spájame ľudí, ktorí menia svet
Kampane
aktuálne  |  fórum  |  kalendár  |  adresár  |  inzeráty  |  poznámkový blok  |  fotoblokkampane!
  Petícia za zachovanie Vegetky

Ing. Andrej Ďurkovský
primátor hlavného mesta SR Bratislava
Primaciálne námestie
Bratislava


Petícia za zachovanie Vegetky

Primátor mesta Bratislava Andrej Ďurkovský sa rozhodol nepredĺžiť súčasnému prevádzkovateľovi jedální Vegetka a Diétka na Laurinskej a Gorkého ulici (“Vegetka”) nájomnú zmluvu na priestory, v ktorých je Vegetka prevádzkovaná. Podľa stanoviska primátora je súčasný stav nevyhovujúci, formu stravovania považuje za nekultúrnu a prekáža mu i rad čakajúcich na Laurinskej ulici.

Súčasný prevádzkovateľ má tieto priestory v užívaní 17 rokov. Ako nás prevádzkovateľ ubezpečil, za uvedené obdobie ani raz neporušil svoje povinnosti z nájomnej zmluvy a ani nebol na akékoľvek porušenie mestom upozornený. Napriek tomu, že prejavil záujem predĺžiť nájom, resp. priestory odkúpiť za trhových podmienok, mesto jeho  žiadosť odmietlo bez zverejnenia konkrétnych a racionálnych dôvodov.

Mesto a jeho obyvatelia týmto krokom prídu o možnosti zdravého stravovania v centre mesta. Je viac než neisté, či developerska spoločnosť CDC, s. r.o., s ktorou chce mesto podpísať novú zmluvu, zachová funkciu verejného stravovania v súčasnej podobe.

Vegetka je jedáleň s jedinečnou atmosférou, ktorá sa za obdobie svojej existencie stala pevnou súčasťou koloritu mesta, a to vrátane radu jej stravníkov, ktorý je len dôkazom jej obľúbenosti medzi obyvateľmi a návštevníkmi Bratislavy. Odmenou za čakanie je zdravé, chutné, kvalitné jedlo a príjemný personál. V normálnych mestách sa veci, ktoré fungujú, udržujú, v Bratislave sa fungujúce veci zatvárajú. Apelujeme na predstaviteľov mesta na čele s primátorom, aby nerušili zariadenia, ktoré fungujú, majú tradíciu a slúžia občanom.

My, nižšie podpísaní občania, žiadame, aby primátor Andrej Ďurkovský predĺžil nájomnú zmluvu s doterajším prevádzkovateľom Vegetky na dlhodobé obdobie a  zachoval tým súčasnú formu diétneho stravovania v týchto priestoroch.


Petičný výbor:
Viktor Klimo, Hradné námestie 3, 949 01 Nitra
Martin Porubjak, Panská 8, 811 01  Bratislava
Michaela Kadašiová, Továrenská 8, 811 09 Bratislava
Martin Vavrinčík, Tyršovo nábrežie 11, 040 01 Košice
Peter Hodál, Šancová 62, 811 05 Bratislava
Dušan Hanák, Námestie SNP 11, 811 06 Bratislava
Lucia Piussi, Karpatská 10, 811 05 Bratislava

www.nebertenamvegetku.skPOZNÁMKY / vaše reakcie
Ad: Petícia za zachovanie Vegetky
22.9.2008 13:09 | Pavol Široký

Maximalna podpora zachrane Vegetky.
Agresivne nazory niektorych masozravcov povazujem za hlupe a nezmyselne. Ked nechcete jest vege tak tlacte maso a teste sa na zdravy zaludok a creva.
V meste je dost restauracii a jedalni s maso ponukou. Jedinu kvalitnu vege restauraciu chce primator zlikvidovat bez jedineho seriozneho argumentu.
Dlhy rad pre Vegetkou je dokazom kvality jedal a nedostatku podobnych zariadeni v Bratislave.
Ad: Petícia za zachovanie Vegetky
29.8.2008 15:13 | tino

Mäsožravec -> "zaujimavy" prispevok... 1. sice som vo Vegetke nikdy v zivote nebol, ale nemyslim ze tam ludia chodia iba na byliny, kedze si ich nazval bylinozravymi. 2. "asi im nedostatok bielkovin sposobuje..." hm,ty si v oblasti vyzivy asi neni velmi doma, vsak? len pre rychle porovnanie - obsah bielkovin v soji - 49,6%, sosovica - 25%, hrach - 23,8%, fazula - 21,4% atd atd. bravcovina - 21% (bocik 8,2%), hovadzie - 20,75%, mlete maso(to bude asi tvoj burger-king, predpokladam) - 16,9%, sliepka - 11,5% atd atd. http://www.kulturistika.sk/pages/vyziva/nutric-h/potravin.ht m # 3. asi mas pravdu ze v XY restauraciach sa da objednat bezmasite jedlo - otazka vsak je: ake ma castokrat to bezmasite jedlo nutricne hodnoty v tych XY restauraciach, ked to ma byt len nejaka jednoducha cheesy pizza, alebo iba nejake sladke alternativy, ktorymi chcu skraslit svoje menu aj o nejake bezmasite jedla, neberuc do uvahy prednosti inych omnoho viac nutricne vyzivnejsich bezmasitych jedal...
Peter -> tazko reagovat na prispevok, kde sa niekto chvali, aky je super, ked je nieco co beci, erzi a kvoka.. Suhlasim, ze "Ludia čo si na raňajky dajú klíček na obed trávu a potom už radšej ani nevečeraju niesu v poriadku." Ako ale tento prispevok suvisel so zatvorenim Vegetky?Pridať reakciu:

Rozsiahlejšie reakcie prinášajúce nové podstatné informácie či nové pohľady na diskutovanú problematiku môžete ponúknuť na uverejnenie formou samostatného článku na stránkach občianskeho denníka CHANGENET.SK.

Meno a priezvisko E-mail
 
Predmet


Poznámka


Autorizačný kód
Vypočítajte: "Desať plus 8".


 

Kampaň bola ukončená.

Prehľad podporovateľov

  » Vaše reakcie (2)

 


Čítajte tiež:
Vegetku po hygienickej kontrole opäť otvoria
Prečo je Vegetka zatvorená?


Súvisiace témy:
Zdravie
Samospráva

Súvisiace regióny
Bratislava


REKLAMA CHANGENET.SK | občiansky denník, © 1996 - 2014, ChangeNet, ISSN 1336-2534
kontakt | reklama | info | služby | RSS