spájame ľudí, ktorí menia svet
Kampane
aktuálne  |  fórum  |  kalendár  |  adresár  |  inzeráty  |  poznámkový blok  |  fotoblokkampane!
  Aj my sme Trebišovčania!

Hoci nie sme z Trebišova, pozorne sledujeme dianie v súvislosti s projektom výstavby tepelnej elektrárne v intraviláne tohto mesta. So znepokojením sme preto zaregistrovali aj výhražnú poštovú zásielku, ktorú v posledných dňoch dostali dvaja členovia združenia Trebišov nahlas a tiež redaktorka denníka Zemplínsky Korzár Lýdia Vereščaková, ktorá o kauze tepelnej elektrárne dlhodobo informuje.

Cítime, že títo traja ľudia, ktorí sú dnes ohrození anonymnými mafiánskymi praktikami, bojujú aj za nás. Majú preto našu plnú podporu. Sme pripravení, každý v rámci svojej profesie a v rámci svojich možností, im kedykoľvek pomôcť.

Útok na našich troch Trebišovčanov je útokom na každého, kto chce žiť v bezpečnej, čistej a neskorumpovanej krajine.  Očakávame preto, že polícia zabezpečí dostatočnú ochranu týchto zastrašovaných osôb a urobí všetko pre bezodkladné odhalenie a spravodlivé potrestanie páchatelov tohto hanebného skutku.


Peter Bologa, poslanec Mestského zastupiteľstva, Bytča, Zuzana Čaputová, právnička spolupracujúca s OZ Via Iuris, Pezinok, Veronika Čorňáková, novinárka, Prešov, Roman Čuma, aktivista, Prievidza, Rastislav Diovčoš, občiansky aktivista, Trnava, Jaro Dunaj, manažér kvality, Vráble, Michal Filek, novinár, Žilina, Michal Frank, novinár, Prešov, Ivan Georgiev, občiansky aktivista, Bratislava-Dunajská Lužná, Peter Hodál, právnik, Bratislava, Dalibor Jeník, novinár, Prešov, Pavol Katreniak, poslanec Mestského zastupiteľstva, Banská Bystrica, Alena Kissová, občan, Košice, Ľuboš Kostelanský, reportér, Bratislava, Tomáš Kramár, predseda združenia Oživení, Praha, Juraj Kukla, občiansky aktivista, Brunovce, Peter Kunder, občiansky aktivista, Bratislava, Marek Kurinec, environmentálny aktivista, Dubnica nad Váhom, Milan Lichý, poslanec Mestského zastupiteľstva, Banská Bystrica, Jozef Mečiar, poslanec Mestského zastupiteľstva, Šaľa, Juraj Mesík, občan, Banská Bystrica, Peter Ničík, poslanec Mestského zastupiteľstva, Žilina, Martina Paulíková, občianska aktivistka, Zvolen, František Pauliny, občiansky aktivista, Bratislava, Soňa Párnická, občianska aktivistka, poslankyňa Miestneho zastupiteľstva, Bratislava - Stare Mesto, Elena Pätoprstá, občianska aktivistka, dizajnérka, Bratislava, Vladimír Pirošík, advokát, Banská Bystrica, Ľudmila Priehodová, poslankyňa Mestského zastupiteľstva, Banská Bystrica, Ivan Rončák, politológ, Banská Bystrica, Vanda Rybanská, poslankyňa Obecného zastupiteľstva, exšéfredaktorka, Dunajská Lužná, Emília Sičáková – Beblavá, prezidentka Transparency International Slovensko, Bratislava, Dušan Sloboda, analytik Konzervatívneho inštitútu, Bratislava, Katarína Šimončičová, ochranárka, Bratislava, Vladimír Špánik, poslanec Obecného zastupiteľstva, Vinodol, Eva Takáčová, poslankyňa Obecného zastupiteľstva, Dunajská Lužná, Ingrid Timková, novinárka, Prešov, Ľubica Trubíniová, environmentalistka, Bratislava, Milan Velecký, novinár, Liptovský Mikuláš, Zuzana Wienk, občianska aktivistka, Bratislava, Peter Wilfling, právnik, združenie Občan a demokracia, BratislavaPOZNÁMKY / vaše reakcie
Ad: Aj my sme Trebišovčania!
8.4.2009 07:00 | Roman Kanala

Modrokomsomolec Kazda tvrdí vo svojom celkom zaujímavom blogu
http://kazda.blog.sme.sk/c/189737/Kriticky-oobcianskej-spo locnosti.html
že vraj aj tam, kde ľudí fašoboľševici podviedli, pripravili o majetok, vnútili diaľnicu, skládku či uhoľnú elektráreň, aj tam ľudia nerušene volili červeno-hnedo. To ma zarazilo a začal som do toho rýpať, lebo sa mi videlo, že konkrétne v Trebišove ľudia volili v druhom kole modro.

Žiaľ nie je tomu tak. Trebišovčania volili červeno-hnedo. Chyba je u Smeho na stránke
http://volby.sme.sk/c/4359766/interaktivne-kompletne-vysle dky-prezidentskych-volieb-2009.html
kde je nesprávne Trebišov znázornený modro.

Ten blog modrokomsomolca Kazdu doporučujem pozrieť. Je zaujímavý, aj keď s mnohými tvrdeniami v ňom nesúhlasím, pretože sú zaťažené presne takou apriornou predpojatosťou, o akej autor sám hovorí.
Ad: Aj my sme Trebišovčania!
6.4.2009 23:06 | Roman Kanala

Text som práve podpísal. V Trebišove nevolili červeno-hnedo. Volili modro. Modrokomsomolec Kazda píše konfúzne elaboráty, ktorým nie je rozumieť.
Ad: Aj my sme Trebišovčania!
6.4.2009 20:54 | ryban.

Ale ste nás nachytali!
máte asi pravdu!
mne sa ten názov veľmi páči/l.
Vec sa má tak, že patril prvému draftu výzvy, ktorá bola koncipovaná omnoho širšie- PROTI megalomanskej špinavej ... elektrárni.
Poctivou internou diskusiou sme zvážili každé slovo (i niektoré písmená)a - z dôvodov, ktoré i Vy uvádzate- sme ponechali LEN - o to výraznejšií- PROTEST proti MAFIANSKYM útokom na NOVINARKU - z titulu profesie povinnú INFORMOVAŤ - i dvom NAHLAS aktivistom - akými sme aj väčšina z nás - a nadpis sme neprehodnotili.

Verím, že ak si našu výzvu prečítate znovu (nadpis preskočte;-) určite budete môcť podporiť náš protest proti zastrašovaniu a nátlaku.

PS a IG by som do toho vôbec neťahala. (to je na samostatný článok ;-))
Poznám veľa vzácnych ľudí, ktorí si nad neskorumpovanosť vážia usporiadanú rodinu a ľudský život - aj ten nenarodený. V demokracii hádam už na to majú právo, alebo?

Ad: Aj my sme Trebišovčania!
6.4.2009 13:17 | Rado Kazda

S textom takmer uplne suhlasim, ale nepodpisem ho z dvoch dovodov:

1.) Nazov kampane je zavadzajuci, pretoze nie vsetci Trebisovcania zdielaju podobny nazor, ba ani vacsina z nich nie. V Trebisove zvitazil v prezidentskych volbach Ivan Gasparovic (65%), teda chlapik presne z tejto skorumpovanej fakty, navyse si nemyslim, ze mozeme z Trebisovcanov vylucit tych, ktorym je to uplne jedno, alebo v tej elektrarni chcu pracovat.

2.) V "cistej" krajine sice chceme zit vsetci, ale o zdravotnych nasledkoch elektrarne tato peticia nepojednava. Podla mna je to zvlast problem a nemalo by sa slovo "cistej" vkladat do peticie, pretoze podsuva zdanie, ze kazda tepelna elektraren skodi (samozrejme, nespochybnujem, ze v pripade tejto to poriadne "smrdi" nielen korupciou, ale aj zdravotne).Pridať reakciu:

Rozsiahlejšie reakcie prinášajúce nové podstatné informácie či nové pohľady na diskutovanú problematiku môžete ponúknuť na uverejnenie formou samostatného článku na stránkach občianskeho denníka CHANGENET.SK.

Meno a priezvisko E-mail
 
Predmet


Poznámka


Autorizačný kód
Vypočítajte: "Desať plus 8".


 

Kampaň bola ukončená.

Podporilo ju podporovateľov.

  » Vaše reakcie (4)

 


Čítajte tiež:
Klimatická koalícia podporuje trebišovských aktivistov
Kampaň proti elektrárni v Trebišove bude pokračovať
Pokračujú v povoľovacom konaní na uhoľnú elektráreň v Trebišove


Súvisiace témy:
Kriminalita
Ekonomika
Energia
Životné prostredie

Súvisiace regióny
Trebišov


REKLAMA 

CHANGENET.SK | občiansky denník, © 1996 - 2018, ChangeNet, ISSN 1336-2534
kontakt