spájame ľudí, ktorí menia svet
Kampane
aktuálne  |  fórum  |  kalendár  |  adresár  |  inzeráty  |  poznámkový blok  |  fotoblokkampane!
  Vyhlásenie na podporu Jozefa Mečiara

So znepokojením sme prijali informáciu, že Mestské zastupiteľstvo mesta Šaľa vyslovilo minulý týždeň (6.11.) nedôveru viceprimátorovi mesta Jozefovi Mečiarovi. Výhrady k jeho práci prezentované poslancami nepovažujeme za dostatočný dôvod na vyslovenie nedôvery.

Napriek možným formálnym pochybeniam vidíme veľký krok vpred, ktorý Šaľa po ostatných komunálnych voľbách urobila. Aj pričinením Jozefa Mečiara sa stala príkladom transparentnej samosprávy, ktorá je otvorená voči občanom, nič pred nimi netají a vytvára podmienky pre to, aby ju verejnosť mohla kontrolovať. V roku 2007 zvíťazil Mestský úrad Šaľa v súťaži Infočin roka za informačne bohatú internetovú stránku mesta a za prelomové činy pri zverejňovaní informácií pre obyvateľov mesta, nad rámec tzv. infozákona. V druhom štvrťroku 2007 bol prístup Šale k informovaniu občanov najpozitívnejšie hodnoteným opatrením miestnej samosprávy v rámci projektu HESO-regióny.

Otvorenosť samosprávy nie je samoúčelná, ale je účinným nástrojom boja proti korupcii a klientelizmu verejných činiteľov a bráni šafáreniu s finančnými prostriedkami samosprávy, ktoré pochádzajú od daňových poplatníkov. Vidíme smutnú symboliku v tom, že mestské zastupiteľstvo v Šali vyslovilo Jozefovi Mečiarovi nedôveru práve v deň, keď sa v médiách objavila informácia, že Šaľa ušetrí vďaka elektronickej aukcii na nakladanie s komunálnym odpadom v priebehu najbližších 11 rokov takmer 100 miliónov korún.

Vyzývame primátora mesta Šaľa Martina Alföldiho, aby nepodpísal bod uznesenia mestského zastupiteľstva, ktorým bola vyslovená nedôvera Jozefovi Mečiarovi. Vyslovenie nedôvery viceprimátorovi, ktorý sa významnou mierou zaslúžil o to, že sa Šaľa stala lídrom úsilia o transparentnú samosprávu, je zjavne nevýhodné pre mesto Šaľa a jeho obyvateľov.

Obraciame sa na obyvateľov Šale, aby pozorne sledovali, ako sa správajú ich zástupcovia a všímali si, kto z nich sa pri výkone svojej verejnej funkcie snaží obhajovať záujmy občanov a kto sleduje iné ciele.

Žiadame médiá, aby venovali dianiu v Šali primeranú pozornosť. To, čo sa deje v Šali, nie je dôležité len pre samotných obyvateľov mesta, ale pre všetkých ľudí na Slovensku, ktorým ide o transparentnú samosprávu.

Vyjadrujeme týmto svoju podporu Jozefovi Mečiarovi. Vyjadrujeme podporu všetkým, ktorí sa usilujú o lepšiu Šaľu.


Ondrej Dostál, poslanec miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava – Staré Mesto za Občiansku konzervatívnu stranu; Vanda Rybanská, nezávislá poslankyňa obecného zastupiteľstva Dunajskej Lužnej, Dunajská Lužná – otvorene; Emília Sičáková-Beblavá a Ivan Rončák, Transparency International Slovensko; Vladimír Špánik, poslanec obecného zastupiteľstva obce Vinodol; Občianske združenie Zoulus, Vinodol; Zuzana Čaputová, právnička spolupracujúca s Via Iuris; Dušan Sloboda, Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika; Michal Novota, poslanec miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava – Petržalka; Šarlota Pufflerová, Občan a demokracia; Jaro Dunaj, občan, Považská Bystrica; Alena Kissová, občianska aktivistka, Košice; Vladimir Pirošík, Viera Dubačová, Baeta Hirt, Pavol Katreniak, Milan Lichý a Ľudmila Priehodová, poslanci mestského zastupiteľstva Banskej Bystrice za Banskobystrickú alternatívu; Juraj Kukla, Brunovce otvorene; Milena Veresová, poslankyňa mestského zastupiteľstva, Šaľa; Tomáš Kramár, Oživení, o.s., ČR; Roman Čuma, Prievidza.org; Soňa Párnická, poslankyňa miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava - Staré Mesto za NF z iniciatívy Bratislava otvorene; Juraj Smatana, Považská Bystrica Otvorene; Peter Bologa a Branislav Chúpek, poslanci mestského zastupiteľstva, Bytča; Norbert Brázda, občiansky aktivista; Martina Paulíková, Združenie Slatinka, Zvolen; Jozef Šafárik, nezávislý poslanec obecného zastupiteľstva Dunajskej Lužnej; Oľga Reptová, členka Aliancie pre transparentnosť; Martin Alušic, poslanec mestského zastupiteľstva, Ružomberok; Róbert Lifka, poslanec mestského zastupiteľstva, Trenčín; Martin Drobný, šéfredaktor Infoware a riaditeľ vydavateľstva Digital Visions;  Martin Čukan, poslanec mestského zastupiteľstva, Handlová; Eva Takáčová, poslankyňa obecného zastupiteľstva Dunajskej Lužnej; Pavel Kropitz, nezávislý poslanec Mestskeho zastupitelstva v Ziline;


Súvisiace články:

 POZNÁMKY / vaše reakcie
Ad: Vyhlásenie na podporu Jozefa Mečiara
25.11.2008 13:15 | rybanska

Neviete niekto, aký je vzťah medzi navrhovateľom nedôvery Mgr. Belickým a prednostom Mgr. Belickým z tohto pragmaticky ekonomického článku:

http://www.etrend.sk/ekonomika/slovensko/skryte-d lhy-volaju-v-sali-outsourcing/49916.html

PS ako sa to dá naformátovať na klikateľnosť?
Ad: Vyhlásenie na podporu Jozefa Mečiara
25.11.2008 13:13 | rybanska

s akou rezolúciou? Tie vydáva BR OSN, nie?

Myslíte ROzhodnutie (formou uznesenia) o vyslovení nedôvery Mečiarovi?

ale iné som chcela:
Ad: Vyhlásenie na podporu Jozefa Mečiara
24.11.2008 15:09 | Frantisek Orac

Nesuhlasim s touto rezoluciou.
Ad: Vyhlásenie na podporu Jozefa Mečiara | Zobraziť Skryť

24.11.2008 11:06
| pel

Je zaujimave ako sa na demokraciu a cenzorstvo pozera cenzor Brazda. Moju reakciu s kanalovym citatom povazuje za hodnu skrytia a jeho original v tej istej diskusii nie. Lebo Kanala sa viac priblizuje jeho chapaniu !demokracie!.
Ad: Vyhlásenie na podporu Jozefa Mečiara | Zobraziť Skryť

23.11.2008 20:35
| pel

Nevsimaj si Kanalu. Je to ne"anonymný rezidentný idiot, aký sa nájde na každom fóre". A tiez sa skoro na kazdom vyskytuje.

Velku srandu z neho maju vo Svajciarsku, kde predsadzuje, aby sa pocetne referenda v jednotlivych kantonoch rozsirili o pravo veta zo slovenskych internetovych peticii, ktore bude on vyhlasovat v style: Nedovolte odvolat viceprimatora Zurichu, lebo ja, "rezidentny idiot" Kanala ho osobne poznam a je to fajn chlap.
Kto "nedôveruje" Mečiarovi?
22.11.2008 10:21 | rybanska

na najdôležitejší podpis som zabudla:

14?.11.08
primátor Šale MUDr. Alfoldi (SDKU-KDH)

svojím podpisom citovaného uznesenia o nedôvere potvrdil, že v zmysle z. 369/1990 o obecnom zriadení nepovažuje "za zjavne nevýhodné pre mesto" Šaľa, keď väčšina poslancov MZ nedôveruje svojmu viceprimátorovi.

podrobnosti v jeho tunajšom vyhlásení "Primátor uznesenie o nedôvere J. Mečiarovi podpíše"
Kto "nedôveruje" Mečiarovi?
22.11.2008 10:04 | rybanská

Tak teda nech máme všetky tie podpisy pokope. Zápisnica stále nie je zverejnená, našla som len toto:

Materiál číslo A 4/7/08 - Správa o činnosti zástupcu primátora za obdobie od januára 2007 do septembra 2008

najprv na poslanecký návrh Mgr. Jozefa Belického – doplnili do uznesenia body:
C. vyslovuje nedôveru zástupcovi primátora Ing. J.Mečiarovi,
D. žiada hlavnú kontrolórku mesta o vykonanie kontroly plnenia úloh vyplývajúcich z uznesenia MsZ zo dňa 22. 02. 2007, ktorým sa stanovuje okruh činností zástupcu primátora vo vzťahu k predloženej správe.

Hlasovanie č. 10: poslanecký návrh Mgr. Jozefa Belického bol prijatý pomerom 13:7:1:2-2.

celé Uznesenie č. 7/2008 – IV. Mestské zastupiteľstvo v Šali
A. prerokovalo správu o činnosti zástupcu primátora za obdobie od januára 2007 do septembra 2008, B. berie na vedomie správu o činnosti zástupcu primátora za obdobie od januára 2007 do septembra 2008,
C. vyslovuje nedôveru zástupcovi primátora Ing. Jozefovi Mečiarovi,
D. žiada hlavnú kontrolórku mesta o vykonanie kontroly plnenia úloh vyplývajúcich z uznesenia MsZ zo dňa 22. 02. 2007, ktorým...

(pozn. ryb.: to o všetkých 4 rôznych veciach hlasovali en bloc???)

Hlasovanie č. 11

Za hlasovalo: 15

Ing. Štefan Bartošovič,
Mgr. Jozef Belický,
Ing. František Botka,
RSDr. Peter Gomboš,
MUDr. Jozef Grell,
Ing. László Gyurovszky,
MUDr. Svetozár Hikkel,
Ladislav Košičár,
Ing. Ivan Kováč,
Ing. Michal Lužica,
Ing. Helena Psotová,
Ing. Ľubomír Stredanský, Gabriela Talajková,
Mgr. Jozef Varsányi,
Ing. Erika Velázquezová,

Proti hlasovalo: 4
MUDr. Igor Bečár,
Tibor Dubis,
Ing. Tibor Mikula,
Milena Verešová,

Zdržalo sa: 4
Ing. Peter Hollý,
Ing. Jozef Husárik,
Ján Kmeťo,
Ing. Jozef Mečiar,

Nehlasovalo: 0

Počet neprítomných: 2
Ing. Marián Kántor,
Ing. Miroslav Polónyi.

zdroj: uznesenie 7/2008 tu: http://www.sala.sk/cms/index.php?id=1293
Ad: Vyhlásenie na podporu Jozefa Mečiara
21.11.2008 23:47 | Roman Kanala

Milý Jožo, som rád, že si sa ozval. Zatiaľ sem o Tvojej kauze boli 2 články a výzva. Podporuje Ťa mnoho ľudí. Nič si nerob z brýzgania pél - je to anonymný rezidentný idiot, aký sa nájde na každom fóre. Tento pél je pevne na ideáloch demokratického centralizmu a proti občianskym aktivitám, lebo ani chartistov neschválil Ústredný výbor. Prajem Ti veľa ďalších úspechov, dobrá práca sa nestratí. Uvidíme v ďalších voľbách, čo na to všetko Šaľania.
Ad: Vyhlásenie na podporu Jozefa Mečiara
21.11.2008 09:43 | E. Chmelár

Samozrejme, že nemám tú zápisnicu. :-) Tam sa dejú iné veci. Ako keď sa náš Turkmenbaši (primátor) blysne vyhláseniami typu "mesto - to je primátor, poslanci a zamestnanci Mestského úradu". Alebo že kritikou jeho osoby sme "zbytočne stratili pol roka" a kto sa chce zviditeľniť, nemá tak robiť kritikou, ale "svojou prácou, výsledkami, inteligenciou, kultúrou". No a že protestujete proti tomu, že mestské noviny sú jeho propagandistický plátok a v meste fakticky neexistuje sloboda prejavu? Tu je primátorova predstava o slobode tlače: 1) ak sa niekomu nepáči, má množstvo ďalších možností vyjadriť sa k dianiu v meste 2) veď poslanci sa stretávajú s občanmi a zasadnutia mestského zastupiteľstva sú verejné 3) Kritizovať je veľmi jednoduché, vždy sa treba pozrieť, kto kritizuje, či je kritika objektívna a veci posúva dopredu alebo je tendenčná (všetko priame citáty). No. A aby to bolo dramatickejšie, tak sa na mňa ešte horlivá funkcionárka mestského úradu oborí v Galantských novinách, že "kto mi dal právo kritizovať primátora a riadne zvolené orgány mesta". Uff, no chvalabohu, ešte stále ústava, ešte stále ústava... :/
Ad: Vyhlásenie na podporu Jozefa Mečiara | Zobraziť Skryť

21.11.2008 01:15
| pel

Dakujem Brazdovi za skoru reakciu v jeho style cenzora.

Ked tak clovek rozmysla, tak je to jasne - cast poslancov podobne ako bratislavskych vystupila z SDKU ako protest proti previerkam a vytvorili si vlastny klub. A pretoze maju vacsinu - samozrejme ze nemohli prestupit k opozicii, ktoru tvorilo 3 clenov SMERU, ale naopak, opozicia sa mohla spojit s novou platformou vzniknuvsou z casti 25 clenov SDKU. Samozrejme ze chcu aj vlastneho viceprimatora a zrejme aj primatora. Potom zasiahol Dzurinda a zmobilizoval dzurindovych aktivistov (a cenzorov). A vysledok je tato komedia.
Ad: Vyhlásenie na podporu Jozefa Mečiara | Zobraziť Skryť

21.11.2008 00:49
| pel

Precitaj si po sebe, je to smiesne. Ziadne prazdne slova nevysvetlia prostituciu. Ked si ako podpredseda DS nevedel zabranit zluceniu s SDKU tak ja ti nikdy neuverim, ze ako viceprimator si proti kradnutiu. A mozno aj si proti kradnutiu do poslednej sekundy ale ked sa uz zacne kradnut tak nezradis tim a budes kradnut tiez.

Nechcem pouzit znova slovo prostitut ale ine ma nenapada. To si vazne presvedceny o svojej nenahraditelnosti, ze si ochotny robit take kotrmelce a odvolavat sa na sudruhov a kolektivne rozhodnutie? Preco neakceptujes ine kolektivne rozhodnutie? Ale organizujes takyto cirkus a tvaris sa ze si v tom nevinne?
Ad: Vyhlásenie na podporu Jozefa Mečiara
20.11.2008 23:40 | J. Meciar

V prvom rade velmi pekne dakujem kazdemu, kto ma nejakym sposobom podporil. Nemyslim si, ze moja osoba je hodna toho, aby sa o nej tolko diskutovalo, az take zazracne veci nerobime. Len sa snazime byt normalni.
Asi by som mal niektore veci ozrejmit. Cize, treba povedat, ze preco mi 13 poslancov vyslovilo nedoveru. 1. Mohli - skratka niekolko poslancov, ktori boli na nasej kandidatke, preslo k opozicii. Cize opozicia ma mohla politicky prefackat a aj to urobila. V podstate uplne normalna vec, mozno v komunale nie celkom bezna. 2. Pomsta. V tychto dnoch sme definitivne vyhrali sud o tzv. "outsourcing", kde islo o "kseft" na 15 rokov v hodnote 1,5 miliardy Sk. Kedze som v tomto boji proti "outsourcingu" zohral dost vyznamnu ulohu, tak niektori poslanci vyuzili prilezitost vybavit si so mnou ucty. O tejto teme pripravujem text, na ktory vas upozornim. Jednoducho som niektorym ludom zmenil ich "politicku (osobnu) trajektoriu" -))))
3. iste postupy, ktore v Sali pouzivame, nie su u kazdeho oblubene. Nie kazdeho tesi, ze sa predava v sutaziach, ze nam ide o vyhodne podmienky z pohladu mesta.
Tieto tri body su skutocnymi pricinami nejakych aktivit voci mne. Dokazom je samotne zastupitelstvo, ktore mi vycitalo take "preslapy", ktore nestoja za rec.
Potrebujem sa vyjadrit aj k predaju funkcie podpredsedu DS za nominaciu cez SDKU. Je to, slusne povedane, nezmysel. Do poslednej sekundy som bol proti zluceniu DS s SDKU. K zluceniu doslo. S priatelmi z DS v Sali sme stali pred otazkou, co dalej. Uz pred samotnym zlucenim sme sa dohodli, ze budeme postupovat spolocne (chceli sme zachovat tim, ktory sa aj dnes ukazuje ako zmysluplny). Spolu prejdeme do SDKU-DS alebo spolu neprejdeme. Chceli sme zostat pokope ako jedna partia. Hlasovanie rozhodlo o tom, ze sme spolocne presli do novejs trany. Nic som nepredal a uz vobec nie za nejaku nominaciu cez SDKU. Dvaja podpresedovia DS su teraz poslancami NR SR za SDKU-DS (Slafkovsky a Freso). Ja som bol v parlamentynych volbach na kandidatke SDKU-DS niekde na pozicii 105. To by asi bol dost zly obchod, ze vazeny pel?
To, ze uznesenie o vysloveni nedovery primator podpisal, nechapem negativne. Jednoducho sa nechce viac venovat niecomu, co je z jeho pohladu prazdne politicke gesto.
S pozdravom a s vdakou J. Meciar
Ad: Vyhlásenie na podporu Jozefa Mečiara-ECH
20.11.2008 21:49 | rybanska

Vy už máte tú zápisnicu, pán Chmelár? ;-) My už na ňu márne čakáme rovné 2 týždne ...

Kiežby naši najvyšší vodcovia takto ako Vy zvažovali každý svoj podpis na zmluvu, či vstup do paktu ;-)

Ps škoda, že nemáte e-box, niečo by som Vám poslala ...
Ad: Vyhlásenie na podporu Jozefa Mečiara
20.11.2008 18:55 | pel

Chmelar, o akych argumentoch vravis? Ja som ich zatial nepostrehol. A o akej obcianskej spolocnosti v Sali rozpravas? Vsak zo signatarov vyzvy nevidim jedneho zo Sale.
Je to politicka fraska, ktora nema nic s obcianskou spolocnostou. Biju sa tu o byvaleho podpredsedu DS, ktoru predal za svoje miesto na kandidatke SDKU.
Ad: Vyhlásenie na podporu Jozefa Mečiara
20.11.2008 16:53 | E. Chmelár

Dobre, beriem to. O čom je galantský nielen viceprimátor, ale aj primátor, mi nemusíte hovoriť, aj preto len ticho závidím, ako ďaleko je občianska spoločnosť v Šali v porovnaní s Galantou. Ale o týchto konkrétnych dôvodoch a pozadí vyslovenia nedôvery som sa naozaj nemal kde dozvedieť, takže aby som zbytočne nemudroval - pri akejkoľvek verejnej výzve: keď poviem A, musím povedať aj B. Nezaujímajú ma ideologické šarvátky v tunajšej diskusii, presvedčia ma vždy a zásadne iba fakty.
Ad: Vyhlásenie na podporu Jozefa Mečiara
20.11.2008 10:19 | pel

Kanala je madarsky fasista a do vsetkeho zamontuje "nespravodlivo" trestne stihanu Malinovu. Podobne ako niekedy vykrikoval o SISkarskom novinarovi Tothovi.

Aj ked je niekto niekoho priatel neopravnuje ho to manipulovat s ludmi. Demokracia je vacsine. Manipulovat mensinu a ziadat od nej podpisy bez relevantnych informacii a naopak s dezinformaciami je svinstvo.
Meciar ako poslanec bude moct nadalej bojovat proti korupcii atd., len s nizsimi odmenami.

Pani Rybanska, ti co prisli v holokauste o blizkych by vam s vasim podobenstvom o zbaveni lukrativnej funkcie slusne povedane nakopali do zadku. Vazte slova a nespravajte sa ako hysterka.
Ad: Vyhlásenie na podporu Jozefa Mečiara- RK
20.11.2008 09:49 | rybanska

Vážený R. Kanala,

vari Vám nestačia informácie našich novinárskych profíkov o hlasovaní o nedôvere viceprimátorovi6.11.? Promptne- už 11.11. priniesli odhalenie:

"Súčasné Mestské zastupiteľstvo v Šali tvorí 25 poslancov. SDKÚ-DS a KDH zastupuje 13 poslancov, 3 sú nominanti Smeru, 2 poslanci zastupujú SMK-MKP, 1 poslanec zastupuje ZSNS. 6 poslancov kandidovalo do samosprávy ako nezávislí poslanci. Primátor Alföldi je nominantom koalície SDKÚ-DS, KDH."

dodnes hľadám súvislosť medzi odhlasovanou nedôverou a týmto výpočtom ...
Ad: Vyhlásenie na podporu Jozefa Mečiara
20.11.2008 08:51 | Roman Kanala

Môj text bol reakciou na E. Chmelára, lebo pél je neosoba a nemá zmysel naň reagovať.

Chcel som zdôrazniť, že úzkoprsé dodržiavanie akýchsi pravidiel aj za ich rámec, pokým nepriateľ nedodržiava nič, vedie k prehre. Len tak mimochodom: existuje osoba menom Hedviga? ak áno, prečo už nebol odvolaný ten zeleninár Kaliňák a maxipes Fík ? Lexa bol pustený - a teda kedy sa Remiáš vráti z dovolenky? Kedy zájdeme na pivo s Karolom Ježíkom?

Darebákov treba plieskať a ukazovať na nich prstom. Verejne. Ktokoľvek chce kožu človeka, čo verejnosti šetrí dane a kazí kšefty miestnej mafii, je podozrivý z kolúzie a je na ňom, aby sa z podozrenia očistil. Na ťahu je E. Chmelár - ideológia, dialektické puritánstvo ak ide selektívne o pravicu, alebo osobný záujem?
Ad: Vyhlásenie na podporu Jozefa Mečiara
20.11.2008 07:58 | rybanska

predošlú bájku som zverejnila v off-topicu na našom kontrawebe DLO - a ako prvý k nej pripísal Palo takýto historizujúci komentár:

"Palo: ano, vela ludi nevidi dalej od nosa Uto, 24. Júl 2007

K tomu sa hodi este zname:
-
Najprv prišli pre komunistov a ja som sa ich nezastal, lebo som nebol komunista.
Potom prišli pre Židov a ja som sa ich nezastal, lebo som nebol Žid.
Potom prišli pre katolíkov a ja som sa ich nezastal, lebo som protestant.
Nakoniec prišli pre mna a nezostal nik, kto by sa ma zastal."

Dôrazne sa ohradzujem proti pelovým obvineniam, že "kampan je namierena proti demokracii a ma za ulohu zastrasit poslancov."
a čím ich zastrašujem? myslíte, že ich nepustím kúpať sa do nášho jazera v DL, alebo aké ďalšie muky im chystám? ak viete, prezraďte!
Ad: KE - zrušenie väzobného stíhania
20.11.2008 07:49 | rybanska

pel,
ak bol Cuno vo väzbe, zrejme o tom rozhodol kompetentný orgán činný v trestnom konaní. V kauze Mečiar neviem o žiadnom porušení zákona, len o pocitoch skupiny poslancov-dobrovoľníkov okolo bývalého p. prednostu.
Uzurpujem si svoje ústavné právo ako neqalifikovaná poslankyňa-dobrovoľníčka vyjadriť aj ja svoje pocity o tomto dianí - zvolila som formu kolektívneho vyjadrenia - (pred 19. rokmi ktosi zakričal, že v jednote je sila! ;-))

ak je to stále pre niekoho nepochopiteľné a neprijateľné, pripájam podobenstvo zo spamu:
"Jeden deň sa myš pozerá cez škáru na gazdu s gazdinou, ako rozbaľujú
balíček. S hrôzou zistí, že je v ňom pasca na myši.
Beží na dvor a kričí: "Pasca na myši, pasca na myši."
Sliepka sa na ňu pozrie a hovorí: "Viem, že se veľmi bojíš, ale ja se
nemám čoho báť."
Myš se teda obrátila na prasiatko s tým istým: "Pasca na myši,
pasca..."
Prasiatko zachrochtalo a hovorí: "Je mi to ľúto, ale mňa sa to netýka,
ale
budem sa za teba modliť."
Myška sa teda rozbehla za kravou a zase: "Pasca na myši..."
Krava zabučí: "Wow, myška, je mi ľúto, ale nejde o moju kožu."
Myš sa so sklopenou hlavou vrátila do domu, odmietnutá......, teraz musí
pasci čeliť sama.
Ešte v tú noc sa v dome ozval zvuk klapnutia pasce. Gazdiná sa hneď išla
pozrieť, čo sa chytilo, ale potme nevidela, že je to jedovatý had a má
chytený chvost.
Had gazdinú uštipol. Farmár ju rýchlo odviezol do nemocnice, ale vrátila
a domov s horúčkou.
Každý vie, že horúčku je najlepšie liečiť dobrou kuracou polievkou.
Farmár teda zabil sliepku a polievku uvaril.
No aj tak, žena ďalej chorľavela. Prišli priatelia, aby se o ňu celé dni
starali.
Farmár zabil prasa, aby mali dosť jedla.
Nič však nepomohlo a farmárka zomrela.
Na pohreb prišlo veľa ľudí, a farmár
zabil kravu, aby bolo dosť jedla na hostinu.
Myška to celé sledovala škárou s veľkým zármutkom.

Poučenie:
Nezabudni, keď sa nabudúce dozvieš, že niekto má problém a pomyslíš si,
že
nie je tvoj - zamysli sa !
Keď je niekto z nás v nebezpečenstve, všetci sme.
Všetci sme na ceste nazývanej "život".
Je nutné, aby sme dávali pozor jeden na druhého, opatrovali jeden
druhého.

Mali by sme sa snažiť povzbudiť jeden druhého.
Každý z nás je dôležitou niťou vo vzácnej tapisérii života toho
druhého.
A naše životy sú tkané spoločne.
Môžeš toto poslať niekomu, kto ti niekedy pomohol a daj mu vedieť, ako
veľmi si ho ceníš.

Jednou z najlepších vecí na svete je ... priateľ."

---------------------------------------------------------- -----

Tu bájka končí.
A začínajú otázky.
Želám vám príjemné hľadanie a nachádzanie odpovedí...
Pridať reakciu:

Rozsiahlejšie reakcie prinášajúce nové podstatné informácie či nové pohľady na diskutovanú problematiku môžete ponúknuť na uverejnenie formou samostatného článku na stránkach občianskeho denníka CHANGENET.SK.

Meno a priezvisko E-mail
 
Predmet


Poznámka


Autorizačný kód
Vypočítajte: "Desať plus 8".


 

Kampaň bola ukončená.

Podporilo ju podporovateľov.

  » Vaše reakcie (32)

 


Čítajte tiež:
Primátor uznesenie o nedôvere J. Mečiarovi podpíše
Aktivisti podporujú Jozefa Mečiara
Šaľa poskytuje informácie o životnom prostredí najlepšie


Súvisiace témy:
Informačné technológie
Prístup k informáciám
Samospráva
Kriminalita
Ekonomika
Politika
Demokracia

Súvisiace regióny
Šaľa


REKLAMA 

CHANGENET.SK | občiansky denník, © 1996 - 2018, ChangeNet, ISSN 1336-2534
kontakt