spájame ľudí, ktorí menia svet
Kampane
aktuálne  |  fórum  |  kalendár  |  adresár  |  inzeráty  |  poznámkový blok  |  fotoblokkampane!
  Vyhlásenie na podporu Jozefa Mečiara

So znepokojením sme prijali informáciu, že Mestské zastupiteľstvo mesta Šaľa vyslovilo minulý týždeň (6.11.) nedôveru viceprimátorovi mesta Jozefovi Mečiarovi. Výhrady k jeho práci prezentované poslancami nepovažujeme za dostatočný dôvod na vyslovenie nedôvery.

Napriek možným formálnym pochybeniam vidíme veľký krok vpred, ktorý Šaľa po ostatných komunálnych voľbách urobila. Aj pričinením Jozefa Mečiara sa stala príkladom transparentnej samosprávy, ktorá je otvorená voči občanom, nič pred nimi netají a vytvára podmienky pre to, aby ju verejnosť mohla kontrolovať. V roku 2007 zvíťazil Mestský úrad Šaľa v súťaži Infočin roka za informačne bohatú internetovú stránku mesta a za prelomové činy pri zverejňovaní informácií pre obyvateľov mesta, nad rámec tzv. infozákona. V druhom štvrťroku 2007 bol prístup Šale k informovaniu občanov najpozitívnejšie hodnoteným opatrením miestnej samosprávy v rámci projektu HESO-regióny.

Otvorenosť samosprávy nie je samoúčelná, ale je účinným nástrojom boja proti korupcii a klientelizmu verejných činiteľov a bráni šafáreniu s finančnými prostriedkami samosprávy, ktoré pochádzajú od daňových poplatníkov. Vidíme smutnú symboliku v tom, že mestské zastupiteľstvo v Šali vyslovilo Jozefovi Mečiarovi nedôveru práve v deň, keď sa v médiách objavila informácia, že Šaľa ušetrí vďaka elektronickej aukcii na nakladanie s komunálnym odpadom v priebehu najbližších 11 rokov takmer 100 miliónov korún.

Vyzývame primátora mesta Šaľa Martina Alföldiho, aby nepodpísal bod uznesenia mestského zastupiteľstva, ktorým bola vyslovená nedôvera Jozefovi Mečiarovi. Vyslovenie nedôvery viceprimátorovi, ktorý sa významnou mierou zaslúžil o to, že sa Šaľa stala lídrom úsilia o transparentnú samosprávu, je zjavne nevýhodné pre mesto Šaľa a jeho obyvateľov.

Obraciame sa na obyvateľov Šale, aby pozorne sledovali, ako sa správajú ich zástupcovia a všímali si, kto z nich sa pri výkone svojej verejnej funkcie snaží obhajovať záujmy občanov a kto sleduje iné ciele.

Žiadame médiá, aby venovali dianiu v Šali primeranú pozornosť. To, čo sa deje v Šali, nie je dôležité len pre samotných obyvateľov mesta, ale pre všetkých ľudí na Slovensku, ktorým ide o transparentnú samosprávu.

Vyjadrujeme týmto svoju podporu Jozefovi Mečiarovi. Vyjadrujeme podporu všetkým, ktorí sa usilujú o lepšiu Šaľu.


Ondrej Dostál, poslanec miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava – Staré Mesto za Občiansku konzervatívnu stranu; Vanda Rybanská, nezávislá poslankyňa obecného zastupiteľstva Dunajskej Lužnej, Dunajská Lužná – otvorene; Emília Sičáková-Beblavá a Ivan Rončák, Transparency International Slovensko; Vladimír Špánik, poslanec obecného zastupiteľstva obce Vinodol; Občianske združenie Zoulus, Vinodol; Zuzana Čaputová, právnička spolupracujúca s Via Iuris; Dušan Sloboda, Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika; Michal Novota, poslanec miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava – Petržalka; Šarlota Pufflerová, Občan a demokracia; Jaro Dunaj, občan, Považská Bystrica; Alena Kissová, občianska aktivistka, Košice; Vladimir Pirošík, Viera Dubačová, Baeta Hirt, Pavol Katreniak, Milan Lichý a Ľudmila Priehodová, poslanci mestského zastupiteľstva Banskej Bystrice za Banskobystrickú alternatívu; Juraj Kukla, Brunovce otvorene; Milena Veresová, poslankyňa mestského zastupiteľstva, Šaľa; Tomáš Kramár, Oživení, o.s., ČR; Roman Čuma, Prievidza.org; Soňa Párnická, poslankyňa miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava - Staré Mesto za NF z iniciatívy Bratislava otvorene; Juraj Smatana, Považská Bystrica Otvorene; Peter Bologa a Branislav Chúpek, poslanci mestského zastupiteľstva, Bytča; Norbert Brázda, občiansky aktivista; Martina Paulíková, Združenie Slatinka, Zvolen; Jozef Šafárik, nezávislý poslanec obecného zastupiteľstva Dunajskej Lužnej; Oľga Reptová, členka Aliancie pre transparentnosť; Martin Alušic, poslanec mestského zastupiteľstva, Ružomberok; Róbert Lifka, poslanec mestského zastupiteľstva, Trenčín; Martin Drobný, šéfredaktor Infoware a riaditeľ vydavateľstva Digital Visions;  Martin Čukan, poslanec mestského zastupiteľstva, Handlová; Eva Takáčová, poslankyňa obecného zastupiteľstva Dunajskej Lužnej; Pavel Kropitz, nezávislý poslanec Mestskeho zastupitelstva v Ziline;


Súvisiace články:

 POZNÁMKY / vaše reakcie


Pridať reakciu:

Rozsiahlejšie reakcie prinášajúce nové podstatné informácie či nové pohľady na diskutovanú problematiku môžete ponúknuť na uverejnenie formou samostatného článku na stránkach občianskeho denníka CHANGENET.SK.

Meno a priezvisko E-mail
 
Predmet


Poznámka


Autorizačný kód
Do formulára vypíšte len veľké písmená z nasledujúceho textu: "mDISnxKUmSow".


 

Kampaň bola ukončená.

Prehľad podporovateľov

  » Vaše reakcie (0)

 


Čítajte tiež:
Primátor uznesenie o nedôvere J. Mečiarovi podpíše
Aktivisti podporujú Jozefa Mečiara
Šaľa poskytuje informácie o životnom prostredí najlepšie


Súvisiace témy:
Informačné technológie
Prístup k informáciám
Samospráva
Kriminalita
Ekonomika
Politika
Demokracia

Súvisiace regióny
Šaľa


REKLAMA CHANGENET.SK | občiansky denník, © 1996 - 2014, ChangeNet, ISSN 1336-2534
kontakt | reklama | info | služby | RSS