spájame ľudí, ktorí menia svet
Kampane
aktuálne  |  fórum  |  kalendár  |  adresár  |  inzeráty  |  poznámkový blok  |  fotoblokkampane!
  Požiadajte ministra vnútra aby zakročil proti neonacizmu!

Podporte tento otvorený list!

Doc. RNDr. VLADIMÍR PALKO CSc.
Ministerstvo vnútra SR
Pribinova 2
812 72 Bratislava


Vážený pán minister,

obraciam sa na Vás v mene občianskeho združenia Ľudia proti rasizmu, ktoré sa zaoberá presadzovaním myšlienok tolerancie a rešpektu vo verejnosti, tak aj monitoringom a prácou v oblasti "tvrdého rasizmu". Slovensko je krajinou, kde existuje komunita prívržencov neonacistických a extrémistickych skupín, ktoré majú na svedomí násilné útoky, šírenie intolerancie, propagáciu rasizmu, fašizmu. Organizujú koncerty, šíria informácie, literatúru, nahrávky a iné.

Aj napriek tomu, že za posledné roky došlo k pozitívnej zmene vo vnímaní problému extrémizmu a rasovo motivovaného násilia zo strany polície, posledné udalosti svedčia o tom, že extrémizmus a jeho následky nemožno podceňovať a nechať nepovšimnuté.

V piatok, 4. novembra, boli mladí ľudia opakovane napadnutí neonacistami len pre to, že nevyzerajú ako neonacisti, nesprávajú sa ako neonacisti, nie sú neonacistami. Tento útok si vybral svoju daň. Stál jeden mladý ľudský život.


A preto vyzývame zodpovedných:

 • Ministerstvo vnútra a policajný zbor, ministerstvo spravodlivosti a slovenských sudcov:
  Prestaňte ochraňovať neonacistov! Buďte dôslední, potrestajte ich podľa zákonov tejto krajiny za trestné skutky, ktoré spáchali v mene nenávistnej, rasistickej, neofašistickej ideológie.

 • Ministerstvo vnútra:Odsúďte verejne útoky extrémistov na Slovensku s poukázaním na jeho nebezpečenstvo a dajte verejný prísľub ľuďom, nech sa neboja o svoje deti.
  Posilnite hliadky na miestach, kde sú útoky časté, a to nie len po útokoch, ale počas celého roka, aby sa ľudia nebáli chodiť po zotmení v meste.Prijmite všetky systémové opatrenia k zlepšeniu situácie a posilnite zložky polície venujúce sa boju proti extrémizmu
 • Poslancov národnej rady:
  Definujte extrémizmus v právnom poriadku Slovenskej republiky, aby páchatelia týchto strašných útokov boli odradení aj výškou trestu za spáchaný trestný čin.
 • Ďalej vyzývame vzdelávajúce inštitúcie, školy, učiteľov, vychovávateľov:
  Prestaňte zatvárať oči. Buďte dôslední, neignorujte prejavy rasizmu, neznášanlivosti či xenofóbie u svojich zverencov.

 • Taktiež vyzývame milujúcich rodičov, súrodencov a priateľov:
  Buďte dôslední, ale zároveň aj spravodliví, nemilujte ich slepou láskou a dohovorte im, ukážte im, že normálne je správať sa inak.
 • Vyzývame aj verejnosť:
  Nebuďte ľahostajní k útokom a nebojte sa zdvihnúť telefón a oznámiť útok polícii, mimovládnym organizáciám. Prejavte občiansku odvahu a postavte sa aspoň slovne na obranu obetí neonacistov.

PETÍCIA

Žiadame otvorené odsúdenie neonacizmu:

Ja dolu podpísaný/á sa pripájam k otvorenému listu a týmto žiadam, aby Ministerstvo vnútra SR:

 • odsúdilo verejné útoky a všetky (aj verbálne) prejavy extrémizmu na Slovensku,

 • prijalo všetky systémové opatrenia k zlepšeniu situácie a posilnilo zložky polície venujúce sa boju proti extrémizmu,

 • posilnilo hliadky na miestach, kde sú útoky časté, a to nie len po útokoch, ale aj počas celého roka,

 • definovalo extrémizmus v právnom poriadku Slovenskej republiky, aby páchatelia týchto strašných útokov boli odradení aj výškou trestu za spáchaný trestný čin.


Priezvisko [*]
Meno [*]
Organizácia
Adresa [*]
PSČ [*]
Mesto [*]
E-mail
Zobraziť? Zobraziť meno v zozname signatárov?

Polia označené [*] sú povinné. Zoznam podporovateľov bude zaslaný Ministerstvu. Podporovatelia budú informovaní o výsledku a prípadných ďalších kampaniach.Priebežne aktualizovaný zoznam podporovateľov


POZNÁMKY / vaše reakcie
Ad: Požiadajte ministra vnútra aby zakročil proti neonacizmu!
6.4.2016 02:15 | Andrea Z

Niekto podpisal tuto peticiu v mojom mene. Ja by som takuto peticiu nikdy nepodporila.
Takze niekto zneuziva mena? Ako to chcete riesit?
Ad: Požiadajte ministra vnútra aby zakročil proti neonacizmu!
20.12.2005 18:28 | haluzka

...sú to vygumované mozgy! často ani sami nevedia čo vlastne chcú. Fakt nechápem ich tupé zmýšľanie!!! V mojom okolí ich je čoraz viac. Chcem, aby boli zastavení, ale sama to isto nedokážem. Je smutné, že niektorí ľudia si pred týmto zatvárajú oči. Dúfam, že nás, ktorí budú aj naďalej bojovať proti neonacizmu atď., bude viac!!! Zdravím všetkých dobrých ľudí :)))
Ad: Požiadajte ministra vnútra aby zakročil proti neonacizmu!
19.12.2005 18:47 | Oi! and punk united!!

treba ich uz zastavit..ja som bol v poslednych casoch velmy casto napadnuti neonacistami ...a policia s tim nic nerobi v centre mesta skupinka nacistov hailovala a policajti ich len napomenuli a smiali sa z nimi...nekonali zo zakonmi ako kazdy obcan od nic ocakava...maju to tasko v pazi...fuck off police ...Oi! and punk united!
Ad: Požiadajte ministra vnútra aby zakročil proti neonacizmu!
1.12.2005 20:01 | Antifa

Ja si myslim ze ak clovek zazil us nejak iten 1 utok na vlastnej kozi tak potom vie ocom je rec a treba sa proti tomu postavit!A nie ze za mesiac alebo dva sa nato setko zabudne.nikdy nepochopim neonacistou a nasilnikou ako mozu ludi odsudit zato ze su inej farby alebo maju dlhe vlasi... Dakujem :D
Ad: Požiadajte ministra vnútra aby zakročil proti neonacizmu!
1.12.2005 16:40 | Reddy

Niesom si istý,či takéto niečo pomôže.
Niesom si vôbec istý,či je tento štát ochotný sa zmeniť. Každý si hrabe len pre seba a zatvára oči pred svetom,ktorý sami vytvárame,no keď sa stane niečo také osobe nám blízkej,máme na vec iný názor a zrazu by sme chceli všetko meniť.
Teda chcem povedať všetkým ľuďom,ktorí môžu ovplyvniť zásahy proti takýmto ľuďom,robte čo môžete a skúste sa vžiť do kože ľudí,ktorí sami preživajú to peklo. Skúste si aspoň na malú chvíľku predstaviť,že Vášmu blížnemu sa stane nieoč podobné ako Danielovi Tupému.
Smutné však,no reálne. Nikto Vám to nepraje,len Vás všetci prosíme,otvorte oči a buďte aspoň v niečom ľudskí,keď už hrabete len pre seba. Nezatvárajte oči pred tým,čo môžete zmeniť,nerobte sami tento svet horším,keď takým nemusí byť.
Aj smrť Daniela Tupého nieje jediná a mňa osobne najviac mrzí,že AŽ TERAZ všetci vidia rasizmus, AŽ TERAZ si všetci všimli neonacistov a ich vyčíňanie...
Pýtajme sa sami seba, prečo sa musí niečo také stať,aby sme pochopili? Prečo musí niekto zomrieť,aby sme si to zrazu všimli? Na svete je toľko zla,tak bojujme aspoň voči niečomu.
Nestavajte sa problémom chrbtom,robte čo môžete,aby ste im zabránili. Možno takto zachránite niekoľko ľudských životov. Možno nie,no aspoň si budete môcť povedať,že ste spravili to najlepšie ,čo ste mohli.
Nedovoľte,aby si boli ľudia sami sebe najväčšími nepriateľmi,nerobte tento svet horším.
Pretože si myslím,že na vine nieje iba ten,kto zlo koná,no rovnakú vinu má aj ten,ktorý ho podporuje.
A keďže sa doteraz Vôbec nič nerobí,súdim,že takéto niečo podporujete. Možno sa pýtate,ako zasiahnuť. Z osobnej skúsenosti poznám bary,v ktorých sa "holé hlavy" zdržiavajú. Polícia si je toho vedomá,vie o tom,no nerobí proti tomu vôbec nič.
Na záver len toľko,doteraz nikto proti tomu nebojoval,myslím,že už by bolo na čase. Bolo by fajn stihnúť to skôr ako sa ľudia navzájom povraždia...
on-line petície
29.11.2005 21:46 | Noro Brázda

"1. Petícia v "listinnej" podobe obsahuje podľa mňa dosť dôležitý detail, ktorým je vlastnoručný podpis signatára. Do akej miery je pre osloveného záväzné vyjadriť sa k "elektronickej" petícii?"

Technológia v tomto prípade predbehla legislatívu.

Petície sú v podstate apelom na predstaviteľov verejnej správy aby sa zaoberali riešením nejakého problému. Z petície vyplýva pre adresáta iba povinnosť "vybaviť" ju (zaoberať sa jej obsahom, odpovedať a prípadne aj problém riešiť). Pre signatára či petičný výbor nezakladajú petície žiadne špeciálne práva. Z formálneho hľadiska je jedno, či petíciu podpíše jeden občan, alebo 300 tisíc občanov. Počet signatárov len veľmi hrubo naznačuje, koľko ľudí k obsahu petície podobný postoj. Kým petíciu podpísanú desiatimi občanmi môže úradník bez problémov a formálne vybaviť "poďakovaním za podnet", pri dostatočne veľkom počte signatárov sa obsah petície stáva aj politickou otázkou a úradník či politik si jednoducho nemôže nedovoliť zmiesť ju zo stola s tým, že nemá všetky formálne náležitosti. Trvať v prípade petícií na forme a ignorovať obsah by bolo absurdné. Zatiaľ sa to nestalo, aj keď nevylučujem, že sa to stať môže.


"2. Predpokladám že oslovený orgán štátu má za povinnosť o výsledkoch petície informovať verejnosť, je tomu tak? Ak áno, akou formou, kde a v akej lehote od doručenia petície?"

Príslušný orgán verejnej správy je povinný prešetriť a vybaviť petíciu tak, aby zistil skutočný stav veci, jeho súlad alebo rozpor s právnymi predpismi a verejným alebo iným spoločným záujmom. Výsledok vybavenia petície písomne oznámi do 30 dní od doručenia petície osobe, ktorá podala petíciu, alebo osobe určenej na styk s orgánom verejnej správy (t.j. splnomocnencovi petičného výboru).


"3. Existuje niečo ako "verejná" kontrola, resp. dohľad nad správnym spracovaním výsledkov takejto petície? Ak áno, kto ju prevádza?"

Zákon hovorí, že na prijímanie, evidovanie, vybavovanie a kontrolu vybavovania sa primerane použijú ustanovenia zákona o sťažnostiach.


"4. Je stanovená lehota - dátum predania tejto konkrétnej petície ministerstvu vnútra?"

"elektronické" podpisy sa doručujú priebežne.


"...neuvažujete preto umiestniť na túto stránku aspoň linky, resp kontakty na mimovládne organizácie, ktoré sa danou problematikou zaoberajú?"

Na túto problematiku sa špecializuje združenie Ľudia proti rasizmu (P.O.Box 33, 824 04 Bratislava, Tel: 02-16356). Ďalšie organizácie nájdete v adresári, napr. v tematickej sekcii "Rasizmus a xenofóbia".
Ad: Požiadajte ministra vnútra aby zakročil proti neonacizmu!
29.11.2005 10:39 | Noro Brázda

Možosť skryť meno signatára petície sme pridali na žiadost niekoľkých ľudí až nedávno (pôvodne sme s takou požiadavkou nerátali).

Podľa zákona o prístupe k informáciám môže povinná osoba (ministerstvo) sprístupniť informáciu, ktorá jej bola odovzdaná inou osobou bez právnej povinnosti (čo je prípad petície) len so súhlasom toho, kto jej informácie odovzdal (t.j. v pripade tejto peticie ide o každého jednotlivého signatára). Takže ak ministerstvo neporuší zákon, k zoznamu signatárov sa nikto nepovolaný nemal dostať.
Ad: Požiadajte ministra vnútra aby zakročil proti neonacizmu!
28.11.2005 23:31 | Simonsson

Podla mojho nazoru je zverejnenie tohoto dokumentu na mieste, ide o vyjadrenie postoja. V kazdom pripade iniciator peticie spravne dava volbu suhlas/nesuhlas so zverejnenim mena. A v konecnom dosledku - asi nie je na mieste oznacovat extremistov za pravnych analfabetov, predpokladam ze peticia je verejnou listinou a ak sa moj lokalny nacko rozhodne nad mojim postojom nielen s usmevom pokrutit hlavou, ale rozhodne sa zakrutit mi zan krkom, zajde na prislusne miesto a v sulade so zakonom o slobodnom pristupe k informaciam si ma v zozname tak ci onak vyhlada. Alebo sa mylim?
Ad: Požiadajte ministra vnútra aby zakročil proti neonacizmu!
24.11.2005 20:28 | Všedný človiečik

13.11.2005 13:36 | magi

myslite ze to je dobry napad ked ukazujete ten zoznam podporovatelov?

Nie, ja si to rozhodne nemyslím.
Ad: Požiadajte ministra vnútra aby zakročil proti neonacizmu!
18.11.2005 21:34 | tom hubinak

...no ze zdravim seckych co maju aspon trosku zdraveho rozumu a vidia ateda niektori aj zazili na vlastnej kozi o com vlastne chceme hovorit a hlavne co chceme dokazat.uz dlho sa tu rozmaha bacil menom fasizmus ato sme na nasom krasnom malom slovensku aco tam vo velkom svete...ludia su vselijaky ale to hovorim o ludoch..tazko tymto privlastkom nazvat ze vraj neonacistov ci co vlastne su zac..tazko ludia.chlapci ateraz vo velkom uz aj kocenky ci teda sliepocky co asi potrebuju pocit ze maju vedla seba tvrdych chlapov si riesia svoje predstavy o dokonalom svete trosku zvratene a zastarane..strasit ludi je uz stara pesnicka a hlavne velmi zle zahrata s plejadou falosnych tonov...nedat im sancu na co kolvek.zemegula bola vzdy farebna este davno predtym ako si jeden zvrhlik zaumjenil ze ostane len kvazi biela a cista...cista a to ako teraz smiesne..az na zaplakanie..netreba sa bat treba im dat najavo ze mnozstvo ludi este stale zostava ludmi a aj chcu nimi zostat...prajem vsetko dobre ludom ktory zazili ostry stred s bandou tupych bacilov a aby nezabudli ze s kazdou chorobou sa da bojovat...je nas viac ako dost ktory si polezali v nemocnici len kvoli ich strachu s farebnosti a lasky voci vsetkemu zivemu...
Ad: Požiadajte ministra vnútra aby zakročil proti neonacizmu!
18.11.2005 21:34 | tom hubinak

...no ze zdravim seckych co maju aspon trosku zdraveho rozumu a vidia ateda niektori aj zazili na vlastnej kozi o com vlastne chceme hovorit a hlavne co chceme dokazat.uz dlho sa tu rozmaha bacil menom fasizmus ato sme na nasom krasnom malom slovensku aco tam vo velkom svete...ludia su vselijaky ale to hovorim o ludoch..tazko tymto privlastkom nazvat ze vraj neonacistov ci co vlastne su zac..tazko ludia.chlapci ateraz vo velkom uz aj kocenky ci teda sliepocky co asi potrebuju pocit ze maju vedla seba tvrdych chlapov si riesia svoje predstavy o dokonalom svete trosku zvratene a zastarane..strasit ludi je uz stara pesnicka a hlavne velmi zle zahrata s plejadou falosnych tonov...nedat im sancu na co kolvek.zemegula bola vzdy farebna este davno predtym ako si jeden zvrhlik zaumjenil ze ostane len kvazi biela a cista...cista a to ako teraz smiesne..az na zaplakanie..netreba sa bat treba im dat najavo ze mnozstvo ludi este stale zostava ludmi a aj chcu nimi zostat...prajem vsetko dobre ludom ktory zazili ostry stred s bandou tupych bacilov a aby nezabudli ze s kazdou chorobou sa da bojovat...je nas viac ako dost ktory si polezali v nemocnici len kvoli ich strachu s farebnosti a lasky voci vsetkemu zivemu...
Ad: Požiadajte ministra vnútra aby zakročil proti neonacizmu!
17.11.2005 20:28 | ARIL

je to smutne tomuto svetuv davam esteš roki a ludia sa vyvrazdia medzi sebou
Ad: Požiadajte ministra vnútra aby zakročil proti neonacizmu!
17.11.2005 11:23 | crack

Pan minister zaujimavy clanok pre Vas, na Vase tvrdenia a tvrdenia policie. Podla mna namet na zacatie tresneho konania:
13.11.2005 14:18 | kosicanka

dufam,ze kazdy triezvo uvazujuci clovek odsudzuje takyto extremizmus.ak ste uz niekedy rozpravali s tzv. neonacistami (lepsie by bolo holohlavymi - ktovie k comu sa dnes sami radia)viete,ze to nieje bohvieako logicka a zmysluplna konverzacia....vacsinou si slepo stoja za svojimi casto mylnymi nazormi a navyse ich nevedia ani odovodnit....a preto si myslim,ze opatrenia proti nim by sa mali konzultovat hlavne s psychologmi a psichyatrami....co sa tyka tej vrazdy v BA,mam pocit,ze sa to dalo cakat,lebo tu v KE bolo od leta poriadne dusno - holohlavaci robili najazdy na podniky kde sa zdrzuju ,,fetaci,,-(dlhe vlasy) a po par hodinach bola z podniku drevaren...jasne ze aj ublizenia na zdravi...policajti prisli a vyhodili z podniku zakaznikov(,,fetakov,,) a pozerali sa ko ich holohlavaci biju na ulici....takze kde zacat?je smutne,ze druhe hlavne mesto slovenska sa nemoze spolahnut na svoj bezpecnostny organ...preto vravim, v prvom rade sankcionovat policajny organ za neudrziavanie bezpecnosti v svojich rajonoch!!!!!!!!!!!

Ako maju ludia hlasit policii utoky ked policia sa na nich ocividne "zabava?". V slovenkom rozhlase som od dakeho vysokeho hodnostara pocul ze:" Obcania sa sami musia postavit proti tymto utokom, mi nemozme mat policajta v kazdej pivnici, pod kazdym mostom, to sa neda". S druhou polovicou suhlasim, aj s tou prvou suhlasim, ale skusenost Kosicanky mi nahana strach. NA KOHO SA TEDA MAME OBRACAT KED POLICIA JE NECINNA? NA VAS PAN MINISTER? DATE NAM PROSIM VAS VASE TELEFONNE CISLO ABY SME SA MOHLI CITIT BEZPECNE ??? Samozrejme ze nie, ved vy mate vacsie starosti ako o obcanov Slovenkej Republiky, ktory VAM prejavili svoju doveru a zvolili VAS do Narodnej rady SR, vlady, ministerskeho kresla... a to je to smutne... Musime sa spametat ako narod a nechat nam vladnut odbornikov a nie ...nechcem byt drzi...
Ad: Požiadajte ministra vnútra aby zakročil proti neonacizmu!
17.11.2005 10:55 | Crack

Spiker .....:"nikto z vas nevie ako sa to stalo a teraz takto budete hecat vsak musel byt nejaky podnet a k tomu ze vidite len Nacistov???? "....No poviem Ti, ze u nich staci len malinky podnet(aj ja som mal problem a to som "len?" kratkovlasy s bradou a to im "stacilo?"), kuknes na nich a uz si zly. A siria okolo seba strach a nenavist, hlavne ked su opity na mol. Skupina im dodava sebadoveru, ved osem ludi pichne do jedneho nestastnika a kym dokazu ze kto bodol smrtelne, prejde aj sedem rokov. Navrhujem ministrovi aby vypracoval paragraf: "Utok ozbrojenej skupiny(3 a viac), na malu skupinu (1 - 2), alebo daky pomer(to nech uz uvazia odbornici)" A nasledky by boli :"1. ublizenie na zdravi bez hospitalizacie 2. ublizenie na zdravi s naslednou potrebou hospitalizacie 3. tazke ublizenie na zdravi s naslednou invaliditou 4. ublizenie na zdravi s nasledkom smrti " ]
Takto by mohli konat organy cinne v tresnom konani hned, a nemuseli by dokazovat ci islo o rasovu(neonacisticku), motivaciu.
Ad: Požiadajte ministra vnútra aby zakročil proti neonacizmu!
17.11.2005 10:34 | crack

"Je len skoda ze si to teraz odsral nejaky slusny mladik. ".....takto je to "len nejaky slusny mladik"?, ale predstav si ze by to bol tvoj brat alebo bratranec. Ako by si to videl potom?
Ad: Požiadajte ministra vnútra aby zakročil proti neonacizmu!
17.11.2005 08:28 | Lukáš Šramo

Ak nehibnete zatkom tak toto neonacisticke vyvražďovanie nášho Slovenska bude spieť k veľkému rasimu. A ešte čo vám bráni vtom aby ste rospustili stranu pospolitosť?
Ad: Požiadajte ministra vnútra aby zakročil proti neonacizmu!
16.11.2005 22:10 | mrqwa

sakra co mate s tym extremizmom?!
odporucam zmenit na "neofasistou". Nechcem byt zahrnuty na tomto zozname...
pre 16.11.2005 16:23 | Ernesto Jovani>>>
16.11.2005 19:17 | -=NEK=-

Vies, skini sa musia hadzat do jedneho vreca uz len preto, v co veria... Tak ako na 100 ciganov pripada 1 slusny (zarabajuci, starajuci sa o rodinu, platiaci dane,inkaso,...), tak je to aj s nimi. Len to nie je o tom plateni dani, ale o tom, ze ci ti da nakladacku, ked sa mu co i len trocha nepacis, alebo nie... Takisto na 100 skinov pripada MOZNO jeden normalny.
Ja som normalny clovek, vysokoskolak, ktory ma rad zivot, a len za to, ze mam sirsie gate ako oni a kapucu, tak som v ich nemilosti... Im sa proste nepaci kazdy, kto nieje s nimi (kto nieje s nami, ide proti nam... -mam pocit, ze len tymto sa riadia).
Pre mna je skin ako skin...
Re: pravda je na dvoch stranách
16.11.2005 18:38 | Noro Brázda

"...v zivote som nepodporoval nacizmus ani skinheadstvo..."

Si len rasista, však?


"...VACSINA (nie vsetci) ciganov su vykoristovatelia statu, ale existuju aj slusni romovia..."

Môžeš uviesť konkrétne čisla (a ich zdroj - najlepšie nejaký hodnoverný) o počte "vykorisťovateľov" a tých "slušných"? Alebo vychádzaš z vlastných skúseností? Koľko rómov si vo svojom živote osobne stretol?

A čo konkrétne myslíš pod vykorisťovaním?


"...no nacisti ich nerozlisuju, cigan ako cigan..."

Nie si od nacistov ďaleko.
pravda je na dvoch stranach
16.11.2005 18:16 | Slimak

v zivote som nepodporoval nacizmus ani skinheadstvo (treba tieto dva pojmy rozlisovat - neznamenaju to iste), ale v istom maju pravdu - ale len vo velmi malom... VACSINA (nie vsetci) ciganov su vykoristovatelia statu, ale existuju aj slusni romovia (hoci si to vela ludi nemysli), no nacisti ich nerozlisuju, cigan ako cigan... A este jedno nechapem... Co vyriesia tym ze ich budu bit? Len vzrastie ich nenavist k bielym... A zabit cloveka za to ze nesuhlasi s nacizmom? To rovno mozme ist zabijat my ich (nacistov) za to ake maju myslienky... to akoby ma nejaky fanaticky krestan isiel zabit za to, ze som ateista... TYCH CO MAJU IST MLATIT SU NASI MILI POLITICI, KTORI VYKORISTOVATELOM (NIELEN CIGANSKYM ALE AJ BIELYM) VYTVORILI TAKE SKVELE PODMIENKY NA VYKORISTOVANIE...Pridať reakciu:

Rozsiahlejšie reakcie prinášajúce nové podstatné informácie či nové pohľady na diskutovanú problematiku môžete ponúknuť na uverejnenie formou samostatného článku na stránkach občianskeho denníka CHANGENET.SK.

Meno a priezvisko E-mail
 
Predmet


Poznámka


Autorizačný kód
Vypočítajte: "Desať plus 8".


 

Kampaň bola ukončená.

Podporilo ju podporovateľov.

  » Vaše reakcie (66)

 


Čítajte tiež:
Aj Košičania protestovali proti neonacizmu
Ekofórum vydalo výzvu Prestaňte ochraňovať neonacistov!
Študenti žiadajú dôkladné vyšetrenie vraždy Daniela Tupého
Zavraždenému Danielovi budú venované sviečkové pochody a koncert


Kontakty:
Ľudia proti rasizmu

Súvisiace témy:
Bezpečnosť a ozbrojené konflikty
Diskriminácia a rovnosť šancí
Rasizmus a xenofóbia
Menšiny
Kriminalita
Štátna správa
Politika
Právo
Ľudské právaREKLAMA 

CHANGENET.SK | občiansky denník, © 1996 - 2018, ChangeNet, ISSN 1336-2534
kontakt