spájame ľudí, ktorí menia svet
Kampane
aktuálne  |  fórum  |  kalendár  |  adresár  |  inzeráty  |  poznámkový blok  |  fotoblokkampane!
  Petícia proti výstavbe hotelov na Železnej studienke

My, podpísaní občania,

žiadame primátora Bratislavy Ing. arch. Andreja Ďurkovského, Mestské zastupiteľstvo hlavného mesta SR Bratislavy, starostu MČ Bratislava – Nové Mesto Ing. Richarda Frimmela, Miestne zastupiteľstvo MČ Bratislava – Nové Mesto, aby neumožnili výstavbu hotelov (hotel Snežienka a Bratislava Železná studnička - Hotel). Výstavba hotelov je v súčasnosti hodnotená v procese posudzovania vplyvov na životné prostredie (EIA).

Ešte stále je tu čas, aby sme my, Bratislavčania, vyjadrili svoj názor. Podpísaním petície proti výstavbe hotelov na Železnej studienke pomôžeme zabrániť investorom zničiť najväčší rekreačný areál všetkých Bratislavčanov.

Cieľom petície je zachovať rekreačné lokality Bratislavčanov - Železná studienka, Kačín a Kamzík v chránenej krajinnej oblasti bez zásahov developerov a bez individuálnej automobilovej dopravy, ktorá je v prípade výstavby a fungovania hotelov nevyhnutná. Strana zelených vyzýva všetkých Bratislavčanov, aby podporili petíciu proti výstavbe hotelov a následnému znehodnoteniu lokality slúžiacej na oddych a rekreáciu Bratislavčanov. V prípade povolenia osobnej dopravy by bol rekreačný účel Železnej studienky a jej okolia nenávratne zničený.

Strana zelených odmieta výstavbu hotelov z týchto dôvodov:

  1. Nepotrebujeme ich. Hotel je služba turistom, Železná studienka je miesto oddychu najmä Bratislavčanov v ich voľnom čase.
  2. Nechceme vpustiť individuálnu automobilovú dopravu na miesto, kam jednoducho nepatrí - ohrození sú tým najzraniteľnejší – turisti a cyklisti.
  3. Nechceme, aby mesto za peniaze všetkých daňových poplatníkov platilo kanalizáciu pre dvoch až troch investorov rádovo v desiatkach miliónov korún, pritom ešte stále existujú dlhodobo intenzívne urbanizované oblasti Bratislavy, ktoré stále kanalizáciu nemajú.
  4. Nechceme, aby kvôli kanalizácii opäť rozbili Cestu mládeže, ktorá bola nedávno opravovaná, zredukovaná na jeden pruh pre automobily, jeden pre peších a jeden pre cyklistov.
  5. Nechceme tým vytvárať precedens pre ostatných developerov, aby Železnú studienku zaplavili takými prepotrebnými projektmi rezidenčného bývania (pozri projekt „revitalizácie“ ozdravovne na Železnej studienke).
  6. Chceme viac lavičiek, lepšie služby vrátane reštaurácií a verejných toaliet, zvýšenie kapacity odstavných parkovísk, väčšiu čistotu a vyššiu bezpečnosť.
  7. Chceme, aby bol takto systematicky postupne revitalizovaný celý Bratislavský lesopark.

Zber podpisov pod túto petíciu bude prebiehať každý novembrový víkend od 13:00 - 16:00 h v areáli Železnej studienky.


Petíciu podáva petičný výbor:
Róbert Beňo, poverený na zastupovanie v styku s orgánom vybavujúcim petíciu, Jana Budáčová, Peter PilinskýPOZNÁMKY / vaše reakcie
Ad: Petícia proti výstavbe hotelov na Železnej studienke
15.4.2014 11:34 | Maja Sørensen

Cchem odovzdat moj podpis - nesuhlasim s vystavbou hotela na ZS- eksistuje peticia "on line" - pre nas slovakov zijucich v zahranici.
Dakujem
Ad: Petícia proti výstavbe hotelov na Železnej studienke
8.1.2013 20:31 | Erika Markovičová

Železnú studničku vybudovali naši redkovia.Za menšej techniky dokázali viac citlivej práce.Tajchy,ktoré sa tu vyskytujú využivali na člnkovanie,rybarčenie.Do Bratislavy zavítalo veľa ľudí,ktorí s mestom necítia,ale chcú tento oddychový raj pošpiniť a hlavne seňažiť.Neurobíme nič.Ťaží sa drevo,tam kde sa kedysi veselilo,tancovalo malo desiatky rokov v prenájme indivíduum,ktoré by malo spravovať zemlianky..Hygienické zázemie na úrovni zemlianky a to len preto,že mocipáni tohoto chudáka ťahali od zmluvy k zmluve s neistotou pre investovanie.Táto situácia im vyhovovala,lebo si našu železnú studničku udržiavali ako kompost,pre zvĺadenie ich peňazí.Zabudnite echt Bratislavčania,že to pôjde logicky napred.Ak Vám niečo hovorí slovo Illumináti,čo si prosím pozrite na googli,pochopíte kam celý svet ide a čom to je.ie naše ba´ábkové figuríny ako aj v celom svete je na smiech.Tú pár ľudí riadi svet a tí naši aj iní papagáji poslúchajú,lebo z toho profitujú.ˇAno jedného dňa urobia zo studničky rezerváciu,kde budú vstupovať len vyvolení.Tak ako sa oplocujú vodné plochy,lesy.Je na nás,či to prijmeme,alebo sa tomu vzoprieme,potrebujeme silného alfa samca,ktorí bude milovať tento národ.
Ad: Petícia proti výstavbe hotelov na Železnej studienke
13.12.2008 12:43 | Ostap

Ja som za to, aby sa na Zeleznej studnicke dali uskutocnit hygienicke potreby na urovni civilizovanej Europy 21. storocia. Nechcem, aby priroda okolo studnicky bola zahovnena infekciami a zaspinena toaletnymi papiermi a vlozkami ako je teraz. Nechcem, aby auta pri studnicke parkovali hocikde uprostred lesa a na krajoch chodnikov, ale aby stali na normalnom parkovisku. Nechcem, aby sa na studnicke predavali iba nechutne preprazene hranolky, ale aj zdrave jedla. Kde je, do kelu, peticia za vystavbu hotelov?
Ad: Petícia proti výstavbe hotelov na Železnej studienke
9.12.2008 16:49 | Darina Gergelyová

Pripájam saPridať reakciu:

Rozsiahlejšie reakcie prinášajúce nové podstatné informácie či nové pohľady na diskutovanú problematiku môžete ponúknuť na uverejnenie formou samostatného článku na stránkach občianskeho denníka CHANGENET.SK.

Meno a priezvisko E-mail
 
Predmet


Poznámka


Autorizačný kód
Vypočítajte: "Desať plus 8".


 

Kampaň bola ukončená.

Prehľad podporovateľov

  » Vaše reakcie (4)

 Súvisiace témy:
Samospráva
Lesy
Životné prostredie

Súvisiace regióny
Bratislava


REKLAMA CHANGENET.SK | občiansky denník, © 1996 - 2014, ChangeNet, ISSN 1336-2534
kontakt | reklama | info | služby | RSS