spájame ľudí, ktorí menia svet
Kampane
aktuálne  |  fórum  |  kalendár  |  adresár  |  inzeráty  |  poznámkový blok  |  fotoblokkampane!
  Podpíšte petíciu za prijatie Zákona o životnom partnerstve dvoch osôb rovnakého pohlavia

Vážené poslankyne, vážení poslanci Národnej rady Slovenskej republiky, vážené členky a vážení členovia Vlády Slovenskej republiky,


svojím podpisom sa pripájam k podpornej kampani Iniciatívy Inakosť za prijatie Zákona o životnom partnerstve dvoch osôb rovnakého pohlavia.

Zákon vyrovná šance a prinesie do života občanov a občianok Slovenskej republiky možnosť uzatvorenia štátom uznávaného partnerského zväzku dvojíc rovnakého pohlavia.

Obdobný zákon už prijali desiatky demokratických krajín v Európe a v celom svete. Prijatie tohto zákona je dôležité z hľadiska plnohodnotnej kvality života dvojíc rovnakého pohlavia. Za podstatný považujem aj jeho nediskriminačný rozmer a napĺňanie myšlienok demokracie a humanity.

Vážené poslankyne, vážení poslanci NR SR,
vážené členky a vážení členovia Vlády SR,

žiadam Vás, aby ste Národnej rade Slovenskej republiky predložili a následne schválili návrh Zákona o životnom partnerstve dvoch osôb rovnakého pohlavia.
Osoba, poverená pre účely petičnej kampane Iniciatívou Inakosť na zastupovanie v styku s orgánmi verejnej správy: Anna Fábryová

Petícia sa riadi Zákonom o petičnom práve č. 85/1990 Zb.

Petíciu je potrebné podpísať osobne, pretože to vyžaduje petičný zákon, ale svoju podporu môžete vyjadriť aj elektronickou formou či už na Changenete, na lesba.sk alebo mailom na adrese fabry@changenet.sk. Elektronická podpora bude mať IBA výpovednú hodnotu o počte našich priaznivcov, len osobný podpis každého a každej z nás však môže dostať petíciu na rokovanie Národnej rady Slovenskej republiky.


Iniciatíva Inakosť privíta, ak dáte petíciu podpísať svojim príbuzným, priateľom či kolegom...

Ďakujeme za Vašu podporu

PETÍCIA A PETIČNÝ ARCH NA STIAHNUTIE A VYTLAČENIE


POZNÁMKY / vaše reakcie
Ad: Podpíšte petíciu za prijatie Zákona o životnom partnerstve dvoch osôb rovnakého pohlavia
28.1.2015 08:34 | Dodo

Som proti.

Preco tato skupinka ludi nevie zit tak, aby neotravovala zivot celej spolocnosti?

Nech si doma robia co chcu.

Hana Fabryova povedala, ze nechce adopciu malych ciganceniec z detskych domovov. Teraz Fabryova zmenila nazor?

Dokedy bude tato pani/muz Fabryova menit nazory? Ja viem, ze len idiot nemeni nazory ale co ked je Fabryova vynimka?
Ad: Podpíšte petíciu za prijatie Zákona o životnom partnerstve dvoch osôb rovnakého pohlavia
3.2.2011 14:22 | jozef polak

som proti
pokrokové myslenie vs. rozum
7.10.2010 02:05 | Jakub Bukaj

nesmierne sa mi "páči", ako sme tu my - heterosexuáli osočovaní z nedostatku pokroku, rozumu a tolerancie. Niekto sa vyjadrí, že je to choré a proti prírode a hneď na neho všetci "pokrokoví" ľudia vyletia a začnú sa obúvať do človeka samotného a nejakými podivuhodnými zvratmi a myšlienkovými postupmi prídu k záveru, že človek je náboženský fanatik. nemá nič iné na práci, len celý deň sedieť v kostole, potom (podľa tuto jednej slečny/pani) "prehoniť" celý večer pri lesbickom porne a s rehotom ísť spať.
tak teraz to poviem za seba:
1. som ateista (aby sme sa vyhli podozreniu, že ma ovplyvňujú reči pánka v čiernych šatách, ktorí upíja lacné víno z pekne zdobenej šálky Kalich TM)
2. mám VŠ vzdelanie (aby sme predišli podozreniu, že som nejaký vypatlaný geňo, čo ledva dokončil základku a aj to len s protekciou), 3. nie som prívržencom žiadneho extrémistického hnutia (týmto by si podaktorí z vás dokázali vysvetliť úplne všetko)
4. mám menej ako 30 rokov(aby som nebol považovaný za nejakého starého ŠTB-áka, čo za minulého režimu udával svojich priateľov a teraz sa hrá na vzorného občana)
5. nepatrím medzi tých, ktorí sa otáčajú za každou sukňou a nestriedam ženy ako ponožky. vyhľadávam iba dlhodobé vzťahy (ako inak, so ženami)
Prečo takýto stručný sumár toho, kto som a čo som? Preto, lebo aj keď nespĺňam vašu stereotypnú predstavu o odporcoch takýchto zväzkov (náboženskí fanatici alebo agresívni radikáli), aj tak si myslím, že to nie je normálne. Vy hovoríte, že áno a my hovoríme, že nie. Ako som povedal: som ateista, tak prestaňte podaktorí už teraz automaticky a bez akéhokoľvek uvažovania zas začínať s tým otrepaným argumentom, že mi myseľ pomútila viera. Hovorím to, čo si myslím a nie to, čo je momentálne súčasťou mainstreamu. Nie som z tých, čo budú podporovať nejakú pózu len preto, že je to dnes "in". To, že sa kopa ľudí zbláznila neznamená, že sa zbláznim s nimi.
Ako som už predtým povedal: vy hovoríte, že je to normálne. a ja sa pýtam: môže byť niečo normálne, niečo prirodzené, keď to je už len vo svojej podstate, vo svojej základnej a ničím neobalenej myšlienke proti prírode? PROTI PRÍRODE? PROTI PRÍRODE?? (viem, že sa opakujem, ale to len z dôvodu, aby si niektorí nezamieňali "Proti prírode" so spojením "Proti Bohu".) Keby hovoríme o tomto probléme vo vzťahu k Bohu, bola by to iba konfrontácia vašich názorov s názormi starými pekných pár stovečiek rokov, ktoré si upravili, resp. úplne vymysleli hriešni ľudia. Ale príroda sa oklamať nedá. Nedá sa oklamať ani vyškriepiť samotná podstata života a jeho zachovania a to rozmnožovanie. A rozmnožovanie je možné iba medzi opačným pohlavím. Určite by sa tu teraz dalo argumentovať existenciou obojpohlavných živočíchov, ktorí sa aj napriek tejto ich "magickej schopnosti" nevymykajú zámeru prírody. Naopak, dokonale ju spĺňajú (ak je niekde nedostatok jedného pohlavia, čáry-máry fuk a prispôsobia si pohlavie podľa potreby). Ak by ste teda chceli argumentovať týmto (a niektorí zástancovia to tak aj robia), tak treba pripomenúť niekoľko vecí: 1. Aj takéto tvory pri rozmnožovaní potrebujú opačné pohlavie a 2. človek nie je obojpohlavný (alebo hermafrodit, ak to bude pre niekoho zrozumiteľnejšie). Človek má, tak ako všetky ostatné tvory na zemi, potrebu rozmnožovať sa. Dokonca by sme nemali hovoriť o potrebe ako takej, ale skôr o povinnosti. o povinnosti zachovať ľudský rod. a práve toto zachovanie je podstatou prežitia ľudí (áno, aj zvierat). ibaže keby všetci z nás rozmýšlali takto "pokrokovo", tak chlapci by obháňali chlapcov, dievčiny dievky a ľudská rasa by pomaly vymrela, lebo rozmnožovať sa s rovnakým pohlavím ide asi dosť blbo, však? Preto niečo, čo je v rozpore so samotnými základmi matere prírody nemôžem nielen ja, ale aj zbytok rovnako "netolerantných a zakomplexovaných ľudí" vnímať ako niečo normálne. Keby si príroda myslela, že niečo takéto je medzi ľuďmi normálne, tak nás vybaví podobnou schopnosťou ako niektoré zvieratá a nech si blbneme od rána do večera.
Ďalším často používaným argumentom "uvedomelého prúdu národa nášho" je podložené zistenie, že už aj tak stará a vyvinutá kultúra, akou boli Rimania, sa v kúpeľoch oddávali nemravnostiam s mužmi, niekedy dokonca s veľmi mladými (áno, hovorím o pedofílii). Doteraz som však nepochopil, kto si čo od takéhoto tvrdenia sľubuje? Ak sa tu aspoň niekto a aspoň trochu vyzná v dejinách tak vie, že Rimania za svoj kultúrny výkvet mohli poďakovať predovšetkým Grékom, nakoľko od nich prevzali kultúru, umenie, "vynálezy". Opakovať dokáže aj zviera (napr. opica), takže o ich "vyspelej kultúre" by som pomlčal. A čo sa týka tých sexuálnych avantúr v rímskych kúpeľoch: Rimania boli zvrhlý, chorý, krvilačný národ, ktorému ku šťastiu stačilo jedlo, víno a gladiátorske zápasy. Obzvlášť tie zápasy boli neuveriteľne skazené a choré (a azda sa tu všetci čo sme tu, zhodneme na tom, že zabíjanie iných, slabších, či poranených ľudí a zvierat nesvedčí o inteligentnej forme zábavy, ale o neskonalom úpadku morálky, empatie a o výkvete primitivizmu). Prečo je však doteraz takáto skazená a do veľkej miery prebraná kultúra označovaná ako nejaký symbol, ako obdobie pochopenia, porozumenia a tolerancie homosexuálnych vzťahov? To nikoho nenapadlo, že tak, ako boli skazené ich zábavky v podobe popráv a zápasov v arénach, tak ďalšou ich typickou skazenosťou mohli byť (a u nás "puritánov zlých netolerantných" aj sú) tieto homosexuálne orgie? Keď už niekto ide vyzdvihovať staroveký Rím, vyzdvihujte ho kvôli umeniu, literárnym dielam, stavbám či sochám. Nie kvôli tomu, že banda ožratých privilegovaných občanov bez starostí sa z dlhej chvíle zakusávali do seba. A takto by sa dalo pokračovať...
Aby som to teda nejako uzavrel (svoj príspevok, nie túto tému): osobne som proti tomu, aby takýto zákon vošiel do platnosti. Nie preto, že by som sa bál zatratenia, alebo že mám odpor voči všetkému "novému". Neustále počúvame, ako v tej a tej krajine už prijali takýto alebo podobný zákon. Ale uvedomte si niečo: to, že v týchto krajinách zarobíte za mesiac to, čo tu za pol roka je prvá vec (nehovorím od veci, vy sa totiž snažíte porovnávať hada a kravu, čo nejde vôbec dokopy), drogy sú tu ilegálne a nechodíte si po ne do obchodu ako po čerstvé pečivo. no a v našej krajine je aj trochu iná mentalita. máme úplne odlišné kultúry, tradície, históriu a HODNOTY. Mrzí ma, že ste sa nemohli narodiť kdesi v Holandsku alebo v Írsku medzi rovnako pokrokovými ľuďmi, ako ste vy sami, ale že ste medzi bandou "nechápavých a zadubených volov".
Ja sa však stále nemôžem zbaviť pocitu, že toto, čo sa deje, je len akýmsi výsledkom doby, akejsi rozmaznanosti z relatívne bezproblémového života (áno, aj ja mám svoje problémy a musím vstávať o 4. do práce, ale myslel som skôr existenčné problémy či neustále priame ohrozovanie na živote nejakými pomätenými oslobodeneckými armádami na východe či v Afrike)a človek nevie čo od radosti. Nechápem, že s takýmito ohlasmi spomedzi zástancov homosexuálov a homosexuálov samotných som sa nestretol už skôr. čo vás všetkých nútilo o tomto mlčať pred desiatimi rokmi a čo bol ten zlom, ktorý vás donútil sa buď otvorene priznávať k tejto orientácii alebo ju priamo podporovať? Podľa mňa toto nie je prejavom nejakého osvieteného ducha spoločnosti, ale prejavom úpadku tradičných hodnôt(pozor, nemýliť si s označením "kresťanských hodnôt", tie upadli krátko na to ako boli sformulované), predovšetkým rodiny ako prastarého zväzku medzi mužom a ženou. Celá táto situácia, resp. jej možné smerovanie mi pripomína dielo od Karla Čapeka - Válka s mloky. Pointa by sa dala nazvať: "podaj prst a utrhnú ti ruku".
A aby som ešte uviedol veci na pravú mieru: v lete v Bratislave na váš pochod neprišli protestovať len "nevzdelaní a agresívni extrémisti", "bibliou posadnutí dôchodcovia", ale aj úplne obyčajní ľudia, ktorí sa neriadia nejakými diktátmi toho, čo je teraz in a čo nie, ale riadia sa tým, čomu vy hovoríte "sedlácky rozum". Tak aby ste si nemysleli, že ste sa stali obeťou skupiny ľudí, ktorí nemajú na práci nič iného, len na niekoho útočiť. boli tam ľudia starí, mladí, muži, ženy, holohlaví, vlasatí... tu nešlo o stret "slobodnej voľby" a "agresívnej ideológie". tu skôr šlo, podľa mňa, o stret tradičných ľudských a morálnych hodnôt proti tým novodobým(až na niektoré výnimky).
a posledná vec, ktorá sa týka všetkých pokrokových ľudí, ktorí len chápavo prikyvujú a angažujú sa do každej "in" problematiky: keď spoznáte človeka, ktorý je homosexuál, tak vás to vôbec nevyvedie z miery. podľa vašich reakcií usudzujem, že sa takémuto človeku dokonca tešíte viac ako heterosexuálovi. takéhoto človeka ste ochotní spoznávať, vopred ho neodsudzujete lebo predsa nemôže za to, aký je a ak je to slušný človek, prečo s ním neudržať priateľský kontakt? no a teraz nám tu všetkým netolerantným vysvetlite, že zatiaľ čo ku každému homosexuálovi pristupujete osobitne a už na začiatku máte nastavenú určitú hladinu sympatií len skrz to, že sa orientuje na rovnaké pohlavie, tak inú skupinu ľudí ste schopní odsúdiť len na základe výzoru, nejakých medializovaných prípadoch alebo vašej predstavy? ako je možné, že sa ľudia angažujú a bijú do pŕs za práva homosexuálov a bránia ich proti predsudkom "primitívov", keď o pár dní po tomto ich nezabudnuteľnom čine sa tí istí ľudia idú rozčulovať, že som si od nejakého "prefetovaného a prechlastaného bezdomovca" (mimochodom čisto oblečeného s príjemným vystupovaním)kúpil nota bene? Že prečo si to od neho kupujem, keď to aj tak prepije? Týmto chcem pozdraviť moje bývalé spolužiačky z VŠ: Marcelku, Anku, Katarínu a to malé ukričané dievča, ktorej meno som vždy zabudol. Ako ste sa určite dovtípili, spomínané slečny neváhali vytasiť meče a ísť do nerovného boja proti predsudkom voči homosexuálom no zároveň práve od týchto "tolerantných, pokrokových a HUMÁNNYCH" slečien som sa dozvedel, že bezdomovec, ktorého sme v ten deň všetci 1.x v živote stretli a od ktorého som si kúpil Nota bene, bol určite gamblér, bil svoju ženu alebo prechlastal všetko, čo zarobil. To, že ho mohli vyhodiť z práce (a pre radového robotníka v našej krajine to nie je nereálna predstava), podvodom mohol prísť o všetko, alebo ho opustili najbližší a stratil zmysel žiť... to nikto nevie. Nevedeli to ani tie "bojovníčky za inakosť", ktoré sa pohoršovali dokonca nad tým, že som tomu pánovi podal ruku a poprial všetko dobré. Samozrejme, ony by sa mu tých jeho rúk ani nedotkli, lebo ich mal strašne vráskavé a poničené. ono ak človek už má cez 50 rokov, odrobil napr. 25 rokov a teraz vonku v mrazoch každý deň, niekoľko mesiacov predáva časopis bez rukavíc, tak je jasné, že tie ruky nebude mať ako nejaký ich 4%-tný kamarát, ktorý práve vyšiel z manikúry. Som presvedčený, že keby bol ten pán inak orientovaný, tak by od neho každá zobrala minimálne jeden výtlačok s tým, že ony takých ľudí obdivujú a chcú im pomáhať. Moje kolegyne zo školy by si mali vstúpiť do svedomia začať rozmýšlať samé za seba a zbytok ľudí by sa mal angažovať nejakým rozumným smerom. Pretože ak si porovnáme skutočné problémy(strata rodiny, práce, domova, zdravia...) s "problémom" prijatia Zákona životnom partnerstve dvoch osôb rovnakého pohlavia, príde mi tá druhá problematika len a znova LEN ako obyčajný rozmar dnešných ľudí. Možno táto vaša pomoc a angažovanosť voči 4%-tným niekde v ďalekej budúcnosti pomôže skvalitniť ich spoločenský život. ale uvedomte si to, že niekomu by vaša pomoc zachránila život ako celok. tak veľa šťastia pri boji proti "primitívom, neľudským a necitlivým", ako som ja

P.S: Jedna vec ešte o tom vašom porovnávaní Slovenska s "pokrokovými štátmi" Európy. Hnevá vás, že naši 4%-tní spoluobčania nemajú rovnaké práva, ako ich kolegovia v zahraničí, že aký sme národ sedlákov zaostalých. tak toto platí hlavne pre ženy (chlapi si vezmú ponaučenie): na Slovensku nie sú obmedzení ľudia. je tu iné myslenie, tradície, HODNOTY, ale to nemá nič spoločné s inteligenciou. lebo ak človek, čo obmedzuje z týchto dôvodov práva iného musí byť nutne na tom s IQ biedne, tak moslimské krajiny musia byť plné dementov, debilov a idiotov (neberte to ako nadávky, takto sa označuje človek podľa výšky IQ). vezmime si ich postoj už len k ženám: musia chodiť stále zahalené, chodia 10 krokov za manželom, nemá žiadne práva a väčšinu života sa zdržuje doma a keď je manželovi neverná, tie sprosté zverce ju majú právo (a že toto právo aj uplatnia je jasné) zavraždiť, tzv. vražda zo cti. je toto aj váš život, drahé dámy? pokiaľ viem, zastávate dôležité posty, vykonávate takmer všetku činnosť ako my, máte prístup do rovnakých podnikov ako my a keď sa vám nedaj bože niečo stane, máte právo na rovnaké zaobchádzanie ako to platí v prípade nás. Tu ženy diskriminované nie sú, tam áno. Tu pre nás znamenajú zmysel života, tam sú majetkom... chápeme sa? Uvedomte si, že tu je to tak, tam zas inak. majú iné tradície a tak to skrátka bude. preto ako my nemôžeme začať apelovať na moslimské krajiny, aby dovolili ženám chodiť s odhalenými tvárami, rukami a nohami, lebo je to proti ich tradíciam a proti ich "logike", tak ani vy nemôžete porovnávať našu krajinu s inými krajinami, kde majú úplne iné hodnoty a teda inak sa správajú k týmto menšinovo orientovaným. a čakať, že krásna krajina, akou je Slovensko, sa bude opičiť po nejakých štátoch, kde si ku rannej káve dáte koláč z marihuany a po výdatných raňajkách si miesto cigarety zapálite jointa. Ako som teda povedal: riešte radšej skutočné problémy a nie rozmary, ktoré vyvstali v posledných 5-8 rokoch
Ad: Podpíšte petíciu za prijatie Zákona o životnom partnerstve dvoch osôb rovnakého pohlavia
13.1.2010 20:00 | macoja

Zdravím všetkých,som za zákon o živ. partnerstve dvoch osôb rovnakého pohlavia.
Slovensko preber sa a daj šancu láske!
Ad: hmp
4.12.2007 15:20 | Vladislav Marušic

Som za zákon o živ. partnerstve dvoch osôb rovnakého pohlavia a kľudne by som bol aj za vaše návrhy. Keď to píšete ako argument proti zákonnému partnerstvu homosexuálov tak je to chabé a nie je to žiadny argument. Akurát ste si vyrobili ďalšiu tému proti ktorej teraz musíte argumentovať. Tak do toho! Prečo by to nemohlo byť tak ako píšete? Ale logicky nie dogmaticky. Prečo?
Ad: Podpíšte petíciu za prijatie Zákona o životnom partnerstve dvoch osôb rovnakého pohlavia
4.12.2007 13:54 | hmp

Ja navrhujem aby sme boli este modernejsi. Prečo by mali mať právo na špecifický zväzok s mnohými právami a povinnosťami len 2 ľudia opačného pohlavia? Prečo by sa nemohli zosobášiť traja alebo piati? Nedáva mi to logiku? Je to strašne zaostalé.
Taktiež sa mi zdá hlúpe, že by som sa mal obmedzovať iba na jeden manželský zväzok. Čo je to za hlúposť. Veď keď sa s partnerom dohodneme že si každý môže nájsť ešte ďalších partnerov, prečo nie. Môže to byť výhodné aj z majetkoprávneho hľadiska.
A prečo vlastne je rozvod taký komplikovaný? Prečo nestačí podpísať vyhlásenie pred notárom že už nechcem žiť v spoločnej domácnosti a nech všetko rozdelí na polovicu a je to. Mám ešte spústu ďalších hlúpych otázok, ale bolo by to dlhé.
Ad: Podpíšte petíciu za prijatie Zákona o životnom partnerstve dvoch osôb rovnakého pohlavia
13.11.2007 00:34 | Karol Kolar

Ano, tato peticia je skutocne to najpotrebnejsie, co musime co najskor uzakonit. Nic nie je dolezitejsie, ani skolstvo, ani zdravotnictvo, ale len tato problematika. No ale sme riadne zaostali my Slovaci, este stale nemame tento zakon v platnnosti, nejdeme s dobou, okolite staty to uz davno maju ale my este stale nic, a ak to aj niektore staty este nemaju uzakonene, urcite je to prvorada horuca vrcholne dolezita vec na uzakonenie aj pre nich. Slovaci zobudte sa a budte MODERNI, pretoze ak chcete byt moderny, ak chcete byt popularny, ak chcete aby sa o vas zaujimali media, je potrebne zmenit svoju orientaciu na homosexualnu, aj ked tuto potrebu nepocitujete, ale nova doba si to vyzaduje! A preto podporme co najskorsie uzakonenie tohto sucasneho hitu, ak chceme, aby sa v krajine zacalo pouzivat Euro, aby bol lacnejsi benzin, aby boli lacnejsie potraviny, aby sme zdravsie zili, aby boli rodiny zdravsie a kvalitnejsie, aby bolo viac detskeho smiechu, ale hlavne aby sme boli moderni!!
Ad: Podpíšte petíciu za prijatie Zákona o životnom partnerstve dvoch osôb rovnakého pohlavia
29.9.2007 15:28 | jana babusiakova

wow..ako to tak citam tak ti homosexuali su zodpovedni za rozvrat moralky, kriminalitu, znasilnenia, pornografiu, narkomanov...a urcite aj za sklenikove plyny, vojnu v Iraku a skvrny na Slnku:DDDD lol, normalne nazory z 12.storocia
Ad: Podpíšte petíciu za prijatie Zákona o životnom partnerstve dvoch osôb rovnakého pohlavia
23.9.2007 19:15 | sokovana

v zivote by som neverila kolko je este na slovensku zadubencov,a primitivnych ludi.ved cim ublizuju homosexuali spolocnosti?ved su uplne rovnaki ako heterosexuali,povedzte mi len jeden priklad,cim sa odlisuju?ja som heterosexual,a neviem si predstavit,ze niekto by mi mal diktovat,s kym si mam lahnut do postele,co mozem robit,alebo co mam zakazane robit... a s tou vasou cirkvou pomlcim,pretoze ked farar zneuziva malych chlapcov...
Ad: Podpíšte petíciu za prijatie Zákona o životnom partnerstve dvoch osôb rovnakého pohlavia
11.9.2007 08:03 | Maur

ved láska nie je hriech...
Ad: Podpíšte petíciu za prijatie Zákona o životnom partnerstve dvoch osôb rovnakého pohlavia
20.8.2007 14:26 | hohny b

som heterosexualny muz a zvrhlosti zasadne nepodporujem, preto to nepodpisem !
Ad: Podpíšte petíciu za prijatie Zákona o životnom partnerstve dvoch osôb rovnakého pohlavia
10.8.2007 22:56 | Janet Livingstone

Som tiez heterosexualna zena a tuto iniciativu podporujem. Scientists have recently shown that sexual orientation is determined in-utero by hormonal flows in the pregnant mother. This not only means that it is part of nature, but it also means that there are most probably many more gay people in the world than we think. Those who are offended by what other people do in their bedrooms when they cannot see them must have very active imaginations. It would be great if everyone paid more attention to other issues in this country, such as shrinking green spaces in our cities, aggressive drivers who threaten our lives on the roads and a largely inadequate publich healthcare system.
Ad: Podpíšte petíciu za prijatie Zákona o životnom partnerstve dvoch osôb rovnakého pohlavia
9.8.2007 02:09 | Alena Hohošová

Súdiac podľa reakcií mnohých je toto naše malé Slovensko síce oficiálne už v Európskej únii, ale úrovňou spoločenského vedomia je ešte stále beznádejne konzervatívne. Všetky takzvané "staré" štáty únie a dokonca už aj Česko sú už niekde úplne inde, na oveľa vyššej úrovni modernej spoločnosti. Začínam silne pochybovať, či do tej Európy naozaj patríme.
koho je to chyba?
7.8.2007 15:31 | matúš caban

zdravím všetkých "uvedomelých", ktorí sem prispeli svojou vyspelou troškou,
velmi sa mi pacia názory všetkých tu prítomných ochrancov mravných a kultúrnych hodnôt nášho národa a zároveň im chcem poďakovať, že sa tak o nás, nevedomých občanov starajú,
aj podľa mňa sú homosexuáli zodpovední za všetok úpadok v našej spoločnosti,

len by som ešte dodal:
ako je možné vychovávať deti k harmonickej, zdravej a plnohodnotnej osobnosti, keď homosexuálni partneri budú mať registrované partnerstvo?
ako je možné žiť čistým a morálnym životom, keď sa homosexuáli budú sobášiť?
tak sa potom nikto nečudujme, keď tu budeme mať plno narkomanov, vysokú mieru rozvodovosti, prostitútky, pornofilmy na STV aj v obednajších hodinách, vraždy, znásilnenia, kriminalitu.....
všetci dobre vieme koho to bude chyba

Ad: Podpíšte petíciu za prijatie Zákona o životnom partnerstve dvoch osôb rovnakého pohlavia
4.8.2007 23:47 | Bara

Som heterosexualna zena a tuto iniciativu podporujem.
Ad: Podpíšte petíciu za prijatie Zákona o životnom partnerstve dvoch osôb rovnakého pohlavia
1.8.2007 19:47 | Peto S

Plne zastavam presvedcenie katolickej cirkvi, ktora neodsudzuje homosexualov, ale homosexualne akty. medzi tym je velky rozdiel. tak ako je kazdy povolany k svatosti, lebo sme ludia s dostojnostou, ktoru nam vydobil Kristus, a teda kazdy je povolany k cistote mysle aj tela, ci heterosexual alebo homosexual. rozdiel je v tom, ze homosexualita nie je normalna. je bezna ale nie normalna. Kazdy si nesie svoj kriz, ktory sa nada porovnavat. co je pre jedneho lahke, moze byt vemi tazke pre druheho. homosexualne orientovany clovek to ma tazke, ale nie nemozne. aj on/ona moze byt svaty/a. sexualita je dar a nie je to vec len pohlavneho styku. je to obrovska sila, nieco co nas definuje ako muza ci zenu. miesat sa to neda. partnerstvo pre mna nic neznamena. manzelstvo pred Bohom je posvatene. to uz je nieco. partnerstvo homosexualov v nich nic nevyriesi, len budu dalsie hlbsie zranenia. kazdy musi niest svoj kriz, to je cesta do neba. tazka ale jedina. ak prijimame utrpenie, stavame sa viac ludmi, pripajame sa k trpiacemu Kristovi,ktory nas vykupil prave skrze utrpenie. to je krasa ludskeho zivota.
a navyse je tu modlitba.
Alebo jestvuje nejaky zazrak, ktory by Boh nemohol vykonat? ...97% nevera! u štvorpercentných
1.8.2007 12:42 | Angelo

V Španielsku keď odsúhlasili takéto právo gayom boli veľmi prekvapení, že mizivé percento sa zosobášilo, aj z nich sa neskôr dosť porozvádzalo. Prečo tieto štatistiky nepovedia?
Ad: Podpíšte petíciu za prijatie Zákona o životnom partnerstve dvoch osôb rovnakého pohlavia
23.7.2007 12:05 | lubob

su dolezitejsie veci ako tato oblast preto som to nepodpisal! ;-)
Ad: Podpíšte petíciu za prijatie Zákona o životnom partnerstve dvoch osôb rovnakého pohlavia
3.7.2007 10:30 | Leonard Degon

S takouto nemorálnou požiadavkou môžu prísť iba ľudia, ktorí to nemyslia so slovenským štátom dobre. Organizátori sú zrejme podporovaní a podnecovaní zo zahraničia (USA) a sledujú rozvrat našej spoločnosti podľa hesla: čím horšie pre iných - tým lepšie pre nás! Ovládať sa dá iba spoločnosť s narušenými vzťahmi. Preto sa tu presadzuje a propaguje kriminalita, voľný sex a morálna zvrátenosť.
Ad: Podpíšte petíciu za prijatie Zákona o životnom partnerstve dvoch osôb rovnakého pohlavia
29.6.2007 09:12 | Aurel Rusnák

Po prečítaní reakcií som dosť prekvapený. Čakal som, že na takejto stránke budu tolerantnejší ľudia, ale uznavam ich právo na názor aspoň, že väčšina píspevkov je v slušnej rovine. Základom demokracie je sloboda, ktorá sa končí tam kde začína sloboda niekoho iného. Preto nemám nijaký dvovod odopierať ľuďom výhody ktoré majú iný kvoli tomu, že sú rovnakého pohlavia. To že budú mať registorvaný zväzok mňa samého nijako neovplyvní. Je smiesne dávať tu za príklad funkcie rodini, keď sa pozrieme naokolo tak väčšina rodín je nefunkčná. A morálny úpadok? Uznávam, že rôzne sexuálne orgie môžu byť a sú prejavom nejakého úpadku, ale ľudia ktorí si chcú slúbiť vernosť a potvrdiť ju aj oficiálne sú práve tými, ktorých by sme mali podporiť.Pridať reakciu:

Rozsiahlejšie reakcie prinášajúce nové podstatné informácie či nové pohľady na diskutovanú problematiku môžete ponúknuť na uverejnenie formou samostatného článku na stránkach občianskeho denníka CHANGENET.SK.

Meno a priezvisko E-mail
 
Predmet


Poznámka


Autorizačný kód
Vypočítajte: "Desať plus 8".


 

Kampaň bola ukončená.

Prehľad podporovateľov

  » Vaše reakcie (95)

 


Čítajte tiež:
Strach z neznámeho (alebo o životnom partnerstve)
Slovenský karneval
Sloboda (nie) je len slovo
Nikto si s nimi neporadí?
Kampaň za životné partnerstvo má svoju infolinku
Prečo nestačia len zmluvy, ale treba zákonom upravený inštitút životného partnerstva
Iniciatíva Inakosť spúšťa petíciu za podporu životného partnerstva gejov a lesieb
V januári začne kampaň na podporu registrovaného partnerstva v SR


Kontakty:
Museion - prvé lesbické združenie

Súvisiace témy:
Menšiny
Právo

Súvisiace regióny
Slovensko


REKLAMA CHANGENET.SK | občiansky denník, © 1996 - 2014, ChangeNet, ISSN 1336-2534
kontakt | reklama | info | služby | RSS