spájame ľudí, ktorí menia svet
Kampane
aktuálne  |  fórum  |  kalendár  |  adresár  |  inzeráty  |  poznámkový blok  |  fotoblokkampane!
  Podpíšte petíciu za prijatie Zákona o životnom partnerstve dvoch osôb rovnakého pohlavia

Vážené poslankyne, vážení poslanci Národnej rady Slovenskej republiky, vážené členky a vážení členovia Vlády Slovenskej republiky,


svojím podpisom sa pripájam k podpornej kampani Iniciatívy Inakosť za prijatie Zákona o životnom partnerstve dvoch osôb rovnakého pohlavia.

Zákon vyrovná šance a prinesie do života občanov a občianok Slovenskej republiky možnosť uzatvorenia štátom uznávaného partnerského zväzku dvojíc rovnakého pohlavia.

Obdobný zákon už prijali desiatky demokratických krajín v Európe a v celom svete. Prijatie tohto zákona je dôležité z hľadiska plnohodnotnej kvality života dvojíc rovnakého pohlavia. Za podstatný považujem aj jeho nediskriminačný rozmer a napĺňanie myšlienok demokracie a humanity.

Vážené poslankyne, vážení poslanci NR SR,
vážené členky a vážení členovia Vlády SR,

žiadam Vás, aby ste Národnej rade Slovenskej republiky predložili a následne schválili návrh Zákona o životnom partnerstve dvoch osôb rovnakého pohlavia.
Osoba, poverená pre účely petičnej kampane Iniciatívou Inakosť na zastupovanie v styku s orgánmi verejnej správy: Anna Fábryová

Petícia sa riadi Zákonom o petičnom práve č. 85/1990 Zb.

Petíciu je potrebné podpísať osobne, pretože to vyžaduje petičný zákon, ale svoju podporu môžete vyjadriť aj elektronickou formou či už na Changenete, na lesba.sk alebo mailom na adrese fabry@changenet.sk. Elektronická podpora bude mať IBA výpovednú hodnotu o počte našich priaznivcov, len osobný podpis každého a každej z nás však môže dostať petíciu na rokovanie Národnej rady Slovenskej republiky.


Iniciatíva Inakosť privíta, ak dáte petíciu podpísať svojim príbuzným, priateľom či kolegom...

Ďakujeme za Vašu podporu

PETÍCIA A PETIČNÝ ARCH NA STIAHNUTIE A VYTLAČENIE


POZNÁMKY / vaše reakcie
Ad: Podpíšte petíciu za prijatie Zákona o životnom partnerstve dvoch osôb rovnakého pohlavia
28.1.2015 08:34 | Dodo

Som proti.

Preco tato skupinka ludi nevie zit tak, aby neotravovala zivot celej spolocnosti?

Nech si doma robia co chcu.

Hana Fabryova povedala, ze nechce adopciu malych ciganceniec z detskych domovov. Teraz Fabryova zmenila nazor?

Dokedy bude tato pani/muz Fabryova menit nazory? Ja viem, ze len idiot nemeni nazory ale co ked je Fabryova vynimka?
Ad: Podpíšte petíciu za prijatie Zákona o životnom partnerstve dvoch osôb rovnakého pohlavia
13.11.2007 00:34 | Karol Kolar

Ano, tato peticia je skutocne to najpotrebnejsie, co musime co najskor uzakonit. Nic nie je dolezitejsie, ani skolstvo, ani zdravotnictvo, ale len tato problematika. No ale sme riadne zaostali my Slovaci, este stale nemame tento zakon v platnnosti, nejdeme s dobou, okolite staty to uz davno maju ale my este stale nic, a ak to aj niektore staty este nemaju uzakonene, urcite je to prvorada horuca vrcholne dolezita vec na uzakonenie aj pre nich. Slovaci zobudte sa a budte MODERNI, pretoze ak chcete byt moderny, ak chcete byt popularny, ak chcete aby sa o vas zaujimali media, je potrebne zmenit svoju orientaciu na homosexualnu, aj ked tuto potrebu nepocitujete, ale nova doba si to vyzaduje! A preto podporme co najskorsie uzakonenie tohto sucasneho hitu, ak chceme, aby sa v krajine zacalo pouzivat Euro, aby bol lacnejsi benzin, aby boli lacnejsie potraviny, aby sme zdravsie zili, aby boli rodiny zdravsie a kvalitnejsie, aby bolo viac detskeho smiechu, ale hlavne aby sme boli moderni!!
Ad: Podpíšte petíciu za prijatie Zákona o životnom partnerstve dvoch osôb rovnakého pohlavia
20.8.2007 14:26 | hohny b

som heterosexualny muz a zvrhlosti zasadne nepodporujem, preto to nepodpisem !
Ad: Podpíšte petíciu za prijatie Zákona o životnom partnerstve dvoch osôb rovnakého pohlavia
10.8.2007 22:56 | Janet Livingstone

Som tiez heterosexualna zena a tuto iniciativu podporujem. Scientists have recently shown that sexual orientation is determined in-utero by hormonal flows in the pregnant mother. This not only means that it is part of nature, but it also means that there are most probably many more gay people in the world than we think. Those who are offended by what other people do in their bedrooms when they cannot see them must have very active imaginations. It would be great if everyone paid more attention to other issues in this country, such as shrinking green spaces in our cities, aggressive drivers who threaten our lives on the roads and a largely inadequate publich healthcare system.
Ad: Podpíšte petíciu za prijatie Zákona o životnom partnerstve dvoch osôb rovnakého pohlavia
9.8.2007 02:09 | Alena Hohošová

Súdiac podľa reakcií mnohých je toto naše malé Slovensko síce oficiálne už v Európskej únii, ale úrovňou spoločenského vedomia je ešte stále beznádejne konzervatívne. Všetky takzvané "staré" štáty únie a dokonca už aj Česko sú už niekde úplne inde, na oveľa vyššej úrovni modernej spoločnosti. Začínam silne pochybovať, či do tej Európy naozaj patríme.
koho je to chyba?
7.8.2007 15:31 | matúš caban

zdravím všetkých "uvedomelých", ktorí sem prispeli svojou vyspelou troškou,
velmi sa mi pacia názory všetkých tu prítomných ochrancov mravných a kultúrnych hodnôt nášho národa a zároveň im chcem poďakovať, že sa tak o nás, nevedomých občanov starajú,
aj podľa mňa sú homosexuáli zodpovední za všetok úpadok v našej spoločnosti,

len by som ešte dodal:
ako je možné vychovávať deti k harmonickej, zdravej a plnohodnotnej osobnosti, keď homosexuálni partneri budú mať registrované partnerstvo?
ako je možné žiť čistým a morálnym životom, keď sa homosexuáli budú sobášiť?
tak sa potom nikto nečudujme, keď tu budeme mať plno narkomanov, vysokú mieru rozvodovosti, prostitútky, pornofilmy na STV aj v obednajších hodinách, vraždy, znásilnenia, kriminalitu.....
všetci dobre vieme koho to bude chyba

Ad: Podpíšte petíciu za prijatie Zákona o životnom partnerstve dvoch osôb rovnakého pohlavia
4.8.2007 23:47 | Bara

Som heterosexualna zena a tuto iniciativu podporujem.
Ad: Podpíšte petíciu za prijatie Zákona o životnom partnerstve dvoch osôb rovnakého pohlavia
1.8.2007 19:47 | Peto S

Plne zastavam presvedcenie katolickej cirkvi, ktora neodsudzuje homosexualov, ale homosexualne akty. medzi tym je velky rozdiel. tak ako je kazdy povolany k svatosti, lebo sme ludia s dostojnostou, ktoru nam vydobil Kristus, a teda kazdy je povolany k cistote mysle aj tela, ci heterosexual alebo homosexual. rozdiel je v tom, ze homosexualita nie je normalna. je bezna ale nie normalna. Kazdy si nesie svoj kriz, ktory sa nada porovnavat. co je pre jedneho lahke, moze byt vemi tazke pre druheho. homosexualne orientovany clovek to ma tazke, ale nie nemozne. aj on/ona moze byt svaty/a. sexualita je dar a nie je to vec len pohlavneho styku. je to obrovska sila, nieco co nas definuje ako muza ci zenu. miesat sa to neda. partnerstvo pre mna nic neznamena. manzelstvo pred Bohom je posvatene. to uz je nieco. partnerstvo homosexualov v nich nic nevyriesi, len budu dalsie hlbsie zranenia. kazdy musi niest svoj kriz, to je cesta do neba. tazka ale jedina. ak prijimame utrpenie, stavame sa viac ludmi, pripajame sa k trpiacemu Kristovi,ktory nas vykupil prave skrze utrpenie. to je krasa ludskeho zivota.
a navyse je tu modlitba.
Alebo jestvuje nejaky zazrak, ktory by Boh nemohol vykonat? ...97% nevera! u štvorpercentných
1.8.2007 12:42 | Angelo

V Španielsku keď odsúhlasili takéto právo gayom boli veľmi prekvapení, že mizivé percento sa zosobášilo, aj z nich sa neskôr dosť porozvádzalo. Prečo tieto štatistiky nepovedia?
Ad: Podpíšte petíciu za prijatie Zákona o životnom partnerstve dvoch osôb rovnakého pohlavia
23.7.2007 12:05 | lubob

su dolezitejsie veci ako tato oblast preto som to nepodpisal! ;-)
Ad: Podpíšte petíciu za prijatie Zákona o životnom partnerstve dvoch osôb rovnakého pohlavia
11.6.2007 15:00 | Beno Patrik

Strucne:

Nepaci sa mi to, ale homosexualitu nevykorenime tym, ze na homosexualov budeme utocit. Tym len sposobime, ze budu hlucnejsi a budu pozadovat viacej... A napokon to dosiahnu...

Nezostava nam nic ine, len sa s tym vysporiadat ako s rozmahajucou sa prostituciou ci drogami: legalizovat, definovat mantinely a kontrolovat!

- registrovane partnerstvo: ANO
- jeho podpora na urovni pravnej a danovej (dedicstvo, pripadne danove ulavy a odpocitatelne polozky, atd): ANO
- klasicke svadby v kostole: NIE (ale to je vecou jednotlivych cirkvi, nie zakona)
- adopcie deti: NIE (predbezne, ale som za experimentalne kontrolovane limitovane adopcie vybranych parov pre vyskumne ucely)

- jasna deklaracia, ze homosexuali nemozu byt z principu v urcitych otazkach rovni heterosexualnym partnerstvam. Obe strany to proste musia akceptovat. Nieco sa da, nieco nie...

toz tolko

podla mna je to uzitocnejsi a konstruktivnejsi pristup nez xenofobia/genocida (xenocida :-)


Ad: Podpíšte petíciu za prijatie Zákona o životnom partnerstve dvoch osôb rovnakého pohlavia
11.6.2007 06:37 | ladislav szabó

tento čin teda partnerstvo rovnakého pohlavia nemá nič spoločné s humanitou a demokraciou, ale s úpadkom ľudstva. len jednu vec: nechápem prečo ľudia nebojujú tak za práva a podporu normálnych rodín ako "títo" za homosexuálne partnerstvá. skôr mám pocit, že hlavne mladý ľudia nerozumejú manželstvu, odkiaľ sa vzalo a na čo nám je. sloboda nie je robiť čo chcem ale mať ochranu,a to aj v rodine. staršie civilizácie, ktoré praktizovali homosexualitu ako niečo normálne rýchlo za tým zanikli(rímska)neprinieslo to dobré ovocie pre spoločnosť vtedy, neprinesie to ani teraz. prepáčte, ale toto je môj názor.a páči sa mi názor aj p. exministra Lipšica, že pár dvoch mužov a žien nevie naplniť jednu z dôležitých funkcií rodiny a to priviesť na svet nového jedinca.
Ad: Podpíšte petíciu za prijatie Zákona o životnom partnerstve dvoch osôb rovnakého pohlavia
7.6.2007 07:29 | Stanislav Barok

Takuto somarinu mozu podporit len dusevne chori ludia, pretoze homosexualita je urcitou dusevnou chorobou. Myslim, ze rucania spolocnosti si uzivame v dnesnej dobe uz dost a toto je jedna z tychto kampani, ktora sleduje nicenie vsetkeho dobreho, co este zostalo v spolocnosti.
kazenie mravnej vychovy???
6.6.2007 11:33 | Bashka

Ake kazenie mravnej vychovy deti? Ja som heterosexualna zena a mozem zodpovedne povedat ze homosexuali su podla mna omnoho lepsi ludia - nie je medzi nimi tolko pokrytectva a nenavisti ako medzi "normalnymi" ludmi. Mravnu vychovu kazia KDH-ci a ine kasty, rovnako ako nase poslanecke kluby. Hanba. Netvrdim, ze vsetci tepli (sorry za oslovenie ak vam to vadi) su dobri, ale celkovo je medzi takymito parmi omnoho cistejsi vztah, aspon co vidim u svojich znamych. Ved o laske to je - a na laske nie je nic nemravne. Komu vadi ze niekto chce proste zit? Drzim vam palce ludkovia :-)
ok,
5.6.2007 23:56 | ajgores ajgorski

ale toto fakt nie! sexualny zivot je kazdeho osobna vec, a tak by to malo aj ostat`.. nie srat` sa so svojim nadsenim inakosti do parlamentu. som homofob a vobec sa za to nehanbim. homosexualov mi je luto, ale nevadia mi, pokial`.....sa tym nechvalia a nevtieraju do povedomia tych, ktorich to nezaujma. podla vzoru "vyspelejsich" krajin sa snazia si presadit to svoje zbytocne halooo. nepodporim ich, o com by to bolo? aky by to prinieslo osoh mne, drvivej vacsine jedincov a normalne fungujucich rodin? ved tepli SU slobodni, mozu spolu zit a robit` si trebars aj homoswingers. deti by som im nezveril NIJAKO. na to, aby dieta ziskali prirodzenou cetou, potrebuju zastupcu opacneho pohlavia. ak im to nevonia, nech to neriesia.

to bolo moje NIE tejto kampani, prajem vsetkym prijemny vecer
To: milan jurky
5.6.2007 09:20 | Vlado Bajnoci

Elektronycké? To nás veru čaká budúcnosť:-)
Ad: Podpíšte petíciu za prijatie Zákona o životnom partnerstve dvoch osôb rovnakého pohlavia
4.6.2007 19:40 | Tonča

Pekna blbosť.
Ad: Podpíšte petíciu za prijatie Zákona o životnom partnerstve dvoch osôb rovnakého pohlavia
4.6.2007 19:40 | Tonča

Pekna blbosť.
Ad: Uplne nesuhlasim
1.6.2007 20:35 | milan jurky

TAKYTO ZAKON V ŹIADNOM PRÍPADE NIKDY NEPODPIŚEM. PRETOŹE RODINU MOŹU TVORIŤ JEDINE MUŽ A ŽENA.Nie muž a muž alebo žena a žena.Pretože potrebujeme v našej krajine zabezpečiť a udržať dobrú a zdravú rodinu a reprodukciu pre rozvoj a dobro našej milovanej krajiny ináč muž a muž, žena a žena to je cesta našej krajiny a celej spoločnosti do záhuby a zániku celej našej civilizácie na tejto planéte Matky Zeme. Či chceme umelú spoločnosť??? Elektronycké roboty??? TOTO URČITE NIE ALE VERÍME ŽE ZVÍŤAZÍ ZDRAVÝ ROZUM PRIATELIA.!!!!!!
spametajte sa !!!!
30.5.2007 20:28 | Novotna K.

kazdy je iny....
cely zivot sa schovavaju a hanbia sa zato, ze su "iny". Preco im aspon raz nedat volnu cestu?
A nieje to choroba. Je to geneticky dane. Neustalym miesanym sa stava, ze sa narodi chalan, ale s trocha babskym myslenim. Je to v dnesnej dobe normalne. Aspon sa vie obliect, je citlivy,... U bab je to napriklad priestorove videnie. A tito ludia maju sklon k homosexualite.
Co sa vam stane ked podpisete tuto peticiu? NIC ! Iba urobite ostatnych stastnymi.Pridať reakciu:

Rozsiahlejšie reakcie prinášajúce nové podstatné informácie či nové pohľady na diskutovanú problematiku môžete ponúknuť na uverejnenie formou samostatného článku na stránkach občianskeho denníka CHANGENET.SK.

Meno a priezvisko E-mail
 
Predmet


Poznámka


Autorizačný kód
Vypočítajte: "Desať plus 8".


 

Kampaň bola ukončená.

Prehľad podporovateľov

  » Vaše reakcie (24)

 


Čítajte tiež:
Strach z neznámeho (alebo o životnom partnerstve)
Slovenský karneval
Sloboda (nie) je len slovo
Nikto si s nimi neporadí?
Kampaň za životné partnerstvo má svoju infolinku
Prečo nestačia len zmluvy, ale treba zákonom upravený inštitút životného partnerstva
Iniciatíva Inakosť spúšťa petíciu za podporu životného partnerstva gejov a lesieb
V januári začne kampaň na podporu registrovaného partnerstva v SR


Kontakty:
Museion - prvé lesbické združenie

Súvisiace témy:
Menšiny
Právo

Súvisiace regióny
Slovensko


REKLAMA CHANGENET.SK | občiansky denník, © 1996 - 2014, ChangeNet, ISSN 1336-2534
kontakt | reklama | info | služby | RSS