spájame ľudí, ktorí menia svet
Elena Moresová
aktuálne  |  fórum  |  kalendár  |  adresár  |  inzeráty  |  poznámkový blok  |  fotoblokkampane!
November 2011

To, čo sa dnes deje v slovenskom zdravotníctve je bez preháňania možné nazvať novembrovou revolúciou. Dnes však nebojujeme proti vláde jednej strany. Dnes nám už nevládne jedna strana. Dnes nám nevládne ani viacero kooperujúcich, slobodne zvolených strán. Dnes sme sa postavili vláde finančných skupín, ktoré média takmer lichotivo prezývajú „žralokmi“.

To, čo sa dnes deje v slovenskom zdravotníctve je bez preháňania možné nazvať novembrovou revolúciou. Dnes však nebojujeme proti vláde jednej strany. Dnes nám už nevládne jedna strana. Dnes nám nevládne ani viacero kooperujúcich, slobodne zvolených strán. Dnes sme sa postavili vláde finančných skupín, ktoré média takmer  lichotivo prezývajú „žralokmi“.

Nuž, v skutočnosti  je táto prezývka eufemizmus, pretože oproti kreatúram, ktoré dnes ťahajú za nitky priviazané o ruky hlasujúcich politikov je žralok vznešený tvor, ktorý loví aby prežil. Finančníci lovia, aby ovládli. Finančníci lovia bez akejkoľvek spätnej väzby vlastného apetítu. A dnes sa rozhodli uloviť a zhltnúť slovenskej spoločnosti verejné zdravotníctvo.

Podstata podnikania, ktoré si v slovenskom zdravotníctve naplánovali bola po lacnom sprivatizovaní zadĺžených nemocníc nepretržite zveľaďovať svoje zisky z peňaženiek pacientov jednak odvodmi, jednak doplácaním za starostlivosť a napokon okrádaním lekárov a ostatných zdravotníkov, ktorých mzdy mali z dôvodu ich rukojemníckych pozícií zaručovať plynulý a dostatočný tok na súkromné kontá. Kto dnes ešte túto stratégiu nepochopil, už asi nepochopí, kto neuveril, už mu k tomu asi nič nepomôže. Iba ak by...

V posledných dňoch tak trošku spadla maska civilizovanosti celej našej spoločnosti. Kto sledoval správy v televízii, tlačové besedy premiérky, ministra zdravotníctva, alebo čítal noviny,  musí byť zhrozený. Naša politická špička bola ochotná uchýliť sa k nezákonným a Slovenskú republiku poškodzujúcim a riskantným krokom, dokonca prostredníctvom svojho pseudoplánu B boli schopní nechať občanov v rizikách bez poskytnutia ošetrenia. Obvinenia lekárov z ohrozovania pacienta, lekárov, ktorí šikanovaní sa napriek únave a potlačeniu vlastných občianskych práv a slobôd nenechali dotlačiť k tomu, aby skutočne niekto na túto situáciu doplatil životom, tieto obvinenia patria plným právom Vašim politickým zástupcom. V tomto boji sme u protivníka zažili „pochopenie“ i odsúdenie, slzy aj úsmevy, prosby aj vyhrážky, manipulácie, lži, nezákonné postupy aj „jednanie unfér“. Viete, napriek tomu, ako informovali médiá, oni vedeli, aká je skutočnosť a bolo im to jedno, vážení občania.

Médiá otvorene a bohapusto klamali o „stabilizovanej situácii“ a to len preto, aby zmiatli, unavili a znechutili lekárov. Naše médiá, rovnako ako naši zvolení zástupcovia sú ovladnutí a podliehajú kontrole, sloboda, o ktorú sme bojovali v 89 nám za pár rokov unikla pomedzi prsty. Lekári a rozhľadení, rozmýšľajúci a súvislosti chápajúcich ľudia to dnes dostali ako na tanieri rovno pod nos. Ná&scaro n; boj za dôstojnú možnosť uživiť sa v zdravotníctve, za možnosť dostať v prípade potreby adekvátnu  a finančne prijateľnú zdravotnú starostlivosť a to vtedy, kedy ju budeme potrebovať, tento boj sa ešte neskončil.Žiaľ, je len jedným z prejavov úplného marazmu  politiky, prehnitej spoločnosti a neslobody. Boh ochraňuj Slovensko.

Elena Moresová


Autorka je anesteziologička.RSS kanál» Vaše reakcie (0)
» Pridať na Facebook
» Pridať na vybrali.smeSúvisiace témy
Zdravie, Ekonomika, Politika, Štátna správa


[67797]REKLAMA


CHANGENET.SK | občiansky denník, © 1996 - 2014, ChangeNet, ISSN 1336-2534
kontakt | reklama | info | služby | RSS