spájame ľudí, ktorí menia svet
Kampane
aktuálne  |  fórum  |  kalendár  |  adresár  |  inzeráty  |  poznámkový blok  |  fotoblokkampane!
  Výzva Ministerstvu zahraničných vecí ohľadom Kosova

Výzva verejnosti Ministerstvu zahraničných vecí SR, Vláde SR a Národnej Rade SR v súvislosti so závermi rokovania Výboru NR SR pre európske záležitosti

Minister zahraničných vecí SR vystúpil 6.2.2007 na zasadnutí Výboru NR SR pre európske záležitosti, pričom uviedol, že osamostatnenie Kosova je nezvratné, a že slovenská diplomacia podporí návrh splnomocnenca OSN Marttiho Ahtisaariho, ktorý smeruje k vzniku nezávislého Kosova. Ministrov návrh na vyslovenie podpory plánu Marttiho Ahtisaariho následne  schválil Výbor NR SR pre európske záležitosti.

My, občania SR, adresujeme nasledujúcu výzvu organizáciám:
Ministerstvo zahraničných vecí Slovenskej republiky, Hlboká cesta 2, 833 36 Bratislava
Úrad vlády Slovenskej republiky, Námestie slobody 1, 813 70 Bratislava
Národná rada Slovenskej republiky, Námestie Alexandra Dubčeka 1, 812 80 Bratislava

Nesúhlasíme s prijatím plánu budúcnosti Kosova, ktorý predložil splnomocnenec OSN Martti Ahtisaari. Zámery, ktoré sú v ňom obsiahnuté, považujeme za narušenie zásad Charty OSN, ako aj záverov Helsinskej konferencie o bezpečnosti a spolupráci v Európe z roku 1975. Vytvorenie fakticky nezávislého Kosova je v príkrom rozpore so zásadou nenarušiteľnosti štátnych hraníc, ktorá patrí medzi najdôležitejšie piliere mierového usporiadania Európy po druhej svetovej vojne. Vznik nezávislého Kosova bez súhlasu srbskej strany bude znamenať víťazstvo agresívneho etnického separatizmu, ktorý sa v minulosti neštítil používať najhoršie prostriedky, akým je o. i. aj terorizmus. Môže sa preto stať  nebezpečným precedensom pre riešenie národnostných a teritoriálnych sporov aj v iných regiónoch Európy. Politické špičky SR, bez ohľadu na svoju stranícku príslušnosť, deklarovali za prioritu slovenskej zahraničnej politiky spoluprácu s balkánskymi štátmi. Zároveň sa vždy vyslovovali za zachovanie územnej integrity Srbska, resp. za prijatie  takého riešenia, ktoré "bude možné v budúcnosti v prípade potreby ešte korigovať." Pokiaľ SR prijme opačný názor, dôsledkom bude nielen ohrozenie najzákladnejších štátnych záujmov SR, ktorým je princíp nenarušiteľnosti hraníc, ale aj spochybnenie pozície Slovenska a jeho diplomacie ako dôveryhodného partnera.


Oprávnenie zastupovať verejnosť pri rokovaniach o výzve majú:
Marušiak Juraj, Jana Smreka 4, 841 08 Bratislava
Sečanský Vladimír, Tupolevova 7, 851 01 Bratislava
Braxatoris Martin, Mateja Bela 2, 811 06 Bratislava


POZNÁMKY / vaše reakcie
Ad: Výzva Ministerstvu zahraničných vecí ohľadom Kosova
19.2.2007 15:06 | Jozef Dedič

Stručná poznámka, bez riešenia historických a teritoriálnych aspektov.
Zamyslite sa, čím by sa asi najradšej živil ľud KOSOVSKO-ALBÁNSKY?
1. Poľnohospodárstvom na svojich rozdrobených a málo obrobených poliach, ktoré na jeseň zapália, aby pôdu zúrodnili, bez ohľadu na to čo všetko živé a neživé pri tom zhorí.
2. Kamenárstvom, aby ich balkóny obrovských domov postaveých z peňazí EU a islamských komunít, mohli zdobyť orly z roztiahnutími krídlami.
3. Priemyslom, ktorý na danom území v rukách nevzdelaných Albáncov nemá žiadnu tradíciu.
4. Prácov v prospech vojenských základní NATO alebo neskôr UN, ktorá je velmi dobre platená a až tak sa nenarobia a majú dostatok času na svoje modlitby.
5. Rozvojom čierneho obchodu s kradnutými autami, drogami a bielym masom, ktorý už v súčasnosti má v krajine svoje zastúpenie a čaká na svoju možnosť nekontrolovane eexpandovať.

Pestrý výber všakže?
Vážený zástancovia osamostatnenia KOSOVA, zamyslite sa trochu hlbšie...
Tak aby sme sa neskôr všetci nedivili keď sa s odstupom času začne hovoriť o Veľkej Albbánii.

Ad: Výzva Ministerstvu zahraničných vecí ohľadom Kosova
19.2.2007 11:12 | dolly

V celku vycerpavajuci dokument o konflikte (po anglicky):

Juhoslavia - vojna ktorej sa dalo predist.

http://video.google.com/videoplay?docid=58601861 21153047571&q=avoidable+war
http://video.google.com/videopl ay?docid=6371060303901674397&q=avoidable+war

Ad: Výzva Ministerstvu zahraničných vecí ohľadom Kosova
18.2.2007 08:38 | Amadeus

A touto peticiou by som nikdy nesuhlasil. Srbi postavali v Kosove na chodnikoch, ked kosovskych Albancov vyhanala Milosevicova armada.
Kazdy nasledok ma svoju pricinu, a ja sa nedivim albancom a Kosovu, ze sa chcu oddelit - od agresora.
Vseslovanska vzajomnost a suhlas agresora s rozdelenim (srbska) su len nemravne taraniny.
Ad: Stella
15.2.2007 17:59 | Slav

O vseslovanskej vzajomnosti nas uz mnoho krat presviedcali, ze je to hlupost, blud a neviem co este. Ako vidis (na tejto peticii) su ludia, ktori maju iste idei, pohlad a tento im ani ty (demokratka) nemozes upierat, presne tak ako mi neupierami zidom, arabom ci inym narodom a rasam ich vnutroetnicke citenie a kulturnu previazanost. Nechaj to teda prosim na kazdeho a nestavaj sa do ulohy tvorcu vesmiru a majitelky univerzalnej pravdy.
Ad: Výzva Ministerstvu zahraničných vecí ohľadom Kosova
15.2.2007 14:37 | Stella

Mali by sme konecne zabudnut na nasu vseslovansku vzajomnost - je to prezitok.
Keby sa hranice vzdy tvorili podla etnik, mnohym vojnam by sa prevdepodobne predislo, ale vieme, ako to bolo s byv. Juhoslaviou. Srbi patria medzi národy s najnižším prirodzeným prírastkom v Európe a Kosovskí Albánci s najvyšším. Vedia si Srbi predstavit, že o pár rokov sa ich počet vyrovná počtu Albáncov? Že asi tretina poslancov a niektorí ministri by boli Albánci? Že so Srbska by sa stal dvojjazyčný štát? Pritom máloktorý Srb v Kosove vôbec bol. Ak sa máme obávať precedensu, tak potom pokiaľ sa to týka Albáncov žijúcich v Bosne, Čiernej hore a Macedónsku. Čo sa týka hrozby odtrhnutia južného Slovenska - nacionalistické, populistické kecy!!!
Ad: Výzva Ministerstvu zahraničných vecí ohľadom Kosova
15.2.2007 01:15 | Frantisek Kollar

Umyselne taraniny alebo politicke diletanstvo J. Kubisa!
Minister zahranicnych veci SR J. Kubis sa vyjadril,ze osamostatnenie Kosova je nezvratne.Zaiste je to jeho zelanie.Jeho stanovisko je jednoznacne proti Srbsku a za kosovo-albansky stat.Kubis okrem ineho povedal:"Nemózeme to zastavit.Myslim si, ze by to teraz bolo aj nebezpecne."
Tu je nutne sa spytat: "Pre koho by to bolo nebezpecne, ci azda pre Slovensko alebo pre neho osobne? Zastavat v otazke Kosova ine stanovisko ako Brusel alebo Washington je nebezpecne? V takom pripade by to bolo uz velmi zle s tou suverenitou SR! Pripomina to stav satelitnych statov v byv. Sovietskom zväze.
Je faktom, ze odtrhnutie Kosova od Srbska zapadnymi statmi bol by uskutocneny precedentny pripad pre ine narodnostne mensiny, co by mohlo byt pricinou nepokojov, revolucii a vojny.
Totiz, v mnohych statoch sveta sa nachadzaju narodnostne mensiny, aj na Slovensku. A predovsetkym preto si zelame, aby na Slovensku vladol pokoj.Kazdeho rusitela tohto pokoja treba vcas odstranit.
J. Kubis, podla jeho vyrokov, pracuje proti existencnym zaujmom nasho naroda a statu. A TO JE ZRADA! Mal by sa vzdat postu ministerstva zahranicia alebo mal by ho Fico pozbavit funkcie. Fico, ako predseda vlady je opravneny udavat smer zahranicnej politiky SR a v danom pripade starat sa o to, aby J. Kubis nesposobil vela Zla pre narod a stat.
Je neunosne, aby politicky oportunista, Jan Kubis, reprezentoval nas narod a stat.
Uz sa viac nesmie stat, aby Madari spoluvladli na Slovensku, ako to bolo za M. Dzurindu, coho nasledky musime znasat a ktore sa mozu este viditelnejsie dostavit.
Je nepopieratelne,ze narodnostna mensina musi mat prava, ktore jej prinalezia, avsak nikdy nie privilegia, ktore by pripane mohla zneuzit na destruktivnu cinnost v state.
Musime mat na zreteli, ze narodnostne mensiny nevlastnia samourcovacie pravo narodov,toto prislucha podla medzinarodneho prave len narodom a narodnostna mensina nie je narodom.
AD doktor
15.2.2007 00:31 | kvido

Je mi uprimne luto, ze si nepochopil o co tu ide... ale taky je obraz nasej doby.. ovce a pastieri
Ad: Výzva Ministerstvu zahraničných vecí ohľadom Kosova
15.2.2007 00:29 | Doktor

neviem teda oco vam tu ide , ale myslim ze stekate spatnym smerom....a hodne
Stranka
14.2.2007 22:41 | powerko

je bohuzial dost labilna a chce to trpezlivostpreklikat sa tam, kam treba..
Ad: Výzva Ministerstvu zahraničných vecí ohľadom Kosova
14.2.2007 17:55 | FS

tato stranka ma stale problemy s nacitavanim..
Ad: peter
14.2.2007 17:32 | rriss


1. Kosovski Albanci ako hlavni akteri kosovskej (balkanskej? ktorej balkanskej vojny? fakt si myslis ze bola len jedna?) vojny napachali vela zla a nezavislost Kosova je len dosledkom tejto vojny (pozor na pravopis..) a aj dovrsenim procesu separatistickych tendencii a agresie kosovsko-albanskych vojnovych lidrov.
2. Emocie kosovsko-albanskeho obyvatelstva, zalozene na ich majorite v kosove ako dosleku nuteneho srbskeho exodu, nie su ziadnym dovodom pridelovat im akekolvek uzemie.
3. Kosovski albanci si musia uvedomit svoju (plnu?) zodpovednost za svoju vinu v Balkanskom konflikte (ktorom balkanskom konflikte?). Kym to neurobia, nemaju co hladat v rodine (pozor na pravopis) europskych narodov.
4. Kosovo je v sucasnosti de iure sucastou Srbska. Ak mu prizname nezavislost, Kosovo bude pravdepodobne dlhodobo ohniskom nepokojov a nasilia, ktoremu medzinarodne spolocenstvo tazko dokaze celit.
5. Riesenie statutu Kosova sa moze stat nielen medzinarodno-pravnym, ale aj praktickym precedensom pre riešenie národnostných a teritoriálnych sporov aj v iných regiónoch Európy. Vyzyvam ludi, aby v tomto smere nesadli na lep premudrelym hlupakom!
Nesuhlasim s postojom Slovenska !!!
14.2.2007 14:06 | Peter

1. Srbsko ako hlavny akter Balkanskej vojny napachalo vela zla a nezavislost Kosova je len dosledkom tejto vojna a aj dovrsenim procesu rozpadu Juhoslavie.
2. Emocie srbskeho obyvatelstva, zalozene na davnej historii nie su ziadnym dovodom pridelovat im akekolvek uzemie.
3. Srbi si musia uvedomit svoju plnu zodpovednost za svoju vinu v Balkanskom konflikte. Kym to neurobia, nemaju co hladat v rodime europskych narodov.
4. Kosovo je v sucasnosti v podstate nezavisle os Srbska. Ak ho prinutime ku pripojeniu ku Srbsku, bude Kosovo pravdepodobne dlhodobo ohniskom nepokojov a nasilia, ktoremu srbska strana tazko dokaze celit.
5. Situacia na Balkane je poznacena vojnou. Akekovek prirovnania s inymi mensinami v ramci statov EU su absolutne pomylene, kedze staty EU su stabilne demokracie zabezpecujuce svojim mensinam svoje prava. Vyzyvam politikov, aby prestali so strasenim madarskou mensinou!!! Vyzyvam ludi, aby v tomto smere nesadli na lep nezodpovednym politikom !
Ad: Výzva Ministerstvu zahraničných vecí ohľadom Kosova
12.2.2007 18:19 | Jaro Krupa

Dirigenti tohto sveta sustavne hovoria a konaju proti terorizmu a agresii moslimov. A tuhla odrazu idu odovzdat kus slovanskej, krestanskej zeme juznej Europy agresivnym moslimom! Neobjavili nahodou ropu v tej nestastnej kosovskej zemi? Podla logiky zdraveho, normalneho cloveka zamer darovat tuto srbsku, europsku krajinu moslimom je rozhodnutie chorych mozgov. Ak vec domyslime do buducnosti, je tu snaha uplne znicit tradicne krestansku Europu. Kulturna autonomia v ramci Srbskej republiky je dostatocna.
Je dolezite si uvedomit, ze demokracia, zakladne ludske prava a slobody sa vyvinuli iba v tradicne krestanskych krajinach! Iba Jezis hlasal lasku. A perly nehadzal sviniam. Ak nepriatelia slobody-totalitni globalisti znicia krestanstvo, znicia aj demokraciu a padneme znova do moslimskeho, alebo ateistickeho otroctva.
Ad: Výzva Ministerstvu zahraničných vecí ohľadom Kosova
12.2.2007 17:53 | Pavol Topolsky

Vyhlasenie pana sudruha Kubisa je nielen neprofesionalne, ale aj skandalozne. Nielenze skodi nasim slovanskym bratom Srbom, ale aj Slovensku a Slovakom. Okrem ineho, nahrava Madarom a vselijakym inym zivlom, ktore v Europe a vo svete robia zmatok a siria neistotu a nasile. Alebo Kubis nevie co hovori (ma v hlave tmu) co je nepravdepodobne, alebo je AGENT v sluzbach istych sil a zoskupeni. To by nebolo u pana-sudruha Kubisa nic prekvapujuce a mimoriadne. Ved sa na to vyskolil v Moskve a tak pracoval ako komunisticky agent-"diplomat" az do doby, kedy obratil kabat a zmenil chlebodarcov, ale nie spinavu pracu za judasovsky zold. To, ze je Kubis slovenskym ministrom zahranicia je skandal, nieco neuveritelne. Cudujem sa Dr. Ficovi a vlade, iba ze by aj oni boli zastraseni, zterorizovani alebo podplateni. To posledne vylucujem. Kubis by mal odstupit, a ked nie dobrovolne, tak musi byt vyhodeny z pozicie ministra i z uradu Ministerstva zahranicia. Nech si hlada pracu v Tirane, Washingtone, Berline alebo v Jeruzaleme. Ma bohaty vyber.
Ad: Panonski namornik Joco
12.2.2007 08:41 |

Asi prislo k nedorozumeniu, tato peticia nie je na podporu Shiptarov.
Ad: Výzva Ministerstvu zahraničných vecí ohľadom Kosova
12.2.2007 03:46 | PanonskinamornikJoco

bozi,vy podporujete nieco o com nemate ponatia,neboli ste narodeny v Juhoslaviji,nepoznate tu mentalitu,neviete kto su Shiptari,ih nepotrebujeme ale su tuna ine veci ktorych ste vy nie vedomy.Tak ako co by ste vihnali vasich ciganov tak ani ja nechcem kriminalcov v mojom state.
Slovansky lud nema nic v spolu nazivani zo Shiptari,jazyk, mentalita,obicaje,a vsetko ostatne, Islam,je to rozlicne od slavenskych narodov.Nikto nepotrebuje parazitov.Mate ich mnoho na Slovenaku tak ze mozete sudit po nich. Nezabudnite ze tot vsetko
Niekto z hore pozoruje...
(prepacujem sa za pravopis,dlho som nepisal po slovensky)
Ad: Výzva Ministerstvu zahraničných vecí ohľadom Kosova
11.2.2007 19:04 | miro baláž

zaujimave ze Ahtisaari neinicioval bombardovanie londyna kedze nechce dovolit istej casti severnych irov samostatny stat.
takisto ma prekvapuje ze sa zatial nehovori o bombardovani bratislavy kedze slovenska vlada odmieta madarsku autonomiu na zitnom ostrove. Dalsie miesto na bombardovanie je zrejme madrid, kedze nechce dat baskom samostatny stat...no uz ma nebavi pokracovat, bude to prilis dlhy zoznam.
Ad: Výzva Ministerstvu zahraničných vecí ohľadom Kosova
11.2.2007 18:17 | Mato

Treba bratov srbov podporovat a nedovolit aby vzniklo albansko2. Je to absolutne neprijatalny precedens do buducna. Ak by sa cela europa vyjadrila jasne ako rusko tak by bolo albancom v kosove jasne ze nema zmysel diskutovat na tuto temu a bol by pokoj. Urcite by nesli proti celej europe. Doterajsim postojom im len pomahaju zvysovat ich poziadavky!!!! Lahko sa moze stat ze o par desiatok rokov ich budeme mat hen za dunajom a budu chciet este viac.
Ad: Výzva Ministerstvu zahraničných vecí ohľadom Kosova
11.2.2007 01:24 | Mojmír Kovář

Několik postřehů z mé návštěvy Kosova v srpnu 2001, jen dva roky po vojenském konfliktu, který tento region postihl, kam jsem se jako euromanažer vypravil na požádání brněnské firmy, s cílem prosondovat možnosti spolupráce v regionu Gjakovë .

Tehdy nás přijalo mnoho regionálních aktérů z oblasti veřejné správy (šéf samosprávy regionu Gjakovë p.Agif Shehu, ekonomický poradce Ibrahima Rugovu, pozdějšího presidenta Kosova; administrátor UNMIK v Gjakovë ) , vedení podniků (Metaliku, Jatex, Emin Duraku aj.) a katolické církve ( generální vikář Apoštolského administrátora v historickém Prizrenu, a diecézní děkan v Klinë) :

1- Kosovo je klíčem ke stabilitě v JVE; 2- Vysokou hodnotu představuje solidarita Kosovců, která se projevila např. při zapojení se diaspory do znovuvýstavby rozbité Gjakovë (170 tis. švýcarských, 220 tis. německých, a dalších Kosovců po celém světě); 3-Nejvyšší představitel Gjakovë nám tehdy nabízel zřízení Kanceláře pro koordinaci meziregionálních vztahů v Gjakovë; 4- Velké pracovní nasazení, silná motivace a vitalita tehdejší kosovské populace (prům.věk 25 let) jako předpoklady pro využití následných investic; 5- Mohli jsme pozorovat silnou prorodinnou orientaci, úctu k illyrským tradicím a dobrý vztah k ČR a SR, jako dobrý předpoklad pro meziregionální partnerské vztahy s kosovskou komunitou.

Jsem toho názoru, že plán Ahtisaariho by měl uvedené poznatky zohlednit. Přimlouval bych se za prostředkování, zejména křesťanských laiků různých profesí , v úzké vazbě na politiky. Za velmi důležité a efektivní považuji regionální partnerství. Z mé zkušenosti vyplývá, že každý občan SR i ČR by měl věnovat této problematice odpovídající část pozornosti a přistupovat k podpoře problematiky této části JVE zodpovědně.

Bude zapotřebí velké opatrnosti a osobní všestrannosti pro úspěch v jednání, které je klíčem k míru, jehož efekty pocítí i náš region. Pokud by bylo zapotřebí, jsem připraven k odevzdání potřebných náležitostí.

Příklad úspěšného expresidenta Borise Trajkovskiho, někdejšího pastora evangelické církve metodistické v sousední Makedonii je motivující.
Ad: Výzva Ministerstvu zahraničných vecí ohľadom Kosova
10.2.2007 22:03 | Mordechaj Kapusta

Bezpečnostná rada OSN nám pomôže ovládnuť Telgárt. K tomuto radostnému záveru sme prišli včera na pravidelnom zasadnutí Lóže Veľkého Orientu a Byzantského Rítu v Penzióne u Hanky v Telgárte. Rozpracovali sme stratégiu postupu a teraz ju pri raňajkách precizujeme. Dôvod je jasný. Po mnohých beznádejnych pokusoch, planých sľuboch a našich bohumilých aktivitách, stále nie som starostom Telgártu. Aj posledne sme prehrali voľby ako Židia v našej spriatelenej lóži Humanizmus v Bratislave. My však nemienime čakať so založenými rukami a dúfať, že budúce voľby vyhráme. Nezvratný proces nezávislosti Telgártu včera večer z nášho rozhodnutia začal, aby sme použili diplomatický jazyk Janka Kubiša. Už dávnejšie sme rozmnožili počet našich počerných priaznivcov, platíme im ich mimovládne aktivity a hostíme na konferenciách, takže dnes je v Telgárte 90% novousadlíkov, my a zbytok sú potomkovia nejakých starousadlíkov, ktorí zapríčinili naše fiasko vo voľbách. Všetkých počerných priaznivcov už Otec Serafim prijal do gréckokatolíckej Cerkvi. Sú to Gréckokatolícki kresťania. Žiadni Luteráni alebo Rímskokatolíci ako okolo Telgártu. Celý svet sme už oboznámili s akou katastrofálnou diskrimináciou zápasia naši priaznivci. Mnohých kastrovali, ženy sterilizovali, bývajú ako Židia cez vojnu v getách. Naši bratislavskí spojenci nesklamali a postarali sa cez mimovládne organizácie o mediálnu kampaň. Médiá sú na našej strane. Hneď po raňajkách sa presunieme do bezpečného úkrytu. Lietadlá našich spojencov sú už vo vzduchu, aby presne riadenými strelami rozbúrali obydlia našich protivníkov, ak sa nepobrali na vozoch včas do Brezna, kde majú hniezdo. Možno by pre istotu mali rozbúrať aj celé Brezno, aby sa nebodaj nevrátili. Nebudú voliť našich oponentov. Referendum o nezávislosti Telgártu od Brezna bude nasledovať hneď po ich odsťahovaní. Nech si potom v Brezne robia referendá aké chcú. Ani Draškovič ich nezachráni. Zachránime mier. Bezpečnostnú radu OSN požiadame, aby plán na osamostatnenie Telgártu pripravil primátor Banskej Bystrice Ivan Saktor, v ktorého majú obe strany dôveru a ktorý pochopí, že nezvratný proces začal. Inak ako našou nezávislosťou proces neskončí. Rokovania budú dlhé, ale nakoniec OSN rozhodne v náš prospech. Máme predsa medzi sebou nášho Žida. Vďaka jeho radám sme stratégiu ovládnutia Telgártu trošilinku pozmenili. Už neašpirujem na kreslo starostu. Starostom bude Dežo Šarkozy, ktorý nevie čítať. Ja budem jeho poradcom. My budeme stále sedieť v Penzióne u Hanky a starosta Šarkozy bude podľa našich rád behať po Telgárte, zháňať peniaze a nosiť nám víno. Keď niečo pobabre, vymeníme ho a ja zostanem stále poradcom. Múdra židovská rada. Dobre, že nie sme antisemiti. Ešte nám zostáva vyriešiť posledný problém. Ako by sme Telgárt pripojili k Veľkému Rusnackému kráľovstvu na Východnom Slovensku? Snáď medzitým získame skúsenosti z Kosova, ktoré sa hneď vo februári 2007 chystáme ako prví uznať a vyslať tam z osady nad Telgártom Dežovho syna ako veľvyslanca.
http://mordechajkapusta.blogspot.com/Pridať reakciu:

Rozsiahlejšie reakcie prinášajúce nové podstatné informácie či nové pohľady na diskutovanú problematiku môžete ponúknuť na uverejnenie formou samostatného článku na stránkach občianskeho denníka CHANGENET.SK.

Meno a priezvisko E-mail
 
Predmet


Poznámka


Autorizačný kód
Vypočítajte: "Desať plus 8".


 

Kampaň bola ukončená.

Podporilo ju podporovateľov.

  » Vaše reakcie (59)

 Súvisiace témy:
Bezpečnosť a ozbrojené konflikty
Medzinárodná pomoc
Štátna správa
Politika
Demokracia

Súvisiace regióny
Kosovo


REKLAMA 

CHANGENET.SK | občiansky denník, © 1996 - 2018, ChangeNet, ISSN 1336-2534
kontakt