petícia na podporu šikanovaných sudcov
10.11.2009 20:58 | Ing. Pavol Jurkovič

Vediem niekoľko sporov proti firmám s monopolným postavením na trhu, bol som varovaný právnikmi,že o týchto sporoch je už dopredu rozhodnuté. Nezávisle od seba mi potvrdili niekoľkí, okr. iného aj sudcovia, resp. štátni úradníci, že sudcovia sú v niektorých prípadoch inštruovaní, ako rozhodnúť (všetci, ktorí toto potvrdili odmietajú zo strachu povedať o týchto praktikách verejne). Súdne rozhodnutia im dali všetkým za pravdu. Súd nemal obrazne povedané rozhodnúť, že do igelitovej tašky sa zmestia dva vagony uhlia a flagrantne porušil zákon. Odvolanie prebehlo bez oznámenia o konaní a dovolanie bolo zamietnuté. Takže ostáva: Monsieur le Greffier de la
Cour européenne des Droits de l’Homme Conseil de l’Europe
F–67075 STRASBOURG CEDEX

Desím sa tohto štátu...
Ad: Petícia na podporu šikanovaných sudcov
23.10.2009 22:17 | gibarian

Pán Varga, já Vám Vaše presvedčenie neberiem ani právo podpísať petíciu. Len si treba uvedomiť skorumpovanosť sudcovského stavu v SR. Prosto jedna sudcovská mafia sa bije proti druhej. Jedni sú za 18 a tí druhí za 20 bez 2. Súdy boli vždy skorumpované,či už sa jednalo o R.-U./sic Jozef Švejk o dobráckom sudcovi, ktorého charakterizoval ako "pšenici mezi koukolem/, masarykovsko-benešovskou republikou, socialistickým režimom a súčasnosťou. Ale nikdy neboli súdy tak skorumpované tak ako dnes v dobe "slobody a demokracie". K skorumpovaným patria aj zákonodárci v SNR, ktorí si vytvárajú zákony iba pre svoj profit. Taký marazmus, aký vyprodukoval súčasný kapitalizmus v súdnictve sa dá hádam prirovnať iba k stredoveku alebo totalite hociakého druhu. Tak si podporujte "svoju" mafiu sudcov. Verte o práve občana a nedajbože rovnosti pred zákonom to nie je. Dúfam, že Vám Vaša naivita vydrží dlho lebo potom budete šťastný a viera v demokraciu Vás povedie k šťastným zajtrajškom. Nie tým komunistickým , no fúj. Tie kapitalistické, tie sú tie pravé. Verte!
Ad: Petícia na podporu šikanovaných sudcov
20.10.2009 14:13 | zoltan varga

toto je za ludi zo SVEDOMIM aproti ludom BEZ SVEDOMIA.podporujem a som za tuto peticiuPridať reakciu:

Rozsiahlejšie reakcie prinášajúce nové podstatné informácie či nové pohľady na diskutovanú problematiku môžete ponúknuť na uverejnenie formou samostatného článku na stránkach občianskeho denníka CHANGENET.SK.

Meno a priezvisko E-mail
 
Predmet


Poznámka


Autorizačný kód
Vypočítajte: "Desať plus 8".


 

Kampaň bola ukončená.

Prehľad podporovateľov

  » Vaše reakcie (4)

 Súvisiace témy:
Kriminalita
Štátna správa
Politika
Právo
Ľudské právaREKLAMA CHANGENET.SK | občiansky denník, © 1996 - 2014, ChangeNet, ISSN 1336-2534
kontakt | reklama | info | služby | RSS