spájame ľudí, ktorí menia svet
Kampane
aktuálne  |  fórum  |  kalendár  |  adresár  |  inzeráty  |  poznámkový blok  |  fotoblokkampane!
  Petícia proti výstavbe hotelov na Železnej studienke

My, podpísaní občania,

žiadame primátora Bratislavy Ing. arch. Andreja Ďurkovského, Mestské zastupiteľstvo hlavného mesta SR Bratislavy, starostu MČ Bratislava – Nové Mesto Ing. Richarda Frimmela, Miestne zastupiteľstvo MČ Bratislava – Nové Mesto, aby neumožnili výstavbu hotelov (hotel Snežienka a Bratislava Železná studnička - Hotel). Výstavba hotelov je v súčasnosti hodnotená v procese posudzovania vplyvov na životné prostredie (EIA).

Ešte stále je tu čas, aby sme my, Bratislavčania, vyjadrili svoj názor. Podpísaním petície proti výstavbe hotelov na Železnej studienke pomôžeme zabrániť investorom zničiť najväčší rekreačný areál všetkých Bratislavčanov.

Cieľom petície je zachovať rekreačné lokality Bratislavčanov - Železná studienka, Kačín a Kamzík v chránenej krajinnej oblasti bez zásahov developerov a bez individuálnej automobilovej dopravy, ktorá je v prípade výstavby a fungovania hotelov nevyhnutná. Strana zelených vyzýva všetkých Bratislavčanov, aby podporili petíciu proti výstavbe hotelov a následnému znehodnoteniu lokality slúžiacej na oddych a rekreáciu Bratislavčanov. V prípade povolenia osobnej dopravy by bol rekreačný účel Železnej studienky a jej okolia nenávratne zničený.

Strana zelených odmieta výstavbu hotelov z týchto dôvodov:

  1. Nepotrebujeme ich. Hotel je služba turistom, Železná studienka je miesto oddychu najmä Bratislavčanov v ich voľnom čase.
  2. Nechceme vpustiť individuálnu automobilovú dopravu na miesto, kam jednoducho nepatrí - ohrození sú tým najzraniteľnejší – turisti a cyklisti.
  3. Nechceme, aby mesto za peniaze všetkých daňových poplatníkov platilo kanalizáciu pre dvoch až troch investorov rádovo v desiatkach miliónov korún, pritom ešte stále existujú dlhodobo intenzívne urbanizované oblasti Bratislavy, ktoré stále kanalizáciu nemajú.
  4. Nechceme, aby kvôli kanalizácii opäť rozbili Cestu mládeže, ktorá bola nedávno opravovaná, zredukovaná na jeden pruh pre automobily, jeden pre peších a jeden pre cyklistov.
  5. Nechceme tým vytvárať precedens pre ostatných developerov, aby Železnú studienku zaplavili takými prepotrebnými projektmi rezidenčného bývania (pozri projekt „revitalizácie“ ozdravovne na Železnej studienke).
  6. Chceme viac lavičiek, lepšie služby vrátane reštaurácií a verejných toaliet, zvýšenie kapacity odstavných parkovísk, väčšiu čistotu a vyššiu bezpečnosť.
  7. Chceme, aby bol takto systematicky postupne revitalizovaný celý Bratislavský lesopark.

Zber podpisov pod túto petíciu bude prebiehať každý novembrový víkend od 13:00 - 16:00 h v areáli Železnej studienky.


Petíciu podáva petičný výbor:
Róbert Beňo, poverený na zastupovanie v styku s orgánom vybavujúcim petíciu, Jana Budáčová, Peter PilinskýPOZNÁMKY / vaše reakcie
Ad: Petícia proti výstavbe hotelov na Železnej studienke
15.4.2014 11:34 | Maja Sørensen

Cchem odovzdat moj podpis - nesuhlasim s vystavbou hotela na ZS- eksistuje peticia "on line" - pre nas slovakov zijucich v zahranici.
Dakujem
Ad: Petícia proti výstavbe hotelov na Železnej studienke
8.1.2013 20:31 | Erika Markovičová

Železnú studničku vybudovali naši redkovia.Za menšej techniky dokázali viac citlivej práce.Tajchy,ktoré sa tu vyskytujú využivali na člnkovanie,rybarčenie.Do Bratislavy zavítalo veľa ľudí,ktorí s mestom necítia,ale chcú tento oddychový raj pošpiniť a hlavne seňažiť.Neurobíme nič.Ťaží sa drevo,tam kde sa kedysi veselilo,tancovalo malo desiatky rokov v prenájme indivíduum,ktoré by malo spravovať zemlianky..Hygienické zázemie na úrovni zemlianky a to len preto,že mocipáni tohoto chudáka ťahali od zmluvy k zmluve s neistotou pre investovanie.Táto situácia im vyhovovala,lebo si našu železnú studničku udržiavali ako kompost,pre zvĺadenie ich peňazí.Zabudnite echt Bratislavčania,že to pôjde logicky napred.Ak Vám niečo hovorí slovo Illumináti,čo si prosím pozrite na googli,pochopíte kam celý svet ide a čom to je.ie naše ba´ábkové figuríny ako aj v celom svete je na smiech.Tú pár ľudí riadi svet a tí naši aj iní papagáji poslúchajú,lebo z toho profitujú.ˇAno jedného dňa urobia zo studničky rezerváciu,kde budú vstupovať len vyvolení.Tak ako sa oplocujú vodné plochy,lesy.Je na nás,či to prijmeme,alebo sa tomu vzoprieme,potrebujeme silného alfa samca,ktorí bude milovať tento národ.
Ad: Petícia proti výstavbe hotelov na Železnej studienke
13.12.2008 12:43 | Ostap

Ja som za to, aby sa na Zeleznej studnicke dali uskutocnit hygienicke potreby na urovni civilizovanej Europy 21. storocia. Nechcem, aby priroda okolo studnicky bola zahovnena infekciami a zaspinena toaletnymi papiermi a vlozkami ako je teraz. Nechcem, aby auta pri studnicke parkovali hocikde uprostred lesa a na krajoch chodnikov, ale aby stali na normalnom parkovisku. Nechcem, aby sa na studnicke predavali iba nechutne preprazene hranolky, ale aj zdrave jedla. Kde je, do kelu, peticia za vystavbu hotelov?
Ad: Petícia proti výstavbe hotelov na Železnej studienke
9.12.2008 16:49 | Darina Gergelyová

Pripájam sa
Ad: Petícia proti výstavbe hotelov na Železnej studienke
3.12.2008 20:00 | Lucia Horvathova

Zelezna Studnicka ma sluzit na vychadzky Bratislavcanom. A ich detom a psom. Potom cyklistom, ktorí uz maju aj iné moznosti a ak su cyklisti a nielen bicyklisti, tak by mali dosliapat aj dalej. Bufet je fajn ale nie to najdolezitejsie. A ak bufet tak aj toalety. Staviat netreba nic, Bratislava uz je prestavana. Treba radsej udrziavat to co uz je, a sice od centra smerom von.
Program zelenych sa mi zda poloalibisticky a preto nemozem hlasovat. Lucia
Ad: Petícia proti výstavbe hotelov na Železnej studienke
2.12.2008 14:02 | Peter Pilinský

Vážený pán Tomáš,
ďakujem Vám za Váš názor. Vo svojom príspevku som sa snažil reagovať na príspevok pána Juraja Šedivého, prečo sme proti hotelom a nie aj proti využitiu už existujúcich rozostavaných resp. schátralých objektov na reštauračné účely. Treba si uvedomiť, že oba objekty (tz. 1. rozostavaný skelet Rybárskej reštaurácie a 2. schátralá reštaurácia Snežienka) v danom území už existujú. Naše dôvody si môžete podrobnejšie prečítať na našej stránke www.stranazelenych.sk. Čo sa týka môjho názoru na územný plán Bratislavy, ktorý schválilo mestské zastupeteľstvo, tak vo svojom príspevku som v žiadnom prípade netvrdil, že platný územný plán je ideálny. Je však platný a treba s nim
pracovať. Súhlasím s vami v tom, že väčšina ÚPD (najmä rôzne zmeny a doplnky) vznikajú na požiadavku/objednávku investorov.

Ad: Petícia proti výstavbe - Peter Pilinský
1.12.2008 22:00 | tomas

Vážený pán predseda Pilinský,
vychádzate zrejme z mylného názoru, že "územný plán Bratislavy, rok 2007" je terno pre obyvateľov a životné prostredie tohto mestečka, a že tento chráni hodnoty, ktoré tu ešte ostali. Zrejme ste nepostehli jeho "objednávkovosť" pre niektorých, a to najmú pre pozemkových špekulantov, najmú v súvislosti s "reštitúciami", náhradnými pozemkami a v súčinnosti s organizáciou SPF. Váš odkaz na tzv. "územný plán" je úplným potvrdením odhodlania svoj anulovať podpis pripojený pod petíciu, daný napriek problematickým bianco-bodom petície, s vedomím podpory občiansky a prírodne prospešných bodov. "Strana zelených" a jej stavárski exponenti však majú zrejme veľa dôvodov siahať a šermovať pojmom "(developerský) územný plán"...
Ad: Petícia proti výstavbe hotelov na Železnej studienke
1.12.2008 21:17 | Peter Pilinský

Dovolím si reakciu na otázku: Aký je rozdiel medzi reštauráciou a hotelom na Železnej?, resp. prečo nie sme aj apriori proti reštaurácii? V súčasnosti platí na Železnej studienke taký režim, že cez víkendy (tzn. kedy je územie využívané obyvateľmi Bratislavy asi najviac)je od záchytného parkoviska (pod železničným mostom) zákaz zjazdu pre všetky motorové vozidla. V prípade že by sa povolila výstavba hotelov asi nikto by nebol schopný ustriehnuť zákaz vjazdu hostí týchto hotelov. Len ťažko si je možné predstaviť, že by ubytovaní odstavili auto na záchytnom parkovisku a išli k hotelu aj s batožinou pešo. V prípade reštauračného zariadenia nie je nevyhnutné, aby návštevníci chodili k objektu autami. Práve naopak je reálne, aby sa návštevníci Železnej studienky prepravili k reštauračným zariadeniam po vlastných. Ten kto sa chce v Bratislave isť najesť do reštaurácie, kde môže parkovať priamo pred reštauráciou má plno iných možností v iných častiach Bratislavy. Ešte jeden argument prečo nie sme ako iniciátori výzvy absolútne proti žiadnemu rozvoju tohto územia je fakt, že v rámci schváleného územného plánu zo sept. 2007 sú tieto lokality určené pre šport a rekreáciu. Podľa nášho názoru je pre územie vhodnejšie v danej lokalite preferovať radšej reštauračné zariadenie pred budovaním hotelov s ubytovacími kapacitami.
Ad: Petícia proti výstavbe hotelov na Železnej studienke
27.11.2008 08:10 | JD

Uz mi je uplne jedno, ci ma na cyklopruhu ohrozuju auta alebo volne pobehujuce psiska. Zeleznu nech zastavaju - nic ine si nezasluzime - viac ako 7 rokov prebieha v lesoparku masivna tazba dreva a okrem zopar clankov o nicom sa nic nedeje. Rovnako sa mi nepaci bod 6 (a predovsetkym 7) - je to takmer to iste, ako keby tu vybudovali neoplotene golfove ihrisko.
Ad: Petícia proti výstavbe hotelov na Železnej studienke
26.11.2008 10:25 | Juraj Šedivý

Hmm, osobne by som bol len za ihrisko a toalety + nejake 2 male bufetiky a koniec. Preto nemozem podporit ani Vasu peticiu. Aky je prosim Vas rozdiel medzi hotelom a restauraciou?
(to na margo bodu 6:
"Chceme ... lepšie služby vrátane reštaurácií a verejných toaliet, zvýšenie kapacity odstavných parkovísk...")
Uz teraz je to preautomobilizovane. Co chceme? Autoparkoviska?
Ved restauraciu musia zasobovat rovnako ako hotel.
Ked uz, tak uz! Ubranme Studnicku ako kus naozajstnej prirody a presadnime do trolejbusu alebo na bicykel.
V kazdom pripade dakujem za kazdu iniciativu, ktora chce udrzat zbytky zelene v meste.
J. Sedivy
Ad: Petícia proti výstavbe hotelov na Železnej studienke
26.11.2008 08:31 | Liptay J.

Pri všetkej úcte k signatárom petície proti výstavbe na Tranovského ul. som smutný z toho, že proti výstavbe hotelov v Hornej Mlynskej doline sa našlo len tak málo signatárov a takmer žiadni diskutujúci. Aj z tohto "príkladu" vidieť, že občanov menej trápia krivdy, ktoré sa dejú "len tak" (obecne, proti verejnosti vôbec), ako tie "pod ich oknami". Škoda, presne toto zneužíva "verejná" správa a úradníci na stavebných úradoch. Mnohí sa dokonce tešia, ako sa vyvezú autíčkom na "nedeľný rezeň" až do jadra tohto pre Bratislavu ešte stále cenného územia.
Ad: Petícia proti výstavbe hotelov na Železnej studienke
7.11.2008 14:14 | ales razga

vyjadrujem touto formou tiez nesuhlas s vystavbou na zeleznej studnicke,dakujem .ales razga,rovniankova 2,ba.Pridať reakciu:

Rozsiahlejšie reakcie prinášajúce nové podstatné informácie či nové pohľady na diskutovanú problematiku môžete ponúknuť na uverejnenie formou samostatného článku na stránkach občianskeho denníka CHANGENET.SK.

Meno a priezvisko E-mail
 
Predmet


Poznámka


Autorizačný kód
Vypočítajte: "Desať plus 8".


 

Kampaň bola ukončená.

Podporilo ju podporovateľov.

  » Vaše reakcie (12)

 Súvisiace témy:
Samospráva
Lesy
Životné prostredie

Súvisiace regióny
Bratislava


REKLAMA 

CHANGENET.SK | občiansky denník, © 1996 - 2018, ChangeNet, ISSN 1336-2534
kontakt