spájame ľudí, ktorí menia svet
Sociálna oblasť | PUBLICISTIKA
aktuálne  |  fórum  |  kalendár  |  adresár  |  inzeráty  |  poznámkový blok  |  fotoblokkampane!
Ako spoločnosť stráca pud sebazáchovy: kampaň proti vakcínam
5.11.2012 | Juraj Mesík |

Posledné týždne vedú bulvárne médiá intenzívnu kampaň spochybňujúcu jeden z najväčších výdobytkov moderného ľudstva. Čo tejto kampani chýba na poznaní, to vysoko prebíjajú emócie. Ako inak v národe, čo už intelektuálne klesol na úroveň farmy? Tej televíznej – skutočným farmám patrí všetok rešpekt.


Pár dní po zaočkovaní zomrelo mamičke dieťatko na infekčné ochorenie. Žijeme v spoločnosti a v dobe, v ktorej je smrť každého dieťaťa vnímaná ako tragédia a niečo nenormálne. V spoločnosti, v ktorej veľká väčšina ľudí – ani mnoho z tých, čo si „vychodili“ tituly zo slovenských univerzít – nemá ani tušenie ani o biológii, ani o dejinách, ani o dnešnom stave ľudstva. Táto mizerne vzdelaná masa ľahko verí tomu, že súslednosť udalostí je to isté ako ich kauzálny vzťah a že normálne a samozrejmé je, keď deti nezomierajú. Nesmrteľnosť detí je pre nich priam základné ľudské právo. Je to hlboký omyl s potenciálne tragickými dôsledkami.  

Svet, v ktorom deti skoro nezomierajú nie je „normálny“. Je to svet, ktorý sme stvorili umele vďaka pokroku lekárskych vied a zdravotníckej praxe. Vakcínam patrí čelné miesto medzi nástrojmi, ktoré nám umožnili stvoriť svet, v ktorom je smrť dieťaťa tragédia o ktorej píšu noviny a nie udalosť, ktorou často prechádza každá rodina. Kroniky hovoria, že v 17. storočí sa v Londýne 5 rokov života nedožili tri štvrtiny detí. Smrť dieťaťa bola vtedy skôr normou ako výnimkou. Aby človek videl ako často zomierali deti ešte nedávno aj u nás, stačí zájsť na niektorý zo starších cintorínov a pozorne si pozrieť počty detských hrobov a nápisy na nich. Tých starších je mnohonásobne viac ako nových. Nečudo – ešte v období po druhej svetovej vojne v Československu zomierali každoročne na infekčné choroby tisíce detí. Ešte v roku 1969 sa u nás nakazilo osýpkami 50 tisíc detí a 100 ich zomrelo. Po zavedení očkovania sa táto aj ďalšie detské infekčné choroby stali u nás neznáme.

Pre pochopenie daru, ktorý ľudstvu dala veda v podobe očkovania netreba ísť ani do histórie. Stačí sa pozrieť na štatistiky úmrtnosti detí v chudobných krajinách sveta, kde sa popri chudobe a hlade aj nedostatočná vakcinácia detí výrazne podieľa na detskej úmrtnosti. Piatych narodenín sa podľa UNICEFu dnes na svete nedožije 51 z 1000 živo narodených detí. V Sierra Leone ich zomrie 185, v Somálsku 180, v Mali 176... v ďalších 14 krajinách viac ako 120. Pre porovnanie: v Slovinsku či Švédsku zomrú tri deti, v Česku, Francúzsku či Nemecku štyri, v Poľsku, Maďarsku a na Kube šesť, v USA a na Slovensku osem detí z tisíca.

Alebo ešte inak: jedna-jediná infekčná choroba zabila počas 20. storočia 300 až 500 miliónov ľudí, teda 6 až 10 krát viac, ako zahynulo v 2. svetovej vojne. Volala sa pravé kiahne, bola to vírusová choroba a hovorím o nej v minulom čase preto, lebo sa ju v roku 1977 podarilo OSN práve vďaka celosvetovému očkovaniu eradikovať. Mimochodom, na jej eradikácii sa podieľali viacerí československí epidemiológovia - skutoční hrdinovia 20. storočia. Keby za celé svoje dejiny OSN nedosiahla nič iné, len eradikáciu kiahní, stálo za to stvoriť a financovať ju. Eradikácii inej vražednej choroby, detskej obrny, zatiaľ úspešne zabránili náboženskí fanatici v Nigérii, ktorí medzi svojimi negramotnými ovečkami rozšírili zvesti o tom, že vakcíny znižujú plodnosť nigérijských žien. Už skoro vyhubená choroba sa potom z Nigérie rozšírila do niekoľkých ďalších moslimských krajín a tak je dodnes hrozbou pre celý svet. A keď je už reč o chorobách, tak spomeňme ešte jednu – chrípku, o ktorej si väčšina Slovákov myslí, že je to banálne ochorenie, proti ktorému sa nemá význam očkovať. Chrípková epidémia v roku 1918-1919 v priebehu pár mesiacov zabila 50 až 100 miliónov ľudí: na „banálnu“ chrípku umierali mladí ľudia z plného zdravia v takom tempe, že pri veľkých mestách zahrabávali buldozéry ich telá do masových hrobov. „Obyčajná“ chrípka – no dajte sa proti tomu očkovať... Je pritom len otázkou času a náhody kedy znovu mutácia vytvorí nový vražedný kmeň chrípky podobný tomu ako v roku 1918. Od roku 1918 vieme o vírusoch nepomerne viac – ale náš imunitný systém je voči nim rovnako slabý, ako vtedy a náš arzenál účinných protivírusových liečiv je aj dnes žalostne malý.

Maďari majú príslovie „Keď sa mal somár dobre, šiel sa korčuľovať“. Presne v duchu tohto príslovia by skončili volania tých, čo dnes v mene individuálnej „slobody“ broja za zrušenie povinného očkovania a nevzdelanej mase sugerujú názory, že očkovania sú neúčinné, zbytočné, škodlivé a slúžia len na generovanie ziskov podlým farmaceutickým spoločnostiam. Sloboda bez zodpovednosti je cestou k anarchii a sloboda, aby vaše dieťa nakazilo infekčnou chorobou moje dieťa, alebo aby ste svojou starostlivo pestovanou tuberkulózou nakazili mojich rodičov, to nie je sloboda – to je manifestácia krátkozrakosti, bezohľadnosti a egoizmu.  Zostáva nám len dúfať, že spoločnosť zostane aj napriek začínajúcej hospodárskej kríze dostatočne silná na to, aby povinné očkovania detí aj dospelých dokázala zabezpečiť a presadiť aj voči tým, čo by sa radi viezli zadarmo a profitovali z toho, že ostatní spoluobčania a ich deti sú zaočkované a nie sú zdrojom nákazy pre ostatných. 

Pokiaľ raz u nás k zrušeniu povinného očkovania dôjde, prvé ohniská epidémií budú nevyhnutne rómske osady. Z nich by potom infekčné choroby začali svoj vražedný pochod k všetkým nezaočkovaným deťom a dospelým s oslabenou imunitou.


Článok bol v skrátenej podobe uverejnený aj v denníku Pravda.
POZNÁMKY / vaše reakcie
Ad: Ako spoločnosť stráca pud sebazáchovy: kampaň proti vakcínam
15.2.2014 09:04 | Ekologička

Juraj, nechápem vaše demagógie v tejto oblasti, že veríte takým pochybným farmafirmám, s vaším rozhľadom ... Trošku zamyslenia prírodným smerom, a hneď zistíte, že pravda za peniaze je úplne iná, ako tá prezentovaná navonok ...
Ad: Ako spoločnosť stráca pud sebazáchovy: kampaň proti vakcínam
15.3.2013 09:47 | ejha

Ej ha toto bolo zaujimave citanie..... len na margo vakcin .... mala som minule diskusiu s kamoskou onkologickou a s hrozou sme konstatovali ze zeny maju rakovinu prsnika v 99% na lavej strane .... az ma mrazi... vzdy ma ockovali do lavej srany pleca a mam tam hrcku na uzline pod pazuchou .... presla som vysetrenia a konstatovali ze to mam z nejakeho prekonanej beznej choroby a nejaky zapal mi tam ostal a zduril uzlinu a nevratila sa do povodnej velkosti.... uz som mala tusaka ze je to z posledneho ockovania proti tetanu ale po tomto co som si tu precitala som si 100% ista ze je to z ockovania. teraz sa modlim mat zdravu imunitu aby sa mi hrcka nezvrhla
vsetkym dakujem za tuto plodnu diskusiu
marta
Ad: Ako spoločnosť stráca pud sebazáchovy: kampaň proti vakcínam
14.3.2013 04:09 | Roman Kanala

Vážený pán Mlynár,
Prečítal som si Váš ctený príspevok a hovorím si, čo asi básnik chcel vyjadriť. Toto je príklad, ako ziapať, no nič nepovedať.
Ad: Ako spoločnosť stráca pud sebazáchovy: kampaň proti vakcínam
13.3.2013 10:58 | Vlado Mlynár

Vážený pán Mesík,
doporučujem viac čítať napríklad: materiály od Institute of Medicine (IOM), Child Health Safety, Vaccinationcouncil, Naturalsociety, Medicalnewstoday, Alliance for Human Research Protection, National Vaccine Information Center...
a menej tárať, iba, že by Vám za to táranie dobre platili, ale potom je to o charaktere.
Ad: Ako spoločnosť stráca pud sebazáchovy: kampaň proti vakcínam
12.3.2013 00:23 | Karol

Teta Tutkova,
ste chory clovek.
Dusevne chory posadnuty clovek vo vire svojho mimonskeho potratoveho sveta.
Uz si konecne uvedomte, ze nie je vo vasich silach a uz vobec nemate absolutne ziadne pravo zasahovat do rozhodnuti cudzich zien.
Ad: Ako spoločnosť stráca pud sebazáchovy: kampaň proti vakcínam
23.2.2013 22:52 | Jana Tutkova

Pan Mesik,

preco este nikto nevymyslel vakcinu proti potratom? Tie zabijaju najviac deti, zabijaju dokonca viac ako choroby a trestne ciny zabiju ludi! V SR len vyse 20 deti denne. Ideologia, ktoru siri Vasa manzelka, ma na svedomi viac obeti, ako komunizmus a nacizmus dokopy. Ak Vam tak ide o sebazachovu ludstva, dobro deti a ludsky zivot, neprehliadajte toto nasilie, ktore sa deje v telach zien na ich detoch.

Ale Vy tak ako ona slepo sirite ideologiu, ktoru podsuvaju ludia ako Bill Gates, syn byvaleho riaditela potratovej kliniky. Ako biznisman chudobnym neukazuje, ako dosiahnut bohatstvo, ale doteraz financuje potratove kliniky Planovaneho rodicovstva a najnovsie siri svoju ideologiu okolo vakcin. S jedinym cielom, aby ludia mali menej deti.
Ad: Ako spoločnosť stráca pud sebazáchovy: kampaň proti vakcínam
22.2.2013 22:57 | Zuzanka

Pan Mesik, Vy ste riaden demagog! :D
/necenzurovaný, nesestříhaný kompletní záznam ze křtu knihy - VAROVNÉ SIGNÁLY OČKOVÁNÍ
moderuje Gabriela Filippi, autorka knihy prof. Anna Strunecká, příloha knihy č.1 MUDr. Ludmila Eleková, příloha č.2 právní rady rodičům - Zuzana Candigliota, právnička Ligy lidských práv. vice info na www.rizikaockovani.cz
www.youtube.com/watch?v=r-F1bm...
Takze aj pani prof. Strunecka, DRSC. je clenom nevzdelaneho stada sledujuceho farmu? a s nou zrejme aj MUDr. Elekova a pravnicka Ligy ludskych prav Zuzana Candigliota.
Ze Vas hanba nefackuje!!!
To Vy a Vasi sponzori potrebuju stale na Slovensku udrziavat dobu temna v otazkach vakcinacie a korporatny fasizmus (prepojenie statu a nadnarodnych korporacii - u farmafiriem velmi evidentny!!!).
Ad: Ako spoločnosť stráca pud sebazáchovy: kampaň proti vakcínam
15.2.2013 12:55 | Michal Revaj

Prílišná snaha doktorov o očkovanie je skrytá agresivita voči slobode imunitného systému. Položím len dve otázky. Kto má viac skúseností? Milióny rokov vyvíjajúci sa imunitný systém alebo niekoľko rokov pár rokov staré očkovacie vedecké znalosti? Myslím že odpoved je jasná.
Ad: Ako spoločnosť stráca pud sebazáchovy: kampaň proti vakcínam
16.1.2013 01:14 | Jaro Koncos

Vsetky dolezite fakty o skodlivosti ockovania uz boli davno dokazane a na relevantnych strankach jasne popisane. Ockovaniu ako metode, ktora vraj pomaha budovat imunitu uz veria len Liptak, Mesik a par zmagorenych alebo neprisposobivych obcanov. Mesik sa nema cim prezentovat a snazi sa znovu vyvolavat duchov. Skor to vsak vyzera na dobre platenu propagandu zo strany farmaceutickej lobby. Nikto tu nehlasa slobodu bez zodpovednosti, ale urcite nou nie je uradne nariadene povinne ockovanie. To zial nie je ani sloboda ani zodpovednost. Osobna sloboda a zodpovednost je budovanie vlastnej imunity zdravym sposobom zivota, stravou, pohybom a vyrovnanou psychikou, nie podavanie jedov riadenymi prikazmi zhora navyse na zaklade lzivych a manipulovanych kvazi vedeckych vystupov, ktore nemaju nic spolocne so skutocnou vedou, zdravym rozumom ani cistym umyslom. Zmysel ludskej slobody a zodpovednosti sa nesie v uplne inom duchu a dimenzii, nez aku by si ju chcel Mesik prisposobit. Na tu vsak on zatial nedorastol, navyse nechape ako lekar fungovanie telesneho imunitneho systemu cloveka, ked neustale omiela pseudoargumenty o vakcinacii ako ucinnom sposobe na jej podporu, co je skandalne. Taky lekar by mal vratit diplom, kedze navyse uplne potiera Hippokratovu prisahu. Zostava dufat, ze aj na Slovensku bude ockovanie coskoro dobrovolnym aktom a raz bude dobrovolne aj zdravotne poistenie a ludia ako Mesik ho budu moct vyuzit na to, aby sa nechali dobrovolne zaockovat a naopak nenutili ostatnych v zmysle komunistickych ideologii na stadovite vykonavanie tohto do neba volajuceho nezmyslu. Mimochodom, aj Slovaci maju dobre prislovia o somaroch.
Ad: Ako spoločnosť stráca pud sebazáchovy: kampaň proti vakcínam
29.12.2012 19:29 | Lada

To je zaujímavý článok.
Jáj, ja milujem takéto konšpiračné teórie. Asi tiež patrím k tej hlúpej mizerne vzdelanej mase.
Nie, teraz vážne. Aj tak si myslím, že jediná vec, čo ma môže skutočne ochrániť, je môj zdravý fungujúci imunitný systém o ktorý sa náležite starám. To je tá skutočná božia ochrana, ktorú sme každý dostali do vienka. Ide len o to, ako sme si ju kto zdevastovali, však? Ak áno, tak sa potom ozaj máme čoho obávať.
Ad: Ako spoločnosť stráca pud sebazáchovy: kampaň proti vakcínam
19.12.2012 20:51 | zdravy sedliacky rozum

pokr.

A preco je problem s touto organizaciou?
www.chelemendik.sk/Ockovanie_a...
Ad: Ako spoločnosť stráca pud sebazáchovy: kampaň proti vakcínam
19.12.2012 20:49 | zdravy sedliacky rozum

Kto je MUDR. Mesik?
Citujem komentar z diskusie k clanku- reakcii na tieto bludy, ktory je na stranke slobodavockovani.sk
"http://www.synergos.org/bios/jmesik.htm
...samozrejme "Donors" (darcovia):
Medzi inymi: Bill Gates, Kellog, Rockefeller, Nike ;-)

...msylim, ze to hovori samo za seba...
...je to, prinajmensom (slusne povedane) na povracanie.."
Ad: Ako spoločnosť stráca pud sebazáchovy: kampaň proti vakcínam
19.12.2012 14:50 | Martin

Ako spoločnosť stráca pud sebazáchovy?

Dlhoročným ničením svojho životného prostredia rôznymi spôsobmi (otrávený vzduch, voda, pôda...)
Dlhoročným ničenám ľudského genofondu rôznymi spôsobmi (GMO potraviny, povinné očkovanie, konvenčná medicína...)

Slobodné a zodpovedné rozhodovanie človeka sa nemôže vzťahovať iba na ekonomické, náboženské a iné oblasti života. Štát mi predsa nemôže nanucovať univerzitnú medicínu, pokiaľ vidím jej deštrukčné účinky na ľudí a pri tom poznám lepšie možnosti starania sa o svoje zdravie.
Ad: Ako spoločnosť stráca pud sebazáchovy: kampaň proti vakcínam
19.12.2012 07:52 | Ing. Marián FILLO

Rozsiahlejší komentár k tomuto článku tu:
www.slobodavockovani.sk/news/a...

» Vaše reakcie (14)
» Verzia pre tlač
» Poslať e-mailom
» Pridať na Facebook
» Pridať na vybrali.sme


Súvisiace témy
Zdravie[99037]
REKLAMACHANGENET.SK | občiansky denník, © 1996 - 2014, ChangeNet, ISSN 1336-2534
kontakt | reklama | info | služby | RSS