spájame ľudí, ktorí menia svet
Kampane
aktuálne  |  fórum  |  kalendár  |  adresár  |  inzeráty  |  poznámkový blok  |  fotoblokkampane!
  Otvorený list premiérovi Róbertovi Ficovi: Je čas šetriť – začnite pri politických trafikantoch

Vážený pán premiér,

už najmenej rok je verejným tajomstvom, že ekonomika Slovenskej republiky smeruje do hlbokej ekonomickej krízy.  Jej obrysy sa čoraz zreteľnejšie črtajú aj pred tými, ktorí ju dlho odmietali vidieť a bagatelizovali ju.  Už aj najnovšia predpoveď Ministerstva financií SR hovorí, že verejné financie v tomto roku prídu oproti plánom o 2,5 miliardy eur – 75 miliárd bývalých korún. Ak štát nezačne konečne šetriť,  môžu to byť štyri miliardy. A budúci rok ešte viac.  To všetko aj bez zadlženia štátu 18 miliardami eur na 30 rokov cez PPP diaľnice.

Niet pochýb, že na šetrenie už dávno prezrel čas.  Skúsenosti  s Vami naznačujú, že by bolo zbytočné hovoriť Vám,  kde to môžete robiť vo veľkom. Napríklad  pri predražených verejných zákazkách alebo endemických 10 percentách bez ktorých „navrch“  sa k eurofondom na Slovensku údajne nikto nedostal.  Nechceme Vás ale podceňovať – to všetko určite viete. Možno ale Vašej pozornosti predsa len  unikla drobnosť, ktorou sú zlaté platy niektorých  politicky nominovaných trafikantov -  šéfov štátom zriadených podnikov a členov ich správnych rád.

Váš  premiérsky plat  Vám vraj v roku 2008 vyniesol  1 milión 360 tisíc korún (45.000 eur).  Prezident  SR  podľa údajov tlače zarobil 2 milióny 900 tisíc korún (97 000 eur) a predseda parlamentu  vraj 906 tisíc korún (30.000 eur).   Občania si  potom právom kladú otázku, ako je možné, že riaditeľ  Slovenskej pošty mal v uplynulom roku plat a odmeny blížiace sa 5 miliónom korún – tri a pol násobne vyšší príjem ako premiér? Ako je možné, že niekoľkonásobne vyšší plat ako premiér mal v uplynulých rokoch aj politicky nominovaný a nikým - teda okrem nominujúcej partaje - nezvolený riaditeľ Národnej diaľničnej spoločnosti? Koľko  - peňazí, nie rokov - dostal  riaditeľ rozkrádaných  lesov Slovenskej republiky?  Koľko šéf krachujúcich železníc? Koľko  všetci ich námestníci,  riaditelia, štedro honorovaní členova správnych rád ? Koľko  ďalších takýchto štátom platených zlatých baní je na Slovensku? Koľko cez ne odteká z našich vreciek na „sociálne programy“ pre pár vyvolených?

Ďakujeme Vám za čas venovaný tomuto listu, ešte vďačnejší Vám budeme, ak v rámci zastavenia plytvania poriadne priškrtíte pohodlné miliónové kohútiky „sociálnych programov“  vedúce do vreciek pánov riaditeľov a správcov od poštárov, diaľnic, železníc, lesov a ďalším im podobným.

S prianím úspešného  smerovania z krízy,


Juraj Mesík, Banská Bystrica
Milan Barlog, Spišská Nová Ves
Oľga Petruchová, Bratislava
Mikuláš Huba, Bratislava
Ľubica Trubíniová, Bratislava
Romana Schlesinger, Trencin
Michal Havran, Bratislava
Milan Šebo , Bratislava
Eduard Chmelár, Galanta
Pavol Široký, Bratislava
Norbert Brázda, TrenčínPOZNÁMKY / vaše reakcie
Ad: Otvorený list premiérovi Róbertovi Ficovi: Je čas šetriť – začnite pri politických trafikantoch
10.10.2013 10:46 | Ladislav Srna

Vážený pán premiér dokedy mienite viesť národ do záhuby a chudoby? Ako sa mienite postarať o jednoduchých ľudí, nielen o mladých, ale aj o ľudí okolo 50 a viac, ktorí nemajú šancu nájsť si zamestnanie a z vďaky za 35 rokov odrobených pre tento štát dostanú almužnu 250 EUR z čoho majú uživiť 3-člennú rodinu a celý mesiac platiť elektriku a ešte aj aby ostalo na jedlo, a ešte z toho našetriť na uhlie a drevo aby sme cez zimu nezamrzli. Ak poznáte recept ako sa toto dá vyriešiť ako sa dá z tejto almužny vyžiť rád si nechám poradiť a tento recept si veľmi rád vypočujem aj osobne. Bolo by načase keby ste začali myslieť aj na ľudí dole /nielen v tedy keď ich potrebujete na získanie hlasov k voľbám, ale každý deň/. Ak toto dokážete, potom sa možno stanete ozajstným premiérom všetkých ľudí na Slovensku.S pozdravom SrnaPridať reakciu:

Rozsiahlejšie reakcie prinášajúce nové podstatné informácie či nové pohľady na diskutovanú problematiku môžete ponúknuť na uverejnenie formou samostatného článku na stránkach občianskeho denníka CHANGENET.SK.

Meno a priezvisko E-mail
 
Predmet


Poznámka


Autorizačný kód
Vypočítajte: "Desať plus 8".


 

Kampaň bola ukončená.

Prehľad podporovateľov

  » Vaše reakcie (1)

 Súvisiace témy:
Štátna správa
Politika
DopravaREKLAMA CHANGENET.SK | občiansky denník, © 1996 - 2014, ChangeNet, ISSN 1336-2534
kontakt | reklama | info | služby | RSS